Zgibovi iza vrata pitanje

Wizzzz

Aktivan član
Poruka
1.057
Vec 2 godine (ko ne i vise) radim zgibove...
Dosta sam napredovao i razvio se od njih (naravno radim i ostale vezbe al ovo je konkretno za zgibove)...
Danas sam probao da radim zgibove iza vrata (kazu da su najbolji za ledja imena pa ajde da probam)...
Mogu da ih uradim 4 sto je pomeni sasvim ok...
E sad pitanje...
Da li od tih zgibova mogu da se pogurim (dobijem grbu) ? Mnogi likovi iz teretane mi kazu da to ne radim zbog kicme i vrata jer tada telo nije u pravilnom polozaju...
Ja to sve razumem al vidim da ih ljudi i dalje rade...
Tako da me zanima vase misljenje... Do tada necu vise da ih radim dok ne cujem pravi odgovor...

Za one koji neznaju o kakvim zgibovima se radi evo klip-a...
 
Uopšteno, dok se radi sa malim težinama (kao zagevanje na latu ili sl) nije naručit problem. Kod većih opterećanja (zgibovi i velike težine) rame trpi opterećenje koje za nega nije u pravilnom biomehaničkom pokretu i krajnjem položaju. Čoveku je cela biomehanika pokreta ruku u zoni ispred, a ne iza. Tako da ti slobodno to možeš da zaobiđeš i da radiš ispred glave sa promenom hvatova i širine. Treba praktikovati vučenja u obe ravni: horizontalnoj i vertikalnoj. Gde je horizontalna ravan daleko efektnija za leđa i zadnji deo ramena.
 

Back
Top