Женски угао посматрања

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dijenek

Elita
Poruka
22.033
Причам мојој пријатељици како сам скоро водио један занимљив и надасве нелогичан разговор с једном девојком о којој имам високо мишљење и која, званично, има лепо мишљење о мени али да сматра да ја нисам неко кога жели заиста да упозна.
Притом сам нагласио да то нема мушко-женску димензију.

И објашњавам јој да је мени то скроз нелогично (можда би имало смисла да је дотична правник јер они не користе логику већ употребљавају софистику) јер кога смо то спреми да упознамо, ако не оне које ценимо?
Оне о којима немамо лепо мишљење

Онда ми ова моја паметница пошаље следећу реченицу која ме остави без текста.
"Није свака особа коју неко од нас цени права особа за упознавање."

Ја се с овим не слажем. И сматрам да ако неко има овакав став постоји још нешто неизговорено, а битније од изговореног што доводи до њега.

Дакле, да ли и ви имате став као ове две девојке/жене или поштујете законе логике?
Ако их не поштујете, чиме се то руководите у одлучивању?
Психоактивним супстанцама или саветовањем са личним астрологом... :)
(Овај последњи ред је шала, да не буде забуне. Обе су генијалне, да не буде забуне...)

Надам се да сам био иоле разумљив...
 
"Није свака особа коју неко од нас цени права особа за упознавање."

nije
prvo, dve osobe koje cene jedna drugu, mogu ceniti neku trecu po razmicitim osnovama
samo jedna od njih je mogucnost upoznavanja
to sto je neko dobar, inteligentan, zanimljiv sagovornik na netu, sta god, ne mora biti stavka na osnovu koje cu npr. ja upoznati nekoga
upoznajem nekoga za koga imam osecaj da moze nesto da mi da i da ja njemu/njoj zelim nesto da pruzim
ako toga nema, izbegavam upoznavanja
ali osoba koja npr. zadovoljava taj moj kriterijum, ne mora uopste biti osoba koja zadovoljava tvoje kriterijume za upznavanjem
i obrnuto
 
"Није свака особа коју неко од нас цени права особа за упознавање."

nije
prvo, dve osobe koje cene jedna drugu, mogu ceniti neku trecu po razmicitim osnovama
samo jedna od njih je mogucnost upoznavanja
to sto je neko dobar, inteligentan, zanimljiv sagovornik na netu, sta god, ne mora biti stavka na osnovu koje cu npr. ja upoznati nekoga
upoznajem nekoga za koga imam osecaj da moze nesto da mi da i da ja njemu/njoj zelim nesto da pruzim
ako toga nema, izbegavam upoznavanja
ali osoba koja npr. zadovoljava taj moj kriterijum, ne mora uopste biti osoba koja zadovoljava tvoje kriterijume za upznavanjem
i obrnuto

Ово је чист софизам. Да те не познајем, помислио бих да си студирала право...

Дакле, по овој логици, ти ћеш да упознаш онога ко не мора да буде добра, може да буде глуп и незанимљив саговорник ако осетиш да он теби и ти њему желиш нешто да пружиш?
 
osobu koju ne poznajes ne cjenis kao osobu vec samo kao svoj dozivljaj nje kao osobe

tacno
ali na osnovu svog subjektivnog osecaja te osobe i ides da je upoznas, nemas neku objektivniju referencu, ako se radi npr. o forumskom upoznavanju
i onda se dolazi na ono sto Dijenek u stvari i pita
da li je necija referenca data nakon upoznavanja objektivna toliko da bi odredila upoznavanje neke druge dve osobe, koje je prva osoba vec upoznala :lol:
ili se treba verovati sopstvenom osecaju?
i sta kada se dva osecaja ne podudaraju sa trecim?
:lol:
 
Ово је чист софизам. Да те не познајем, помислио бих да си студирала право...

Дакле, по овој логици, ти ћеш да упознаш онога ко не мора да буде добра, може да буде глуп и незанимљив саговорник ако осетиш да он теби и ти њему желиш нешто да пружиш?

tacno tako
sad sto ja ne zelim da pruzim bilo sta nekome ko je glup i nezanimljiv sagovornik, to je druga stvar
 
Причам мојој пријатељици како сам скоро водио један занимљив и надасве нелогичан разговор с једном девојком о којој имам високо мишљење и која, званично, има лепо мишљење о мени али да сматра да ја нисам неко кога жели заиста да упозна.
Притом сам нагласио да то нема мушко-женску димензију.

И објашњавам јој да је мени то скроз нелогично (можда би имало смисла да је дотична правник јер они не користе логику већ употребљавају софистику) јер кога смо то спреми да упознамо, ако не оне које ценимо?
Оне о којима немамо лепо мишљење

Онда ми ова моја паметница пошаље следећу реченицу која ме остави без текста.
"Није свака особа коју неко од нас цени права особа за упознавање."

Ја се с овим не слажем. И сматрам да ако неко има овакав став постоји још нешто неизговорено, а битније од изговореног што доводи до њега.

Дакле, да ли и ви имате став као ове две девојке/жене или поштујете законе логике?
Ако их не поштујете, чиме се то руководите у одлучивању?
Психоактивним супстанцама или саветовањем са личним астрологом... :)
(Овај последњи ред је шала, да не буде забуне. Обе су генијалне, да не буде забуне...)

Надам се да сам био иоле разумљив...


ako ti nesto nije jasno pitaj te devojke i pricaj sa njima sta otvaras temu nama
 
tacno
ali na osnovu svog subjektivnog osecaja te osobe i ides da je upoznas, nemas neku objektivniju referencu, ako se radi npr. o forumskom upoznavanju
i onda se dolazi na ono sto Dijenek u stvari i pita
da li je necija referenca data nakon upoznavanja objektivna toliko da bi odredila upoznavanje neke druge dve osobe, koje je prva osoba vec upoznala :lol:
ili se treba verovati sopstvenom osecaju?
i sta kada se dva osecaja ne podudaraju sa trecim?
:lol:


Ја питам на основу чега се одлучује да ли упознати неког...
:)

Трећи није битан...

И, зар особа коју ценимо не заслужује шансу да буде упозната...
 
Ја питам на основу чега се одлучује да ли упознати неког...
:)

Трећи није битан...

И, зар особа коју ценимо не заслужује шансу да буде упозната...

ti znas, a i vec sam rekla, na osnovu cega ja upoznajem nekoga
o nekom trecem ne mogu da pricam
ali, Dijenek posmatarj ovako-koliko osoba sa ovog foruma cenis na ovaj, ili onaj nacin?
ja cenim i neke koje su fine, al samo to, neke koje su iskrene, al samo to, neke koje su inteligentne, al samo to...nemam zelju da ih upoznam
da bih nekog upoznala, bilo muskarca, bilo zenu, taj neko mora da vibrira na slicnoj frekvenciji sa mnom, u nekom bar aspektu
to znaju oni koje sam upoznala jedan na jedan, a koje mogu da nabrojim na prste jedne ruke
to znas i ti
to vazi i za tu trecu osobu
 
Ја питам на основу чега се одлучује да ли упознати неког...
:)

Трећи није битан...

И, зар особа коју ценимо не заслужује шансу да буде упозната...

pa, ne uvek
neko ti je jednostavno nezanimljiv, iako ga ceniš
samim tim, nemaš želju da ga upoznaješ
prosto i jednostavno
 
Сад испаде да ти никог новог не упознајеш.

добрима нешто фали око примања/давања, а овима другима не желиш ништа да пружиш...

znas da retko upoznajem nekog novog
znas i zasto
al, evo, da te demantujem, pre pet minuta sma dogovorila upoznavanje sa jednom predivnom zenom, koju skoro da i ne poznajem, al je osecam
za nju i mene dovoljno
 
Причам мојој пријатељици како сам скоро водио један занимљив и надасве нелогичан разговор с једном девојком о којој имам високо мишљење и која, званично, има лепо мишљење о мени али да сматра да ја нисам неко кога жели заиста да упозна.
Притом сам нагласио да то нема мушко-женску димензију.

И објашњавам јој да је мени то скроз нелогично (можда би имало смисла да је дотична правник јер они не користе логику већ употребљавају софистику) јер кога смо то спреми да упознамо, ако не оне које ценимо?
Оне о којима немамо лепо мишљење

Онда ми ова моја паметница пошаље следећу реченицу која ме остави без текста.
"Није свака особа коју неко од нас цени права особа за упознавање."

Ја се с овим не слажем. И сматрам да ако неко има овакав став постоји још нешто неизговорено, а битније од изговореног што доводи до њега.

Дакле, да ли и ви имате став као ове две девојке/жене или поштујете законе логике?
Ако их не поштујете, чиме се то руководите у одлучивању?
Психоактивним супстанцама или саветовањем са личним астрологом... :)
(Овај последњи ред је шала, да не буде забуне. Обе су генијалне, да не буде забуне...)

Надам се да сам био иоле разумљив...

to se, brale, zove trabunjanje
i dominantan je oblik opštenja sa svetom,
osobito kod žena

korenje vuče iz samonepoznavanja koje, pak, korenje vuče iz samonekritičnosti

nadam se da sam pomogao:)
 
ako je ovo situacija sa neta, meni ovo lici na klasicnu sut kartu u stilu ne znam sta vise da kazem,a bedak mi da ti kazem da me udavi i da me realno ne zanima nikakvo upoznavanje, pa je ovo odlican (ili ne) izgovor. iliti recenica koja ostavlja u dilemi,pa posle primalac moze da tumaci kako hoce. mislim da to svi koristimo kad ne bismo da ispadnemo nevaspitani, bar do odredjene granice licne tolerancije. neko ce pre a neko kasnije reci skini mi se sa grbace vise. mada ne kazem da ne mozes da cenis nekoga zbog onoga sto jeste,sto je postigla,uspela etc, al da te ta osoba za druzenje jednostavno ne zanima jer ne delite interesovanja.
 
ti znas, a i vec sam rekla, na osnovu cega ja upoznajem nekoga
o nekom trecem ne mogu da pricam
ali, Dijenek posmatarj ovako-koliko osoba sa ovog foruma cenis na ovaj, ili onaj nacin?
ja cenim i neke koje su fine, al samo to, neke koje su iskrene, al samo to, neke koje su inteligentne, al samo to...nemam zelju da ih upoznam
da bih nekog upoznala, bilo muskarca, bilo zenu, taj neko mora da vibrira na slicnoj frekvenciji sa mnom, u nekom bar aspektu
to znaju oni koje sam upoznala jedan na jedan, a koje mogu da nabrojim na prste jedne ruke
to znas i ti
to vazi i za tu trecu osobu
МВ, изађи из ситуације и посматрај ствари ван личног контекста... Апропо треће особе...
ОК...
Ти си изнела свој став зашто и како упознајеш људе...
Никад не постоји само то јер ни један однос нема датост количине и интензитета раста...
pa, ne uvek
neko ti je jednostavno nezanimljiv, iako ga ceniš
samim tim, nemaš želju da ga upoznaješ
prosto i jednostavno
Не можеш да цениш онога ко ти је незанимљив.
znas da retko upoznajem nekog novog
znas i zasto
al, evo, da te demantujem, pre pet minuta sma dogovorila upoznavanje sa jednom predivnom zenom, koju skoro da i ne poznajem, al je osecam
za nju i mene dovoljno
Значи, ти све радиш на осећај...
eto
cenimo ljude po razlicitim osnovama
al ih zanimljivim proglasavamo po jednom
koliko su zanimljivi NAMA samima

Хоћеш да кажеш да се може десити да не цениш особу која ти је занимљива?
 
to se, brale, zove trabunjanje
i dominantan je oblik opštenja sa svetom,
osobito kod žena

korenje vuče iz samonepoznavanja koje, pak, korenje vuče iz samonekritičnosti

nadam se da sam pomogao:)
Занимљиво... Мајеутично...
ako je ovo situacija sa neta, meni ovo lici na klasicnu sut kartu u stilu ne znam sta vise da kazem,a bedak mi da ti kazem da me udavi i da me realno ne zanima nikakvo upoznavanje, pa je ovo odlican (ili ne) izgovor. iliti recenica koja ostavlja u dilemi,pa posle primalac moze da tumaci kako hoce. mislim da to svi koristimo kad ne bismo da ispadnemo nevaspitani, bar do odredjene granice licne tolerancije. neko ce pre a neko kasnije reci skini mi se sa grbace vise. mada ne kazem da ne mozes da cenis nekoga zbog onoga sto jeste,sto je postigla,uspela etc, al da te ta osoba za druzenje jednostavno ne zanima jer ne delite interesovanja.

Мислим да баш тако ствари стоје, али зашто их онда не назвати правим именом?
 
ako je ovo situacija sa neta, meni ovo lici na klasicnu sut kartu u stilu ne znam sta vise da kazem,a bedak mi da ti kazem da me udavi i da me realno ne zanima nikakvo upoznavanje, pa je ovo odlican (ili ne) izgovor. iliti recenica koja ostavlja u dilemi,pa posle primalac moze da tumaci kako hoce. mislim da to svi koristimo kad ne bismo da ispadnemo nevaspitani, bar do odredjene granice licne tolerancije. neko ce pre a neko kasnije reci skini mi se sa grbace vise. mada ne kazem da ne mozes da cenis nekoga zbog onoga sto jeste,sto je postigla,uspela etc, al da te ta osoba za druzenje jednostavno ne zanima jer ne delite interesovanja.

moze da bude i ovo navedeno, mada ne mora da znaci
naravno da mozes da cenis nekoga, a da te ne zanima da ga upoznas
nekoga npr. cenim jer super kuva, volim da citam njene recepte, neko deli sa mnom isti knjizevni ukus, sa nekim mogu da super pricam na temu nauke, al da bih nekog od njih selektovala za upoznavanje, mora da me bas "nadje" na neki nacin
mozda je pitanje nedostatka vremena, prinudjena sam na ostru selekciju, mada mislim da nije ni to u pitanju...i sto sma duze na ovom forumu, to sam selektivnija, sve manje ljudi upoznajem, al se sve manje varam u proceni onoga sto cemo jedno drugome dati
 
МВ, изађи из ситуације и посматрај ствари ван личног контекста... Апропо треће особе...
ОК...
Ти си изнела свој став зашто и како упознајеш људе...
Никад не постоји само то јер ни један однос нема датост количине и интензитета раста...

Не можеш да цениш онога ко ти је незанимљив.

Значи, ти све радиш на осећај...


Хоћеш да кажеш да се може десити да не цениш особу која ти је занимљива?

pa, ne mogu da izadjem, kad znam o cemu se radi :lol:
hajde, N. pa tacno znas sta mislim o svemu ovome..
ne radim sve na osecaj, znas da sve vrlo dobro vagam, ali radim sve cesce na osecaj i na intuiciju
moze da se desi da nekoga ne cenim po nekim svojim kriterijumima, pa ga ipak smatram zanimljivim
ako ga i cemi i zanimljiv mi je-onda ga upoznam
toliko od mene na ovu temu :)
 
moze da bude i ovo navedeno, mada ne mora da znaci
naravno da mozes da cenis nekoga, a da te ne zanima da ga upoznas
nekoga npr. cenim jer super kuva, volim da citam njene recepte, neko deli sa mnom isti knjizevni ukus, sa nekim mogu da super pricam na temu nauke, al da bih nekog od njih selektovala za upoznavanje, mora da me bas "nadje" na neki nacin
mozda je pitanje nedostatka vremena, prinudjena sam na ostru selekciju, mada mislim da nije ni to u pitanju...i sto sma duze na ovom forumu, to sam selektivnija, sve manje ljudi upoznajem, al se sve manje varam u proceni onoga sto cemo jedno drugome dati

Ово што сад причаш јесте контекст у којем не постоји лична комуникација.
У уводном посту се види да је се ради о личној комуникацији, коликог год обима...

Извини, мешаш односе...
То што волиш нечије кување не значи ништа ако не причаш с њим...
Кад почнеш да причаш онда је друга ствар...
Дакле, не мешај односе...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top