Quantcast

Žene u Mađarskoj od 1. maja mogu da se porađaju kod kuće

Гост форума

Aktivan član
Poruka
1.509
BUDIMPEŠTA - Žene u Mađarskoj starosti između 18 i 40 godina moći će od 1. maja da se porađaju kod kuće ako u trudnoći ne bude komplikacija, odobrile su mađarske zdravstvene vlasti.

Jedan od uslova za takav porodjaj je i da kuća nije udaljena više od 20 minuta od bolnice u koju majka i beba mogu biti prebačene u hitnim slučajevima.

Vlada je saopštila da je će odluka majke da se porodi kod kuće biti poštovana ako nisu ugroženi život ili zdravlje.

Mađarske nevladine organizacije su se godinama zalagale za porođaje kod kuće, ali su se tome snažno protivila udruženja lekara.

Извор

Јесте ли ЗА или ПРОТИВ да се и у Србији то одобри?

Valeria

Elita
Poruka
20.162
Ako se omogući stručna asistencija kod kuće, što da ne?
Jer naše bolnice sigurno nisu oličenje sterilnosti i profesionalnosti (osetih i na svojoj koži), prijateljsko i poznato okruženje može mnogo pomoći porodilji.
Uz malo edukacije bi se, čini mi se, moglo napraviti da to bude sasvim bezbedno (koliko god porođaj može biti bezbedan). Dakle, ja sam ZA.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.