Žene koje su udaju za stranca

Manastirka

Elita
Poruka
22.232
mogli bi oni mnogo toga vise nauciti od nas nego mi od njih.
Ono sto mi trebamo nauciti od njih je sloboda, neopterecenost tradicijom, postovanje prvo sebe a zatim svih ostalih. Naravno, treba biti oprezan jer uz ove vrednosti provuku se i odredjene deformacije.
Manje više on ili oni. Ko kako želi, misli, oseća...Ali svoje dete moraš tome podučiti.
Napr.svako dete koje rodi Ruskinja, uči i zna Ruski jezik, čim progovori. Makar oni porodično živeli i u Zimbabveu.

Zika34

Primećen član
Poruka
682
Stranci jesu opusteniji i kulturniji od velike vecine nasih ljudi.

A zaista je, nekako, vecina nasih muskaraca inertna i troma kad su u pitanju putovanja.
Ne znam zasto je to tako.Kad god sam isla na neko putovanje,u busu je uvijek bar dvije trecine zena.
Generalno,nasi ljudi uglavnom ne vole da putuju.Nije to vise stvar ni novca,vec valjda mentaliteta.
Naravno, gde ces bolje prilike da se pokupe novi, drugaciji geni.

Memnom

Poznat
Poruka
9.560
ipak je do para. Za normalan odmor sa normalnim provodom treba iskezis 3-4000 evra. Mozda za neke koji imaju nije mnogo ali i taj ce se pita dal je normalno da on trosi tolke pare a dolazi iz zemlju di je plata 10 puta manja.
A ti odmori u tursku i grcku na 6 meseci po 100 evra, dojadili bi i Bogu i narodu. Coveku treba nesto novo, dozivljaj, novi horizonti, kontakti, provodi...........a za to treba lova. Nije odmor samo more, apartman i par fotosa za fejsbuk...................to svakom dosadi.
Slazem se da treba nesto novaca. Daljnji tekst ne razumijem jer svako po sebi definira sta mu je normalan provod. Ja u svojim putovanjima uzivam i tih 3-4k eura o kojima ti pises bi mi trajalo dosta vremena.

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
8.498
pa normalno da su opusteniji kad su im i zene opustenije.
Tamo je normalno da posle dva sata druzenja zavrsis u krevetu bez da je u pitanju kurvaluk. Kod nas je taka dama oma ku.rva pa normalno da su nase uzdrzane od blic-seksa.......sto automatski vodi ka smuljenom, dosadnom i mucnom udvaranju.
Sto se tice porodice, ne mogu oni imati smisao za porodicu kada je njih 90 posto odraslo bez oca.
Mnogi idu sami na odmor ili u istopolnom drustvu jer zele da se odmore od partnera i da se PROVODE bez partnera.
Sta sve od ovoga mogu jedan gedza i gedzovanka da respektuju a sta ne ?

Ovo je jako povrsno i ocigledno neko misljenje bazirano na nekim stereotipima, recimo ja znam dosta strankinja koje su veoma religiozne i izuzetno konzervativne i koje izuzetno drze do tih nekih porodicnih i tradicionalnih moralnih vrednosti , mnogo vise nego nase recimo i to pogotovo devojke recimo iz Afrike, Azije, Latinske Amerike i Kariba i tako tih nekih zemalja bivsih kolonija gde ih je crkva prilicno onako indoktrinirala i gde i danas ima dosta jak uticaj, cak ono iznenadio bi se koliko ih zapravo ima.

Cak recimo i na Zapadu negde kao sto su recimo UK ili Holandija (gde ima dosta Kalvinista i Puritanaca) ima dosta religioznih i tradicionalno orijentisanih ljudi kojima se te stvari gade, pogotovo ljudima iz nekih malo manjih mesta, recimo u Holandiji oni bordeli i to, to je uglavnom atrakcija za strance, to uglavnom drze stranci, ribe koje rade tu su uglavnom strankinje (cesto i zrtve human traffickinga) i klijenti su neretko stranci i turisti.

Kao recimo sto u Brazilu karneval je uglavnom atrakcija za strane turiste, maltene ne znam nikog iz Brazila ko voli karneval, recimo ova moja cura Brazilka ona to maltene ne moze da smisli, kaze ta guzva, djubre okolo, ono gomila pijanih i nadrogiranih ljudi, dzeparosi, a tek sta djubreta ostaje posle svega toga uzas, kaze ono ovi lokalni Brazilci uglavnom tih dana sede kod kuce, odmaraju i cekaju da prodje taj cirkus i ta guzva i da se vrate u normalu, jedino im se svidja sto neki od njih tih dana ne rade jer im to dodje kao neka vrsta nacionalnog praznika, a sad neki ljudi skloni stereotipima misle da ne znam sve Brazilke jedva cekaju karneval da se razgolite i da tamo krenu da djuskaju a u realnosti vecina Brazilki to ne moze da smislu, a i te sto igraju na podijumu i sambodromu su sve iz raznih skoli sambe i pretezno profesionalne plesacice koje se profesionalno bave sambom, plesom i koreografijom.

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
8.498
pa dobro sad, nije ni to u redu da umesto da gledas u gosta ti gledas u njegov novcanik. To dal se on obrukao nista ti ne vredi ako on tog nije svestan.
Al ima i ono obrnuto. Tip umalo nije dobio batine od domacina kad poco da deli pare...............kao, sta ti mislis o nama, da nema lebac da jedemo, da cekamo tebe da nam udelis milostinju , nosi se sti tvoji evri................uvredio se domacin a i gost , radi naseg opakog mentaliteta.

Pa ne neki ne gleda u njegov novcanik, mislim ne kazem ja da on ima obavezu da sad njemu daje pare, da treba da ga finansira ili sta ja znam i pazi nije on trebao da daje pare Njima (njegovim matorcima jer im ni ne treba, oni su isto ovako relativno situirani i dobrostojeci) vec njemu njegovom kumcetu koga kao voli kao svog rodjenog sina i koga nije video godinama, a s obzirom na to koliko je tezak (ono samo automobile ima u vrednosti od par miliona evra) nekako normalno je bilo da ocekuju od njega malo da ga casti i da ne dolazi praznih ruku (pogotovo sto dolazi prvi put nakon ko zna koliko vremena) ali eto on se bas obrukao i ono po meni sa pravom su ljuti i razocarani , iako ponavljam on nema nikakvu obavezu da bilo sta kome daje ili poklanja ili eto to nije stvar obaveze vec ono stvar gesta i dobre volje koju on nije pokazao i ono sa pravom su se ti ljudi razocarali u njega.
Ono kad neko izbegava svoje zakonske ili neke druge obaveze prema tebi to te ne zaboli previse (jer znas svako tezi da izigra sistem i zakon na ovaj ili onaj nacin i da hvata krivine) ili kad sa nekim nemas nikakve veze ali vas vezuje samo zajednicki interes a on te zayebe isto ne zaboli previse, ono tesko da mozes da budes povredjen ili da se razocaras u nekog ko ti nista ne znaci ali kad od nekog ko ti je drag ocekujes neki gest , da nesto ucini za tebe u znak dobre volje a to izostane e onda to itekako ume da zaboli i da povredi coveka.

Recimo to je isto kao sad primera radi kada bi meni dobar ortak ili kum bio ne znam Nikola Jokic i recimo ovako hipotetcki govoreci dolazi mi recimo na rodjendan i sad naravno ja od njega ne bi ocekivao nikakve pare niti on da mi resava neka egzistencijalna pitanja (iako je potpisao ugovor na 200 ili 250 miliona), nit me zanimaju njegove nit icije pare, ali eto posto sam ja ovako basketas, streetballer, strastveni zaljubljenik u igru, itd a on to zna onda ocekivao bi recimo da mi donese ne znam neke lopte, dresove sa potpisima igraca i tako neka ludila i to sto i on zna da bi mene obradovalo a on recimo ortak pojavi mi se za rodjendan i donese mi recimo Milku od 100 grama koju je uzeo u Maxiju na akciji za 100 kinti , pa nekako prirodno bi bilo da ostanem razocaran ili da budem malo ljut na njega jer pazi jedno je to kad ti dolazi neki ovako ortak koji isto krpi kraj sa krajem , pa ono cenis i najmanji znak paznje od njega (jer i tu cokoladu od 100 grama je verovatno od svojih usta odvojio da donese tebi) a drugo je to kad ti dolazi ortak koji je MVP u NBA i koji zaradjuje po 30,40 miliona dolara po sezoni, odprilike slicna prica i sa tim kumom, ono mozda nije poznat kao Nikola Jokic ali je svakako "tezak" tu negde kao Jokic. ;)

Poslednja izmena:

limunada

Elita
Moderator
Poruka
23.909
Nzm ni ja,...sigurno su našli neku "foru"!
Fora je da dobiju boravisnu dozvolu ili vizu i tamo ostanu i nadju posao.Mnogima je to bio jedini nacin da odu u inostranstvo i tamo ostanu da zive i rade.Ne dobiju oni odmah drzavljanstvo.
Ali ako neko misli da je i to lako...nije.
Ja poznajem jednu osobu koja je tako otisla.Posle odvela pravog muza i djecu.Ali je i prezivjela ucjenjivanje od te osobe s kojom je fiktivno sklopila brak.

SilverStar

Domaćin
Poruka
3.142
Fora je da dobiju boravisnu dozvolu ili vizu i tamo ostanu i nadju posao.Mnogima je to bio jedini nacin da odu u inostranstvo i tamo ostanu da zive i rade.Ne dobiju oni odmah drzavljanstvo.
Ali ako neko misli da je i to lako...nije.
Ja poznajem jednu osobu koja je tako otisla.Posle odvela pravog muza i djecu.Ali je i prezivjela ucjenjivanje od te osobe s kojom je fiktivno sklopila brak.
Ucenjivanje u vidu seksa ili dodatno iznuđivanje para?

Ната Ли

Buduća legenda
Poruka
33.444
Schatzi ne laufa više ovo je patnja
Da draga tako je ajmo se razvesti
Очигледно мислиш на немце. Истина је да су за мој укус превише разумни и при уласку у везу/брак као и при изласку.
Де су ту емоције, борба за љубав, де је љубав уопште?

И зашто би живела/удала се за неког кога не волим???

Никад, никад баш никад не би била са немцем.

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
79.466
И зашто би живела/удала се за неког кога не волим???

Никад, никад баш никад не би била са немцем.

Осим ако би се заљубила у Немца, вероватно.

Не верујеш ваљда у те приче да Немци не знају да се зезају, воле, пију, уживају, певају, плачу и да читају деци упутства за одржавање мотокултиватора пред спавање.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.