Valeria
Elita
- Poruka
- 20.302
Imali smo ranije temu o počecima u vožnji, ali sada sam imala na umu nešto drugo.
Temu o ženama vozačima, koje već imaju manje ili više iskustva u vožnji.. i koje su već imale priliku da zaključe na šta liči naš saobraćaj.
Elem, konkretno:
Vozim nekih više od godinu dana, dakle ne dugo..ali za to vreme sam prešla pozamašnu kilometražu i dosta sam bila za volanom, zbog posla..
I imala sam prilike da se nagledam svega i svačega.
Ja lično ne volim da brzam, ako sam u gradu, ne vozim iznad 50km/h, na autoputu ne vozim iznad 120km/h, poštujem saobraćajna pravila i ne histerišem.
Međutim, oko mene je haos.
Ako neko ne krene iste sekunde na zeleno, vozač iza će da urla, dobije epi napad, hoće da napadne..
Jedan taksista me je napao jer "se u gradu mora voziti minimum 50km/h) - njegova definicija.
Ako zastanem da propustim pešaka, ako se zaustavim na žuto (a ne proletim), dobijem zauzvrat čitavu kakofoniju psovki i sviranja (iza mene).
Posmatram te ljude - ok, ovo je doba kad smo svi manje više nezadovoljni životom. Ali vožnja nije šala - to je odgovornost, ne može se voziti u pijanom stanju, vriskajući, krivudajući, svirajući i kršeći sva moguća pravila.
Zanima me žene - kakvi ste vi vozači?
Da li spadate u tzv. bahate vozače?
Ili i vama, ko i meni, nije jasno to preletanje preko raskrsnice kad je žuto ili crveno, gaženje pešaka i sl?
Kako reagujete na saobraćaj?
Namerno nisam ovo postavila na pdf Automobilizam, zanima me baš šta žene kažu o ovome.
Temu o ženama vozačima, koje već imaju manje ili više iskustva u vožnji.. i koje su već imale priliku da zaključe na šta liči naš saobraćaj.
Elem, konkretno:
Vozim nekih više od godinu dana, dakle ne dugo..ali za to vreme sam prešla pozamašnu kilometražu i dosta sam bila za volanom, zbog posla..
I imala sam prilike da se nagledam svega i svačega.
Ja lično ne volim da brzam, ako sam u gradu, ne vozim iznad 50km/h, na autoputu ne vozim iznad 120km/h, poštujem saobraćajna pravila i ne histerišem.
Međutim, oko mene je haos.
Ako neko ne krene iste sekunde na zeleno, vozač iza će da urla, dobije epi napad, hoće da napadne..
Jedan taksista me je napao jer "se u gradu mora voziti minimum 50km/h) - njegova definicija.
Ako zastanem da propustim pešaka, ako se zaustavim na žuto (a ne proletim), dobijem zauzvrat čitavu kakofoniju psovki i sviranja (iza mene).
Posmatram te ljude - ok, ovo je doba kad smo svi manje više nezadovoljni životom. Ali vožnja nije šala - to je odgovornost, ne može se voziti u pijanom stanju, vriskajući, krivudajući, svirajući i kršeći sva moguća pravila.
Zanima me žene - kakvi ste vi vozači?
Da li spadate u tzv. bahate vozače?

Ili i vama, ko i meni, nije jasno to preletanje preko raskrsnice kad je žuto ili crveno, gaženje pešaka i sl?

Kako reagujete na saobraćaj?
Namerno nisam ovo postavila na pdf Automobilizam, zanima me baš šta žene kažu o ovome.
ubrzala je
.
).
...
bas volim brzu voznju,i zustru 