Žene u heavy-metalu

Ne znam ko je taj Pereira, amaterski pisac ovog teksta, ali naslov teksta je totalno pogresan jer ovo nije tekst o zenama u heavy metalu, vec o zenama u gotik metalu. Od svih grupa navedenih u prvih deset sa njegove liste, samo je Evanesence iz Amerike, svi ostali su iz Skandinavije. Od sto najpopularnijih na njegovoj listi, 95% su gotik/opera metal grupe iz Skandinavije i blize okoline.
Ne znam na osnovu cega on tvrdi da u SAD postoji bilo kakav "kult" operskog hevi metala, jer opera ima svoje pristalice, ali zanr nikada nije bio popularan u SAD kao ni gotik rok. Retke gotik grupe iz Skandinavije uopste dolaze da sviraju u Americi, a sve do pojave Evanesence, zanr je bio vecinom nepoznat.
Takodje, heavy metal nije zanr "kojim su dominirali muskarci u proslosti", heavy metal je zanr kojim jos uvek dominiraju muskarci i u sadasnjosti. U skoro svim podzanrovima hevi metala koji sada postoje, muskarci dominiraju. Muskarci dominiraju cak i u skandinavskim gotik/opera grupama o kojima on pise, gde je jedino vokal zenski, dok muskarci cine ostatak grupe i sviraju sve instrumente. Gotik metal je nastao od Theatre of Tragedy pa na ovamo, kao podzanr heavy metala gde dominira zenski vokal, ali je uvek ostao vezan kao skandinavski trend.
Ovaj tekst je trebao imati naslov "Zene u gotik/opera metalu". a ako je taj Pereira vec hteo pisati o zenama u hevi metalu, trebao je pisati o grupama gde su svi clanovi zene, i zenama i grupama koje su zaista svirale heavy metal i bile svetski poznate a to su V.i.x.e.n, Lita Ford, Precious Metal, Pin, Girlschool, The Runaways. U njegovom celom tekstu nema pomena zenama u bio kom drugom podzanru hevi metala osim gotik metala.
Pereira pise:" Nakon 2000. godine, došlo je do značajnog porasta hevi metal bendova sa ženskim vokalistima".... Jeste, ali u Skandinaviji, od kojih vise od tri cetvrtine uopste nije popularno ili poznato izvan Skandinavije i severnih delova Evrope.
Otvori temu.

R-8229018-1457548050-2820.jpg

Najlakše je odvaliti negativne kritike i popljuvati
..Daj primer, okači nešto , daj svoj doprinos temi na normalan , kulturan način .
.Ili jednostavno otvori svoju temu pa je oblikuj kako želiš.
Ali ovo su diskusije. Teme se postavljaju da se diskutuje o njima a negative kritike su deo diskusije. Ne svidja mi se taj tekst i napisao sam svoje misljenje o njemu sto je moj doprinos temi. Nisam nista "pljuvao", i pisao sam na normalan i kulturan nacin. U mom tekstu nema ni jedne nepristojne niti neprimerene reci. Zaista ne vidim sta je "nekulturno" i "nenormalno" u mom tekstu, osim sto se tebi moja negativna kritika ocigledno ne svidja. Da je drugacije, moderatori bi izbrisali moj tekst. Da li je negativna kritika blasfemija na tvojoj temi? Da li je pojam doprinosa tvojoj temi samo postavljanje pozitivnog misljenja identicnog tvome?
Ako postavis temu na "diskusijama", postavljas temu o kojoj svako ima pravo da diskutuje u pozitivnom i negativnom smislu. Ne razumem zasto bih ja otvarao novu temu....o tvojoj temi, da bih tu diskutovao o tvojoj temi??!!
To nema nikakvog smisla. Na kraju ti mozes "prijaviti" moj odgovor moderatorima ali sumnjam da ce moderatori naci nesto u mom tekstu sto je "nekulturno" ili "nenormalno", ponajmanje "pljuvanje", ili bilo sta neprimereno diskusiji i forumu....

Samo ...glup.
Ali to je dozvoljeno .
Mozda je moj tekst "glup", ali je u svakom slucaju originalan i ja sam ga napisao svojim recima, za razliku od tvojih tekstova koji su......... o, da, zaboravio sam. Ti ne pises svoje tekstove, ti kopiras tudje tekstove i postavljas tudje tekstove u svojim temama.....
Srecom, i to je dozvoljeno, jer sama svojim recima ne bi imala sta da napises.

Mozda je moj tekst "glup", ali je u svakom slucaju originalan i ja sam ga napisao svojim recima, za razliku od tvojih tekstova koji su......... o, da, zaboravio sam. Ti ne pises svoje tekstove, ti kopiras tudje tekstove i postavljas tudje tekstove u svojim temama.....
Srecom, i to je dozvoljeno, jer sama svojim recima ne bi imala sta da napises.
Ako si hteo da kažeš da ne umem da pišem, prevario si se
.Nisu svi moji tekstovi iskopirani .No , nebitno .
U svakom slučaju , nisam enciklopedija.
I da, tvoj tekst jeste orginalan , reči su tvoje i baš zbog toga što
ti to ide i što si toliko sposoban i pametan ,
treba da otvoriš svoju autorsku temu i oblikuješ je po svojoj želji.
Onako kako ti misliš da treba.

Ustaski band Manntra ima clanicu banda koja drombulja neki instrument.
Pogurao ih onaj pjevac iz "In Extremo", doselio na Murter i s njima snimio pjesmu.

Ustaska verzija:

Neonacisticka verzija:
https://youtu.be/UfG2JuMFJG0

:heart2::heart2::heart2:
Smiri se.

Flyleaf - I'm So Sick​

Flyleaf je američki rok bend osnovan u Beltonu, Teksas, 2002. Bend je bio na listi mejnstrim rok, hrišćanskog popa i hrišćanskog metala. Nastupali su širom Sjedinjenih Država 2003. pre nego što su 2005. objavili svoj istoimeni debi album, Flileaf. Album je postao platinasti nakon što je prodat u više od milion primeraka.

Ajmo malo na feminizam :D
Da, nađe se ponešto zanimljivih van metala, al su u manjini. Ima ih kao Tina Turner, Aretha Franklin, Enya, Edith Piaf, Ofra Haza, Lucinda Williams, Boye..... i jos poneke. Al ipak su u manjini. Niti jedan zenski bend nije nadmasio muski. Tj, niti jedan zenski bend nije poznatiji (o kvaliteti ne pricam) od Beatles, Stones, Pink Floyd, Hendrix etc.... ******, tako je kako je. Sto se tice ovih zescih vrsta muzike, tu je po zene jos gore.
Ali za utjehu, kao sto je RnR ipak vise muska muzika u smislu izvodjenja, neke druge muzike muskarci nemaju sanse, kao recimo spomenuta Enya i njen "Oronico Flow". Tako je kako je...... Muskarci i zene nisu isto, koliko god rodna propaganda to pokusavala promeniti.

Back