Zene i obrazovanje

Dionys

Iskusan
Poruka
5.109
Cujem od nekih strucnjaka da je sve vise zena koje se bave visokim obrazovanjem, isto tako ih je sve vise kod psihologa. Isto tako sve manje radjaju i udaju se.
Okrecu se sve vise Budizmu koji je zenska religija, to dokazuju i zenski hormoni u Budistima. Nietzsche je Budistu nazvao "savrsenom kravom".

Radi se o masovnoj pojavi odbacivanja svih oblika zivota i prezivljavanja u zamjenu za san o diplomi i "svom zivotu" bez muskaraca za koje neke kazu da "samo igraju igrice na kompjuteru". Otcjepljenje, mrzovoljni odnos prema svemu sto nije kao one, ignorancija i ismijavanje ili kljukanje tabletama, potiranje vlastitih prirodnih nagona u korist statusa ili orjentacije ili duha vremena ili javnog mnjenja ili horoskopskog znaka ... biraju se teme koje su neutralne, hladne, iskalkulisane, frigidne, otudjene ... zena kao masina, kao rob, kao mrav i mravinjaku ... vuku je daljine i Azijski radini mravinjaci, najradije bi da se stopi sa prosjekom, da je niko ne vidi vise, teska je sama sebi i cio svijet kao da je cereci i gnijeci. Diploma kao nacin da se oslobodi pritiska, da se zbunjenosti da smisao, da se svijetu objavi trajno primirje, i vjecna sloga. "Mi smo" odjekuje u njenoj glavi, a ko nije "mi" taj je neprihvatljiv. Taj ne gleda na svijet kao na globalno selo.

Unistavamo sad sve sto nije kao mi, nas se pita, mi odlucujemo, bez nas nema nicega, i tako smo sigurne da sto jedna misli, misli i ostalih 3 milijarde! Mi nemamo nista sem zajednickog misljenja, mi govorimo kao jedna! Ko misli da je bolji od nas, bez nas! Zena je sad ta koja odlucuje sta je prihvatljivo i normalno! Ustajte roblje, kucnuo je cas, osveta je nasa, nek se cuje glas!

Ali kako mozes zivjeti svoj zivot ako ti je svejedno sto si rodjen i sto si bio dijete? I najzad, zar tebi takvom nije svejedno sto si ziv? Ustvari, kad se sve sabere, to su sve mehanicke djelatnosti, a ne zivot. Ko uopste danas zivi zivot? Zar nije zivot nesto sto tek treba smisliti na zemlji? Ja vidim samo fikcije i fantazije koje zavode, a nikud ne vode. Rezultat svega je ravnodusnost prema zivotu. Mislim da su na filozofiji postavili pitanje da li je vrijeme za budjenje ili smo zauvijek zaspali. To je najbolji izraz sta je ostalo od zivota - fantazija i mrtvilo.

Ali kako mozes zivjeti svoj zivot ako ti je svejedno sto si rodjen i sto si bio dijete? I najzad, zar tebi takvom nije svejedno sto si ziv? Ustvari, kad se sve sabere, to su sve mehanicke djelatnosti, a ne zivot. Ko uopste danas zivi zivot? Zar nije zivot nesto sto tek treba smisliti na zemlji? Ja vidim samo fikcije i fantazije koje zavode, a nikud ne vode. Rezultat svega je ravnodusnost prema zivotu. Mislim da su na filozofiji postavili pitanje da li je vrijeme za budjenje ili smo zauvijek zaspali. To je najbolji izraz sta je ostalo od zivota - fantazija i mrtvilo.

Zivot je malo zajeban pojam... Mislim skroz je subjektivno.. U sustini po mom misljenju ti nisi tvoj um, niti tvoje telo, vec si ti ejdnostavno ti.. Mislim da ne sirim pricu..
Nego konkretno za temu, tebi moze da bude svejedno, ili ne svejedno.. Kapiras mislim ti mozes da odaberes da imas 100 dece, ili da imas 1 dete.. Ako ja odlucim da imam 1000 dece, ili 10 to opet nema nikakve veze sa tobom. Nadjes zenu koja zeli da radja puno dece i to je to, nije problem ako neko tamo levi ne zeli ni jedno dete, jer ima drugacije vrednosti. I ovo nema mnogo veze sa budizmom...
Isto kao sto kazes da ljudi su u fantazijama ili mrtvi, ali ti kazes onda za sebe pretpostvljam da si ti ziv i izvan tih iluzija?
DAkle sebe smatras boljime ili sta? I ako jesi bolji, zar onda ne bi trebao da budes cak i srecan jer imas visi nivo svesti razumevanja, pa shodno tome si i "bolji" u ostvarivanju svojih ciljeva kakvi god da su.

Nisi ti subjektivan. Nista nije subjektivno. Nisi ti ameba da se razmontiras na 1000 kopija. E, tad bi sve moglo da se nazove subjektivnim. Nego si ti nastao kroz neki ugovor, dogovor, pa i drustvenu saglasnost, jer kao sto vidimo pad nataliteta je popracen padom sklopljenih brakova, a brak se sklapa pred drustvom, a isto tako pred drustvom se razvodi, dakle, sve je samo nije subjektivno ili individualna fantazija. Kad bi to bilo tako onda bi svako od nas mogao da ozeni Bo Derek.

Nisi ti subjektivan. Nista nije subjektivno. Nisi ti ameba da se razmontiras na 1000 kopija. E, tad bi sve moglo da se nazove subjektivnim. Nego si ti nastao kroz neki ugovor, dogovor, pa i drustvenu saglasnost, jer kao sto vidimo pad nataliteta je popracen padom sklopljenih brakova, a brak se sklapa pred drustvom, a isto tako pred drustvom se razvodi, dakle, sve je samo nije subjektivno ili individualna fantazija. Kad bi to bilo tako onda bi svako od nas mogao da ozeni Bo Derek.

Ako ja kazem da je meni to subjektivno, ja pricam opet samo iz moje perspektive. A bas me briga dal se sklapa brak pred drustvom ili sta vec, to se mene ne tice, meni je dozivljaj ljubavi zajednickog zivota itd, subjektivan, i sta god, ja cu ga tretirati kao takav. Isto vazi i za decu itd.

Ama cemu sva "svest" i saznanja o zivotu kad ces ionako da umres i sve sto si "stekao" ide u grob sa tobom, toliki trud ni oko cega, a toliko si se napatio propustajuci "pravi" zivot.

Onog momenta kad stvoris sretnu porodicu tvoja licna sreca se toliko umnozi da ti je svejedno sto ces umrijeti. Do poslednjeg trena ti ces zivjeti i umirati sretan.

Osim ako si stvorio nesretnu porodicu, u tom slucaju ces biti nesretniji nego da si ostao sam.

Ali sam siguran da je covjek kovac svoje srece, pa prema tome ni porodica ni sreca ne dolaze bez jake pripreme.

Ako ja kazem da je meni to subjektivno, ja pricam opet samo iz moje perspektive. A bas me briga dal se sklapa brak pred drustvom ili sta vec, to se mene ne tice, meni je dozivljaj ljubavi zajednickog zivota itd, subjektivan, i sta god, ja cu ga tretirati kao takav. Isto vazi i za decu itd.

Nije ti ni dozivljaj ljubavi subjektivan, nego je dozivljavas onako kako si naucen da je dozivis. Nego, ti a i vecina ovde ste se opili demokratskim idealima i sad samo sebe uzdizete u nebesa da bi ste dokazali kako ste slobodni za sve i svasta, a u sustini samo poricete veze sa drugim ljudima. Kao da je to neki uspjeh...

Nije ti ni dozivljaj ljubavi subjektivan, nego je dozivljavas onako kako si naucen da je dozivis. Nego, ti a i vecina ovde ste se opili demokratskim idealima i sad samo sebe uzdizete u nebesa da bi ste dokazali kako ste slobodni za sve i svasta, a u sustini samo poricete veze sa drugim ljudima. Kao da je to neki uspjeh...

Slazem se za ovo da ga dozivljavam kako sam naucen... Ali mislim da ima i neki univerzalni osecaj izvan toga...
Ja ne poricem veze sa drugim ljudima, ali ne smatram generic izraz drustvo, kao validan. Kad tako kazes ispada kao da je to nesto bitno u mom zivotu, a u sustini nije. Vec je bitniji neki uzi krug ljudi sa kojima stupas u kontakte itd.
Mislim kad kazes genericki termin drustvo, odmah me asocira na masu ljudi, na politicare, popove, estradne licnostim, koji oblikuju "drustvo". sa takvim generickim drustvo ne zelim apsolutno nista, a verujem da je obostrano

Onog momenta kad stvoris sretnu porodicu tvoja licna sreca se toliko umnozi da ti je svejedno sto ces umrijeti. Do poslednjeg trena ti ces zivjeti i umirati sretan.

Osim ako si stvorio nesretnu porodicu, u tom slucaju ces biti nesretniji nego da si ostao sam.

Ali sam siguran da je covjek kovac svoje srece, pa prema tome ni porodica ni sreca ne dolaze bez jake pripreme.
Onog momenta kad i ako stvoris sretnu porodicu to je osudjeno na trajanje, nemas garanciju da ces je vecno ocuvati jer ne zavisi samo od tebe, osim toga i ti i porodica se menjate kroz vreme, covek ne ostaje isti, tok vremena ne mozes zaustaviti.
Ti mozes imati srecnu porodicu ali ti ostajes i pored svega sam, sam rodjen sam i umires, sam podnosis svoju bol, mogu ti clanovi porodice pomoci i voleti te al ti si taj koji trpis ako te zadesi neka bolest i slicno, niko ti ne moze oduzeti bol cak i kad bi hteo nema tu moc.
Ti danas mozes da imas srecan zivot i idealnu porodicu a vec sutra moze sve da se srusi i ne moras biti kriv vec okolnosti.
I sta ces tad?
Covek jeste donekle kovac svoje srece ali je sitno zrno prasine i u sustini prilicno nemocno bice, dovoljno da se neki kotac poremeti i eno ti jakog coveka ili zene na rubu ocaja dotucen zivotom.
Koliko je takvih nesrecnika koji su posedovali snagu i moc i mislili da je sve u redu a onda ih zivot demantovao i sjebao u pojam.

Onog momenta kad i ako stvoris sretnu porodicu to je osudjeno na trajanje, nemas garanciju da ces je vecno ocuvati jer ne zavisi samo od tebe, osim toga i ti i porodica se menjate kroz vreme, covek ne ostaje isti, tok vremena ne mozes zaustaviti.
Ti mozes imati srecnu porodicu ali ti ostajes i pored svega sam, sam rodjen sam i umires, sam podnosis svoju bol, mogu ti clanovi porodice pomoci i voleti te al ti si taj koji trpis ako te zadesi neka bolest i slicno, niko ti ne moze oduzeti bol cak i kad bi hteo nema tu moc.
Ti danas mozes da imas srecan zivot i idealnu porodicu a vec sutra moze sve da se srusi i ne moras biti kriv vec okolnosti.
I sta ces tad?
Covek jeste donekle kovac svoje srece ali je sitno zrno prasine i u sustini prilicno nemocno bice, dovoljno da se neki kotac poremeti i eno ti jakog coveka ili zene na rubu ocaja dotucen zivotom.
Koliko je takvih nesrecnika koji su posedovali snagu i moc i mislili da je sve u redu a onda ih zivot demantovao i sjebao u pojam.

Mislim da postoji jedan sasvim jednostavan princip kako zivjeti da bi se bilo sretan ili mrtav, tako da ne moras bolovati niujednom od ta dva slucaja. Treba zivjeti opasno i traziti izazove da bi ih prevazilazio. Izazove svih vrsta. Samo kroz njih covjek dolazi do snage i do svijesti o snazi. Ljudi su najnesretniji kad zive dosadnim, radinim, sitnicarskim zivotom, kao Kinezi. Oni svi do jednog smatraju da je zivot patnja, i njima se nista gore od zivota ne moze desiti.

Zato treba cijeniti kao zlato prijatelja koji zna kojim putem se ide ka sreci a kojim ka nesreci.

"Sreca je u sjenci maceva".

Pa mozes ti da vecito zivis na ostrici zileta i da uvek rizikujes ali ni tu neces naci srecu vec samo kosmar i haos, sreca je negde u nastojanju da se postgine balans izmedju krajnosti s tim sto nekad dozvolis da pretekne jedan ili drugi tas a onda tezis uvek iznova da izjednacis u toj vecitoj borbi da odrzis ravnotezu ti pravis ispade i budes i dobar i zao, slobodan da ispoljis svoju pravu prirodu nepatvorenu, nesavrsenu, i ako te i pored svega toga neko kroz vreme moze voleti takav kakav si, to je vec veliki uspeh.
A prijatelj uvek moze da te izda, zato se ne mozes ni u koga bezrezervno pouzdati.

Poslednja izmena:
Nekako baš najviše iskustva imam sa takvim ženama.
Dok su mlade one misle da su moćne,neodoljive,samostalne,gledaju da se postave iznad muškarca sa kojim su.
Kasnije rode jedno dete vaspitavaju ga i podižu same, muškarci su idioti i nužno zlo jer nisu ostvarili njihove fantazije o ,,idealnom,, muškarcu.
Imaju para daju sve na sebe i putuju na egzotične destinacije, u društvu drugarice i ponekad same, ali se redovno nađe na moru neki Turčin ili Grk da im pravi društvo i bude im sluga.
Ima nekih koje kasnije udare i po heroinu jer su očajne i strašno usamljene ali to je tek propast ...

Najčudnije mi je od svega što te žene pokušavaju da fasciniraju muškarca sa onim stvarima koje misle da bi svaki muškarac poželeo kod žene a takve stvari one žele u suštini od muškarca.
Da pojasnim, one žele jako obrazovanog, intelektualno moćnog muškarca, sa dobrom karijerom i položajem u društvu.
Da ima veće ili bar jednako obrazovanje kao ona.
Onda mi ispred nosa mašu svojim doktoratima, svojim dobrim kolima, samostalnim i uspešnim životom, a ne shataju da to muškarce ne pali ni malo.
Inače ti intelektualno i društveno moćni muškarci obično maštaju o medicinskim sestrama i sisatim kasirkama a posle kada te žene to otkriju sledi razočaranje u muški rod.

Najčudnije mi je od svega što te žene pokušavaju da fasciniraju muškarca sa onim stvarima koje misle da bi svaki muškarac poželeo kod žene a takve stvari one žele u suštini od muškarca.
Da pojasnim, one žele jako obrazovanog, intelektualno moćnog muškarca, sa dobrom karijerom i položajem u društvu.
Da ima veće ili bar jednako obrazovanje kao ona.
Onda mi ispred nosa mašu svojim doktoratima, svojim dobrim kolima, samostalnim i uspešnim životom, a ne shataju da to muškarce ne pali ni malo.
Inače ti intelektualno i društveno moćni muškarci obično maštaju o medicinskim sestrama i sisatim kasirkama a posle kada te žene to otkriju sledi razočaranje u muški rod.

Jel' ruzno to sto one zele?
Jel' porazavajuce sto mashu s cim mashu?
Jel' mushkaraca uspeshnih mashtanje o manje obrazovanim i vise obdarenim nesto za pohvalu? Jel' u tome njihova (mushkaracka) moc ili tek odraz njihove jednostavnosti i povrsha?

Jel' ruzno to sto one zele?
Jel' porazavajuce sto mashu s cim mashu?
Jel' mushkaraca uspeshnih mashtanje o manje obrazovanim i vise obdarenim nesto za pohvalu? Jel' u tome njihova (mushkaracka) moc ili tek odraz njihove jednostavnosti i povrsha?

Nije ružno al je tužno.
Da izuzetno poražavajuće, i potpuno ne ženstveno, misle da će osvojiti muškarca onim sa čim bi po njihovom mišljenju muškarac njih trebao da osvoji.
Evo ja sam imao mnogo primera gde mi na nekom dejtu devojka priča o svojoj karijeri, kako priprema doktorat,živi samostalno,obučena kao neka tetka, mislim tok priče kao sa nekim ortakom ... i ja izgubim strpljenje i kažem joj :
Kada bi spremila neku večericu a ja doneo dobro vino, obukla se malo zavodljivije, nasmejala se i pokušala da me zavedeš možda bi i mogli da budemo zajedno a ovako teško.
Više mi se nije javila :)
Muškarce privlače drugačije stvari nego što privlače žene, na jednoj drugoj temi sam citirao Dučića na temu šta je to što privlači žene pa ću prepisati i ovde:
Жена не иде ни за човеком који ју је занео својом лепотом или својом духовитошћу, него за човеком који има нешто што она нарочито тражи.У највише случајева жена тражи осећање сигурности.
U današnje vreme se ovo malo izvitoperilo zato što bi žene volele da imaju veći tuki nego muškarci, kako je vreme došlo još ćemo i da ga merimo.

Poslednja izmena:
Nije ružno al je tužno.
Da izuzetno poražavajuće, i potpuno ne ženstveno, misle da će osvojiti muškarca onim sa čim bi po njihovom mišljenju muškarac njih trebao da osvoji.
Evo ja sam imao mnogo primera gde mi na nekom dejtu devojka priča o svojoj karijeri, kako priprema doktorat,živi samostalno,obučena kao neka tetka, mislim tok priče kao sa nekim ortakom ... i ja izgubim strpljenje i kažem joj :
Kada bi spremila neku večericu a ja doneo dobro vino, obukla se malo zavodljivije, nasmejala se i pokušala da me zavedeš možda bi i mogli da budemo zajedno a ovako teško.
Više mi se nije javila :)
Muškarce privlače drugačije stvari nego što privlače žene, na jednoj drugoj temi sam citirao Dučića na temu šta je to što privlači žene pa ću prepisati i ovde:
Жена не иде ни за човеком који ју је занео својом лепотом или својом духовитошћу, него за човеком који има нешто што она нарочито тражи.У највише случајева жена тражи осећање сигурности.
U današnje vreme se ovo malo izvitoperilo zato što bi žene volele da imaju veći tuki nego muškarci, kako je vreme došlo još ćemo i da ga merimo.

Mene ipak zanima gde lezi ta tuznoca u trazenju , citiram, "jako obrazovanog, intelektualno moćnog muškarca, sa dobrom karijerom i položajem u društvu"?
A o cemu ti na dejtu pricas a da te gnjavatorke ne izgube strpljenje, kad ih vec preseces pricom o zelucu i halterima? Ti vuk sit a ona/e ovce na broju...pa tesko to...
Tuk(i) na luk(i).

Mene ipak zanima gde lezi ta tuznoca u trazenju , citiram, "jako obrazovanog, intelektualno moćnog muškarca, sa dobrom karijerom i položajem u društvu"?
A o cemu ti na dejtu pricas a da te gnjavatorke ne izgube strpljenje, kad ih vec preseces pricom o zelucu i halterima? Ti vuk sit a ona/e ovce na broju...pa tesko to...
Tuk(i) na luk(i).

Ta tužnoća leži u tome što je ovo Srbija sestro, a u toj zemlji procenat nezaposlenosti je 24 %, inflacija ogromna,kriza već 20 godina, ljudi se bore za goli život i muškarci i žene.Jedini koji su uspešni u ovakvoj zemlji su tajkuni i njihovi sinčići sa kupljenim diplomama u inostranstvu, privatnim firmama,javnim funkcijama i monopolima.I vi se onda tražeći obrazovane i uspešne lepite za takve kretene koji imaju čitavu gomilu takvih pored sebe kao što ste vi i za višekratnu i za jednokratnu upotrebu,ako ne možete da im budete žene onda ste im ljubavnice.
Zašto ne bi mogao uspešan muškarac da bude neko ko je vredan,uporan, sposoban da preživi u ovo tužno vreme a eto kojim slučajem nema diplomu i keš, koji nekim slučajem prima platu od 30 000 dinara. Ne takav je po vašoj teoriji odmah neobrazovana budala i neuspešan muškarac.
Zbog toga su opustela sela, predgrađa,sve su se cure sjatile u gradove,pa kada vide da je i tamo procenat uspešnih jako mali, ajmo za strance,za Italiju,Španiju ... ajmo u potragu za uspehom ... pa kad se pokunjene vrate i odande jer vide da to nije to ... šta ćemo onda ?
A što se tiče želuca i haltera ja ne pričam o tome, ja pričam o ženstvanosti, o zavodjenju a to je nešto što ste odavno izgubile jurcajući za tim fiktivnim uspehom i karijerom.

Poslednja izmena:

Back