Zena od rase: 'masina za radjanje'

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko je privilegovan?
Pa muškarci jbt, po rečima žena naravno.

Malo je nezahvalno da komentarišemo problem na globalnom nivou.
Pustite trendove koji nam se nameću sa zapada, niti smo mi muškarci toliki šmekeri kao što mislimo da jesmo niti su devojke princeze kao što misle da jesu.
Kad bi svi bili bar malo realniji rađalo bi se više dece i gajila bi se sa radošću.
Ti trendovi su se odavno odomaćili.
 
Stvara. Zato što se muškarci opiru feminizmu kao što su se nekada opirali emancipaciji.
da, treba se opirati nacifeminizmu, uništavaju prirodni poredak stvari. Ne društveni, prirodni.

Pa muškarci jbt, po rečima žena naravno.
Ala smo privilegovani, do mojeega. Rade najteže poslove muškarci. Najprljavije, na naftnim bušotnima, gradjevina. Za rat nije potrebno reći bilo šta.
 
Za šta god da je metafora dođe ti na isto. Rađala je jer su je poštovali a danas ne jer je ne poštuju, kome je to rađala?
Mužu. Njegovima. Muško dete, da se nastavi loza.
(Uvek se setim serije "Bolji život" kad supruga kaže advokatu za razvod: "Rodila sam mu troje dece".
Malo žena ustvari rađa za sebe. Ne poznaješ baš žene, rekao bih, bez uvrede, većina muškaraca ne kapira žene.)
 
Stvara. Zato što se muškarci opiru feminizmu kao što su se nekada opirali emancipaciji.
Emancipacija je drugo ime za oneprirodjavanje i samopreziranje. Moguce je da su Evropljani vec odavno zaglibili u samopreziranje. Ali to ih ne cini boljim, nego mrtvijim. I onda takvi mrtvaci govore o "masinama za radjanje", jer su ispustili dusu. Dakle, gospodo, potreban je protivotrov za mrtve zombi-feminacije.
Zombi apokalipsa.
 
Jel' imaš ti ženu i decu?

Nema veze, nisam došao da se svađam.
Različitost u stavovima ne vodi nužno ka agresiji, to zavisi od pojedinaca koji vode dijalog. Da li mogu razlučiti stav od sopstva. Ako se ne slažeš sa mojim stavovima, to ne znači da mene vređaš kao čoveka, prosto razmišljaš drugačije, ništa manje, ništa više.

Emancipacija je drugo ime za oneprirodjavanje i samopreziranje. Moguce je da su Evropljani vec odavno zaglibili u samopreziranje. Ali to ih ne cini boljim, nego mrtvijim. I onda takvi mrtvaci govore o "masinama za radjanje", jer su ispustili dusu. Dakle, gospodo, potreban je protivotrov za mrtve zombi-feminacije.
Hoćeš reći da emancipacija sama po sebi dovodi to dekadencije moralnih vrednosti?
 
Rodila sam decu zbog nas, mene i muza a ne zbog sebe ili zbog njega.

Da danas zene sve manje zele da radjaju i provode vreme u kuci istina je. Danas moderne mame deci daju tablete umesto sa njima da se igraju dok one vise na telefonu. Na poslu su mame degradirane jer su bas one te koje idu cesto na bolovanje jer moraju svaku decju bolest sa njima da prodju. Kapitalizam je doneo i to da mnoge koje zele karijeru ne mogu uporedo biti i mame. Ipak po meni, moje skromno misljenje je da nema lepse uloge u zivotu za jednu zenu od uloge majke.
Sa druge strane i muskarci su se promenili. Beze od obaveza, zele provod, kafanu dok ocekuju da je zena ta koja treba sama da brine o deci.Cesto se danas desavaaju razvodi gde je cesto prisutna i situacija da se muskarac odrekne i obaveze prema deci pa zena ostane sama u svemu tome.
Inace za ponasanje muskaraca ja najvise krivim zene. Zena se uda i izjavi da joj je muz mamin sin u prevodu gotovan koji ceka da bude sluzen kod kuce a onda ona rodi sina i od njega ona licno napravi to isto.
Sta sam htela svim ovim reci ...... ima gresaka i sa jedne i sa druge strane i resenje se nikada nece naci prebacivanjem krivice na onog drugog, cak ni jedan brak tako ne funkcionise.
Kao sto ima zena i muskaraca koje sam navela u ovom postu ima i onih finih sa obe strane, zato ....
Dragi moji muskarci kao sto ja volim i postujem vas jer kad ne bi bilo tako ne bih mogla voleti ni svog brata, oca ..... tako i vi u svakom momentu se setite da ste devet meseci spavali pod srcem jedne zene :heart:
 
Rodila sam decu zbog nas, mene i muza a ne zbog sebe ili zbog njega.

Da danas zene sve manje zele da radjaju i provode vreme u kuci istina je. Danas moderne mame deci daju tablete umesto sa njima da se igraju dok one vise na telefonu. Na poslu su mame degradirane jer su bas one te koje idu cesto na bolovanje jer moraju svaku decju bolest sa njima da prodju. Kapitalizam je doneo i to da mnoge koje zele karijeru ne mogu uporedo biti i mame. Ipak po meni, moje skromno misljenje je da nema lepse uloge u zivotu za jednu zenu od uloge majke.
Sa druge strane i muskarci su se promenili. Beze od obaveza, zele provod, kafanu dok ocekuju da je zena ta koja treba sama da brine o deci.Cesto se danas desavaaju razvodi gde je cesto prisutna i situacija da se muskarac odrekne i obaveze prema deci pa zena ostane sama u svemu tome.
Inace za ponasanje muskaraca ja najvise krivim zene. Zena se uda i izjavi da joj je muz mamin sin u prevodu gotovan koji ceka da bude sluzen kod kuce a onda ona rodi sina i od njega ona licno napravi to isto.
Sta sam htela svim ovim reci ...... ima gresaka i sa jedne i sa druge strane i resenje se nikada nece naci prebacivanjem krivice na onog drugog, cak ni jedan brak tako ne funkcionise.
Kao sto ima zena i muskaraca koje sam navela u ovom postu ima i onih finih sa obe strane, zato ....
Dragi moji muskarci kao sto ja volim i postujem vas jer kad ne bi bilo tako ne bih mogla voleti ni svog brata, oca ..... tako i vi u svakom momentu se setite da ste devet meseci spavali pod srcem jedne zene :heart:
Ah, kako prelepo napisano. :heart:
 
Različitost u stavovima ne vodi nužno ka agresiji, to zavisi od pojedinaca koji vode dijalog. Da li mogu razlučiti stav od sopstva. Ako se ne slažeš sa mojim stavovima, to ne znači da mene vređaš kao čoveka, prosto razmišljaš drugačije, ništa manje, ništa više.


Hoćeš reći da emancipacija sama po sebi dovodi to dekadencije moralnih vrednosti?
Ovo je dobro pitanje za pokret u srz problema. O dekadenciji su pisane mnoge knjige sa kulturno-istorijskim osvrtima.
Sve sto se danas smatra uzrokom dekadencije samo je posledica. Uzrok dekadencije lezi u samoj prirodi ljudi. Kao sto pojedinac ostari i umre, tako i narodi, rase i kulture ostare i umiru. Emancipacija je odbijanje da se pripada kulturi, rasi i prirodi. To je pokret onih koji su najjace zahvaceni odumiranjem.

Jedini nacin da se od toga spase je osvjescivanje i istupanje u jedan organizovani protivpokret. A to je jako komplikovano, s obzirom da odumiruci dijelovi drustva rade na masovnom ispiranju mozga koristeci pri tome mehanizme drzavnih aparata i pomocu prosvjete reprogramiraju djecu da postanu zombiji.
 
Rodila sam decu zbog nas, mene i muza a ne zbog sebe ili zbog njega.

Da danas zene sve manje zele da radjaju i provode vreme u kuci istina je. Danas moderne mame deci daju tablete umesto sa njima da se igraju dok one vise na telefonu. Na poslu su mame degradirane jer su bas one te koje idu cesto na bolovanje jer moraju svaku decju bolest sa njima da prodju. Kapitalizam je doneo i to da mnoge koje zele karijeru ne mogu uporedo biti i mame. Ipak po meni, moje skromno misljenje je da nema lepse uloge u zivotu za jednu zenu od uloge majke.
Sa druge strane i muskarci su se promenili. Beze od obaveza, zele provod, kafanu dok ocekuju da je zena ta koja treba sama da brine o deci.Cesto se danas desavaaju razvodi gde je cesto prisutna i situacija da se muskarac odrekne i obaveze prema deci pa zena ostane sama u svemu tome.
Inace za ponasanje muskaraca ja najvise krivim zene. Zena se uda i izjavi da joj je muz mamin sin u prevodu gotovan koji ceka da bude sluzen kod kuce a onda ona rodi sina i od njega ona licno napravi to isto.
Sta sam htela svim ovim reci ...... ima gresaka i sa jedne i sa druge strane i resenje se nikada nece naci prebacivanjem krivice na onog drugog, cak ni jedan brak tako ne funkcionise.
Kao sto ima zena i muskaraca koje sam navela u ovom postu ima i onih finih sa obe strane, zato ....
Dragi moji muskarci kao sto ja volim i postujem vas jer kad ne bi bilo tako ne bih mogla voleti ni svog brata, oca ..... tako i vi u svakom momentu se setite da ste devet meseci spavali pod srcem jedne zene :heart:
Moje licno iskustvo je bilo da se ni sa jednom zenom nije moglo razgovarati o zdravoj porodici. To je za njih previse komplikovano i neprihvatljivo.
Njihovi mozgovi bili su previse isprani. Svaka djevojka je barem jednom nogom bila u modernim vodama. Tako da mi niko ne treba nabrajati nedostatke "muskaraca". Nije na nama tradicionalistima da se pravdamo za nedostatke modernih "muskaraca", nego je na nama da objasnimo zasto nema tradicionalnih zena. I nema ih!!!
 
Moje licno iskustvo je bilo da se ni sa jednom zenom nije moglo razgovarati o zdravoj porodici. To je za njih previse komplikovano i neprihvatljivo.
Njihovi mozgovi bili su previse isprani. Svaka djevojka je barem jednom nogom bila u modernim vodama. Tako da mi niko ne treba nabrajati nedostatke "muskaraca". Nije na nama tradicionalistima da se pravdamo za nedostatke modernih "muskaraca", nego je na nama da objasnimo zasto nema tradicionalnih zena. I nema ih!!!
Znas kako se kaze slicni se privlace.
Bolje poradi na tome zasto si uvek imao posla bas sa takvim zenama :)
 
Ne treba da "radim". Vec sam objasnio, i nije mi namjera da se prepirem! Svojim licnim zivotom i zalaganjem dajem alternativu. Ko ne zeli da prepozna, njegov problem. A vi se i dalje tetovirajte. Kad pogledam ove koje tu i tamo jos radjaju po jedno, vidim groteskno unakazena lica i duse. Mozda njima treba da se pravdam i za njih da radim? Zena nosi suknju, dovoljan je samo povrsan pogled na ulicu.
 
Imate vi prezir prema tome da se djeca radjaju da se produzi neko naslijedje. Imate prezira prema porodici i pravima nasledjivanja koja su potekla iz ranijih milenija. Vi sad "radjate" da bi prkosili onima od ranije. Samo da pokazete da su oni od ranije bili "zli", a vi ste dobrice. Ali iz te mrznje ne radja se ljubav i djeca osjecaju da su instrument mrznje, a ne ljubavi. Djeca osjecaju da nemaju nikakvu namjenu u ovom svijetu, nego su tu samo zbog reklame i prkosa tradiciji.
Rodjeni iz mrznje, oni postaju masine i sredstva globalnog "progresa", a taj progres je opet mrznja.
 
Rodila sam decu zbog nas, mene i muza a ne zbog sebe ili zbog njega.

Da danas zene sve manje zele da radjaju i provode vreme u kuci istina je. Danas moderne mame deci daju tablete umesto sa njima da se igraju dok one vise na telefonu. Na poslu su mame degradirane jer su bas one te koje idu cesto na bolovanje jer moraju svaku decju bolest sa njima da prodju. Kapitalizam je doneo i to da mnoge koje zele karijeru ne mogu uporedo biti i mame. Ipak po meni, moje skromno misljenje je da nema lepse uloge u zivotu za jednu zenu od uloge majke.
Sa druge strane i muskarci su se promenili. Beze od obaveza, zele provod, kafanu dok ocekuju da je zena ta koja treba sama da brine o deci.Cesto se danas desavaaju razvodi gde je cesto prisutna i situacija da se muskarac odrekne i obaveze prema deci pa zena ostane sama u svemu tome.
Inace za ponasanje muskaraca ja najvise krivim zene. Zena se uda i izjavi da joj je muz mamin sin u prevodu gotovan koji ceka da bude sluzen kod kuce a onda ona rodi sina i od njega ona licno napravi to isto.
Sta sam htela svim ovim reci ...... ima gresaka i sa jedne i sa druge strane i resenje se nikada nece naci prebacivanjem krivice na onog drugog, cak ni jedan brak tako ne funkcionise.
Kao sto ima zena i muskaraca koje sam navela u ovom postu ima i onih finih sa obe strane, zato ....
Dragi moji muskarci kao sto ja volim i postujem vas jer kad ne bi bilo tako ne bih mogla voleti ni svog brata, oca ..... tako i vi u svakom momentu se setite da ste devet meseci spavali pod srcem jedne zene :heart:
Stvarno lepo napisano.
Šteta što više žena ne razmišlja isto.
 
Ne vidim sta je u tome lijepo. Puno nekakvih banalnih mastarija.
Lijepo je ono sto svi zele i sto samo po sebi ubjedjuje na zivot. Ima li u tom tekstu ista sto svi zele i sto nije obicna puka banalnost?

Zene ne treba kriviti niti bilo koga sto je stanje kakvo jeste. Kriviti treba samo one koji se protive poboljsanju. A u to se ukljucuje i autorka koja svoj slucaj prodaje kao savrsenu srecu. Ona ne zeli promjenu.
 
I ja kliknem na vijesti, kad tamo antihejter i njegov drzavni aparatcik bljuju najnovija "naucna otkrica". Ali sta cu, obavezan sam da se informisem o tekucim zamkama koje nas cekaju na svakom cosku.
Misliš JA kad kažeš Antihejter?
Izvini, stvarno nemam pojma o čemu pričaš.

Ne vidim sta je u tome lijepo. Puno nekakvih banalnih mastarija.
Lijepo je ono sto svi zele i sto samo po sebi ubjedjuje na zivot. Ima li u tom tekstu ista sto svi zele i sto nije obicna puka banalnost?

Zene ne treba kriviti niti bilo koga sto je stanje kakvo jeste. Kriviti treba samo one koji se protive poboljsanju. A u to se ukljucuje i autorka koja svoj slucaj prodaje kao savrsenu srecu. Ona ne zeli promjenu.
Pa to sam i ja rekao.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top