Zene na Bliskom Istoku

Jednakost izmedju zene i muskarca je moguca samo ako postoji vjera u koncept koji cini njih dvoje najsuperiornijima sto su slicniji i to cak i u ekstremnim situacijama kao sto je npr. stanje totalne anarhije. To je sigurno ideal jednakosti koji bi potpisao pravi muskarac, suveren svoje volje.

A kako onda zena zamislja jednakost izmedju polova? - Dodje neki bog (ili komunista) i tjera muskarca da radi ono sto zena hoce. Ako on to ne radi, onda zena ide da ga cinkari kod komuniste.

Znaci, muskarac zeli da zenu ucini sposobnijom da bi bila jednakija, a zena zeli da ucini muskarca rdjavijim, da bi bio jednakiji.

Musliman zeli da zenu sprijeci da postane rdjavija, da ne bi i sam postao rdjaviji. Zato on ostaje idealisticki muskarac koji "drzi", "posjeduje" idealisticku zenu.

Zena je sama po sebi tiranin. Ako zena nije tiranin, onda je bila pod izuzetnim odgojem i njegom generacijama. To je ono sto sam rekao da je za zenu potrebno dugotrajno plemicko porijeklo da bi stekla samopouzdanje i bila po volji muskarcu, jer tirani su takvi zbog straha i sumnje u sebe. Strasljiv covjek je glup i zao, kao i glupe zle zivotinje. Mislim da cak i mesozderi imaju manji mozak od biljozdera, a i slabiju memoriju.
Sto znaci, kad bi zene vladale da bi svugdje bilo isto kao na dvoru tiranina - sve puno bluda, zderanja, nerasvijetljenih ubistava, siromastva, gluposti i straha.

Ko voli neka izvoli.

Grešiš,goxi !
Mnogo.
Bio sam u Bagdadu 5 godina.
Shvatio sam suštinu islama,
ne zavode me neke priče i natucanja na
tu temu.
Žene u islamu znaju kako žive druge žene u svetu.
Čeznu za tim,ali ne ispoljavaju emocije...
Sve je protiv tih mučenica,
od tradicije do savremenih Zakona.
Vuku ko magarci,rade,podižu decu,drže kuću,namiruju stoku....
Muškarci im po ceo dan sede u čajdžinicama i kafanama,
razglabaju i
boli ih qurac za sve...
Na ženi je opstanak porodice,
paraziti od muževa sede,pijuckaju i vrte brojanice....

Zamisli ovu scenu:
Kiša sastavila,otvorilo se nebo,brisači ne postižu....
Na prilazu Bagdadu,pretičem pik-up u kome Arapin sedi sam,
a pozadi,na otvorenom delu na klupicama u oba reda,
dve-tri žene i 5-6 dece,pokriveni samo crnim tankim
majčinim burkama,šćućureni....
A,kiša kakvu do tada nisam doživeo za svoga veka....
A,arapski ološ je mogao malte-ne sve da ih potrpa u vozilo,
ali ne - on je gazda i vlasnik tih žena i dece i to treba
demonstrirati....
El' sad malo jasnije kako žive žene u islamu !?
Ćute mučenice,mole se Allahu i prizivaju dan kad će da "odu"
i nađu smiraj od tog "blagostanja"..........
Baš su ološ.Mislim ti muškarci...

Imao sam tu srecu da putujem po Bliskom Istoku, stanovao sam u Alepu, Damasku, Bejrutu....

Posmatrao sam njihve zene u provinciji gde su jos cvrsto na snazi islamski zakoni...

Mi Evropljani mislimo da one tamo strasno pate zbog toga...Da su nase zene slobodne, a one tamo malte ne robinje...

Medjutim...

Dosao sam do jednog cudnog zakljucka: one zene tamo su MNOGO SRECNIJE!

One ne pate od raznih trauma i psihoza od kojih pate mnoge evropske zene!

To me tera na zakljucak da razmisljam da li je sreca u ...emancipaciji?

Ili je to samo jedna sarena laza???
:think:

za tolike godine koliko ih imas, koliko kazes da ih imas, nisi ukapirao da su zene ziva bica, koja imaju misice, kojima je potrebno kretanje. to je samo deo onoga sto je zenama u islamu uskraceno. jeza me hvata od pomisli da u takvom okruzenju ne bih smela da npr. trcim, jer bi me vezali za kucu i pokrili nekom krpom, kroz koju se jedva nazire svet, a i zvucno je izolovana. da ne pisem o tome da su i zene bica koja imaju mozga i kojima ne treba tutor koji ce donositi odluke u njihovo ime. bice koje ima prava da misli i na sebe i o sebi, a ne samo tome kako ce zadovoljiti pre svega muza, a zatim i njegovu familiju. niti je stoka koju ce neko nekome prodati. tako da mani me tih prica o srecnim islamskim zenama. trpljenje za mene nije sreca.

edit i nije toliki problem u zenama, koliki u muskarcu. nekako mi se cini da se svi muskarci ne snalaze najbolje, zbog cega i smatraju da je islam ispravniji. dovoljno je daje rodjen kao muskarac i on je bog za zenu, ne mora da se dokazuje da bi bio postovan od zene. a postovanje se zasluzuje.

prosto imam potrebu da prekopiram ovaj post, koji je napisao muskarac. i koji jeste tacan i sasvim razumljiv.

http://forum.krstarica.com/showthre...i-muškarci?p=16459860&viewfull=1#post16459860

Poslednja izmena:
za tolike godine koliko ih imas, koliko kazes da ih imas, nisi ukapirao da su zene ziva bica, koja imaju misice, kojima je potrebno kretanje. to je samo deo onoga sto je zenama u islamu uskraceno. jeza me hvata od pomisli da u takvom okruzenju ne bih smela da npr. trcim, jer bi me vezali za kucu i pokrili nekom krpom, kroz koju se jedva nazire svet, a i zvucno je izolovana. da ne pisem o tome da su i zene bica koja imaju mozga i kojima ne treba tutor koji ce donositi odluke u njihovo ime. bice koje ima prava da misli i na sebe i o sebi, a ne samo tome kako ce zadovoljiti pre svega muza, a zatim i njegovu familiju. niti je stoka koju ce neko nekome prodati. tako da mani me tih prica o srecnim islamskim zenama. trpljenje za mene nije sreca.

edit i nije toliki problem u zenama, koliki u muskarcu. nekako mi se cini da se svi muskarci ne snalaze najbolje, zbog cega i smatraju da je islam ispravniji. dovoljno je daje rodjen kao muskarac i on je bog za zenu, ne mora da se dokazuje da bi bio postovan od zene. a postovanje se zasluzuje.

prosto imam potrebu da prekopiram ovaj post, koji je napisao muskarac. i koji jeste tacan i sasvim razumljiv.

http://forum.krstarica.com/showthre...i-muškarci?p=16459860&viewfull=1#post16459860
Zloko kakve su ovo revolucionarne idejez:shock::zstidljivko:z:mrgreen:
Kad smo kod mišića dugo nisam vežbo moraću večeras maloz:lol:z:)

Back