Žilijet Binoš i njene koleginice seku kosu u znak podrške ženama u Iranu

Poruka
8.605
govori u svoje ime
Nažalost, poznavajući istoriju i trenutna dešavanja, bila bih više nego sretna da mogu govoriti u svoje ime.
Međutim, mnogostruki me primeri onemogućavaju u tome.

Inače, zanimljiva izjava, koju bih očekivala od nekoga ko živi pod kamenom i ima jedino tviter na telefonu. (Ok, možda i instagram.) Svakako ne od osobe koja gleda van tih (vrlo, VRLO uskih granica.) Ali, da, tačno je - ljudi donose zaključke na osnovu svojih saznanja - pa, što su im saznanja manja, ili nedajbože I manja i JOŠ ideološki obojena, eto karambola.

I, takođe, zanimljivo feminističko zgražanje na puške, kad se eno američanske feministkinje ubile da uđu u američansu vojsku i nose puške. Pitanje: da li se vi, feministkinje, razlikujete od države do države? I, ako je tako, kako onda možete tvrditi da pripadate istom pokretu ukoliko su vam shvatanja toliko drukčija?

p.s. Ič se ne sIkiraj, ne očekujem nkakav odgovor od tebe, bar ne suvisli. Možeš me ignorisati. MOLIM TE, ignoriši me :roll:

Nona2

Iskusan
Poruka
5.162
Nažalost, poznavajući istoriju i trenutna dešavanja, bila bih više nego sretna da mogu govoriti u svoje ime.
Međutim, mnogostruki me primeri onemogućavaju u tome.

Inače, zanimljiva izjava, koju bih očekivala od nekoga ko živi pod kamenom i ima jedino tviter na telefonu. (Ok, možda i instagram.) Svakako ne od osobe koja gleda van tih (vrlo, VRLO uskih granica.) Ali, da, tačno je - ljudi donose zaključke na osnovu svojih saznanja - pa, što su im saznanja manja, ili nedajbože I manja i JOŠ ideološki obojena, eto karambola.

I, takođe, zanimljivo feminističko zgražanje na puške, kad se eno američanske feministkinje ubile da uđu u američansu vojsku i nose puške. Pitanje: da li se vi, feministkinje, razlikujete od države do države? I, ako je tako, kako onda možete tvrditi da pripadate istom pokretu ukoliko su vam shvatanja toliko drukčija?

p.s. Ič se ne sIkiraj, ne očekujem nkakav odgovor od tebe, bar ne suvisli. Možeš me ignorisati. MOLIM TE, ignoriši me :roll:
bas si ti američanska

Homer Simpson Thinking GIF

Poruka
8.605
Ne znam koliko godina imaš, možda maš 15. (NAOPAKO ako si starija.) Ali mene bi i u 15-oj bilo sramota započinjati diskusiju u kojoj nemam apsolutno ništa za reći, u kojoj rečeno najverovatnije uopšte ne razumem, i gde mi je jedini način pasivna agresija oličena u infantilnim gifovima.

Ali, svakom svoje. Kao što rekoh, molim te, ignoriši me :)

Poruka
8.605
sto si ljuta na zene, suzan? mora biti nesto duboko licno.
Ko je ljut na žene? Odakle ti to? Zato što nisam feministkinja? Ne biti feministknija ne znači - mrzeti žene. Možda u tviter svetu to znači, ali tviter nije rl, i ne, nije tačno.

Interesantno je da osobe poput tebe donose takve zaključke ako se usudiš da napišeš/kažeš bilo šta što ne idu u prilog ženama. Koja ti je to logika? Da li se TI slažeš sa svim što su žene ikad radile, rade ili eventualno tek hoće? Ako da, izvinjavam se, ja nisam toliko bezuslovno zaljubljena u ženski rod.

Zatim, uvek se zanemaruju mesta gde kritikujem muškarce, hoću reći, zanemaruju ljudi poput tebe koji mi postavljaju ovako smešna pitanja. Poenta: ne donosi zaključke, ako nemaš dovoljno argumenata.

p.s DA LI TI odobravaš SVE što su žene ikad radile, rade ili tek hoće? Svako dobro.

p.s. 2 upravo sam na ovoj temi ponudila neki od načina na koji bi žene u Iranu mogle dovesti do promene društva. Teško da bih se trcala time da, kao što kažeš, "ne volim žene".

Možda prosto nisam ljubitelj ljudi (nebitno da li su žene ili muškarci) koji ne umejiu da diskutuju, i koji, suočeni s argumentima, imaju samo slike teleatabisa da postuju u odgovor.

Poruka
8.605
Bezuslovna ljubav nije zdrava, znaš to? "Bezuslovno voleti nekoga" znači da ćeš osobu/nju voleti i kad te laže, vara, tuče, ŠTAGOD. Bezulosvno nekog voleti znači da ćeš tu osobu - te ljude - žene - voleti BEZ OBZIRA šta urade. Čak i ako postanu serijske ubice, naprimer. Bezuslovna ljubav je ono što samo ime kaže: nema uslova za ljubav. Ti ćeš voleti šta god trpela. Naprimer, žena voli muža koji je ubija od batina svaki dan. To je takođe bezuslovna ljubav.

Jesi još uvek sigurna da je bezuslovna ljubav nešto toliko dobro, čemu treba težiti?

Emilia Marty

Poznat
Poruka
9.668
Bezuslovna ljubav nije zdrava, znaš to? "Bezuslovno voleti nekoga" znači da ćeš osobu/nju voleti i kad te laže, vara, tuče, ŠTAGOD. Bezulosvno nekog voleti znači da ćeš tu osobu - te ljude - žene - voleti BEZ OBZIRA šta urade. Čak i ako postanu serijske ubice, naprimer. Bezuslovna ljubav je ono što samo ime kaže: nema uslova za ljubav. Ti ćeš voleti šta god trpela. Naprimer, žena voli muža koji je ubija od batina svaki dan. To je takođe bezuslovna ljubav.

Jesi još uvek sigurna da je bezuslovna ljubav nešto toliko dobro, čemu treba težiti?
salim se ja malo.
uostalom, moja ljubav prema zenama nije tema, niti joj je mesto u jednoj zaista vaznoj prici kao sto je borba Iranki za slobodu od verske represije.
i zacudjujuce veliki broj lezbejki uopste nisu feministkinje, ne znam da li znas za to?

Poruka
8.605
i zacudjujuce veliki broj lezbejki uopste nisu feministkinje, ne znam da li znas za to?
Uopšte nisam mislila na lezbejsku ljubav kad sam govorila o ljubavi spram žena. Jel znaš da je moguće voleti žene a nemati želju da spavaš s njima?

Naravno da najveći broj feministkinja nisu lezbejke. Najveći broj feministkinja - naglašavam extremnih - ima problem, što lezbejska ljubav, sama po sebi, nije.

Emilia Marty

Poznat
Poruka
9.668
Jel znaš da je moguće voleti žene a nemati želju da spavaš s njima?
Naravno da je moguce, samo ja volim i da spavam sa zenama, sta cu.

Najveći broj feministkinja - naglašavam extremnih - ima problem, što lezbejska ljubav, sama po sebi, nije.
a koga smatras ekstremnim feministkinjama? daj mi neki primer, ne mora da bude neka osoba, nego npr neka akcija. jesu li iranke ekstremne?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
30.103
Screenshot_20221011-043554_Chrome.jpg

Screenshot_20221002-223139_Twitter.jpg

Slobodna je plus sigurna plus ne mora da trpi ni udarce ni lose reci ona kojoj njeni kupe stan srede da ima para okrece ih sve po zakonu.
Malo je takvih ` da feminizam obeleziti nasilnike silovatelje pedofile drzati ih dalje od mirnih obicnih osoba.Da feminizam nauciti bracu da sestre nasledjuju pola pola svega.Da feminizam da muski konano uzimaju zenino prezime` da svakom ostane svoje prezime` da srede prezimena tako da dete ima majcino /oba prezimena ` da feminizam da u licnoj karti pise ime majke.
Ni to nemamo 🤷‍♀️ zensko je tu da se gazi ponizava sluzi kao ukras 🤷‍♀️ koja god hoce normalno nesto trazi stranca koji ce joj to pruziti🤷‍♀️ na zalost .
Sve cesce je ime oca prazno polje detetu daju svoje prezime da u miru zive kako zele ` sto bi trpele sve plus svasta ako imaju sansu da uzivaju.

****** ih da ih ******* "produzetak loze prezimenom tj.da ima sina" nestacemo zato sto ne shvataju da je to nasilje stvar proslosti te ga koriste oni propali svuda da se bar tu osecaju kao muski.
Ako ne izadju iz pecine takvih misli treba da nestane sve kad nisu sposobni da budu normalni.

blablablahh

Aktivan član
Poruka
1.086
Mahse Amini, dvadesetdvogodišnja devojka je i umrla u policijskoj stanici nakon prebijanja
Sada pokusajte da zamislite kako su je tukli i sta su joj radili kada je od batina preminula
A glumice su ovim gestom secenja kose jer Mahse Amini nije nosila maramu dale podrsku
svim ženama koje trpe torturu i maltretiranje i njihov gest je za pohvalu, a njihovom gestu
pridruzile su se jos mnoge žene na društvenim mrežama i javne licnosti
a sta si ti uradila povodom smrti mahse amini ? jesi sekla kosu ? nisi valjda depilirala bikini zonu ? :(

Cavtislav

Ističe se
Poruka
2.134
Odlično zapažanje! Feministice žele biti jednake muškarcima u svemu, zato se i trgaju da služe vojsku. Moram im skinuti kapu za trud, danas je manje neobično da žena vozi tenk nego da muškarac bude "teta" u dječjem vrtiću. Ženama u "muškim" zanimanjima i hobijima je mnogo lakše nego muškarcima u "ženskim" zanimanjima i hobijima.

Što se tiče teme, podržavam slavne dame koje daju podršku ženama koje zaista pate pod zulumom u Iranu. E oko toga se feministice moraju angažirati a ne oko gluposti.

Poruka
8.605
Odlično zapažanje! Feministice žele biti jednake muškarcima u svemu, zato se i trgaju da služe vojsku. Moram im skinuti kapu za trud, danas je manje neobično da žena vozi tenk nego da muškarac bude "teta" u dječjem vrtiću. Ženama u "muškim" zanimanjima i hobijima je mnogo lakše nego muškarcima u "ženskim" zanimanjima i hobijima.

Što se tiče teme, podržavam slavne dame koje daju podršku ženama koje zaista pate pod zulumom u Iranu. E oko toga se feministice moraju angažirati a ne oko gluposti.
Današnje feministkinje ovog petog, sedmog kojeg god vala, žele biti bolje od muškaraca, i vladati muškarcima. Jednakost je nestala s počecima ovog pokreta, ne radi se više o tome. Žalostan je način što to bolje misle postići tako što će se početi ponašati kao muškarci - što je krajnje ne-feministička ideja. Femizam bi trebao da slavi ženskost (između ostalog) - ne da ga zamenjuje muškošću. Kad čitam današnje feministkinje - blogove, novinske članke, recenzija knjiga itd itd - deluje mi kao da čitam Frojda i njegovu teoriju o penis envy. Imam neprijatan utisak da današnje feministkinje veruju kako se moraju početi ponašati kao muškarci kako bi pokazale svoju snagu, što je nonsens par ekselans. I, deluje skroz onako patrijarhalno muški. Znači, muškarci su ipak bolji, jel? Čim ne umete smisliti ništa drugo, nego da usvojite muški način kao jedini garant svoje snage.

Snaga žene nije u tome da usvoji muško ponašanje. Smešno je i žalosno i ruši celu koncepciju, da feministkinje veruju kako je to jedini način.
Ja nisam feministkinja, ali obzirom kako one rezonuju, ispada da sam veća feministkinja od njih. Jer, ja ne smatram da će žene postići bilo kakvu vrstu moći ili snage - tako što će bukvalno prekopirati muško ponašanje. To je ponižavajuće, i stavlja žene još niže nego su ikad tokom istorije bile. Ispada da žena po sebi nema nikakve vrednosti osim ako ne usvoji muški rezon i ponašanje. Netačno, urenebesno smešno što feministkinje insistiraju na tome, i za mene lično, skroz fuj.

ТТТТ

Aktivan član
Poruka
1.853
Да би тема и форум мало живнули ево један задатак за Жилијет Бинош и њене колегинице

што секу косу. Задатак је из филма "Шишање" и гласи овако:

"Будистички монах добио је од свог учитеља задатак да медитира тачно 45 минута без прекида.

Учитељ је ученику дао два миришљава штапића од којих сваки гори тачно један сат.

Штапићи горе неравномерно.

Како ће монах одредити тачно 45 минута медитације?"

Poruka
15.596
Да би тема и форум мало живнули ево један задатак за Жилијет Бинош и њене колегинице

што секу косу. Задатак је из филма "Шишање" и гласи овако:

"Будистички монах добио је од свог учитеља задатак да медитира тачно 45 минута без прекида.

Учитељ је ученику дао два миришљава штапића од којих сваки гори тачно један сат.

Штапићи горе неравномерно.

Како ће монах одредити тачно 45 минута медитације?"
Kad smo kod budizma, evo da začinimo sve sa malo judaizma...

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
285.327
Šta je moralna policija?

Pored dvadesetdvogodišnje Mahse Amini koju je ubila iranska policija za moral, zbog nepravilnog nošenja hidžaba, u protestima koji su usledili stradala je još jedna žena, poznata iranska blogerk Hadis Nadžafi, sve zbog ozloglašene moralne policije.Broj žrtava nastavio je da raste tokom narednih meseci, a pojedini demonstranti osuđeni su i na smrtnu kaznu.
Moralna policija, koja nosi naziv i Gašt-e-Eršad jeste specijalna jedinica zadužena za sprovođenje poštovanja islamskog morala i privođenje žena za koje smatra da su „neprimereno“ odevene.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.