Quantcast

ŽENE FILOZOFI(NJE) U ANTIČKOJ FILOZOFIJI

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.299
Kada otvoris ovako pretecu temu imas i obavezu, ali ako je ova tvoja tvrdnja utemeljena onda ne bih da smetam,

mada me istoricari filozofije nerviraju svojim ispraznim ponavljanjem, plagiranjem i zloupotrebom tudjih promisljanja,

koja cesto ne razumeju.:) Sretan rad i sve najbolje.
Otvorio sam temu iz razloga što želim da mi neko pomogne, pošto već decenijama ne živim u Srbiji, da pronađem zaineteresovanog izdavača, a još više od toga da oni koji moj rad prate godinama shvate zašto me nije toliko vremena bilo i šta sam za to vreme radio … Slažem se da je u današnje vreme previše plagijata, no pljunuo bih na samoga sebe kada bih nešto tako ružno i nečasno učinio … Sve što budem na ovoj mestu pledirao će da bude izloženo kritici i svako onaj ko bilo gde nešto slično pronađe neka me slobodno popljuje ...

- - - - - - - - - -

Ajde dok smo mladi... :kafa:
Uzeo k` znanju …

marlon

Domaćin
Banovan
Poruka
3.649
A:

Imprimatur
Secretum
Veritas
Mysterium -

Rita Monaldi & Francesco Sorti ?

Ako sve te knjige pažljivo pročitaš shvatićeš da je Ime ruže bezobrazan plagijat ...
i klatno je, ali poenta na kraju mu je opravdavala naziv najveceg intelektualca sveta... coveka prevashodno
znanje je mrsomudacenje krstane...dzaba trosis vreme na razvijanje mozdane mase...ako si genije ne treba ti nista sto vec nemas u sebi

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.299
i klatno je, ali poenta na kraju mu je opravdavala naziv najveceg intelektualca sveta... coveka prevashodno
znanje je mrsomudacenje krstane...dzaba trosis vreme na razvijanje mozdane mase...ako si genije ne treba ti nista sto vec nemas u sebi
Da si upoznao mog nekadašnjeg profesora istorije antičke filozofije, njegovo petoknjižje pod naslovom Istorija antičke filozofe je nešto nezaobilazno, prof. dr Giovanni Reale, shvatio bi šta znači biti pravi intelektualac, a "taj vatikanski propagator je obični šarlatan" - tako ga nazivaju Peter Sloterdijk i Slavoj Žižek ...

marlon

Domaćin
Banovan
Poruka
3.649
Da si upoznao mog nekadašnjeg profesora istorije antičke filozofije, njegovo petoknjižje pod naslovom Istorija antičke filozofe je nešto nezaobilazno, prof. dr Giovanni Reale, shvatio bi šta znači biti pravi intelektualac, a "taj vatikanski propagator je obični šarlatan" - tako ga nazivaju Peter Sloterdijk i Slavoj Žižek ...
sudario si se na paraleli povrsno razmisljajuci i sagledavajuci samo ono vidljivo u ekovom stvaralastvu ...mogao bi o tvom zizeku al me mrzi

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.299
a umetnik onaj koji se bavi stvarima koje voli i oseca

- - - - - - - - - -

zizek je mozda to osecao za eka, ali je bio okovan robijom znanja, pa ga nije doziveo na nacin kako treba
Da, zato Žižek i slovi kao trenutno najveći filozof sveta - na svim univerzitetima su mu širok otvorena vrata ...Družio sam se na njim mnogaja leta, a to nekim polupismenjacima naročito smeta … Njega zovi "Hegelov marksista" i zato je dušmanima čudno kad se druži sa njim Krsta ...

Adora Belle Dearheart

Zainteresovan član
Poruka
101
Žena, hvala Bogu da to kazat` slobodno mugu - NE BOJEĆI SE INKVIZICIJE I NJIHOVE LOMAČE, u filozofiji, kao i u svim porama nuke, umetnosti, kulture i društva, ima, ali razvratnici, bezumnici i zlobnici se zločinački trude da, po zakonima inkvizicije, izbrišu sve tragove postojanje lepe, pametne i kulturne žene i »dokazuju«, gle jada, sramote, i smrada, da ih uopšte i nema

Godinama, onako uzgred, jer sam svoj život u celosti posvetio proučavanju klasične filologije i istorije filozofije, proučvajući starodavne knjižurine i pokušavajući da svoj um obogatim s` time nailazio sam na imena velikih žena koje su se umom, srcem i dušom bavile filozofijom i zlatnim slovima upisivale se u temelje iste. Napominjem da su tri najveća filozofa, svih vremena, Sokrata, Platona i Aristotela ljubavi do mudrosti upravo učile žene čija imena ni jedan profesor istorije filozofije svojim studentima ne sme ni da spomene, a kamo li da naglasi njihovo velikansko činjenje… Da, to je nepravda i takav način ophođenja prema ženama u korenu se promeniti mora, odmah i sada … Sakupio sam i doksografski opisao oko 110 žena koje su se bavile i temeljile filozofiju u antici ...Imam nameru da izdam tu knjigu i na mom maternjem, srpskom, jeziku i ovim načinom molim sve poštovane prijatelje i drage prijateljice da mi pomognu u tom mom naumu ...Unapred se zahvaljujem svima koji će hteti, smeti i umeti da mi pomognu …

Na ovom mestu ću objavljuvati fragmente iz te moje buduće knjige i biće mi čast i zadovoljstvo ukoliko naiđem na vaše dobronamerne kritike … Hvala !!!
Teško ćeš dobit dobronamernu kritiku.

- - - - - - - - - -

s' tim

proučvajući

starodavne

itd

A da prvo naučiš pisat? Prost srpski, da te ceo svet razume?

Ebote....

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.299

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.299
Teško ćeš dobit dobronamernu kritiku.

- - - - - - - - - -

s' tim

proučvajući

starodavne

itd

A da prvo naučiš pisat? Prost srpski, da te ceo svet razume?

Ebote....
`Ebote, oduševljen sam Tvojim veleumljem, impresioniran kolosalnom genijalnošću, a tek sleng, sa kojim se obraćaš čoveku o kojem ništa ne znaš, ništa od njega nisi čuo i ništa pametno naučio, mi izgleda kao ona biblijska, valjda Solomonova, "Pesma nad pesmama". Nemam reči sa kojima bih Ti se zahvalio što do sada, zaista, nisam znao - lingvističke norme "osunećenog infinitiva" u Srpskom književnom jeziku a la: "dobit", "pisat"... Da li je to stilska figura, biće da su te zbog neznanja mnogo mlatili oko tura, ili, brate mili, onako naški - ćurkizam ….

Poslednja izmena:

Adora Belle Dearheart

Zainteresovan član
Poruka
101
`Ebote, oduševljen sam Tvojim veleumljem, impresioniran kolosalnom genijalnošću, a tek sleng, sa kojim se obraćaš čoveku o kojem ništa ne znaš, ništa od njega nisi čuo i ništa pametno naučio, mi izgleda kao ona biblijska, valjda Solomonova, "Pesma nad pesmama". Nemam reči sa kojima bih Ti se zahvalio što do sada, zaista, nisam znao - lingvističke norme "osunećenog infinitiva" u Srpskom književnom jeziku a la: "dobit", "pisat"... Da li je to stilska figura, biće da su te zbog neznanja mnogo mlatili oko tura, ili, brate mili, onako naški - ćurkizam ….
Kao prvo, nisam "čuo", a nisam, vala, ni čula:)

To što zoveš "osunećenim" je hrvatski dijalekt jezika o kojem, gle nesreće, ne znaš ič, sem ako nisi prepisao iz kakE knjige. U onoj koju nisi čitao, piše: hrvatski infinitiv.

Ali.

Sleng nađi iz one u kojoj piše: pričaj s ljudima tako da te razumeju. Mada sam s tobom džaba krečila, čini se.

Ali koji se ja komšijski nastavljam ovde s ćurcima z:mrgreen:

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.299
Kao prvo, nisam "čuo", a nisam, vala, ni čula:)

To što zoveš "osunećenim" je hrvatski dijalekt jezika o kojem, gle nesreće, ne znaš ič, sem ako nisi prepisao iz kakE knjige. U onoj koju nisi čitao, piše: hrvatski infinitiv.

Ali.

Sleng nađi iz one u kojoj piše: pričaj s ljudima tako da te razumeju. Mada sam s tobom džaba krečila, čini se.

Ali koji se ja komšijski nastavljam ovde s ćurcima z:mrgreen:
"Hrvatski jezik", a štokavski, srpski, dijalekt je samo dokaz da o jeziku ne znaš ništa, a verovatno ni to šta si, ko si i čiji si … Ako počneš da se izražavaš hrvatksim dijalektom, čakavski, poveroću ti da govoriš hrvatksi i da jesi Hrvat … Do tada, muči - šako polupismenog jada !!!

Adora Belle Dearheart

Zainteresovan član
Poruka
101
"Hrvatski jezik", a štokavski, srpski, dijalekt je samo dokaz da o jeziku ne znaš ništa, a verovatno ni to šta si, ko si i čiji si … Ako počneš da se izražavaš hrvatksim dijalektom, čakavski, poveroću ti da govoriš hrvatksi i da jesi Hrvat … Do tada, muči - šako polupismenog jada !!!
Hrvat? Srpski rasista z:mrgreen:

Ko reče da sam Rvat?

Al se vređaš, baš ko da si nepismen.

Hrvatski dijalekt nije samo čakavski, al kome da pričam? Osobi koja stavlja apostrof posle "s"?

Ajde dete mani me se.

Da si ikad sišao s južne pruge, znao bi kako se govori u Vojvodini. I da znaš mene ( a nećeš nikad, ni kad bi hteo i trudio se), znao bi da vojvođanski/rvacki rabim s budalama natročito. Teško majci koja te rodila (evo ti jedna srbijanska da se okitiš) i još teže onima koji bilo šta tvoje nepismeno uzmu da štampaju, a editora im fali. Reče ona koja je posednik regionalne nagrade za kratku priču u svojoj 16-oj. z:mrgreen:
Al drž se svoje magistrale. Nešto sumnjam da si za bolje i rođen. Bez uvrede. z:mrgreen: