" ЖЕСТОКЕ ОПТУЖБЕ РУСКЕ КОМПАНИЈЕ: Дали смо бољу понуду за РТБ "Бор", изабрали сте он

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.538
" ЖЕСТОКЕ ОПТУЖБЕ РУСКЕ КОМПАНИЈЕ:

Дали смо бољу понуду за РТБ "Бор", изабрали сте ону гору по Србију


Представници компаније "У голд", која је била једна од два понуђача за куповину већинског пакета Рударско-топионичарског басена “Бор”, изразили су незадовољство не само одлуком Владе Србије да се опредили за понуду кинеске компаније Зиђинг, него и односом државних органа Србије према овој компанији из Русије.

rtb_bor_jutjub.jpg


Представници У голда сматрају да је њихова понуда неуопоредиво боља и повољнија за државу Србију, као и да је надлежни нису верно и на адекватан начин презентовали јавности у Србији. Основна квалитативна разлика је што понуда руске компаније не предвиђа само задржавање постојећег већ повећање броја запослених у РТБ "Бор" и што је важније знатно повећање обима производње и реализације, што би буџету државе Србије обезбедило знатно веће финансијске приливе.

Поред очувања радних места за 4880, након реализације инвестиционог програма предложеног од “У голда”, руска компаније планира отварање још 1000 нових радних места. Кинеска компанија Зиђинг у наредних 6 година предвиђа производњу од 120 000 до 150 000 док руска компанија за исти период гарантује производњу од 220 000 тона бакарног концентрата, што је огромна разлика, између 70 000 и 100 000 тона.

Поређења ради РТБ Бор тренутно на годишњем нивоу производи 35 000 тона од сопственог бакарног концентрата, што би било повећање 6 пута. “У голд” тврди да ће годишњи промет у периоду од 2019.до 2024. износити 3,5 милијарди америчких долара. Такође се очекује да ће ниво пореских дажбина у том истом периоду од 2019.до 2024. премашити 350 милиона америчких долара. Представници руске компаније истичу да се такође подразумева њихово преузимање дугова РТБ “Бор” у висини од 200 милиона долара, као и да је њихова понуда заснована на реалном а не на фризираном бизнис плану и да за свој инвестициони програм гарантују банкарским гаранцијама.

Такође истичу да их држава још није обавестила о кинеском бизнис плану иако је то била обавезна по закону, као и да су они спремни да ангажају релевантне међународне ревизоре да ураде реалну анализу њихове понуде, уверени да су они прави победници на овом тендеру. Држава би обезбедила по основу повећања запослених и производње велике финансијске приливе а знатно би се повећао и удео РТБ Бора у БДП земље. Имајући у виду да је реч о бакру, извозном производу у чијој производњи (за разлику од других, где преовлађују увозне компоненте попут ФИАТА) доминирају домаће, дао би се допринос уравнотежењу трговинске размене земље.

Представници руској компаније истичу да су о својим ставовима поводом продаје РТБ "Бор" обавестили надлежне органе Руске Федерације и Републике Србије.


O погибији радника који су радили на изградњи “Београда на води” читајте ОВДЕ.".

https://www.pravda.rs/2018/9/14/zes...u-za-rtb-bor-izabrali-ste-onu-goru-po-srbiju/

:think:


Da li je Ruska kompanija ili ne "dala bolju ponudu" i da li je "bolja ponuda" stigla na pravu adresu , "pitanje je za koji milion necijih novaca" ...!
 
mozda je neko stavio nesto u dzep

a mozda srbija hoce investitore iz razlicitih zemalja , da bude pokrivena tudjim zalaganjem u slucaju nekog problema

jer je bolje da se za svoje, samim tim i tvoje, interese bore i nemci i kinezi i rusi i ameri i francuzi

nego samo rusi, sto bi moglo biti i kontraproduktivno

nije uvek bolje ono sto je bolje
 
Ах....требали смо Русе да одаберемо.

Види како лепо обеђавају.

Поред очувања радних места за 4880, након реализације инвестиционог програма предложеног од “У голда”, руска компаније планира отварање још 1000 нових радних места. Кинеска компанија Зиђинг у наредних 6 година предвиђа производњу од 120 000 до 150 000 док руска компанија за исти период гарантује производњу од 220 000 тона бакарног концентрата, што је огромна разлика, између 70 000 и 100 000 тона.
 
SNS uzeo mito ko i uvek. Ocekivano
А шта као руси не би дали мито? Они као немају црне фондове за потплаћивање политичара у банана-државама? Није то разлог већ се твој Вучић окренуо Американцима. Премда америчке фирме улагање у производњу у Бору не занима, за Стејт департмент као инвеститори у Србији неупоредиво су прихватљивији Кинези јер они преко привреде не шире политички утицај као руси.
Окретање Вучића према САД види се и по избору про-НАТО официра за начелника Генералштаба.
 
Od kada se to u Srbiji, na tenderima koji nisu namešteni, gleda bilo šta drugo osim najniže/najviše ponuđene cene?

Mozda su imali u vidu zaostravanje odnosa Rusije i tzv. "zapada" i izabrali Kinu ne bi izbegli eventualne sankcije i na taj deo "srpskog - ruskog posla" ...?
 

Back
Top