Zetovi i snajke naše nasušne..

Ja se sećam tako tih nekih stvari..
Sećam se recimo kad me prva žena vodila da upoznam njene.Kad mi je pokojni tast laka mu zemlja bio je dobar čovek rekao:Nemoj ti nju toliko voleti.Ne valja ti to.
A ovo sa drugom je baš sveže.
Dovela me Sreda da upoznam njene.I njena majka mrtva hladna predamnom:Kako si živela tako ćeš se i udati.
Ali to sam samo ja.
Mene brine.Šta ću za decu? :/
 
Nemam zvanično ni zeta ni snajku. Oboje moje djece su u dužim vezama. Meni se ti njihovi izbori čine ispravnim,ne petljam se uopšte. Kad mi se nešto ne dopadne ćutim, nisu ih birali meni nego sebi.
Davno sam sebi obećala da neću biti svekrva kakvu sam ja imala, za sad uspijevam.
Treba shvatiti da nemamo nikakvo pravo da krojimo život djeci.
Kad bih primjetila neke baš loše stvari naravno da ne bih mogla da ne reagujem.
 
Svi znamo kako prolazimo sa suprotnim polom.
I u vezama i u braku.
Tako nam je kako nam je.
Ko ima decu taj razmišlja i o njima.
A to je novi krug pakla.
Kakvi će nam biti zetovi?
A kakve će nam tek biti snajke??
Šta ćemo i kako ćemo?
Да им будемо подршка. И у срећи и ако погреше. И да се не петљамо.

Тако мени друг прича, обоје имамо синове, исто годиште.
"Јаој, види ове девојке. Шта ће наша деца? Какве ће жене имати?"
Гледам га и не верујем. И питам: "А шта ћеш ако се испостави да твој син не заслужује ту девојку?"
Ћути..
 
Nemam zvanično ni zeta ni snajku. Oboje moje djece su u dužim vezama. Meni se ti njihovi izbori čine ispravnim,ne petljam se uopšte. Kad mi se nešto ne dopadne ćutim, nisu ih birali meni nego sebi.
Davno sam sebi obećala da neću biti svekrva kakvu sam ja imala, za sad uspijevam.
Treba shvatiti da nemamo nikakvo pravo da krojimo život djeci.
Kad bih primjetila neke baš loše stvari naravno da ne bih mogla da ne reagujem.
Ово је моја бивша свекрва увек говорила. И успела је! Феноменална је бака мом детету и сјајан човек. Она је једна од оних поштених људи који стегну срце и буду објективни. Волим је као тетку. И у супер смо односима.
 
Када је о овим темама реч, пре ћу се питати какав ће он партнер, отац... бити. То је више моја одговорност. Резултат мог улагања.
Baš tako. Kao da su naša djeca savršena pa da svima nalazimo mane. Neka biraju i zive sa svojim izborima, od kud mi pravo da bilo šta kažem.
 
Ja se sećam tako tih nekih stvari..
Sećam se recimo kad me prva žena vodila da upoznam njene.Kad mi je pokojni tast laka mu zemlja bio je dobar čovek rekao:Nemoj ti nju toliko voleti.Ne valja ti to.
A ovo sa drugom je baš sveže.
Dovela me Sreda da upoznam njene.I njena majka mrtva hladna predamnom:Kako si živela tako ćeš se i udati.
Ali to sam samo ja.
Mene brine.Šta ću za decu? :/
Ti i supruga treba da imate usaglasena misljenja o deci, i bez svadjanja pred njima
Detinjstvo prestaje u odredjenim godinama.Tvoje je da im omogucis zivot sa sto manje stresa, oazu kucnog mira, i sigurnost
Za decu , zivot je crno-bel, a roditelji ,bez obzira kakvi bili uzor i model sadanjeg i buduceg ponasanja.Treba vremena da dete svhati da je zivot siv sa nijansama sive;onda je odrastao
Nemoj se petljati u njihov izbor zivotnog partnera, i sto manje se petljaj u njihove odluke , kao odraslih, i samostalnih osoba.Otvori usta, i daj misljenje samo onda kada te pitaju
 
Baš tako. Kao da su naša djeca savršena pa da svima nalazimo mane. Neka biraju i zive sa svojim izborima, od kud mi pravo da bilo šta kažem.
Приметих да ти који се највише брину какве ће оштроконђе и злој.ебе да нађу њихова деца, нису баш своју децу усмерили како треба. Па кроз партнере своје деце очекују своје замене, да увек неко титра њиховим невинашцима :roll:
 
Приметих да ти који се највише брину какве ће оштроконђе и злој.ебе да нађу њихова деца, нису баш своју децу усмерили како треба. Па кроз партнере своје деце очекују своје замене, да увек неко титра њиховим невинашцима :roll:
A ponekad je važnije kako će prema njima da se odnose.
Znaš onu priču, sin mi je papučar sve radi po kući. A kćerka kako je? Divno se udala, sve joj muž pomaže 😁
Meni je drago da su mlade žene došle pameti i nema poštovanja ako nije obostrano. Kad se samo sjetim da se od mene očekivalo da svekrvu zovem mama i cirkusa zato što to nisam mogla nikako.
 
A ponekad je važnije kako će prema njima da se odnose.
Znaš onu priču, sin mi je papučar sve radi po kući. A kćerka kako je? Divno se udala, sve joj muž pomaže 😁
Meni je drago da su mlade žene došle pameti i nema poštovanja ako nije obostrano. Kad se samo sjetim da se od mene očekivalo da svekrvu zovem mama i cirkusa zato što to nisam mogla nikako.
Мени се код ових младих генерација свиђа што им се враћају праве вредности. Сами од себе су некако такви. Вероватно засићени свим, дуго пласираним глупостима које сада достижу врхунац. А опет на модернији начин, једни другима су подршка у кући и ван ње.
 

Back
Top