Zene na Bliskom Istoku

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Imao sam tu srecu da putujem po Bliskom Istoku, stanovao sam u Alepu, Damasku, Bejrutu....

Posmatrao sam njihve zene u provinciji gde su jos cvrsto na snazi islamski zakoni...

Mi Evropljani mislimo da one tamo strasno pate zbog toga...Da su nase zene slobodne, a one tamo malte ne robinje...

Medjutim...

Dosao sam do jednog cudnog zakljucka: one zene tamo su MNOGO SRECNIJE!

One ne pate od raznih trauma i psihoza od kojih pate mnoge evropske zene!

To me tera na zakljucak da razmisljam da li je sreca u ...emancipaciji?

Ili je to samo jedna sarena laza???
:think:
 
Prvi put u istoriji bi se u nekim delovima slozio sa tobom! Ja takodje mislim da su evropske zene samo prividno srecne, a da one ustvari ni ne znaju sta sreca ustvari jeste ili moze da bude. Naravno ovo nema veze sa islamom nego je prosto ne vera nego sam nacin zivota kod njih drugaciji i postoji mnogo stvari koje bi valjalo videti od njih i ovde primeniti!
 
Prvi put u istoriji bi se u nekim delovima slozio sa tobom! Ja takodje mislim da su evropske zene samo prividno srecne, a da one ustvari ni ne znaju sta sreca ustvari jeste ili moze da bude. Naravno ovo nema veze sa islamom nego je prosto ne vera nego sam nacin zivota kod njih drugaciji i postoji mnogo stvari koje bi valjalo videti od njih i ovde primeniti!
европејке су све мање жене, гладне су оних 30% ниже плате.
коме требају мајке, и онако педери владају...
 
Ne, nije sva sreća u emancipaciji, ali je pogrešno smatrati je za nužno zlo, indirektno svrstavajući žene u kategoriju bila kojima mora da se podvikne i koje mora čovek strogo da ograniči da bi bile srećne (poput ovaca u toru).
A filozofsko pitanje bi bilo - kako mi kao spoljašnji posmarač uopšte možemo da zaključujemo koliko je ko srećan? Da li je čovek srećan, ili samo ima dobre mehanizme kojima sebe obavija u plašt samoiluzije?
Konkretnije na temu ne mogu da odgovorim, jer ne poznajem žene iz tog predela.

Ali za sreću mi je jasno da je čovek mora tražiti u sebi, a ne van sebe, ko što malo pre pomenuh na jednog drugoj temi... poenta je jednostavna, ali bitna.
 
Da..samo što bi trebalo zamisliti bar na tren i Sizifa sretnim...žene sa tih podneblja pate najstrašnije..ne zaboravimo da su se još krajem dvadesetog vijeka sa prvim menstruacionim ciklusom djevojčice obrezivale ...
 
Necemo biti nihilisti i smatrati hedoniste sretnim zato sto su imali sinoc seks.
Anesteziju ne treba smatrati srecom, nego onim sto ona ustvari jeste - zadovoljstvo.

Da li je sretan onaj koji je izuo tijesne cizme?

Da li je sretan vojnik koji je nakon bombaskog napada na konvoj zakljucio da se moze zivjeti bez pola sake lijeve ruke? ( "auh, a gdje su mi noge...?")

Sreca se zakljucuje samo kad se svede cio racun. Sve ostalo je slijepo zadovoljstvo, anestezija.
 
Onaj koji zna da posmatra i gleda osecanja vidi da evropske zene ne pokrece ljubav i oni svoje akcije ne vrse iz ljubavi nego iz besa.

Besne su svakom cinjenicom koja im otezava zivot. Ja se pitam odakle im njima ideja da zivot moze biti bez problema?

Zena je jedno veoma emocionalno bice ali bez razuma samo lose emocije ispoljava.

Moc zenu kvari i milost joj crpi.
 
Necemo biti nihilisti i smatrati hedoniste sretnim zato sto su imali sinoc seks.
Anesteziju ne treba smatrati srecom, nego onim sto ona ustvari jeste - zadovoljstvo.

Da li je sretan onaj koji je izuo tijesne cizme?

Da li je sretan vojnik koji je nakon bombaskog napada na konvoj zakljucio da se moze zivjeti bez pola sake lijeve ruke? ( "auh, a gdje su mi noge...?")

Sreca se zakljucuje samo kad se svede cio racun. Sve ostalo je slijepo zadovoljstvo, anestezija.

Velika je to diskusija o sreci i zadovoljstvu. Covek u nemanji srece, trazi trenutno zadovoljstvo, ali u dugom periodu najednom zaslepi i zameni srecu za zadovoljstvo.

Da pitamo mlade sta je sreca, mislite da bih znali sta bi ih zapravo cinilo srecnim?

BIti popularan i cenjen i biti imucan nije sreca vec uzbudjenje. U uzbudjenju srce "ludo kuca" i covek se oseca zivim. Ali sto srce brze kuca to brze i umire. Sreca lezi u jednom otkucaju, ali koji traje godinama. Zato i sreca lezi u miru.

Sve sto radimo danas radimo sa vrlo malo pameti. Bezumno i sa jakom zeljom koja nas izludjuje iz dana u dan, iz sata u sat.
 
...razmedju izmedju srece i zadovoljstva Homer je pokusao ahilejski rijesiti...sreca u obezbjedjivanju srece drugima je domen bogova jer oni za sebe imaju doista dovoljno vremena ali Tetida je pokusala i vrijeme kupiti za 'kratkovjecnog joj sina' i sada ima upadica da je Ahilej sve podredjivao svojoj sujeti velikog Ratnika i u tome je zadovoljavao se a tudju srecu unistavao pravdajuci se visim ciljevima. Hektorova je smrt 'bratska' osveta Ahileja a ne osvajanje do kraja...zna se da je Troja bila u milosti bogova a i Homera i preselili su je preko Vergilija tj. Eneja u Rim...
Sreca i zadovoljstvo nikad nijesu zajedno i ako je to razjedinjavanje u poimanju veoma apsurdno na prvi pogled...
 
Posle recimo završene osnovne škole jedan mladić upiše vojnu školu, drugi gimnaziju ili frizeraj, možda programiranje... Onaj prvi mladić ima život pod visokom disciplinom, sa manje slobode za posebnu privatnost ali on nije nimalo manje zadovoljan (o sreći se ne može razgovarati budući da je to nešto što zavisi od unutarnjeg stanja) od ostalioh kolega ili koleginica. Šta više, možda je i zadovoljniji.
Emancipacija nije uvek i povećani stepen slobode. Ponekada je to samo veći stepen neodgovornosti a neodgovornost nikako ne daje veći stepen slobode. Sloboda zahteva strašno veliku odgovornost. Jer, ako se nema odgovarajući steopen odgovornosti sloboda umesto sreće donosi, najčešće, bol i patnju.
Šta više sloboda je vredna i cenjena samo onda ako je sama osoba izvojuje a izboriće se za nju onda kada za njom oseti potrebu iznutra.
 
Ima žena koje se uklapaju u mnoštvo a ima i onih koje su po nečemu posebne,odskaču...Te se izdvajaju čak i u rigidnim društvima poput tog...Što bi ih osuđivao,njima je to deo mode,posebnosti u odnosu na hrišćanke...
 
Imao sam tu srecu da putujem po Bliskom Istoku, stanovao sam u Alepu, Damasku, Bejrutu....

Posmatrao sam njihve zene u provinciji gde su jos cvrsto na snazi islamski zakoni...

Mi Evropljani mislimo da one tamo strasno pate zbog toga...Da su nase zene slobodne, a one tamo malte ne robinje...

Medjutim...

Dosao sam do jednog cudnog zakljucka: one zene tamo su MNOGO SRECNIJE!

One ne pate od raznih trauma i psihoza od kojih pate mnoge evropske zene!

To me tera na zakljucak da razmisljam da li je sreca u ...emancipaciji?

Ili je to samo jedna sarena laza???
:think:
ti si ih posmatrao na bliskom istoku a ja ih eto posmatram ovde u evropi...Reklo bi se da si veoma u pravu jer mi one stvarno deluju srecnije i smirenije od nas koje smo svaka na svoj nacin u nekom fazonu...Imala sam prilike da razgovaram sa njima da vidim gde lezi ta sreca taj mir i sve mi se svodi na to da su one zaista osim sto su religiozne nekako vaspitanjem stekle te svoje osobine...zamislite kakvu one snagu imaju kad na 40 stepeni nose one svoje duge haljine i marame a mi se gole poskidale i samo besnimo ako se dotaknemo na toj vrucini...da ne pricam koji je to odnos prema muskarcima...Mi kazemo one su robinje jer trpe muskarca koji ih terorise drzi zatvorene i prema njima se ponasa kao prema nizim bicima...Ali one to ne znaju one smatraju da tako treba da bude i trpe ako bilo sta uopste trpe...Pogledaj nas kako se svadjamo kao se desavaju razvodi kod svih evropljana i kako smo u stvari nesrecne...Citala sam knjigu "Devojke iz Rijada" preporucujem je svima...
 
znaš kako, kad ne znaš za bolje....
u principu svako od nas živi u svetu koji on poznaje i u makro i mikro smislu
od mesta rođenja, prebicanja, porodice, vaspitanja, društvene klime... bla bla
ako te neko uči da je sreća i ispunjenje biti dobra supruga, poslušna i zahvalna što dobijaš koru leba...
a činjenica da je istočna kultura generalno mirnija i "jednostavnija"
 
Imao sam tu srecu da putujem po Bliskom Istoku, stanovao sam u Alepu, Damasku, Bejrutu....

Posmatrao sam njihve zene u provinciji gde su jos cvrsto na snazi islamski zakoni...

Mi Evropljani mislimo da one tamo strasno pate zbog toga...Da su nase zene slobodne, a one tamo malte ne robinje...

Medjutim...

Dosao sam do jednog cudnog zakljucka: one zene tamo su MNOGO SRECNIJE!

One ne pate od raznih trauma i psihoza od kojih pate mnoge evropske zene!

To me tera na zakljucak da razmisljam da li je sreca u ...emancipaciji?

Ili je to samo jedna sarena laza???
:think:

U zabludi si.
Kakva sreća?
Tu nema govora o sreći !!
Ćute i pate....
I,kad bi se žalile,nemaju kome.
Živi stvorovi drugog reda.
Diskriminatorski status uokviren u zakonski ram....!!
 
Poslednja izmena:
Imao sam tu srecu da putujem po Bliskom Istoku, stanovao sam u Alepu, Damasku, Bejrutu....

Posmatrao sam njihve zene u provinciji gde su jos cvrsto na snazi islamski zakoni...

Mi Evropljani mislimo da one tamo strasno pate zbog toga...Da su nase zene slobodne, a one tamo malte ne robinje...

Medjutim...

Dosao sam do jednog cudnog zakljucka: one zene tamo su MNOGO SRECNIJE!

One ne pate od raznih trauma i psihoza od kojih pate mnoge evropske zene!

To me tera na zakljucak da razmisljam da li je sreca u ...emancipaciji?

Ili je to samo jedna sarena laza???
:think:


Odlicno, bravo za temu! :klap:


Elem, ono u sta si se ti uverio iz prve ruke u islamskim zemljama, ja sam odavno primetio, cisto posmatrajuci zene.

Zena nije srecna sa muskarcem koji nije nadmocan u odnosu na nju, jednostavno nije. E sad, to sto muslimani to rade na najprimitivniji nacin, to je druga stvar. Efektan u svakom slucaju, ocigledno.

Pogledaj raspad porodice kao osnovne celije drustva na zapadu i uporedi ga sa stanjem u islamskim drzavama. Tamo je porodica svetinja, nepomicni kamen temeljac, tamo je porodica sve! A sad razmisli, u cemu je razlika izmedju nas i njih? Tako je, zene su na zapadu "emancipovane".

I jos jedna stvar iz mog licnog iskustva. Kad god sam bio cvece sa devojkama (u pocetku) popasao sam ledinu, pre ili kasnije.. A kad god sam bio "igrac" sa njima trcale su za mnom.
Sad, but true.

Emancipacija je oruzje za razbijanje porodice. Cije? Ne znam. Iz kog razloga? Nisam siguran.
 
Poslednja izmena:

Back
Top