Quantcast

Ženka pantera i beba jaguara

Moje ime je Đurđija

Primećen član
Poruka
784
Ponekad životinje jedne vrste usvoje mladunčad druge vrste i staraju se o njima kao da su njihova rođena.
Tako je ova ženka crnog pantera usvojila i odgojila mladunče jaguara.. a slike kazuju još više od reči.. :):heart:

01.jpg

Moje ime je Đurđija

Primećen član
Poruka
784
Зар овај црни пантер није уствари исто јагуар?
Ne mora nužno da bude, ne vide joj se dobro tufne pa ne možemo tačno znati.. mogla bi biti i leopard.. (leopardi mogu isto biti tako crni).. ali ja pretpostavljam da je i ona jaguar, jer su sličnih veličina kada je beba odrasla. Mada, ne znamo starost mladunca na tim slikama gde je već veliki - moglo bi biti da će još porasti.
Jaguari su dosta veći od leoparda.. i imaju različite tufne.

@Jugoslav Čvarak.. Nije puma, sigurno, pošto pume nisu nikada tako crne.. (ili bar još nije zabeleženo do sada).. čak i u slučajevima kad su nađene tako tamne, imale su neki deo tela svetliji..

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
10.313
@Jugoslav Čvarak.. Nije puma, sigurno, pošto pume nisu nikada tako crne.. (ili bar još nije zabeleženo do sada).. čak i u slučajevima kad su nađene tako tamne, imale su neki deo tela svetliji..
Istina, vidio sam slike iz bliza, iz daljine se cine skroz crne, ali kada se priblizi kamerom vide se sare.

Moje ime je Đurđija

Primećen član
Poruka
784
Istina, vidio sam slike iz bliza, iz daljine se cine skroz crne, ali kada se priblizi kamerom vide se sare.
Vide se i na crnim panterima (iz obe vrste) tufne, samo ako se posmatra pod dobrim uglom svetlosti.. jer melanizam nikada nije baš toliko jak da ih pokrije sasvim.. Ali kod zabeleženih crnih puma je bio svetliji veći deo tela (npr. ceo stomak)..

Mita Komita

Buduća legenda
Moderator
Poruka
26.300
ne bih lenj...

Razlika između Pantera i Jaguara je u tome što je Panther širi pojam koji se koristi za označavanje bilo koje velike mačke. To je ime roda, a ne vrste. Jaguar je, s druge strane, panter sa crnim mrljama na telu i uglavnom se nalazi u tropskim kišnim šumama Centralne i Južne Amerike.

Mita Komita

Buduća legenda
Moderator
Poruka
26.300
Panther je, s druge strane, naziv roda koji se koristi za opisivanje bilo kog člana porodice velikih mačaka. To može biti tigar, leopard, planinski lav ili čak Jaguar. Međutim, termin Panter se takođe koristi za označavanje crnih pantera i belih pantera.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.