Žene i politika ...

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
kada sam cuo juce ovu vest, pomislio sam, evo jedne lepe vesti...nesto se desava... ali ovosve vraca na pozetak... ako se "prihvati" kritika

verski zvaničnici protiv imenovanja žena za ministre
Politika - Pre sat i 50 minuta

TEHERAN - Verski zvaničnici u Iranu kritikovali su predlog predsednika Mahmuda Ahmadinežada da tri žene uđu u sastav njegove buduće vlade, zatraživši od iranskog predsednika da razmotri svoj stav.

"Postoje verske sumnje oko sposobnosti žena da upravljaju", izjavio je poslanik Mohamad Tagi Rahbar, koji predvodi stranku verskih zvaničnika u parlamentu, ističući da njegov stav dele mnogi poslanici te grupe.

Ahmadinežad je predložio da žene predvode tri ministarstva - obrazovanja, zdravlja i socijalnih pitanja, podsetio je Bi-Bi-Si (BBC). Iran nije imao ženu ministra od islamske revolucije 1979. godine.

Istovremeno, Ahmadinežada su kritikovale i Argentina i Izrael zbog imenovanja Ahmada Vahida za novog ministra odbrane jer se on nalazi na Interpolovoj poternici.

Vahid je na listi Interpola od 2007. godine zbog povezanosti sa bombaškim napadom na jevrejski centar u Argentini, u kojem je poginulo 85 ljudi.
 
Istovremeno, Ahmadinežada su kritikovale i Argentina i Izrael zbog imenovanja Ahmada Vahida za novog ministra odbrane jer se on nalazi na Interpolovoj poternici.


Nije mi jasno Ademe sto te to cudi?Pa i kod vas su neki kriminalci na vlasti, pa ti to ne smeta.
 
А ја помислио да само Тихи отвара по 5-6 тема на дан ...

Кад оно и адем ...

Мада је разлика више него очигледна,

ТЕМЕ КОЈЕ ТИХИ ОТВАРА ИМАЈУ НЕКИ СМИСАО ....

ШТА БРЕ КОГА БОЛИ УВО ЗА ТЕХЕРАН И ДА ЛИ ЋЕ ЖЕНЕ БИТИ У ВЛАДИ У ИРАНУ ???
 
kada sam cuo juce ovu vest, pomislio sam, evo jedne lepe vesti...nesto se desava... ali ovosve vraca na pozetak... ako se "prihvati" kritika

ovo je bash porazavajuce............

.sklona sam da verujem da se nikada vishe ne mozemo vratiti u mrachne devedesete........medju tim, ovakve vesti..........pa taj Iran u vreme shaha Reze Pahlavija, moderna drzava, otvorena prema svetu.........strashno, doshao jedan ludak i vratio ih dva veka u nazad
 
Postoje verske sumnje oko sposobnosti žena da upravljaju

Vi's ti, kako je pametan ovaj Muhamed. Moracu ozbiljno da razmislim oko turcenja.

ovo je bash porazavajuce............ .sklona sam da verujem da se nikada vishe ne mozemo vratiti u mrachne devedesete........medju tim, ovakve vesti..........

Zivele mracne devedesete, kad zene kod nas nisu bile prisutne u javnosti!
 
Istovremeno, Ahmadinežada su kritikovale i Argentina i Izrael zbog imenovanja Ahmada Vahida za novog ministra odbrane jer se on nalazi na Interpolovoj poternici.


Nije mi jasno Ademe sto te to cudi?Pa i kod vas su neki kriminalci na vlasti, pa ti to ne smeta.
nisam znao za poternicu. mada bih voleo da znam iz kojeg razloga. to je ipak vazno.
ako je razlog isti kao kod boldovanog dela, onda to macku o...kako se ono kaze

А ја помислио да само Тихи отвара по 5-6 тема на дан ...

Кад оно и адем ...

Мада је разлика више него очигледна,

ТЕМЕ КОЈЕ ТИХИ ОТВАРА ИМАЈУ НЕКИ СМИСАО ....

ШТА БРЕ КОГА БОЛИ УВО ЗА ТЕХЕРАН И ДА ЛИ ЋЕ ЖЕНЕ БИТИ У ВЛАДИ У ИРАНУ ???

ja retko otvaram vise od jedne teme. mozda ponekad dve, ali sigurno posle toga par dana nijednu. vodim racuna o tome da ne budem dosadan. i sto je najvaznije, da slicne teme nema na prvoj strani.

АЛО КОЛЕГЕ !!!

Адем по обичају отвори провокативну тему,
и побегне ...

А ви се глођете !!!!

НЕ НАСЕДАЈТЕ НА ПРОВОКАЦИЈУ !!!!!!!!!!

naglasio sam vise puta,nisam jedini koji koristi PC, znaci ako neko od ukucana pozeli da ga koristi u tom trenutku, ja obicno izadjem u susret toj zelji.
sada sam npr. do 03 h sata prisutan. posle se ide na sufur pa...
 
Bivša premijerka Perua Beatriz Merino istaknula je da se poboljšanje položaja žena pozitivno odražava i na cijelo društvo. Prema njenim riječima, niti jedno društvo ne može postati istinski demokratsko, ukoliko se jedna njegova polovina neprestano ušutkava.
 
Bivša premijerka Perua Beatriz Merino istaknula je da se poboljšanje položaja žena pozitivno odražava i na cijelo društvo. Prema njenim riječima, niti jedno društvo ne može postati istinski demokratsko, ukoliko se jedna njegova polovina neprestano ušutkava.

usaglasiti politiku i veru je jedno od tezih neresevih pitanja drustva uopste. to je mozda najizrazenije u islamu.
mada vecina nesporazuma nastaje zbog pogresnog tumacenja, a ne zbog manjkavosti kurana ili bilo koje verske knjige.
i samo da naglasim, mislim da ce predlog koji je predlozio Ahmadinežadan saziveti
 

Back
Top