Quantcast

Zenski mozak vs muski mozak

1DaL

Iskusan
Poruka
5.531
Mozda je tema malo glupa, a i mozda nije za ovaj pdf, ali eto, u meni se vodi ova dilema danas... :lol:

Koji je po vama mozak bolji?(navedite i na koji nacin)
Zenski ili muski?
Msm gotovo sigurno da je jedan u barem blagoj prednosti(barem zbog toga sto se u neku ruku razlikuju), ali koji?

Msm negde sam procitao da je dokazano da zenske misle mnogo brze, dok muskarci misle malo duze od zena, ali opet zene imaju i multitasking, sto bi rekli. Mada opet zene se malo vise vode emocijama od muskaraca, koliko sam ja uspeo da zakljucim...

Al ipak, to sam samo ja, pa sam dosao ovde da upitam vas iskusne forumase sta mislite o ovome? :D

Hranjenje ega, i neko sovinisticko dokazivanje mi nije cilj, jer volim zene, nadam se da nece biti ni vama

I da, budite objektivni :)

Pa nek analiziranje pocne :D

OnlyYourShadow

Ističe se
Poruka
2.476
Muškarac je racionalniji, i mnogo zahvalniji za rad, sa ženom se nikad ne zna.
Ona se vodi afektivnom stranom svega, osećajima, podložnija je sugestiji, i veći je manipulator.

Ne možeš porediti, jer se žena lakše snađe u situacijama, koje muškarca uopšte ne dotiču.
Mada, opet bih pre izabrala ženski mozak, jer uvek dobijemo ono što želimo. :)

***Saint***

Buduća legenda
Poruka
33.302
nekada i žene realnije i svestranije razmišljaju u odnosu na muškarce.
mislim da je jedina mana što dozvoljavamo da na nas utiču emocije u većini slučajeva nego što to muškarci rade.
ali opet, nema naivnijeg bića od muškarca kad se zaljubi. tad voljena može da ga ubedi da je plavo - crveno.
ne bih rekla da žene ne iskoriste u dovoljnom % potencijal, čak i više mogu nego muškarac.
ali s druge strane, kao što reče Shadow, muškarci jesu zahvalniji za rad jer ne ubacuju u tu sferu i emociju
iz druge što mislim da je ženama malo teže da odvoje.

Dača R

Aktivan član
Poruka
1.157
Kod muškaraca je razvijenija sposobnost spacijalne (prostorne) procene usled čega se često kaže da su muškarci bolji vozači :)...Kod žena su bolje izražene verebalne sposobnosti, usled čega one češće upisuju jezike, češće se okreću pisanju poezije i proze a naravno...češeće su okarakterisane kao veće alapače nego muškarci :). Trebalo bi napomenuti ono što proizilazi logično iz ovih mojih tvrdnji gore: Nije svaka žena koja ima dobro razvijene spacijalne sposobnosti homoseksualne orijentacije kao što ni svaki muškarac sa razvijenim jezičkim sposobnostima nije homoseksualac.

Dr.Art

Zainteresovan član
Poruka
397
Zene razmisljaju na relaciji Gorko-Slatko a Muskarci Dobro-Lose. Ne verujem ja da tu moze se odluci ko je bolji ili losiji ,ako je ZENA, ima funkciju zene u drustvu i biologoju zene isto vazi za muskarca. Tu svako ima svoju ulogu i ''prednosti'' i ''mane'' zbog cele ravnoteze odnosno svrhe jednog i svrhe drugog. Da nema tih razlika cemu bi onda bila poenta .

Jedino ako postavimo temu ''Ponasanje zene i muskarca pod drustvenim ili bilo kojim pritiscima'' onda mozes izvuci neku poentu ali i ona bi se zasnivala na materijalnom i opet bi zene ispale ''grbave'' i prica bi vodila u tom smeru .
Hocu reci da je svaka zena i svaki muskarac dobar u iole idealnoj sredini ..no to nebitno.

Pomenuo si zene vozace , oni su mnogo obazriviji vozaci i savesniji ali samo zbog njihovog straha i manje prave problema u saobracaju ali samo do trenutka kad im okolnosti nezatraze da moraju da se snadju ili izvuku iz neke kriticne situacije ,tu su slabe ,strah za sebe preovladava i muti prosudu ,dok muskarci su bolji tehnicari ,sposobniji i sa manje straha i kvalitetnije deluju na kriticnu situaciju ali i prave vise ''sranja' u saobracaju pod odredjenim okolnostima.

To isto pravilo se veze za temu ''Zene u vojsci",jako mali broj zena moze biti vojnik em zbog navedenih razloga em sto su oduvek bili muskarci ratnici ili lovci i donosili plen kuci .To je jednostavno prirodna stvar .,ta razlika u polovima. I to nije diskriminacija nego prirodna stvar koju i dan danas zene zele da obrnu u svoju ''korist''..ali u stvari zele nesto drugo . ali no ...dobro ...druga je to prica ...

E sad ,mozda se culi ,zene su tupave ,nesnalazljive u vecini slucajeva ,zene su skotovi i td itd ......mozda to i jesu kao sto ima i takvih muskaraca .....ALI ONE SU KAO MAJKE NEPRIKOSNOVENE,dal zena bila ovakva onakva ona je kao i najgora NAJBOLJA ZA SVOJU DECU...!!! Sto je njena osnovna ''funkcija '' na planeti ,protiv te biologije ne mogu jer im je to dato i to je tako ,jednostavno kao da su programirane da budu dobre u tome bez izuzetaka zato im je data ta emotivnost pri rodjenju!! Tu lezi bit njene ''price''. Produzetak vrste.

Znaci'' Zenski mozak VS Muski mozak . '' nema tu rivaliteta ,mora da funkcionise kao sklop .Bioloski sklop.

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.939
ma mozak je mozak
nego smo mi vekovima robovi polnih prerogativa i separacija
razlika izmedju muškaraca i žena je samo na jednom mest
a to nije glava
makar ne suštinski, antropološki ili kako već
druga stavr je socijalna i druge komponente koje nas kreiraju
pa sad kao muskarci treba da budo praktični i racionalni
a žene brižne i emotivne
mislim jedino da žene alo brže zru
godinu dve ispred muškog mozga
mada i to je pitanje

gost 198065

Poznat
Poruka
7.720
Muški, definitivno.

Ovo je stvarno tralala-Oprah tema; jer se u ovom kontekstu ne može govoriti o superiornim prednostima već jedino (i eventualno) o razlikama. Od kojih nijedna, sama po sebi, nije ni bolja ni lošija od suparnikove. :D

Ali kako i sama smatram - sasma nenaučki i sramno subjektivno - da je muški ipak bolji; bona za post. :mrgreen:

coviax

Primećen član
Poruka
671
Trebalo mi nešto o snovima od Frojda(pozajmio baš tu iz zbirke)i zalutao na ovaj podforum da se okoristim malo,kad ono-cvrc!
Ovde ili nijednog psihologa ili su mozgove na pašu...
Kakvo je to šukanje po ovako suštinskoj temi???
Slažem se rado da treba da se zezamo-naravno,ali ovde ni to nije slučaj!
Kad drugi put navratim,molim da nađem ovde vrednije nešto od ove važne,doduše mlade,nauke...
Ne pros.....se,zaista mi je i čudno i krivo...:eek:

***Saint***

Buduća legenda
Poruka
33.302
Trebalo mi nešto o snovima od Frojda(pozajmio baš tu iz zbirke)i zalutao na ovaj podforum da se okoristim malo,kad ono-cvrc!

Kad drugi put navratim,molim da nađem ovde vrednije nešto od ove važne,doduše mlade,nauke...
pa shvatili smo davno suštinu na bilo kom pdf-u a to je: muškarci su zakon, najsuperiorniji i najbolji :super:
tako da nema o čemu dalje da se polemiše.. :aha:
a ovo drugo.. možda samo ne kapiraš naš smisao za humor?

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
Pogledaj moje teme na pdf-u psihologija...
Bices zadovoljan

A stici ce uskoro bas onakve kakve ti trazis a kakve ostali mrze.....veoma usko strucne...
Tako da pocni polako da dolazis na ovaj pdf

mascheenbrawar

Početnik
Poruka
43
Muskarci evolutivno imaju jace razvijenu logicku inteligenciju i snalazenje u prostoru,kao i bolji osecaj za planiranje i koordinaciju, i umanjene emocije(kako ces da ubijes za zeca za veceru,ako razmishljash,"jao gledaj ga shto je sladak")sto je proizaslo iz muskarceve uloge kao lovca.Dok sa druge strane zene imaju bolje razvijeniju emocionalniju inteligenciju kako bi mogle da se pravilno odnose prema potrebama dece i da imaju za njih razumevanja,takodje zbog spremanja hrane i cuvanja dece,se razvila sposobnost multitaskinga i naravno bolji osecaj za detalje i boje,kao i njihovo sortiranje u grupe,zbog uloge sakupljaca,kako bi razlikovale dobro,zrelo od nezrelog,otrovnog i jestivog i slicno...Tako da Muskarci su bolji u Logickim odlukama a zene u onima koje zahtevaju Emocionalno ulaganje....Eto :bye:

mascheenbrawar

Početnik
Poruka
43
ja imam jako razvijenu logičku inteligenciju i snalaženje u prostoru, i sve ostalo što si navela za muški mozak :D
+ multitasking, detaljisanje, za boje nemam osećaj, a ni emocionalna strana mi nije baš nešto... :mrgreen:
*** ja dosad nisam skontao da sam zensko :think:

Anyways,govorim o generalnim osobinama....a ne kao sto su neki muskarci vece pekmeze od zena,ili su neke zene kao ti recimo,racionalnije od nekih muskaraca...

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.