"Žene, zašto menjate prezime?"

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
275.000
Uvek aktuelno pitanje.

Koliko puta ste čuli da na venčanjima žene ostave svoje prezime? Retko kad.Najčešći slučaj jeste da žena uzme muževljevo prezime ili doda njegovo na svoje prezime.
Da li postoji primer da je muškarac uzeo ženino prezime ili dodao svome?
Jedna korisnica na Tviteru postavila je pitanje upućeno ženama – "Žene, zašto menjate prezime?"
Odgovora je bilo raznih i iz polemike se moglo zakljuciti da:

80 posto žena nije o tome razmišljalo, već je uradilo po inerciji i
50 posto od njih sada ne bi promenilo prezime.

Clip1.jpg

Šta vi mislite o promeni prezimena ?

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
27.513
Zato što se uvek nađe neki kreten da pita tvoje dete zašto imate različita prezimena ti mama i tata....

nisu tu čista posla :lol:

nije ni moje prezime bilo neko ekstra ni prezime koje sam nosila sa prvim mužem a ni ovo drugo, upravo mi je svejedno kako se prezivam ukoliko nisam iz porodice sa zvučnim hadži ... nešto prezimenom

jolemisa

Elita
Poruka
20.159
Uvek aktuelno pitanje.

Koliko puta ste čuli da na venčanjima žene ostave svoje prezime? Retko kad.Najčešći slučaj jeste da žena uzme muževljevo prezime ili doda njegovo na svoje prezime.
Da li postoji primer da je muškarac uzeo ženino prezime ili dodao svome?
Jedna korisnica na Tviteru postavila je pitanje upućeno ženama – "Žene, zašto menjate prezime?"
Odgovora je bilo raznih i iz polemike se moglo zakljuciti da:

80 posto žena nije o tome razmišljalo, već je uradilo po inerciji i
50 posto od njih sada ne bi promenilo prezime.

Pogledajte prilog 1176046

Šta vi mislite o promeni prezimena ?
Rekao sam zeni pre vencanja da moze da bira,hoce li zadrzati svoje prezime,uzeti oba,ili samo moje.Ona je odlucila da uzme moje prezime.Mislim da to nista ne bi promenilo u nasem odnosu.Pisao sam ranije da je ona te godine kada smo se uzeli pocela i da radi,znaci osamostalila se.Nisam hteo da vrsim pritisak bilo kakav na nju.Vise puta smo pricali na tu temu,rekla mi je isto toliko puta da se nimalo ne kaje sto je uzela moje prezime.

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.487
Помодарство које је усмерено на разарање породице.
Породица треба да има једно презиме, како треба да се презивају унуци, Петровић-Милосављевић-Тркуља-Савић ?
Deca treba da se prezivaju po majci, jer otac je počasna funkcija. For all we know, otac može da bude i poštar. Majka je jedini izvestan roditelj. :heart:

Nisu Jevreji blesavi što sve gledaju po ženskoj liniji.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.622
Deca treba da se prezivaju po majci, jer otac je počasna funkcija. For all we know, otac može da bude i poštar. Majka je jedini izvestan roditelj. :heart:

Nisu Jevreji blesavi što sve gledaju po ženskoj liniji.
Па пази, мајка Петровић-Милосављевић.
Ћера се удаје за Тркуљу, постаје Петровић-Милосављевић-Тркуља....итд...

Јеси ли се ти удао?

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.487
Па пази, мајка Петровић-Милосављевић.
Ћера се удаје за Тркуљу, постаје Петровић-Милосављевић-Тркуља....итд...

Јеси ли се ти удао?
Za muškarca kod nas kažu da se udao ako ode da živi u tazbini (prizet, domazet, uljez...), tako da se ja nisam udao, ali niko nije menjao prezime. Deca, inače, nose moje prezime.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.622
Za muškarca kod nas kažu da se udao ako ode da živi u tazbini (prizet, domazet, uljez...), tako da se ja nisam udao, ali niko nije menjao prezime. Deca, inače, nose moje prezime.
Значи ништа Г-дин и Г-ђа Смит?
Зашто деца носе твоје презиме кад је само мајка сигурна? Како се презива поштар?

Има ту разноразних смицалица.
На крају, свако како жели док не тера друге да желе исто.

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.487
Зашто деца носе твоје презиме кад је само мајка сигурна?
Dogovor je bio prost - ako bude žensko, preziva se po meni, a ako bude muško, po njoj. I bi žensko. Posle bi i muško, ali zakon kaže da se sva deca od istih roditelja moraju prezivati isto.

Moj brat je uradio isto tako, ali je izgubio opkladu, pa se njegova deca recimo prezivaju po majci.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.