Zenski Sovinizam

žene smatraju svoj pol lepšim, pametnijim, čistijim, jednom rečju boljim. Omalovažavanje suprotnog pola je čest sport u svetu, pogotovo kod parova u braku. Statistika kaže da je i ovakva pojava veoma česta, sa jednom razlikom, zlostavljana strana skoro nikada taj zločin ne prijavi. Agresivnost kod žena je začuđujuće na višem nivou od muškaraca. Ženke mnogih drugih vrsta podkrepljuju ovu teoriju takođe.
 
žene smatraju svoj pol lepšim, pametnijim, čistijim, jednom rečju boljim. Omalovažavanje suprotnog pola je čest sport u svetu, pogotovo kod parova u braku. Statistika kaže da je i ovakva pojava veoma česta, sa jednom razlikom, zlostavljana strana skoro nikada taj zločin ne prijavi. Agresivnost kod žena je začuđujuće na višem nivou od muškaraca. Ženke mnogih drugih vrsta podkrepljuju ovu teoriju takođe.
Ne slažem se.Mislim da smo tu isti..
 
Nisam feministkinja, znači li to da sam ženski šovinista ili ima još neka opcija?

Мука је то велика, када не знаш где ти је Ерос, а где Танатос ...

Немој сутра да нам промениш пол, па да дођеш овде на мушкарце као неке, пардон неке, уствари неки,...јбг, шта знам...
 
Nisam feministkinja, znači li to da sam ženski šovinista ili ima još neka opcija?
Ne guraj se napred.Saznaćemo već pre ili kasnije,ko si,šta si i od kakvog si materijala.

žene smatraju svoj pol lepšim, pametnijim, čistijim, jednom rečju boljim. Omalovažavanje suprotnog pola je čest sport u svetu, pogotovo kod parova u braku. Statistika kaže da je i ovakva pojava veoma česta, sa jednom razlikom, zlostavljana strana skoro nikada taj zločin ne prijavi. Agresivnost kod žena je začuđujuće na višem nivou od muškaraca. Ženke mnogih drugih vrsta podkrepljuju ovu teoriju takođe.
Da.
 
Ako imaš dvije, daj😂
1653058313408.png
 
žene smatraju svoj pol lepšim, pametnijim, čistijim, jednom rečju boljim. Omalovažavanje suprotnog pola je čest sport u svetu, pogotovo kod parova u braku. Statistika kaže da je i ovakva pojava veoma česta, sa jednom razlikom, zlostavljana strana skoro nikada taj zločin ne prijavi. Agresivnost kod žena je začuđujuće na višem nivou od muškaraca. Ženke mnogih drugih vrsta podkrepljuju ovu teoriju takođe.
Počinje to od ranog detinjstva, od majki, pa preko učiteljica i nastavnica završno sa suprugama.
Davno sam čitao neko istraživanje na zapadu, koje kaže da nastavnice tamo za iste odgovore bolje ocenjuju devojke pa samim tim bitno utiču na društveni poredak. Kod nas naravno niko ne radi istraživanja ali sumnjam da je situacija bolja, može biti samo gora. A gotovo celokupni obrazovni sistem su zaposele žene.
 
Sta mislite kako se taj osecaj(soviniste) stvori u zeni?Da li je to iskren sovinizam ili ulagivanje nekim pripadnicima muskog pola sa shovinistickim stavovima?
To su žene koje su u takvoj poziciji da realno sagledavši (svoj) život vide kako se žene tretiraju.
Jedan naš glumac, Zoran (zaboravim prezime uvek) je rekao nešto ovako:
"Kada sam bio mali kod babe na selu sam često viđao da baba i žene uopšteno pljuju i kunu kad čuju da se rodilo negde žensko. "Da zna šta je čeka, ne bi se ni rađala".
Taj Zoran se zakleo da će uvek štititi žene, aktivan je borac za prava žena a njega sam naveo kao primer živog svedoka ženskog šovinizma prema ženama. Što ustvari nije mržnja sama po sebi, već žalost, tuga, jad i nepravda koje su te babe (sa 11-oro dece npr) i batine od muškaraca (muževa) trpele ceo život koji im se naravno kao takav toliko smučio da su ga zamrzele, i život i same sebe i sve što je ž.pola.

Objasnio sam dobro i ako i sada bude nesporazuma, to može biti samo od nekoga ko ima nešto lično protiv mene. ;) :mrgreen:

Valjda je ženski šovinista tj. jednostavnije šovinistkinja ona koja širi taj muški šovinizam, podržava i opravdava muškarce sa takvim stavovima... rađa i vaspitava buduće šoviniste u istom duhu.
Neka me neko ispravi ako grešim. :neutral:
Grešiš. Ne opravdava, već mrzi i sebe i sve što je žensko jer trpi maltretiranje (pogledaj moj post iznad).
 
Joj, ne znam šta je gore.
Ishod je uglavnom isti.
Šta možemo?
Možemo da se nadamo da će neka istinski dobra namera dopreti do ovih novih generacija, da im stavljamo do znanja kad god možemo da nikakvi šovinizmi ne donose ništa dobro. Kad sretneš kvalitetnu osobu, želiš da je sačuvaš kao poznanika, prijatelja bez obzira na pol. Tretirajmo jedni druge sa pažnjom i razumevanjem.
Šta je fora sa tom pepeljarom? :malav:
 
P.S. interesantno, nemam "stalni" rukopis. U školi sam mogao da falsifikujem bukvalno svačiji, tako da neka analiza namernog slova "t" u obliku krsta i slično ne govori ništa o meni. Jednostavno sam za ovaj put izabrao tako.
Takođe... Bila bih falsifikator samo takav... da me je to zanimalo. Čak mi je kao neka razonoda ako u istoj rečenici npr. slovo b napišem na što više načina.
 

Back
Top