Quantcast

ŽENE FILOZOFI(NJE) U ANTIČKOJ FILOZOFIJI

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.300
Hrvat? Srpski rasista z:mrgreen:

Ko reče da sam Rvat?

Al se vređaš, baš ko da si nepismen.

Hrvatski dijalekt nije samo čakavski, al kome da pričam? Osobi koja stavlja apostrof posle "s"?

Ajde dete mani me se.

Da si ikad sišao s južne pruge, znao bi kako se govori u Vojvodini. I da znaš mene ( a nećeš nikad, ni kad bi hteo i trudio se), znao bi da vojvođanski/rvacki rabim s budalama natročito. Teško majci koja te rodila (evo ti jedna srbijanska da se okitiš) i još teže onima koji bilo šta tvoje nepismeno uzmu da štampaju, a editora im fali. Reče ona koja je posednik regionalne nagrade za kratku priču u svojoj 16-oj. z:mrgreen:
Al drž se svoje magistrale. Nešto sumnjam da si za bolje i rođen. Bez uvrede. z:mrgreen:
Buncaš, prijatelju/ce ! Buncaš u svom neznanju, mržnji i zlobi koja te, kao rđa gvožđe, iznutra izjeda, sa trideset godina izgledaćeš kao deda … Gde sam to ja, raspravljajući o srpskom književnom jeziku, spomenuo: Hrvate, rasiste, Vojvođane, južnu prugu i sl. bedastoće ? Nemam ništa protiv ako želiš da mi staneš na crtu i istorijski, filološki i filozofski zapodeneš raspravu o Srbima i Hrvatima … Toj, meni omiljenoj, doksografiji se, veoma često, mislima, srcem i dušom, predajem … Želiš li da započneš raspravu, voleo bih i da me osporiš, ali samo sa istorijskim, filološkim i filozofskim dokazima, o ovoj temi koju sam započeo na mom FB profilu na ovom mestu:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1448715475265838&set=a.1196526857151369&type=3&theater

Biću počastvovan Tvojim prisustvom i intelektom, kojim ćeš doprineti da se ova tema još više rasvetli … Hvala !!! KLEO - MUZA .jpg

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.300
Sačuvaj svoje pravo da misliš, jer bolje je i misliti pogrešno nego ne misliti uopšte“- Hipatija

(st.grč. Ὑπατία, око 350/370—415). st. grčka naučnica, istorijski poznata, bibliotekarka u Aleksandrijskoj biblioteci , predavala je filozofiju i matematiku; bavila se i astronomijom, a konstruisala je i neke instrumente za destilaciju vode i merenje specifične težine... Imala je užasnu sudbinu – razbesnela gomila hrišćana, pristalica Kirila, bukvalno je, kao najkrvoločnije zveri, rastrgla njeno telo… Pogledajte prilog 525017

Poslednja izmena:

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.300
»U učenoj Aleksandriji četvrtog veka, lepotica Hipatija je tumačila filozofima kretanje zvezda i Platonovu filozofiju, i napisala tri važna dela, ali zakone prirode i zakone misli su pronalazili ipak samo ljudi .« - Jovan Dućić- Blago cara Radovana

- - - - - - - - - -

»Neistražen život nije vredan življenja«- Sokrat

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.300
Eto, nasao si temu gde moyes da das neki doprinos forumu filozofija,

bolje nego da ti izlecu politikantske nesmislenosti.
Slažem se, poštovani prijatelju, i od tebe želim da čujem od koje žene filozofi(nje) u antičkoj filozofiju želiš da pročitaš moju doksofrafiju posvećenu njoj … Pomozi mi da nađem izdavača za tu moju knjigu i biću Ti neizmerno zahvalan … Hvala !

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.879
Trazis izdavace na forumu?
Pomoci cu ti tako sto cu ti reci da sednes na bus pa odes u neku izdavacku kucu.
Tamo ces dobiti odgovor da li ono sto pises ima vrednost.
Izdavaci ce, ukoliko prepoznaju tu vrednost makar i u naznakama, znati da te upute na pravu adresu...

- - - - - - - - - -

A ja cu te, kao moderator ovog foruma, zamoliti da prestanes da prozivas i vredjas ljude
koji su te udostojili kakvog takvog odgovora...

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.300
Trazis izdavace na forumu?
Pomoci cu ti tako sto cu ti reci da sednes na bus pa odes u neku izdavacku kucu.
Tamo ces dobiti odgovor da li ono sto pises ima vrednost.
Izdavaci ce, ukoliko prepoznaju tu vrednost makar i u naznakama, znati da te upute na pravu adresu...

- - - - - - - - - -

A ja cu te, kao moderator ovog foruma, zamoliti da prestanes da prozivas i vredjas ljude
koji su te udostojili kakvog takvog odgovora...
Iz Moskve je malo komplikovano sesti u autobus i doći tako u Beograd, čak i da nemam drugih neodložnih obaveza, a to da ste moderator i obraćate se učesnicima ovog foruma na taj način dokazuje samo jedno - niste Vi za tako nešto ...

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.300
»Zbog čega je žena muškarcu podređena po stvorenju ? Svi znamo da je stvorena kao druga, ali svi zaboravljate da je bila napravljena od Adamovog rebra, a Adam je stvoren iz obične ilovače… Po mestu – morala bi da bude ispred muškarca zato što je Eva stvorena u Raju, a Adam izvan njega… Po volji – i tu je superiornija u odnosu na muškarca – Eva je jela sa zabranjenog drveta saznanja zbog želje za znanjem, a Adam je jeo isključivo zato što mu je ona to rekla« - Pap(inj)a Ivana

St0oNo0gA

Obećava
Poruka
54
na žalost i moje kao pripadnika te Crkve, nekadašnjeg bogoslova, monaha i sveštenika
Nije lijepo da pljujes u bunar iz kog si vodu pio. To sto nisi uspio da ostvaris svoje egoisticke pobude i sto si dozivio neuspijeh na sva tri gore navedena polja, ti ne daje za pravo da druge blatis, a sebe da opravdavas
Gadi mi se čak i sama religija, taj greh, bruku i sramotu nikada neću oprostiti precima, u kojoj nema isti broj muškaraca i žena među mučenicima, pravednicima, aneđelima i svecima
Samopravdanje i gordost i kontradiktornost. Najlakse je mrtve optuzivati i njihova djela osporavati, ipak ih nema ko braniti. Ima li onih argumenata sto sam trazio?

Poslednja izmena:

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.300
Nije lijepo da pljujes u bunar iz kog si vodu pio. To sto nisi uspio da ostvaris svoje egoisticke pobude i sto si dozivio neuspijeh na sva tri gore navedena polja, ti ne daje za pravo da druge blatis, a sebe da opravdavas

Samopravdanje i gordost i kontradiktornost. Najlakse je mrtve optuzivati i njihova djela osporavati, ipak ih nema ko braniti. Ima li onih argumenata sto sam trazio?
U čemu to nisam uspeo ? Bog mi je pomogao, drugog oko mene nije ni bilo, jer su mi najrođenije ubili udbaški zločinci, da izađem iz tog zmijarnika, rugla nad ruglima, a posle, kao feniks, da se podignem iz pepela - lepši, umniji, hrabriji i dostojanstveniji nego ikada pre… Studirao sam i usavršavao se na najelitnijim univerzitetima toga vremena. Ispunio sam zavet koji sam dao mojim najrođenijim i najvoljenijim čije sam, na pola sagorele, kosti rukama otkopavao po pepelu i grmovlju mesta gde je nekada bila naša trošna brvnara, naš dom, naša svetinja … I ako sam bio tek završio treći razred bogoslovije imao sam toliko znanja i snage da tim izgorelim ostacima moje majke, oca, brata i sestrice, moje blizankinje Kiće, izvršim najtužnije opelo koje je iko ikada nekome udostojio. Nikoga nije bilo da mi nazove Boga, da čašu vode, ponudi sa kriškom kukuruze, a kamo li da mi pomogne, prigrli me, uteši i sa mnom podeli moju neizmernu tugu koja mi i sada izaziva bujicu vrelih suza … Da, Bože, kako znaju ljudi da budu kukavice, niko se nije usudio da makar krštenim imenom nazove sina golootočkog robijaša i budućeg sveštenika. Za svu tu moju tugu, patnju i bol je direktan krivac, verujem da im je bio i nalogodavac, "moj vladika", udbaška svinja, ANDREJ (Frušić), tada episkop Banjalučki. Hteo je tako da me osami, da me zarobi, obeščasti i posle da budem isti kao te zamantijane zveri … Bog, niko drugi osim Njega, mi je pomogao i tada i svaki put kada je to bilo potrebno … Molim Ga da i prema takvim zverima bude blag, da im oprosti, ali ja - ne to se ne zaboravlja i ne oprašta … Za svaku svoju tvrdnju imam neoborive dokaze koje ću, ako Bog da, uskoro i da publikujem u mojoj knjizi koju sam ti već spomenuo - "EX-POPOVE ISPOVESTI - srcem napisani vapaji prenapaćene duše Srbinove ".

Poslednja izmena:

Metronomy

Ističe se
Poruka
2.678
Ne, doći će vreme, ne još - okupirale su me, brate, druge teme, kada ću početi da predstavljam u filosofiji najznačajnije žene ...
Istina vala, toliko znacajnih tema....Nego, kao obozavalac zena, posle, tolikog cituckanja i poznavanja zenske filozofije, otkud to da gubis vreme sa nama umesto da ti zene zabrane da sednes za racunar?
Da nemas neku fizicku falinku ili se beze zbog nekog mentalnog poremecaja?