Zgibovi/Sklekovi

Upravo tako. Mnogi govore kako je bodyweight trening nefukcionalan trening ali to nije tacno. Svaka vezba da je odredjene rezultate i dobra je. Bilo da je to sklek ili dizanje tegova.

Sto se tice zgibova. Uski su ti takodje za ledja ali ih manje pogadjaju u odnosu na siroke. Siroki zgibovi su odlicni za ledja.Evo nekih vrsta

Uski zgib sa rukama okrenutih suprotno od sebe-dobar za ledja
Uski zgib sa rukama okrenutih ka sebi-odlican za ledja i biceps
Siroki zgib sa rukama okrenutih ka sebi-jos bolji za ledja
Zgib sa podizanjem uz pomoc peskira-odlican za biceps
Zgib na jednoj ruci-odlican za biceps
Zgib sa opterecenjem-odlican za ledja
Zgib sa totalnim dizanjem znaci da se skroz podignes ne samo do glave vec celo telo
 
Imam problem, strasno bih volela da mogu da radim zgibove i sklekove ali mi ne ide! Dobro, sklekove sam pocela da vezbam i verujem da cu u tome napredovati, ali ja u zivotu nisam ni jedan jedini zgib uradila! Zato ako neko ima da mi da neki savet ili da mi kaze koje bi vezbe trebala da radim da ojacam ruke, bila bih mu zahvalna :)

Zgibovi znaju biti poprilicno zeznuti ako npr ne plivas aktivno ili nesto slicno a zalis poceti kasno... Problem je u tome sto svaki misic mora biti "na nivou zadatka", tj. ako jedan jedini misic nije sposoban odraditi svoj posao neces uspeti da uradis zgib [ovo vazi za sve vezbe].

Znaci, zgib trazi dosta misica da se pokrenu i najveci problem su ledjni misici. Moj savet ti je da odes sad na leto malo na bazen, jedno mesec dana svaki dan, posle toga ces sigurno moci da uradis zgib ako budes kombinovala sve stilove jer prilikom plivanja vecina misica ti je aktivna, samim tim ih ojacavas i navikavas na stres, posle nekog vremena rezultati ne mogu odustati.

Kao sto neko rece uhvati se rukama tako da ti unutrasnjost sake bude okrenuta ka licu, u sirini ramena, prekrsti noge i cimaj se nogama. Preporucujem ti da izbegavas poskakivanje sa zemlje da ne bi doslo do povrede prilikom naglog misicnog tonusa :bye:

Javi rezultate :ok:
 
Ne znam ko je to jos izmislio da zensko ne bi trebalo da radi zgibove zato sto ce imati velika ledja. To su gluposti nemozes se ti bogna koliko rasiriti u ledjima.

Zgibovi su prilicno teski i za muskarce pocev od onih najosnovnijih pa do onih najtezih ali moj ti je savet da ako radis zgibove onda radi i sve druge bodyweight vezbe.
Znaci sklekove,propadanja itd...ako te zanima koje vezbe pitaj i to ce ti malo ojacati ledja i bice dobra podloga za zgibove a i ojacace ti ruke koje su vazne za zgibove.
Takodje pitaj fizijatra ili nadji neke dobre vezbe za jacanje ledjnih misica.

Sto se tice plivanja. Mesec dana ti nista ne znaci da plivas. Ako hoces neku dobru podlogu za zgibove treba da plivas bar tri cetiri meseca i to po dva sata dnevno sest dana u nedelji da bi osetio jacanje ledja.

Moj je savet i to je pomeni zakon u bodyweight-u a to je da bilo sta da radis da li su to zgibovi,sklekovi ili stotine ostalih bodyweight vezbi kada dodje do stagnacije znaci da ne mozes vise da napredujes uvek radi na nekoj nestabilnoj povrsini.
Znaci kad ovladas dobro zgibove kreni da radis zgibove na nekoj letvi u garazi ili na vratima ili cak ako imas mogucnosti i na steni da bi ti bilo sto teze tj da bi stvorila nestabilnost tako se i povecava snaga.
 
CHIME dobri saveti... Samo jedan detalj: Nema stagnacije!!! Do jedne mere je vežba snage, kad dođe period koji ti zoveš stagnacija, vežba postaje kondiciona. Što će reći: Nema rasta mišića, al opet ga treniraš da možeš tu vežbu da radiš sa više ponavljanja.
 
Ne znam ko je to jos izmislio da zensko ne bi trebalo da radi zgibove zato sto ce imati velika ledja. To su gluposti nemozes se ti bogna koliko rasiriti u ledjima.

.

E to ja pokusavam da objasnim mnogima,al niko skoro ne kapira.
Znaci,ukoliko niste fizicki predodredjeni da imate siroka ledja a jos ste i zensko,zgibovima ih sigurno necete tek tako lako dobiti...za to je potrebno dosta napora a bogami i suplemenata kojekakvih,jer generalno zene na tom predelu tesko dobijaju misice zbog svoje zenske prirode i mnogo manjeg nivoa testosterona.
 
Sto se tice plivanja. Mesec dana ti nista ne znaci da plivas. Ako hoces neku dobru podlogu za zgibove treba da plivas bar tri cetiri meseca i to po dva sata dnevno sest dana u nedelji da bi osetio jacanje ledja.

Ne pricam ja o dobroj podlozi nego o mogucnosti da uradi 1 zgib covece. Od zgibova se najbolje uradi tozo a tek onda sve ostalo, a to se lepo razvija i plivanjem, mesec dana je dovoljno [naravno 6/7] po sat vremena da bi mogao bilo ko da uradi zgib. U to sam siguran jer treniram plivanje :bye:
 
19 god. 67 kg,177cm.Mogu da uradim 8 pravilnih zgibova 'ladno a 9-ti ako ispustim dusu.Kicma kriva ko pereca(lafo programer).Sta mi je ciniti da malo razvijem ramena i ispravim ledja?
Motiv: ribe

Vežbe razgibavanja... Bio si u osnovnoj, i srednjoj, znaš proceduru... I odbi od kompa, makar izađi napolje, prošetaj sa društvom, teraj sebe da sediš ispravno, sam sebi zateži ramena...
 
Ja bi voleo da radim zgibove(ni sklekovi mi ne idu najbolje),14 god 175cm 70 kg treniram kosarku skoro 8 godina :ok:

Pa radi... Ako ne možeš baš ni jedan, a ti se digni koliko možeš i koliko možeš puta... Znači, tzv mikrodizanja. Sklekove isto tako. Radiš uske za tric. koliko možeš. Nemoj da se siliš da uradiš više, pa da ih radiš loše. Onda ih nemoj ni raditi. Imaš široke za grudi. Ne znam šta treba za košarku.... Mada kontam da je triceps važniji od grudi..
 
Pa radi... Ako ne možeš baš ni jedan, a ti se digni koliko možeš i koliko možeš puta... Znači, tzv mikrodizanja. Sklekove isto tako. Radiš uske za tric. koliko možeš. Nemoj da se siliš da uradiš više, pa da ih radiš loše. Onda ih nemoj ni raditi. Imaš široke za grudi. Ne znam šta treba za košarku.... Mada kontam da je triceps važniji od grudi..

Radim ''mikrodizanja'' vec neko vreme ali pravi problem je u zavrsnom delu zgiba koji nikako ne mogu da uradim a sto se tice sklekova njih retko kad radim ali cu sad poceti da ih ucim
 

Back
Top