Quantcast

Zidane... pogled drugih...

winston

Primećen član
Poruka
626
Materaci otvorio dušu
Od Miloš Cicmil | Postavljeno Danas | Strani Fudbal | Ocena:

Dva meseca po završetku finala Svetskog prvenstva u fudbalu rešena je misterija sukoba između italijanskog reprezentativca Marka Materacija i Zinedina Zidana, kapitena Francuske, koji je isključen zbog udaranja štopera "azura".

Materaci je u intervjuu "Gazeti delo sport", objasnio da je Zidana isprovocirao spominjući njegovu sestru:

"Posle našeg duela u kaznenom prostoru Zidan mi je rekao, ako toliko želiš moj dres daću ti ga posle utakmice. Ja sam mu na to odgovorio: Više bih voleo svoju sestru", izjavio je Materaci.

Epilog žučnog dijaloga je poznat. Zidan je Materacija udario glavom i zaradio crveni karton.

Iako njegovo isključenje nije direktno uticalo na rezultat (Italija je pobedila tek posle penala) Zidan je stavljen na "stub srama", naročito zbog toga što je finale bilo poslednja utakmica njegove karijere.

Zidan nikad nije objasnio čime ga je Italijan isprovocirao, a mediji su spekulisali da mu je prema nekim verzijama opsovao majku, a po drugim uvredio na rasnoj osnovi.

Materaci je kažnjen sa dve utakmice neigranja, a Zidan je dobio tri meča suspenzije i kaznu od 5.000 evra.