Ženska košarka

Sta radi ona Maljkoviceva na mestu selektora reprezentacije Srbije?

Vodimo 59-52 posle trece cetvrtine, izgubimo zadnju cetvrtinu 24-9, a ona zatrazi prvi tajmaut 12,5 sekundi do kraja na -4, a drugi tajmaut 4,5 sekundi do kraja na -6!!!!!!!
Koga ona zaj.ebava?
 
Gledao sam sinoć reprizu utakmice sa Belorusijom, nemam zamerki na borbenost ali nisam mogao da se načudim nekvalitetu utakmice, ono je stvarno tragično. Pratio sam reprezentaciju do pre nekoliko godina (kada su se Ana Joković i drugarice plasirale na EP), barem su šutirale odlično, ovo sad je amaterski nivo
 
Ne mislim da je Maljkovicka dobro vodila ekipu na samom takmicenju(i za nju je to premijera, pa mislim da ponekad podlegne velikom pritisku.Naravno svakom utakmicom je to sve bolje), ali je svakako donela nesto revolucionarno u zenskoj kosarci.
Sa "zakasnjenjem" od 20 godina u zensku ksoarku stize ona pitbul odbrana, koja je svojevremeno krasila Maljkovicevu Jugoplastiku i Limoz.

Izgleda da je zenska kosarka "sazrela" za tu promenu, te ce se kosarkaska mapa Evrope dosta promeniti narednih godina.
Izuzetno bi bilo da veceras Francuska tuce Belorusiju, i time nas katapultira na drugo mesto grupe, dajuci nam velike sanse za polufinale, a jos vise sto cemo izbeci Francusku do finala.
Visok nivo samopouzdanja koje imaju devojke, ja mislim da nas moze dovesti do samog finala.
Jednostavno, ta pitbul odbrana sa deset igracica, je nesto sto je do sada potpuno nevidjeno u zenskoj kosarci.
 
Poslednja izmena:
Pa i nije užas, bilo je i šta da se vidi. Ali njihov najveći kvalitet je u glavama, kako li im je bilo gledati one silne trojke a zadržati fokus? Igrale su svoju igru do kraja, a tek sad će igrati bez kočnica - mogu da se kladim na medalju.
 
Ma kvalitet je uzas ali borbenost kao lavice. Svaka im cast.

Sto je kvalitet uzas?
Pa Italijanke su odigrale mozda najbolji mec u zadnjih 10 godina i opet su izgubile.
Odavno nisam gledao BOLJU kosarkasku utakmicu, ukljucujuci i muskarce.
Sve je bilo na vrhunskom nivou, od skautinga obe ekipe,vodjenja sa klupe kod oba trenera, do precizne realizacije svakog pa i najmanjeg propusta kod protivnika.
Italijankama se vratilo preterano oslanjanje na trojke, koje su isle ceo mec, ali je bilo preterano pomisliti da ce bas i na kraju sve da udje.
Nama se opet vratila neverovatna vera u pobedu, i neposustajanje i pored neverovatnih trojki Italijanki.
Sve u svemu, veoma sam zadovoljan sto sam proveo popodne gledajuci fantasticnu kosarku.
 
Poslednja izmena:
Bice zanimljivo danas sa devojkama.
Spanija , nisam je gledao, prema statistikama ima dve dominante kosarkasice, i tu lezi jedna , za mene vleika dilema, kako postaviti sam mec.
Da li pokrivati njih dve udvajanjem, kako je to cinila nasa reprezentacija u mecu sa Italijom na centra Italije, ili jednostavno staviti odbranu na njih, bez udvajanja, a zatvoriti ostale da ne daju lake poene(kao sto je to svojevremeno cinio Djurovic kao recept protiv Drazena i Cibone, gde je njega pustio , a sve druge zatvorio).
Prroblem nase igre , koji je Italija lepo uocila, je da Ana Dabovic, tesko igra protiv nize i brze protivnice, tako da ce se i tu trebati traziti resenje.
Srecom pa nase cetvorke igraju kao grom, i pogadjaju iz svih pozicija, sto bi poprilicno obeshrabrilo Spaniju, kada bi dobro usle u mec.
Nemam bas neko poverenje u Milicu Dabovic, ali je ona mala Radocaj stvarno prijatno iznenadjenje.
Treba se cuvati i provokacija, sto je default za sve spanske ekipe.
Jesu faovritkinje, ali kada je jedan mec u pitanju, i kada se dobro postavi, najcesce pobedjuje kolektiv, a ne pojedinac.
 

Back
Top