Quantcast

Žestoki sukobi u Bahreinu

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115

Demonstranti na Bisernom trgu u Manami, pre jutrošnje policijske akcije

Specijalna policija jutros je zauzela glavni trg u prestonici Bahreina Manami potiskujući hiljade demonstranata koji su postavili logor na tom mestu zahtevajući sveobuhvatne politilčke promene u tom islamskom kraljevstvu. Očevici tvrde da je najmanje četvoro ljudi stradalo.
Jutros pre zore, snage bezbednosti su uz pomoć suzavca, šok-bombi i oružja sa gumenim mecima upale na trg napadajući demosntrante, pretežno šiite, među kojima je bilo žena i dece. Veliki broj povređenih odmah je prebačen u bolnice.
Opozicioni političari osudili su napad policije.

„Moramo da razgovaramo o ovoj teškoj situaciji kako bi doneli ispravne odluke, ovo danas je bio pravi terorizam“, kaže Abed Al Džalil Kalil, predsednik šiitske stranke „Al-Vefak“.

Naoružane patrole i tenkovi pojavili su se na ulicama rano jutros, dok je policija pokušavala da rasčisti šatore ostavljene na trgu. Ubrzo u tom delu grada nije bilo gotovo nikoga, osim nekoliko ljudi koji su odgovarali na pitanja policije.

Juče su se bezbednosne snage suzdržale, iako su se okupile desetine građana Bahreina i tako dramatično uvećale pro-demokratske proteste.

Istovremeno, šiitski opozicioni lideri pružali su garancije da nisu zaintersovani da monarhiju pretvore u teokratiju, sličnu onoj u Iranu.

„Ima više od jednog načina ili opcija da se izbegne konfrontacija i ubijanje. Ko god ada je doneo odluku ... želeo je da ubija“, smatra Kalil.
Američki dnevnik "Vol strit džurnal" izveštava da je sedam opozicionih grupa, uključujući stranku Al-Vafek, objavilo osnivanje odbora za koordinaciju protestnih aktivnosti i objedinjavanje zahteva demonstranata. Pomenuti list kaže da odbor planira velike demonstracije u subotu.

VOANews

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
To je jedna tajna ali moguce je da se iza ovih protesta krije zelja naroda koja je dovoljno trpjela diktatore jer mnogi muslimani iz Islamskih zemalaja su otisili da vide kako je uredjena Francuska, Holandija, Britanija i Njemacka pa zato nasi ljudi muslimani uce iz iskustva kako treba izgledati jedna sloboda jedna slobodna drzava koja bi mogla preporoditi Islamske zemlje.istina je da se iza protesta kriju i oni koji zele Serijat ali sigurno je da je vecinski zelja naroda da uredi zemlju po modernim principima ali ne u kruti sekularizam nego u jednu lijepu drzavu koja ce biti sklonija Islamu ali zato slobodnija i bolja drzava nego ranije.

Lacibg

Buduća legenda
Poruka
26.480

Јајатолах Хомосексуалини ... 10 година је овај Персијанац водио своју земљу, шеријатски, и побио око 100.000 људи. Водио рат са суседима, Садамом Хусеином.

И ово је по исламу обичај ?

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.729

Јајатолах Хомосексуалини ... 10 година је овај Персијанац водио своју земљу, шеријатски, и побио око 100.000 људи. Водио рат са суседима, Садамом Хусеином.

И ово је по исламу обичај ?
И, брееееее........ где нађе ово... пресела ми вечера....

:bljak::bljak::bljak::bljak::bljak::bljak::bljak:

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Ovo nije nista.Iran je bio zrtva napada od strane Sadamovog Iraka tako da Iran nije ima dovoljno naoruzanja da se oduprije Iraklu a ovo sto se vidi na slici je normalno jer nije u pitanju homoseksualnost nego ljubav prema djetetu koji voli cestitog Ajatolaha Homeinija.Mislim da na slici nije Homeini ali bez ozbira bez ikakvog hira taj covjek je poljubio dijete kojeg voli najvi9se na svijetu jer to dijete je izislo u susret Ulemi ili Ajatollahu.

Inace ja se borim da u cijelom svijetu zavlada Islam i da svaki covjek na planeti primi islam kako bi bilo puno muslimana.Takodjer zalazem se da Islamske zemlje prime Serijat i da urede svoju zemlju na bazi Islama kako bi muslimani bili zadovoljni.

Poslednja izmena:

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Bahrein je velik povrsinom oko 700 kilometara kvadratnih tako da je mislim normalna drzava jer ta drzava je jedna bogata drzava koja pruza svakom muslimanu priliku da ode u dzamiju i da poslije Dzamije svrati u kahvedzinicu na caj ili na kahvu.

Inace Bahrein je malo manji od Kosova jer povrsina Kosova iznosi 10,908 km2 tako da je Bahrein velicinom kao Kosovo bez Peckog regiona.

Poslednja izmena:

Lacibg

Buduća legenda
Poruka
26.480
Ovo nije nista.Iran je bio zrtva napada od strane Sadamovog Iraka tako da Iran nije ima dovoljno naoruzanja da se oduprije Iraklu a ovo sto se vidi na slici je normalno jer nije u pitanju homoseksualnost nego ljubav prema djetetu koji voli cestitog Ajatolaha Homeinija.Mislim da na slici nije Homeini ali bez ozbira bez ikakvog hira taj covjek je poljubio dijete kojeg voli najvi9se na svijetu jer to dijete je izislo u susret Ulemi ili Ajatollahu.

Inace ja se borim da u cijelom svijetu zavlada Islam i da svaki covjek na planeti primi islam kako bi bilo puno muslimana.Takodjer zalazem se da Islamske zemlje prime Serijat i da urede svoju zemlju na bazi Islama kako bi muslimani bili zadovoljni.
Зашто уопште муслиманске државе ратују једна против друге ?

Зашто се прогањају међусобно Шити и Сунити, како то да муслиманима сметају и будисти и хришћани и јевреји ? Са свима су на крв и нож ??? Има ли неко да им не смета ?

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Зашто уопште муслиманске државе ратују једна против друге ?

Зашто се прогањају међусобно Шити и Сунити, како то да муслиманима сметају и будисти и хришћани и јевреји ? Са свима су на крв и нож ??? Има ли неко да им не смета ?

Kao prvo moras shvatiti da je Islam dosao na ovom svijetu kao otkrovenje ljudima i da su ljudi automatski morali svi primiti Islam tako da se misija Islama nece zavrsiti sve dok svi ljudi na svijetu ne prime Islam a sve ostale religije su zalutale i one su sklone mnogbostvu.Islam je jedina religija koja je istinska i koja zeli da spase cijeli narod na planeti.

Poslednja izmena:

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.333
Mingo
Razmisljam o Islamu
Domaćin

Učlanjen:
03.09.2010.
Pol:
muški
Reputaciona moć:
11
Re: Loše zdravstveno stanje Hosnija Mubaraka
Mene ne interesuje sto ce neke muslimanke iz Sandzaka u Beogradu stajati na Srpsku kitu jer one mogu cak i da mijesaju na Srpskoj kiti ali cinjenica je da se one nikada nece udati za Krscanina i da ce uvijek traziti muslimana za muza a to je bitno.Sta mene briga da li je moja zena muzla Srpsku dugacku kitu kad ce mene uzeti za muza i prethodno otici kod doktora da sasije ranu jer su se prethodno Srbi pisali po njenoj rupi.
Poslednji put ažurirao/la Mingo : danas u 20:24

Mingo
Razmisljam o Islamu
Domaćin

Učlanjen:
03.09.2010.
Pol:
muški
Reputaciona moć:
11
Mene ne zanima da li je muslimanka bila luda kad se tucala sa Srbinom jer mene ne interesuje da li je pusila i da li je vristala od srece.Jer sve se moze medicinom sanirati.Meni je glavno da muslimanke nece postati vase supruge jer one ce biti supruge samo muslimanima.

Mingo
Razmisljam o Islamu
Domaćin

Učlanjen:
03.09.2010.
Pol:
muški
Reputaciona moć:
11
Kad se vodi ljubav onda se vrcka dupetom naprijed nazad i zatim dolazi kiti od slatkoce da piski i on se popisa u zeninu rupu a zatim poslije devet mjesci dodje beba na svijet.Inace nama muslimanima je naredjeno da zenimo sve cure i one koje su se proburazile i one koje to nisu samo da ne bi prijesle u Krscanstvo.

Mingo
Razmisljam o Islamu
Domaćin

Učlanjen:
03.09.2010.
Pol:
muški
Reputaciona moć:
11
Dok se ne popisas u zeninu rupu nema bebe.Ne moze da se zacne beba ako se ne popisas u njenu rupu i to da kita bude duboko zaronjenja u zeninu rupu.U toku pisanja pjena preliva iznad zenine rupe jer to je dokaz da muskarac ima dosta sjemena.

Mingo
Razmisljam o Islamu
Domaćin

Učlanjen:
03.09.2010.
Pol:
muški
Reputaciona moć:
11
I poslije pisanja u zeninu rupu kita se polako vadi iz zenine rupe i izlazi jedna masna kita koja kao da se najela zavrsila posao.
Ne obrisem kitu nego odem zajedno sa zenom u kupatilo i lijepo se okupamo kao pravi muslimani uzimajuci Gusul Kupanje a to je vjersko kupanje po Islamu.

Mingo
Razmisljam o Islamu
Domaćin

Učlanjen:
03.09.2010.
Pol:
muški
Reputaciona moć:
11
Taj Cika izbacuje sok koji moze da napravi bebu.Kad se taj sok pomijesa sa zeninom rupom onda nastaje beba.Zene treba da su svjesne da trebaju upijati ovaj sok.

Lacibg

Buduća legenda
Poruka
26.480
Kao prvo moras shvatiti da je Islam dosao na ovom svijetu kao otkrovenje ljudima i da su ljudi automatski morali svi primiti Islam tako da se misija Islama nece zavrsiti sve dok svi ljudi na svijetru ne prime Islam a sve ostale religije su zalutale i one su skolone mnogbostvu.Islam je jedina religija koja je istinska i koja zeli da spase cijeli narod na planeti.
И ти не мислиш да је агресивна чињеница и тежња "sve dok svi ljudi na svijetru ne prime Islam" ?

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115

Mapa Bahreina

Zbog toga je muslimanima preporucen Dzihad da bi se mogli boriti protiv nevjernika i zato istina je da muslimani ne nazivaju Krscane i Zidove nevjernicima ali ih naziva zalutalima koji trebaju primiti Islam tako da mi je jedino zao sto Hindusi nisu primili Islam dok su bili pod carstvom Velikih Mogula.Duznost je bila svakog muslimana da makar silom prevede Hinduse u islam kako bi Indija bila Islamska drzava.Inace to nisu agresivne metode nego to su metode jedne religije koja zeli spasiti svijet propasti.

Poslednja izmena:

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Inace u Bahreinu ima 81% muslimana, 9% Krscana i 9,8% ostalih a najvise od ostalih su Hindusi koji dolaze za poslom u Bahreinu da bi radili i zaradili.Razumijem nezadovoljstvo gradjana Bahreina jer gradjani Bahreina zele Islamsku drzavu koja ce biti utvrdjena ustavom i u kome ce Kur;an suditi i Kur'an odredjivati presudu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.