Žena ženi, vuk, pred muškarcima

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Da li si ti jedna od onih žena što drugu ženu (ne?)svjesno pokuša spustiti ili učiniti glupom ili smotanom ili...shvatili ste poentu, pred muškarcima? I kako gledaš na to?
Mada ne vjerujem da bi to iko priznao, jer msm da je nesvjesno.

Ili si ona koja je to doživljavala, i kako gledaš na to? Ljutiš se ili opravdaš?

Ja sam to više puta doživljavala, ali iako me i sada razočara, ja tako nešto ne bih nikada učinila i nisam. Svjesna sam sebe. Ne mislim nikada o tome da kao trebam preuzeti ili uopšte imati (mušku ili žensku) pažnju, nego zajebavam se, ako mi se zajebava, a ako mi se šuti, šutim. I to je to - gldam po sebi kako se osjećam šta mi se radi, a ne po tome kako ću imati nečiju pažnju...

Mene zanima kako vi na to gledate? Ja ne znam je li to (nesvjesna ili svjesna) negativna strana ženstvenosti ili bezobrazluk ili naučeno ponašanje od drugih žena??

Ja nemam problem da kažem drugarici: "Alo ženska, prikoči", kad se vidimo nasamo nakon tog njenog nedoličnog ponašanja.

Da li vi tako radite?

P.S. nedavno upitah i saznah da to muškarci itekakoo primjete kad žene rade ženama!!!!
Ako to radite, imajte i to na umu. Oni to skontaju :-)

Pozdrav

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.858
ne znam...verovatno se i desilo, da ne lazem...ali tako sam i mislila...

da li bi po svaku cenu trebala da velicam na primer neku sponzorusu ili prostitutku iako generalno o njima imam lose misljenje? ili o bilo kojoj drugoj osobi muskog ili zenskog pola?

kazem sta mislim...i dobro i lose, retko kada se ustrucavam sem ukoliko nije posao u pitanju...

da li ogovaram, ne.. da li namerno iz nekog razloga ponizavam drugu osobu, ne...

inace ja u ovoj pojavi vidim racio iz razloga sto su zene sklonije da cavrljaju, analiziraju, ogovaraju od muskaraca...
a gde ima vise emocija, subjektivnog dozivljaja ima i ovoga...

desilo se vise puta da mi drugarice ekstremno negativno pricaju o drugoj zenskoj osobi zbog koje vise nisu sa svojim momkom...
znaju one da nisu samo one krive nego i njihovi momci ali to im je luft...znaju negde i one same...pa ako im je lakse...sto da ne...poslusam...

to im isto dodje kao muskarcima kada odu i udaraju u dzak na primer...barem ja tako dozivljavam...

a osobe koje stalno ogovaraju i ponizavaju, sa takvima i nisam u kontaktu i ne znam ih

Tina

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.816
Pick me girl nikad nisam bila i nikada neću biti jer mi se gade takve žene.
Nemam opravdanja za njih, svi smo mi nesigurni i svi mi želimo pažnju pa se ne ponašamo svi kao debili (debilke u ovom slučaju). Da li sam to doživela? Iskreno ne sećam se, tako da čak i da je bilo nije česta pojava i nisam je čak ni zapamtila.
Isto tako, nervira me to forsiranje fraze "žena je ženi vuk" jer ja baš mislim da je to smislio muškarac da zavadi pa vlada a i da ugodi svome egu.
Uopšte nisam toliko zapazila tu pojavu u životu da su žene specifično prema drugim ženama zle. Ljudi su generalno postali zli jedni prema drugima nevezano za pol.
Eto , toliko od mene na temu ove teme. Svako dobro.

Affro*

Zaslužan član
Poruka
107.810
Žene su takve oduvek, mnoge, kad namerače muškarca ne zanima ih koga će i koliko povrediti ne odustaju dok ne postignu što su nameračile. I nisu samo one krive, kriv je i taj muškarac koji je to osetio i nije se izmakao i čuvao ono što ima i što je vrednije, nego se uzludi i pomami jer zar reći, neću imam ja i bolje i vrednije kod kuće. Nego je od svega, srećom ne svima, važnija recka, avantura, možda i nova ljubav. Ko je više kriv ne znam, svaka krivica ima težinu, mada babe obično kažu, da je njima pamet u gaćama, onda bi žena trebala da bude prijateljica i kad se lično ne znaju, a ne vučica koja će i krv da joj pusti i srce iščupa samo zato što ona baš tog muškarca hoće.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.481
Ne...
Drugarstva koja sam imala sa mojim devojkama svojevremeno u aktivnim izlascima, konstantnom pokazivanju napolju, je bilo toliko jako i otvoreno da u momentu kad se jedna otkači, druga priskače u pomoć i to odmah prekida: ''Idemo, odmah!''. Nije to ni zbog muškaraca, već smo jednostavno brinule međusobno jedna o drugoj.
Šta da pričam kad sam čak i sa tadašnjom ''suparnicom'' jedan skoro ceo dan sedela u kafeu, slušala o tipu koji je ''njen'' ali se okomio na mene, i kao...Palo joj teško, pa, šta ću, rasplakala se... reko' hajde da se maknemo iz kafea, od mnogo očiju... vodim je negde da mi se izjada.
Sedim na nekoj usamljenoj klupi sa devojkom koja se oprostila od pameti, rida, moli me da ne odgovaram na poruke, da joj ga ne diram.
''Ma, ne brini, neću, smiri se!'',
ali ne, česma se otvorila, ona me grli, moli, raspada se, priča mi kako ga voli.
Kakve li su to emocije bile kad niti smo pile, niti se drogirale, ali eto...
Valjda joj je došlo u glavu kasnije koliko je sve to bilo glupo, i počela je da me izbegava, što je bilo teško jer smo se čoporativno skupljale za izlaske.

Ovako negde anegdotalno, možda i koristim druge žene, nesvesno da naglasim svoj razum i to kakva sam, ne znam... Nisam razmišljala o tome,
ali, da sam ijednu koštala ugleda, ismejavala i spuštala u realno vreme, nisam.

Baad_Boy

Veoma poznat
Poruka
11.152
Da li si ti jedna od onih žena što drugu ženu (ne?)svjesno pokuša spustiti ili učiniti glupom ili smotanom ili...shvatili ste poentu, pred muškarcima? I kako gledaš na to?

Ili si ona koja je to doživljavala, i kako gledaš na to? Ljutiš se ili opravdaš?

Ja sam to više puta doživljavala, ali iako me i sada razočara, ja tako nešto ne bih nikada učinila i nisam. Svjesna sam sebe. Ne mislim nikada o tome da kao trebam preuzeti ili uopšte imati (mušku ili žensku) pažnju, nego zajebavam se, ako mi se zajebava, a ako mi se šuti, šutim. I to je to - gldam po sebi kako se osjećam šta mi se radi, a ne po tome kako ću imati nečiju pažnju...

Mene zanima kako vi na to gledate? Ja ne znam je li to (nesvjesna ili svjesna) negativna strana ženstvenosti ili bezobrazluk ili naučeno ponašanje od drugih žena??

Ja nemam problem da kažem drugarici: "Alo ženska, prikoči", kad se vidimo nasamo nakon tog njenog nedoličnog ponašanja.

Da li vi tako radite?

P.S. nedavno upitah i saznah da to muškarci itekakoo primjete kad žene rade ženama!!!!

Pozdrav
Zene primete sve bas sve iako ne gledaju mnogo. Ovu sposobnost nemaju svi muskarci. Svaka zena ima 10 lisica u glavi.

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Zene primete sve bas sve iako ne gledaju mnogo. Ovu sposobnost nemaju svi muskarci. Svaka zena ima 10 lisica u glavi.
Pa meni se desi da se osjećam loše i tek sutradan skontam od čega i kako i šta.
Pick me girl nikad nisam bila i nikada neću biti jer mi se gade takve žene.
Nemam opravdanja za njih, svi smo mi nesigurni i svi mi želimo pažnju pa se ne ponašamo svi kao debili (debilke u ovom slučaju). Da li sam to doživela? Iskreno ne sećam se, tako da čak i da je bilo nije česta pojava i nisam je čak ni zapamtila.
Isto tako, nervira me to forsiranje fraze "žena je ženi vuk" jer ja baš mislim da je to smislio muškarac da zavadi pa vlada a i da ugodi svome egu.
Uopšte nisam toliko zapazila tu pojavu u životu da su žene specifično prema drugim ženama zle. Ljudi su generalno postali zli jedni prema drugima nevezano za pol.
Eto , toliko od mene na temu ove teme. Svako dobro.
Zašto ljudi zanemare kontekst u kojem je nešto napisano?
Kontekst je da objavljujem temu i imam ograničen set karaktera kojim trebađ privući tebe i druge da odgovorite.
Nažalost u svijetu šunda i kiča, ovakvi naslovi prolaze. Ja sam se samo prilagodila.
Fraza je nastala od "čovjek je čovjeku vuk". To za "žena ženi..." prvi put čujem od tebe da se forsira i da uopšte iko drugi koristi.

Da imam takav osjećaj kao ti, da se to forsira, ja to ne bih napisala.

Ne gledam tako na ženski odnos kao "žena je ženi vuk" tako da mi i ne smeta jedan nebitan klikbejt naslov

Razumijemo se?

Poslednja izmena:

Tina

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.816
Pa meni se desi da se osjećam loše i tek sutradan skontam od čega i kako i šta.

Zašto ljudi zanemare kontekst u kojem je nešto napisano?
Kontekst je da objavljujem temu i imam ograničen set karaktera kojim trebađ privući tebe i druge da odgovorite.
Nažalost u dvijetu šunda i kiča, ovakvi naslovi prolaze. Ja sam se samo prilagodila.
Fraza je nastala od "čovjek je čovjeku vuk". To za žena ženi prvi put čujem od tebe da se forsira i da deufi koriste.

Razumijemo se?
Ma nisam mislila na tebe svakako , nego sam čula već tu frazu na internetu dosta puta ( iz nekog razloga muškarci je baš forsiraju) i zaparala mi je uši odmah tj. oči.
Upravu si , izvorno to je od latinskog "Homo homini lupus" što znači čovek je čoveku vuk i to je već potpuno tačno, već u starom veku su to primetili.

Poslednja izmena:

Zika34

Primećen član
Poruka
630
Žene su takve oduvek, mnoge, kad namerače muškarca ne zanima ih koga će i koliko povrediti ne odustaju dok ne postignu što su nameračile. I nisu samo one krive, kriv je i taj muškarac koji je to osetio i nije se izmakao i čuvao ono što ima i što je vrednije, nego se uzludi i pomami jer zar reći, neću imam ja i bolje i vrednije kod kuće. Nego je od svega, srećom ne svima, važnija recka, avantura, možda i nova ljubav. Ko je više kriv ne znam, svaka krivica ima težinu, mada babe obično kažu, da je njima pamet u gaćama, onda bi žena trebala da bude prijateljica i kad se lično ne znaju, a ne vučica koja će i krv da joj pusti i srce iščupa samo zato što ona baš tog muškarca hoće.
Zene su individue, nisu deo nekog hive mind-a

Poruka
7.315

Da li vi tako radite?

Pozdrav
Rispekt za post.
Sad ćeš dobit jedno sto besnih odgovora da "to žene nikad ne rade jer su žene super, girl power!" Žene to itekako rade. I rade još milion gorih stvari.

Ja ne znam je li to (nesvjesna ili svjesna) negativna strana ženstvenosti ili bezobrazluk ili naučeno ponašanje od drugih žena??

Nesvesna i urođena i pride potpaljena kao nešto što se smatra normalnim (?) u ženskom okruženju. Mislim, upadneš zelena (baš, BAŠ zelena) u tu priču, još kod prvih simpatija u osnovnoj školi i onda šta? Kud svi Turci tud i mali Mujo. Preživljavanje! Ženski je domen vrlo surov :)

Cru*

Poznat
Poruka
9.378
Jadan je onaj koji druge spusta da bi sebe uzdigao.
Isto je i sa zenama i muskarcima.
Apsolutno tacno.
Ali to se radi i to previse cesto za moj ukus.
Ali nisam ja merodavna. Ja sam ostecena, ili nagradjena, zavisi kako se gleda, potpunim odsustvom ambicije i takmicarskog duha.
NIje da mi je nebitno misljenje drugih ljudi u potpunosti...Ali ja sam posmatrac a ne takmicar.
E sad, neko se takmici svojim kvalitetima, a neko podlim metodama.
Ali kao posmatrac, jos lakse primetim kad se ljudi spuste na te niske grane unizavanja drugih da bi sebe istakli.
Rade to i muskarci i zene.
I ruzno je...i jadno... do zla boga jadno.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
46.928
Прва нисам од оних жена које одмах скачу да бране жене а та одбрана је углавном нападом на мушкарце, не волим тај рат полова и чврсто верујем да је наметнут као део једне не баш лепе идеје, али не могу допустити ни да важи овакво мишљење.
Ко може као жену боље да ме разуме од друге жене? Никада ми жене нису биле супарнице него сапатнице, бар ја то тако видим. И имам више другарица од мушких пријатеља. Када чујем оно како нема дргарице јер су све љубоморне на њу :roll: одмах знам да има дебео проблем и да је реч о озбиљним несигурностима. Такве су можда и склоне дизању себе спуштајући друге, али да је то уобичајено далеко је од истине.
А што се мушкараца тиче, у фокусу ми може бити само онај код ког немам конкуренцију и без обзира на утицаје са стране осећам спокој. Другачији ми не треба.

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Прва нисам од оних жена које одмах скачу да бране жене а та одбрана је углавном нападом на мушкарце, не волим тај рат полова и чврсто верујем да је наметнут као део једне не баш лепе идеје, али не могу допустити ни да важи овакво мишљење.
Ко може као жену боље да ме разуме од друге жене? Никада ми жене нису биле супарнице него сапатнице, бар ја то тако видим. И имам више другарица од мушких пријатеља. Када чујем оно како нема дргарице јер су све љубоморне на њу :roll: одмах знам да има дебео проблем и да је реч о озбиљним несигурностима. Такве су можда и склоне дизању себе спуштајући друге, али да је то уобичајено далеко је од истине.
А што се мушкараца тиче, у фокусу ми може бити само онај код ког немам конкуренцију и без обзира на утицаје са стране осећам спокој. Другачији ми не треба.
Sve sam saglasna sa tobom. I ja tako mislim.
A ovo boldovano je jer i ja isto tako, imam više drugarica.

I upravu si za te što to tvrde da su im muški prijatelji draži i bolji, imaju problem a da nisu ni svjesne jer to srećno izgovaraju. :-)
Treba prvo biti prijatelj, da se očekuje od druge strane :-)

moonja..

Buduća legenda
Poruka
28.627
Ne kaže se za dž blažen među ženama.
Vi biste da nema muškaraca jedne drugoj oči povadile, a još kad je muško u pitanju...lol
Pritom, taj isti muškarac ne mora prstom da mrdne.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.