Žene žrtve nasilja i ja sam žrtva nasilja

selmasema30

Početnik
Poruka
4
U Srbiji ,u Republici Srpskoj ,u Hrvatskoj i u Bosni i Hercegovini je mnogo žena žrtava nasilja ,mnogo žena kriju da su žrtve nasilja .
Istina je ta da sam i ja žrtva nasilja u porodici ,mnogo nas žena to krije da smo žrtve nasilja u porodici .
Niko me to ne govorimo i šutimo o nasilju nad ženama .Ja kao žena mislim da trebamo o tome pričati ,da treba pričati o nasilju u porodici i da se treba tome stati u kraj .
STOP NASILJU .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Loše obrazovanje i loše vaspitanje su jedan od kljućnih uzroka zbog kog žene trpe nasilje u porodici. Pomenuti faktori im zamagljuju sliku da to u čemu žive uopšte više nije porodica već robija.

Nasilnik je očito konstanta ali žene koje ulaze sa takvim tipovima u porodične odnose moraju sebi da postave pitanje da li više vole lični integritet ili materijalnu nazovimo to sigurnost bez obzira što iza nje stoji čvsta ruka.

Pritom ne sporim da se zaostala društva Balkana odnose diskriminatorino prema ženama.
 
Loše obrazovanje i loše vaspitanje su jedan od kljućnih uzroka zbog kog žene trpe nasilje u porodici. Pomenuti faktori im zamagljuju sliku o tome da to u čemu žive uopšte više nije porodica već robija.

Nasilnik je očito konstanta ali žene koje ulaze sa takvim tipovima u porodične odnose moraju sebi da postave pitanje da li više vole lični integritet ili materijalnu nazovimo to sigurnost bez obzira što iza nje stoji čvsta ruka.

Pritom ne sporim da se zaostala društva Balkana odnose diskriminatorino prema ženama.
Prijatelju, AVAV, borac za prava žena je doneo zakon po kojem preventivno ideš u aps ako te neka žena prijavi, bila to istina ili laž.Žena koja te lažno prijavi, s druge strane ne ide automatski u pritvor niti zakonodavac automatski pokreće sudski postupak protiv nje.Ko ovde diskriminiše koga i ko je lud a ko lopov?
 
Prijatelju, AVAV, borac za prava žena je doneo zakon po kojem preventivno ideš u aps ako te neka žena prijavi, bila to istina ili laž.Žena koja te lažno prijavi, s druge strane ne ide automatski u pritvor niti zakonodavac automatski pokreće sudski postupak protiv nje.Ko ovde diskriminiše koga i ko je lud a ko lopov?
Tako misliš jer ne poznaješ pravosudnu praksu.

Većina privedenih nikada ne bude osuđena tako da je to o čemu pišeš nekakav pokušaj sprečavanja eskalacije nasilja koji dugoročno ne daje rezultate baš kao ni puštanje pedofila, silovatelja i ubica dece na slobodu.

Osim toga nasilje se ne sastoji samo u batinama već i u sramotnoj naklonosti sudova muškarcu prilikom podele bračnih tekovina kada žena ipak odluči da ode posle mnogo godina pa i decenija svirepog zlostavljanja.

Sa jedne strane joj je sumanuti muž unakazio život a onda joj država zabiberi krajnje necivilizacijskim odnosom prema njenim pravima.
 
Tako misliš jer ne poznaješ pravosudnu praksu.

Većina privedenih nikada ne bude osuđena tako da je to o čemu pišeš nekakav pokušaj sprečavanja eskalacije nasilja koji dugoročno ne daje rezultate baš kao ni puštanje pedofila, silovatelja i ubica dece na slobodu.

Osim toga nasilje se ne sastoji samo u batinama već i u sramotnoj naklonosti sudova muškarcu prilokom podele bračnih tekovina kada žena ipak odluči da ode posle mnogo godina pa i decenija svirepog zlostavljanja.

Sa jedne strane joj je sumanuti muž unakazio život a onda joj država zabiberi krajnje necivilizacijskim odnosom prema njenim pravima.
Ne lupetaj čoveče.Šta ti misliš, kako bi bilo da tebe neko smesti u pritvor a da nisi ni za šta kriv? Kakva sudska praksa?Samo majmuni pravnici mogu da rade takve stvari drugima jer misle da nikad neće stići u zatvor.Ja mislim da bi pravnici trebalo da praksu služe u pritvoru, sa ubicama, pedofilima i ostalim kriminalcima, da bolje prouče posledice svog idiotizma, pre nego što počnu da rade u struci.I još nešto: 80% sudija u Srbiji su žene.Da li misliš da one imaju previše empatije prema muškarcima siledžijama ili su korumpirane?
 
Poslednja izmena:
Nemoj ti da lupetetaš i to mrsno.

Broj nameštaljki u odnosu na broj stavrnih prijava je zanemarljiv.

Lica tvog profila pritom ne razumeju da je i preteče ponašanje vid nasilja ne samo udaranje i posle se iščiđavaju što su prijavljeni.

To je zla kob balkanskog primitivnog muškarca, kad bije moćan je a kada ga pritisnu cvili, nisam ja namestila mi....
 
Nemoj ti da lupetetaš i to mrsno.

Broj nameštaljki u odnosu na broj stavrnih prijava je zanemarljiv.

Lica tvog profila pritom ne razumeju da je i preteče ponašanje vid nasilja ne samo udaranje i posle se iščiđavaju što su prijavljeni.

To je zla kob balkanskog primitivnog muškarca, kad bije moćan je a kada ga pritisnu cvili, nisam ja manstila mi....
Pravnici su priglupi lopovi i zato nam je s njima tako kako jeste.
 
Loše obrazovanje i loše vaspitanje su jedan od kljućnih uzroka zbog kog žene trpe nasilje u porodici. Pomenuti faktori im zamagljuju sliku da to u čemu žive uopšte više nije porodica već robija.

Nasilnik je očito konstanta ali žene koje ulaze sa takvim tipovima u porodične odnose moraju sebi da postave pitanje da li više vole lični integritet ili materijalnu nazovimo to sigurnost bez obzira što iza nje stoji čvsta ruka.

Pritom ne sporim da se zaostala društva Balkana odnose diskriminatorino prema ženama.
Jesi vido ,kazem ja da je nepismena zato je i naebala
 
Ona samo treba da ozbiljno prispita svoje motive pre no što uđe u brak sa nekim kratkofitiljnim balvanom.

Ako ima neku dilemu neka se raspita samo ne u svom mestu boravkam naročito u provinciji.
Pazi, određeno žensko ponašanje je konstanta a ti ne možeš da im zabraniš šta ne smeju da rade.I one će ponoviti pogrešne radnje bez obzira na greške.
 
Pazi, određeno žensko ponašanje je konstanta a ti ne možeš da im zabraniš šta ne smeju da rade.I one će ponoviti pogrešne radnje bez obzira na greške.
Apsolutno ima i toga i ne u malom obimu. Mislim da sam to insinuirao u prvom postu na ovoj temi.

No imaj na umu i to da mnoge žene uglavnom imaju izbor između oca koji diže ruku na njih, majke koja je legla na rudu nasilnog oca i ne podržava ih i muža koji ih šutira.

Pakao je to i nije za potcenjivanje.
 
Apsolutno ima i toga i ne u malom obimu. Mislim da sam to insinuirao u prvom postu na ovoj temi.

No imaj na umu i to da mnoge žene uglavnom imaju izbor između oca koji diže ruku na njih i muža koji ih šutira.

Pakao je to i nije za potcenjivanje.
Koliko mogu da vidim, te najjadnije i najbednije u Srbiji niko ne štiti.I obično su još i neobrazovane, nemaju nikakva primanja ni imovinu.Takve Vučićevi zakoni ne štite jer nemaju pare da plate advokata,
 
U Srbiji ,u Republici Srpskoj ,u Hrvatskoj i u Bosni i Hercegovini je mnogo žena žrtava nasilja ,mnogo žena kriju da su žrtve nasilja .
Istina je ta da sam i ja žrtva nasilja u porodici ,mnogo nas žena to krije da smo žrtve nasilja u porodici .
Niko me to ne govorimo i šutimo o nasilju nad ženama .Ja kao žena mislim da trebamo o tome pričati ,da treba pričati o nasilju u porodici i da se treba tome stati u kraj .
STOP NASILJU .

Vi žene morate da pustite glas, inače niko ne može da reaguje za vas ako ne zna šta se događa. Moje mišljenje je da 90% žena trpi nasilje u Srbije. Od tih 90%, 90% ni ne zna da je to nasilje. Preostalih 10% žena podržava nasilje nad ženama iz ko zna kog razloga.
 
Prijatelju, AVAV, borac za prava žena je doneo zakon po kojem preventivno ideš u aps ako te neka žena prijavi, bila to istina ili laž.Žena koja te lažno prijavi, s druge strane ne ide automatski u pritvor niti zakonodavac automatski pokreće sudski postupak protiv nje.Ko ovde diskriminiše koga i ko je lud a ko lopov?

U praksi se to ne realizuje. Znam za mnoge slučajeve gde se zakon ne primenjuje. Mi smo u velikom problemu što se tiče primene tog zakona.
 
Koliko mogu da vidim, te najjadnije i najbednije u Srbiji niko ne štiti.I obično su još i neobrazovane, nemaju nikakva primanja ni imovinu.Takve Vučićevi zakoni ne štite jer nemaju pare da plate advokata,
Naravno i to je velika, prevelika anomalija srpskog društva, obespravljenost najsiromašnijih slovjeva koji su izloženi svim vidovima naslija.

I to nije počelo sa Vučićem već praktično sa počecima savremene srpske države. Veliko negativno nasleđe, ogromni problemi u sadašnjosti.

I naravno, nisu samo muškarci odgovorni za to stanje.

Po mom mišljenju jednako su veliki problem tzv. etablirane žene koje u mačocentričnim društvima ne prezaju od trgovine svake vrste zarad uspona na društvenoj i nazovimo to profesionalnoj lestvici.

Takve osobe niskog stepena svesti onog trena kada se dokopaju željene pozicije momentalno zaboravljaju patnje drugih žena opijene lažnim sjajem više hijerarhije a svoju savest anesteziraju matrama kako one nisu tu da bi rešavale probleme polusveta.

Više su nego odvratne a upoznao sam takvih koliko ti volja.
 
Naravno i to je velika, prevelika anomalija srpskog društva, obespravljenost najsiromašnijih slovjeva koji su izloženi svim vidovima naslija.

I to nije počelo sa Vučićem već praktično sa počecima savremene srpske države. Veliko negativno nasleđe, ogromni problemi u sadašnjosti.

I naravno, nisu samo muškarci odgovorni za to stanje.

Po mom mišljenju jednako su veliki problem tzv. etablirane žene koje u mačocentričnim društvima ne prezaju od trgovine svake vrste zarad uspona na društvenoj i nazovimo to profesionalnoj lestvici.

Takve osobe niskog stepena svesti onog trena kada se dokopaju željene pozicije momentalno zaboravljaju patnje drugih žena opijene lažnim sjajem više hijerarhije a svoju savest anesteziraju matrama kako one nisu tu da bi rešavale probleme polusveta.

Više su nego odvratne a upoznao sam takvih koliko ti volja.

Tako je. Tu prednjače beograđanke.
 
Ja sam odrastala okruzena teskim patrijarhatom I jedna sam od onih koje uopste nisu znale da je moja svakodnevnica za nekoga zlostavljanje.
Tek od skoro sam uklavirila koliko sam bila zlostavljana.
Ja ne mogu ni da zamislim (niti sam cula sem ovde na fotumu) taj zakon koji tek tako "na reč" moze muskarca ni krivog ni duznog da strpa na robiju, ali neka vam bude, I da postoji tako nesto, sigurmo su u pitanju dani a ne godine (zatvora).
Sto se mog zivota I zlostavljanja tice, ja sam uvek I oduvek pruzala otpor a zlostavljanje je uglavnom bilo verbalno ali I to me je prilicno syebalo. Mislim, kad ti ljudi bukvalno svaki dan govore da si "popišulja" "šuplja sa svih strana" I da kao takva treba da "ćuti ti, ti si zensko" jer "se ne razumeš" ni j šta, budućnost ti predviđaju sa "kutlača i varjača ti ne ginu", a da dodam tome dedu koji je LEMAO babu pored 6oro dece, pa majku koja se udala jer je njena majka takoreći isterala iz kuće "'oćeš se više udavati, šta će svet reći" pa do dela zivota kad je moja majka (srednja škola, posao al izbi rat) htela
da se razvede na šta je baba (selo) rekla: "Bolje da te sahranim nego da se razvedeš", I tako dalje, na kraju I sama sam postala "zenturača ogorčena", mislim kako I neću biti kad yebenk CEO zivot okruzena stavovima "Ribe su ribe, zna se cemu sluze, nisam im ja kriv sto ih je zivot zayeb'o"...
Tako da zrtva nasilja moze postati I osoba na kojoj se ne vrsi nasilje DIREKTNO, dovoljno je da to gleda I slusa non stop. (I onda se nakupi hrpa frustracija I bukvalno sam ostecena roba isto kao da sam licno bila lemana)
@Eurus je zivi dokaz, nije seljanka, nije neobrazovana, nije zlostavljana ali ne moze da prihvati sebe kao zensko (piše na filozofiji), bori se za zenska prava I kako je jednom rekla da nece odustati od borbe dok god postoji makar jedna zena, devojka, devojcica koju sada upravo neko tuče I siluje.
 
U Srbiji ,u Republici Srpskoj ,u Hrvatskoj i u Bosni i Hercegovini je mnogo žena žrtava nasilja ,mnogo žena kriju da su žrtve nasilja .
Istina je ta da sam i ja žrtva nasilja u porodici ,mnogo nas žena to krije da smo žrtve nasilja u porodici .
Niko me to ne govorimo i šutimo o nasilju nad ženama .Ja kao žena mislim da trebamo o tome pričati ,da treba pričati o nasilju u porodici i da se treba tome stati u kraj .
STOP NASILJU .
Sto si se petljala sa siledzijom? Jel te neko prisiljavao?
 

Back
Top