''жетва је последак овог века'' - 1. veka ili eona, a ne kraj sveta

desisti, jel znas zasto se jakov peglao sa bogom, tj. sa andjelom [secas se teme, bas ti si postavio citat], zasto, kako je smeo da se usudi?
da li treba ove stihove olako shvatiti, i dozvoliti da đavo prevari čak i izabrane? Jedan od primera olakog shvatanja ovih čipova, za koje i sami kažete da verovatno imaju veze sa Otkrovenjem
https://svetosavlje.org/mikrocipovi-2/?pismo=lat
Koliko je meni poznato, niko od svetih Otaca do sada nije izdao nikakvo saopštenje po pitanju mikročipova, pa se ni ja ne usuđujem.
Zato sto je Bog Avramov, Jakovljev i Izraelov.
 
  1. moze da bude
  2. treba da bude
  3. jeste vec prevaren
ovo sam te pitao zbog sablazni, za sablazni je tacan odgovor pod 2 TREBAJU DA BUDU, jer je tako Hristos rekao, ali tesko onom s koga dolaze
A nije rekao da izabrani trebaju da budu prevareni, vec da ce onaj da pokusa.
I sad ako se bijemo na poene, vi varate govoreci da je prevrio cak i VELIKE. taj vas veliki je bio jeretik, nikad on nije ni bio spasen, pa otpao, nego vi varate, zabrojali ste se kao js, a u ciju korist varate, zapitajte se sami.

ko je u mom timu, ili u cijem timu sam ja, a u cijem vi ?
 
Poslednja izmena:
Evo sta Biblija kaze za poslednje dane ovog sistema
Sto je proreceno u Mateju 24 Luki 21 i Marku 13

cije ispunjenje jos nije bilo i predstoji nam


Matej 24:21, 22

21 Jer tada će biti velika nevolja kakve nije bilo od početka sveta do sada, niti će je više biti.
22 I kad se ne bi skratili ti dani, nitko* se ne bi spasio. Ali zbog izabranihc skratit će se ti dani

29 „Odmah posle nevolje tih dana sunce će potamneti, mesec više neće svetleti,
zvezde će padati s neba i nebeske sile će se uzdrmati.

30 Tada će se na nebu pojaviti znak Sina čovečjeg. I tada će proplakati sva plemena na zemlji.
I videće Sina čovečjeg kako dolazi na oblacima nebeskim sa silom i velikom slavom.
31 I on će poslati svoje anđele uz glasan zvuk trube i oni će skupiti njegove izabrane
s četiri strane sveta,* s jednog kraja nebesa do drugog.

36 A o tom danu i času niko ne zna, ni nebeski anđeli ni Sin, nego samo Otac.
37 Jer kao što je bilo u Nojevim danima, takva će biti prisutnost* Sina čovečjeg.

+ 38 Jer kao što su u tim danima pre potopa jeli i pili, ženili se i udavali, sve do dana kad je Noje ušao u arku,
39 i nisu obraćali pažnju dok nije došao potop i sve ih odneo, takva će biti prisutnost* Sina čovečjeg. 4
0
Tada će dvojica biti na njivi: jedan će se uzeti, a drugi će ostati napušten.
41 Dve će mleti na mlinu: jedna će se uzeti, a druga će ostati napuštena.
42 Bdite, dakle, jer ne znate u koji dan dolazi vaš Gospod.
Matej 25
31 „Kad Sin čovečji stigne u svojoj slavi i svi anđeli s njim, tada će sesti na svoj slavni presto.
32 I svi će se narodi skupiti pred njim, i on će odvojiti ljude jedne od drugih,
kao što pastir odvaja ovce od jaraca.
33 Postaviće ovce na svoju desnu stranu, a jarce na levu.

„Zatim će reći i onima koji budu na njegovoj levoj strani: ’Idite od mene, prokleti, u večnu vatru
pripremljenu Ðavolu i njegovim anđelima.
46 I ovi će otići u večnu smrt, a pravednici u večni život.“

A Armagedon je zavrsnica te velike nevolje u kojem Bog unistava zlo sa Zemlje.
 
A Armagedon je zavrsnica te velike nevolje u kojem Bog unistava zlo sa Zemlje.
za vas znamo da varate u brojanju poena, kradete poene za djavola do zavrsnice velike nevolje, sto veca nevolja, djavolu vise pokradenih poena, a u mom timu se drzimo Hristove - dade mi se svaka vlast i na nebu i na zemlji, i - vide kako djavo pade s neba kao munja, i - ako se razdeli ne moze opstati satana, itd... pa jos onda se demoni pokoravase 70-orici, a sad ce da pakoste i prave nam nevolju - ne bih rekao, vi kradete poene u njihovu korist, i izmisljate celu utakmicu do ''zavrsnice'' kako bi voleli sluzeci djavolu, a mi da se strpimo do zavrsnice i totalnog obrta. Tu pricu drugom priodajite.
 
Ja za to pravilo ne znam da svi mogu i tamo i vamo, pa malo tamo, malo vamo, мало овде, мало онде - za mene je to pravilo MUTIVODA.
Stvarno te molim, ako mozes da mi pokazes to pravilo, odakle nam to pravilo, jel odavde
"i kada budem podignut od zemlje, sve ću privući Sebi"
Kad Sin čovečji stigne u svojoj slavi i svi anđeli s njim, tada će sesti na svoj slavni presto
Da, U SLAVI, a ne inkognito 1914, po računici bez krčmara
 
Šta je tvoj tim?
Ko tu vrši Liturgiju?
zatrpvas pitanjima da ne bi odgovorio, od mog pitanja za pravilo
Glava mog tima je Hristos, a navodno Jovanovo Otkrivenje na Svetoj Liturgiji koju vrsi Crkva se ne cita, jer u njemu nema Svete Trojice koja je objedinjuju.
"i kada budem podignut od zemlje, sve ću privući Sebi"
ovo je pravilo za sta? koga to mislis SVE? samo spasene, ili sve - sve? nece otpale sigurno, pa ako nece otpale kakve veze onda ima ovo pravilo SPASAVANJA sa onim PADANJA?

jel si cuo ti ikada da ima pravilo po kome gines, a ima pravilo po kome se spasavas? bas me zanima, jel imamo to kod otaca
 
Poslednja izmena:
zatrpvas pitanjima da ne bi odgovorio, od mog pitanja za pravilo
Glava mog tima je Hristos, a navodno Jovanovo Otkrivenje na Svetoj Liturgiji koju vrsi Crkva se ne cita, jer u njemu nema Svete Trojice koja je objedinjuju.
Ne zatrpavam, nego pokušavam da ukažem na važan aspekt (o tom možemo i na pp ako želiš)
ovo je pravilo za sta?
Pravilo da smo svi spaseni.
Ali da se to neće svima svideti
 
Pravilo da smo svi spaseni.
Ali da se to neće svima svideti
sad znam zasto sa tobom diskutujem, ti kazes da imamo tri tima koji je jedan, to je vrlo interesantno stanoviste, skoro sam ga pronasao
spasen, ali mu se ne svidja sto je spasen
evo moga misljenja na tvoje stanoviste, mislim da te razumem -
taj sto mu se ne svidja sto je ''spasen'', on u stvari nije spasen, nego je umislio da je spasen pre vremena, prevaren je... - i tu bih te zamolio da se vratimo na prethodnu stranicu - ap. PAVLA sam vec citirao JEVREJIMA https://forum.krstarica.com/threads...li-eona-a-ne-kraj-sveta.897265/#post-38775142 a mislim na drugo kada kaze da nije dostigao, vec nastoji da dostigne u vakrsenje, evo
1. Timotiju 3,11-12 gde apostol Pavle kaže da nastoji da dostigne u vaskrsenje, ali ne kao da već jeste to postigao, nego stremi ne bi li to dostigao

Luka 20,35-36 A koji se udostojiše dobiti onaj vek i vaskrsenje iz mrtvih,

Vidis, apostol se nije dao prevariti jer bi i nas prevario, ... e, sad se vrati na Jevrejima koe sam vec citirao na linku.

spekt (o tom možemo i na pp ako želiš)
respekt na pp... hehehe, pucaj
 
Poslednja izmena:
Iz naslova teme, šta znači reč posledak?
Inače je naslov potpuno nerazumljiv, da li bi se mogao drugačije formulisati?
naslov - cirilicom je [''citat''] iz jevandjelja, nas prevod, pa je pod navodnicima, a latinicom sam ja dodao
citat iz naslova ponovljen u tekstu
originalna rec je svuda EON ili EONI, a razni prevodioci su tu rec prevodili - vek, svet, era, vecnost, ...u jednini, a nekad u mnozini, tako da mi ne znamo kada je sta u pitanju, kraj sveta, kraj veka, kraj ovog sveta, kraj ovog veka itd

posledak znaci kraj, posle necega, vidis, mozda i ne znaci kraj - e bas to je tema, ili je kraj sveta ili nije, dobro si pitao, vidis da niko nema pojma, pa sabiramo js i ine njima slicne da izgleda kao da imamo pojma, malo se spasavamo, malo otpadamo, neki od nas, mutljavina pravila dok cekamo kraj sveta, eona u stvari, naucnici odlozise na bilion godina, kazu eon to je veoma dug period, a ima ih i vise, puta 7 i puta 77
...gledamo na dane mesece godine eone aspektujuci eshatologiju iz nekih drugih uglova - vidi spojler za EON
- znaci zetva je bila odmah posledkom, s krajem one generacije
 
Poslednja izmena:
naslov - cirilicom je [''citat''] iz jevandjelja, nas prevod, pa je pod navodnicima, a latinicom sam ja dodao
citat iz naslova ponovljen u tekstu
originalna rec je svuda EON ili EONI, a razni prevodioci su tu rec prevodili - vek, svet, era, vecnost, ...u jednini, a nekad u mnozini, tako da mi ne znamo kada je sta u pitanju, kraj sveta, kraj veka, kraj ovog sveta, kraj ovog veka itd

posledak znaci kraj, posle necega, vidis, mozda i ne znaci kraj - e bas to je tema, ili je kraj sveta ili nije, dobro si pitao, vidis da niko nema pojma, pa sabiramo js i ine njima slicne da izgleda kao da imamo pojma, malo se spasavamo, malo otpadamo, neki od nas, mutljavina pravila dok cekamo kraj sveta, eona u stvari, naucnici odlozise na bilion godina, kazu eon to je veoma dug period, a ima ih i vise, puta 7 i puta 77
...gledamo na dane mesece godine eone aspektujuci eshatologiju iz nekih drugih uglova - vidi spojler za EON
- znaci zetva je bila odmah posledkom, s krajem one generacije
pa znalo bi se kad je bio kraj te sezone..koga su andjeli pobrali a koga su ucmekali..znaci ciklus jos nije zavrsen a plodovi jos nisu za branje..
 
imas i spojler seji zanji ori gazi... mozda nesto i fali jos
najbitnije sto vam ja rekoh je sledece - ako je Hristos sejao, nema veze ko je obavio zetvu, ko je izorao [neka nisam ja], neka su drugi, ko ce da gazi, dok god vi shvatite da ce vas svaki, ama bas svaki SLAGATI koji vam kaze evo ga ovde ili onde, ili koji posle kaze da je ON, svaki LAZE, Hristos je posejao dobro seme JEDANPUT, a vi vidite sta cete sa ostalim poljoprivrednim radovima, a ima i ona o Pastiru dobrom.

Da andjeli nisu sabrali vec kukolj, ne bi bilo psenice, ni hleba, pa kako ce onda biti vaskrsenja?
Lepo vas pitam pokazite to sabiranje, jeresi gnostici, itd da vidimo tu zetvu
Ali ne, vi kazete neki od psenice su otpali, ....a za andjele i sabiranje kukolja kazete da ne znate... pa kako znate da su ti bili psenica ako je prvo kukolj trebao da se sabere?
 
Poslednja izmena:
pa znalo bi se kad je bio kraj te sezone..koga su andjeli pobrali a koga su ucmekali..znaci ciklus jos nije zavrsen a plodovi jos nisu za branje..
jeste ima i branje i paljetkovanje posle branja u sz, otom potom
sada je tema zetva, i da Hristos ne prisustvuje i ne dolazi na zetvu, vec salje poslanike, ucenike ili andelje svejedno, zetva nije Parusia - to je poenta
35. Не кажете ли ви да су још четири месеца па ће жетва приспети? Ето, велим вам: подигните очи своје и видите њиве како су већ жуте за жетву.
36. И који жње прима плату, и сабира род за живот вечни, да се радују заједно и који сеје и који жње;
37. Јер је у том истинита беседа да је други који сеје а други који жње.
38. Ја вас послах да жњете где се ви не трудисте; други се трудише, а ви у посао њихов уђосте.

i to ulazenje u tudj posao sam naveo u uvodnom spojleru, ali mora po redu, posle zetve ide oranje, vidi opet uvodni spojler
  • AMOS 9,13 Evo idu dani, govori Gospod, kad će orač (vidi OSIJA 10,11) stizati žeteoca (vidi OSIJA 6,11) i koji gazi groždje sejača (vidi JEREMIJA 31,27), i gore će kapati slatkim vinom, a svi će se humovi rastapati (vidi JOIL 3,18)
  • OSIJA 10,11-12 Jefrem je junica naučena, koja rado vrše; ali ću joj doći na lepi vrat; upregnuću Jefrema, Juda će orati (vidi AMOS 9,13), Jakov će povlačiti (vidi AMOS 7) Sejte pravdu, žećete milost; orite krčevinu, jer je vreme da tražite Gospoda, da bi došao i podaždio vam pravdom. (vidi JEREMIJA 4,3 itd)
 
Poslednja izmena:
Cek ... kolko sam razumeo, ti samo palis strnjiku?
nebitno, ako i to mora da se radi, sustina je da se sve odvija po redosledu, jedan seje, drugi zanje - jel imas ti nesto na temu - zetva, iza zetve - oranje ove krcevine [vidi moj potpis opet] koju ne mozes da odbranis? zar ne znas grcki sad, tema je EON, EONI, EONSKA ZETVA zetva kog eona

Јер, гле, иде дан, који гори као пећ, и сви ће поносити и сви који раде безбожно бити стрњика, и упалиће их дан који иде, вели Господ над војскама, и неће им оставити ни корена ни гране.

И дом ће Јаковљев бити огањ и дом Јосифов пламен, а дом Исавов стрњика; и разгореће се на њих, и спалиће их; и неће бити остатака дому Исавовом, јер Господ рече.

ајд сад ПОКАЈАЊЕ, изволи слушам
 
Poslednja izmena:
nebitno, ako i to mora da se radi, sustina je da se sve odvija po redosledu, jedan seje, drugi zanje - jel imas ti nesto na temu - zetva, iza zetve - oranje ove krcevine [vidi moj potpis opet] koju ne mozes da odbranis? zar ne znas grcki sad, tema je EON, EONI, EONSKA ZETVA
Licno mislim da ti je potpis, na koji se stalno pozivas, supalj kao i sve ovo zavlacenje za Goles planinu sa ciljem da diskreditujes Svetu kanonsku knjigu Otkrivenja.
 
Licno mislim da ti je potpis, na koji se stalno pozivas, supalj kao i sve ovo zavlacenje za Goles planinu sa ciljem da diskreditujes Svetu kanonsku knjigu Otkrivenja.
у реду, ако су МНОГИ наспрам НЕКИХ шупљи за тебе, за мене нису, ево, едитовао сам изнад, нећеш еон, ош стрњику да палим
 
south railroad: ovde si poceo o pokajanju, smirenju https://forum.krstarica.com/threads/susret-sa-bogom.896697/page-8#post-38768575 sta bi od tvog pokajanja
zatrpavas
da, i da, jesam, sad izvoli
Ja nemam ni ``P`` od pokajanja. Totano izgubjeni slucaj na sirokom putu propasti.

Sta da izvolim? Ako zaista jesi u zajednici sa njima, u cemu je problem da im sledujes i drzis se onoga cega se i oni drze, u ovom sucaju Otkrivenja? Zasto se najzad ne smiris i, bez obzira sto si bezrazlozno protracio tolike godine boreci se protiv njega, ne odes i porazgovaras sa njima o tom pitanju? Pa kako te posavetuju tako cini. Razumece te odlicno da si tad bio mlad, vatren, revnosan.... i u toj revnosti bio zavrbovan od te, nametnute ti, ideje o nekim teorijama zavere oko Otkrivenja. To jeste spasonosna knjiga kanona jednom obazrivom citaocu koja razoblicava dolazak i samoproklamovanje necastivog za boga. Zato mu i smeta. Zato je i nasao svoje ``moderne sholasticare`` na cije si bajke i naseo. Probudi se vise aman.
 
Ja nemam ni ``P`` od pokajanja. Totano izgubjeni slucaj na sirokom putu propasti.

Sta da izvolim? Ako zaista jesi u zajednici sa njima, u cemu je problem da im sledujes i drzis se onoga cega se i oni drze, u ovom sucaju Otkrivenja? Zasto se najzad ne smiris i, bez obzira sto si bezrazlozno protracio tolike godine boreci se protiv njega, ne odes i porazgovaras sa njima o tom pitanju? Pa kako te posavetuju tako cini. Razumece te odlicno da si tad bio mlad, vatren, revnosan.... i u toj revnosti bio zavrbovan od te, nametnute ti, ideje o nekim teorijama zavere oko Otkrivenja. To jeste spasonosna knjiga kanona jednom obazrivom citaocu koja razoblicava dolazak i samoproklamovanje necastivog za boga. Zato mu i smeta. Zato je i nasao svoje ``moderne sholasticare`` na cije si bajke i naseo. Probudi se vise aman.
da ti kazem - Dobri Pastir je rekao - vise vas ne nazivam slugama, vec prijateljima, jer SVE sto cuh od Oca kazah vam, a ti trazis od mene da budem ovca, pa cak i da jesam ovca, ne mogu da lazem jer ti mislis da ti ovo sve prolazi, jer ne moze proci nikada da je Rec Gospodnja, a da se samo kod nas ne cita na liturgiji. Da se kojim slucajem cita kod nas, a ne cita kod engleza, ja bih bio englez, i ne bi ni slusao tebe i te price o bajkama.

Sto se tice pokajanja, pitao sam te zbog Isava na koga naletesmo zbog strnjike.
I da ti kazem, ja sam i prosvetljen i pronasao sam i pokajanje. Ti nisi, posteno si priznao, pa i ja da ne budem neposten prema tebi, da ti sakrijem.
Nisi ti jos izgubljen, vise se pravis Tosa, pa se posle kajes pred arianom sto si bio naivan.
 

Back
Top