Zena od rase: 'masina za radjanje'

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dionys

Iskusan
Poruka
5.109
Kao sto ce se uvijek ispostaviti, koja god zena danas da komentar o pitanju od vitalnog znacaja, on ce izgledati obrnuto od stavova iz proslosti.
Tako smo culi mnogo puta da danasnje zene ne zele da budu "masine za radjanje", nego je bitno "kako se osjecaju" (da li ce klovn da odradi posao).

A evo sta kaze Spengler o zeni od rase:
Zena od rase ne zeli da bude "saputnica" ili "ljubavnica" [zvuci kao poslovna pratnja, sto bi rekao Gutovic], nego majka, i ne majka jednog djeteta kao igracke ili ubijanje vremena, nego mnogih: s ponosom na mnogobrojno potomstvo, sa osjecanjem da je neplodnost najteze prokletstvo koje moze da pogodi zenu ili njen rod, tako govori instinkt jake rase.
Iz njega potice praljubomora, s kojom jedna zena drugoj pokusava da otrgne muskarca, kojeg ona sama zeli kao oca svoje djece.

[ostatak teksta koji govori o suprotnim karakterima od ovog moze se sazeti u recenicu "ne poznaju nista vece od lezati sa zenom"]

Das Weib von Rasse will nicht »Gefährtin« oder »Geliebte« sein, sondern Mutter, und nicht die Mutter eines Kindes als Spielzeug oder Zeitvertreib, sondern vieler: Im Stolz auf den Kinderreichtum, im Gefühl, daß Unfruchtbarkeit (SpenglerSpengler) der härteste Fluch ist, der ein Weib und durch sie das Geschlecht treffen kann, redet der Instinkt von starken Rassen. Aus ihm stammt die Ureifersucht, mit der ein Weib dem anderen den Mann zu entreißen sucht, den es selbst als Vater seiner Kinder besitzen will. Die geistigere Eifersucht der großen Städte, die wenig mehr ist als erotischer Appetit und den anderen Teil als Genußmittel wertet, das bloße Nachdenken über die gewünschte oder gefürchtete Kinderzahl verrät schon den erlöschenden Trieb der Rasse zur Dauer, der sich nicht durch Reden und Schreiiben wieder erwecken läßt. Die Urehe - oder was alte Volkssitte sonst an tiefgewurzelten Bräuchen kennt, um die Zeugung zu heiligen - ist nichts weniger als sentimental. Der Mann will tüchtige Söhne haben, die seinen Namen und seine taten über den eigenen Tod hinaus in die Zukunft dauern und wachsen lassen, wie er selbst sich als Erbe des Rufes und des Wirkens seiner Ahnen fühlt. Das ist die nordische Idee der Unsterblichkeit. Eine andere haben diese Völker nicht gehabt und nicht gewollt. Darauf beruht die gewaltige Sehnsucht nach Ruhm, der Wunsch, in einem Werk unter den Nachkommen fortzuleben, seinen Namen auf Denkmälern verewigt zu sehen oder zum mindesten ein ehrenvolles Gedächtnis zu erhalten. Deshalb ist der Erbgedanke von der germanischen Ehe nicht zu trennen. Wenn die Idee des Eigentums verfällt, löst sich der Sinn der Familie in nichts auf. Wer sich gegen die eine wendet, greift auch die andere an. Der Erbgedanke, der am Dasein jedes Bauernhofes, jeder Werkstatt, jeder alten Firma haftet, an ererbten Berufen (deshalb gibt es Offiziers-, Richter- und Pfarrergeschlechter; darauf beruhen Adel, Patriziat und Zünfte), und in der Erbmonarchie seinen höchsten symbolischen Ausdruck gefunden hat, bürgt für die Stärke des Rasseinstinktes. Der Sozialismus greift ihn nicht nur an, sondern ist durch sein bloßes Vorhandensein schon ein Zeichen für dessen Niedergang.“ (Oswald Spengler, Jahre der Entscheidung - Deutschland und die weltgeschichtliche Entwicklung, 1933, S. 158-159Spengler).
„Aber der Verfall der weißen Familie, der unentrinnbare Ausdruck großstädtischen Daseins, greift heute um sich und verzehrt die »Rasse« der Nationen. (Spengler). Der Sinn von Mann und Weib geht verloren, der Wille zur Dauer. Man lebt nur noch für sich selbst, nicht für die Zukunft von Geschlechtern. Die Nation als Gesellschaft, ursprünglich das organische Geflecht von Familien, droht sich von der Stadt her in eine Summe privater Atome aufzulösen, deren jedes aus seinem und dem fremden Leben die größtmögliche Menge von Vergnügen - panem et circenses - ziehen will. Die Frauenemanzipation der Ibsenzeit will nicht die Freiheit vom Mann, sondern vom Kinde, von der Kinderlast, und die gleichzeitige Männeremanzipation die von den Pflichten für Familie, Volk und Staat. Die ganze liberal-sozialistische Problemliteratur bewegt sich um diesen Selbstmord der weißen Rasse. Es war in allen anderen Zivilisationen ebenso. (Spengler).“ (Oswald Spengler, Jahre der Entscheidung - Deutschland und die weltgeschichtliche Entwicklung, 1933, S. 158-159Spengler).
 
Неће да рађа и глуми жену змаја, а прабаба јој родила седморо. Феминисткиње горе од канцера. Шатро јуре каријеру, статус и слично. Ако се и одлуче да роде, то буде скоро увек у четвртој деценији.
 
To je tekst iz nacisticke Nemacke.To je ono sto je Adolf ocekivao, i hteo od zena, ali ne znaci da su se nemacke zene slagale sa tim idejama o braku, i radjanju
Аха, само је добио 85 % гласова. Једине жене забележене у историји које су се повиновале његовој сулудој идеологији "аријевске" расе и малтене саме приступиле у фабрику прављења беба. Јеси ти глуп сваки дан, или је то искључиво суботом?
 
Неће да рађа и глуми жену змаја, а прабаба јој родила седморо. Феминисткиње горе од канцера. Шатро јуре каријеру, статус и слично. Ако се и одлуче да роде, то буде скоро увек у четвртој деценији.
ta ista prababa se udala sa 17 godina za muskarca koji je ozenio...nisu muskarci nista bolji danas od zena...evo svi trce da se zene, jedva cekaju neku odgovornost u zivotu...to je smor, dosadno...bolje je kada zatreba nahvatati neku za tu jednu priliku...ili platiti...nego se ceo zivot sa zenom i decom klatiti...
 
ta ista prababa se udala sa 17 godina za muskarca koji je ozenio...nisu muskarci nista bolji danas od zena...evo svi trce da se zene, jedva cekaju neku odgovornost u zivotu...to je smor, dosadno...bolje je kada zatreba nahvatati neku za tu jednu priliku...ili platiti...nego se ceo zivot sa zenom i decom klatiti...
Какве су ово глупости? Искрено ми одговори.
 
Feminizam je kancer ovog društva. Sve što je pozitivno kod žena izvrnu kao da ih muški prisiljavaju. Zar ima veće radosti za ženu od toga da bude majka? Sve ostalo su trivijalnosti. Da je ženama mrsko da bude majke, ne bi htele još dece iako su svesne koje su to muke koje mora proći kroz trudnoću. Uprkos svim nedaćama koje je čekaju, ona želi da donese nov život na ovaj svet.

Za tako nešto treba aplauz jer muško sigurno ne bi to učinio. Različiti smo.

Какве су ово глупости? Искрено ми одговори.
dobro pitanje :D
 
Feminizam je kancer ovog društva. Sve što je pozitivno kod žena izvrnu kao da ih muški prisiljavaju. Zar ima veće radosti za ženu od toga da bude majka? Sve ostalo su trivijalnosti. Da je ženama mrsko da bude majke, ne bi htele još dece iako su svesne koje su to muke koje mora proći kroz trudnoću. Uprkos svim nedaćama koje je čekaju, ona želi da donese nov život na ovaj svet.

Za tako nešto treba aplauz jer muško sigurno ne bi to učinio. Različiti smo.


dobro pitanje :D
Свака част за коментар.
 
ta ista prababa se udala sa 17 godina za muskarca koji je ozenio...nisu muskarci nista bolji danas od zena...evo svi trce da se zene, jedva cekaju neku odgovornost u zivotu...to je smor, dosadno...bolje je kada zatreba nahvatati neku za tu jednu priliku...ili platiti...nego se ceo zivot sa zenom i decom klatiti...
Pa nije baš podjednaka odgovornost. Našim babama nije bio imperativ da deda bude "ambiciozan". Većina mlađih muškaraca baš i ne može da bira, već im ostaje čekanje da većina žena shvati da nema princa na belom konju.

E sad, to što mnogima dokurči to čekanje i ne žele da budu utešne nagrade nije njihova krivica i odgovornost.

Tako da je krivica za stanje u Evropskom i Zapadnom društvu upravo na ženama. Od dobijanja prava glasa i učeća u oblikovanju društva odvele su ga u levo, prisiljavajući i sve ostale političke opcije na tu stranu zarad glasova.

Transparente Refugees Welcome su držale devojke širom Evrope a kao znak zahvalnosti dobile novogodišnju noć u Kelnu 2015., grupna silovanja, ubistva i strah da se kreću noću. Apsurd je što sve ovo nije mnogo promenilo političku sliku kod žena, i dalje je imperativ slušati reči sa ekrana i biti politički korektan.
 
Poslednja izmena:
Pa nije baš podjednaka odgovornost. Našim babama nije bio imperativ da deda bude "ambiciozan". Većina mlađih muškaraca baš i ne može da bira, već im ostaje čekanje da većina žena shvati da nema princa na belom konju.

E sad, to što mnogima dokurči to čekanje i ne žele da budu utešne nagrade nije njihova krivica i odgovornost.
u redu, sve je na zenama, sve zavisi od zena, sve je zbog zena...;)muskarci jedva cekaju da se ozene i imaju porodicu :)
ok...
 
u redu, sve je na zenama, sve zavisi od zena, sve je zbog zena...;)muskarci jedva cekaju da se ozene i imaju porodicu :)
ok...
Из тебе говори жена која је поред себе увек имала неке мајмуне. Па ствара глобалну перцепцију. Извини срећо, али нисмо сви исти. У већини смо нормални мушкарци који се боре, дижу своју децу иако смо растављени од својих жена, који исте те жене поштују као стуб куће и друштва.
 
Supermoderatorka misli na one muskarce koji su vidljivi, a to su oni koji mogu da ponude xy "sigurnosti". Kod muskaraca kod kojih je siguronosni koeficijent nizak, zene usled straha previdjaju da oni postoje, jer "kukavicluk cini slijepim" - Spengler. Tako da se sve svodi na borbu 4 milijarde zena za onih 2% bogatih.
 
Za tako nešto treba aplauz jer muško sigurno ne bi to učinio. Različiti smo.
Ja baš hteo da otvorim temu na muškarcima "Da mi rađamo, da li biste?"
Pa da prvi odgovorim na svoje pitanje: bih jednom. Imam dete i znam koja je to radost. Izdržao bih to jednom.

Međutim, da se vratim na OVU temu.
Što se tiče boldovanog, ne znam da li si svestan da si ovim zapravo sve rekao. Žene više neće da rađaju jer ne dobijaju nikakve "aplauze", nikakva priznanja, evo ova tema je od početka čista mizoginija.

@Grindelwald , onaj deo koji sam isekao iz tvog citata gde govoriš da je "feminizam kancer ovog društva", zamisli da si ti na mestu neke žene, devojke, ženske osobe, kad pročita ovako nešto i neće da se uda za tebe jer mrziš žene, možeš li ih kriviti?

Ja sam rekao da bih podneo jednu trudnoću da mogu, možda čak i dve ali nikada sa nekim ko mi non stop govori da sam "kancer", da je za mene kuhinja itd. Ja se iskreno čudim što se još uvek udaju. Da sam žensko ne bih se udavao, ostao bih usedelica. Bolje usedelica nego "kancer". Naravno, sve je ovo metaforično, ali razume se odlično šta sam hteo da kažem.

Ženomrsci, uživajte u vašoj samoći i zabludama.
Žene, malo više biste mogle da slušate Sandru Silađev, glupače jedne. Za razliku od vaših prababa koje su odveli pred oltar sa 14 godina, vi imate izbor, šteta što ste idioti pa ne vidite da postoje dva puta.
Šta ću, prezirem žene bez mozga. Ali ne mrzim.
Feministički pokret je nešto najbolje što se dešava, ajde da vidimo hoće li se žene više opametiti.

A ako se opamete onda će ih muškarci poštovati. I @Grindelwald , na primer, i ja na primer. Ne možemo poštovati žene koje kako reče @Umri_muski imaju taj "mazohistički gen'.
Ja ću poštovati žene kad one počnu da poštuju sebe.
 
Opet mi treba da kurblamo, a masina ce da proradi samo ako je klovn dobro odradio posao i ako je "osjecaj lijep". Zena koja u radjanju nema svoj vlastiti interes i oko koje treba da igra svita ljudi, ta je tehnoloski visak u prirodi. U njoj je priroda ispustila dah. Sve ostalo je neiskreno sikaniranje prirode.
 
Ja baš hteo da otvorim temu na muškarcima "Da mi rađamo, da li biste?"
Pa da prvi odgovorim na svoje pitanje: bih jednom. Imam dete i znam koja je to radost. Izdržao bih to jednom.

Međutim, da se vratim na OVU temu.
Što se tiče boldovanog, ne znam da li si svestan da si ovim zapravo sve rekao. Žene više neće da rađaju jer ne dobijaju nikakve "aplauze", nikakva priznanja, evo ova tema je od početka čista mizoginija.

@Grindelwald , onaj deo koji sam isekao iz tvog citata gde govoriš da je "feminizam kancer ovog društva", zamisli da si ti na mestu neke žene, devojke, ženske osobe, kad pročita ovako nešto i neće da se uda za tebe jer mrziš žene, možeš li ih kriviti?

Ja sam rekao da bih podneo jednu trudnoću da mogu, možda čak i dve ali nikada sa nekim ko mi non stop govori da sam "kancer", da je za mene kuhinja itd. Ja se iskreno čudim što se još uvek udaju. Da sam žensko ne bih se udavao, ostao bih usedelica. Bolje usedelica nego "kancer". Naravno, sve je ovo metaforično, ali razume se odlično šta sam hteo da kažem.

Ženomrsci, uživajte u vašoj samoći i zabludama.
Žene, malo više biste mogle da slušate Sandru Silađev, glupače jedne. Za razliku od vaših prababa koje su odveli pred oltar sa 14 godina, vi imate izbor, šteta što ste idioti pa ne vidite da postoje dva puta.
Šta ću, prezirem žene bez mozga. Ali ne mrzim.
Feministički pokret je nešto najbolje što se dešava, ajde da vidimo hoće li se žene više opametiti.

A ako se opamete onda će ih muškarci poštovati. I @Grindelwald , na primer, i ja na primer. Ne možemo poštovati žene koje kako reče @Umri_muski imaju taj "mazohistički gen'.
Ja ću poštovati žene kad one počnu da poštuju sebe.
Ja nisam ženomrzac. Suština mog komentara je da feminizam stvara razdor izmedju muškaraca i žena.
 
Ja baš hteo da otvorim temu na muškarcima "Da mi rađamo, da li biste?"
Pa da prvi odgovorim na svoje pitanje: bih jednom. Imam dete i znam koja je to radost. Izdržao bih to jednom.

Međutim, da se vratim na OVU temu.
Što se tiče boldovanog, ne znam da li si svestan da si ovim zapravo sve rekao. Žene više neće da rađaju jer ne dobijaju nikakve "aplauze", nikakva priznanja, evo ova tema je od početka čista mizoginija.

@Grindelwald , onaj deo koji sam isekao iz tvog citata gde govoriš da je "feminizam kancer ovog društva", zamisli da si ti na mestu neke žene, devojke, ženske osobe, kad pročita ovako nešto i neće da se uda za tebe jer mrziš žene, možeš li ih kriviti?

Ja sam rekao da bih podneo jednu trudnoću da mogu, možda čak i dve ali nikada sa nekim ko mi non stop govori da sam "kancer", da je za mene kuhinja itd. Ja se iskreno čudim što se još uvek udaju. Da sam žensko ne bih se udavao, ostao bih usedelica. Bolje usedelica nego "kancer". Naravno, sve je ovo metaforično, ali razume se odlično šta sam hteo da kažem.

Ženomrsci, uživajte u vašoj samoći i zabludama.
Žene, malo više biste mogle da slušate Sandru Silađev, glupače jedne. Za razliku od vaših prababa koje su odveli pred oltar sa 14 godina, vi imate izbor, šteta što ste idioti pa ne vidite da postoje dva puta.
Šta ću, prezirem žene bez mozga. Ali ne mrzim.
Feministički pokret je nešto najbolje što se dešava, ajde da vidimo hoće li se žene više opametiti.

A ako se opamete onda će ih muškarci poštovati. I @Grindelwald , na primer, i ja na primer. Ne možemo poštovati žene koje kako reče @Umri_muski imaju taj "mazohistički gen'.
Ja ću poštovati žene kad one počnu da poštuju sebe.
Kako si samo lepo pljunuo svim majkama u lice. Rađale su jer su dobijale aplauz LOL.
 
Sam čina rađanja i donošenja na svet novo ljudsko biće je jedina nagrada koja je potrebna ženi. Aplauz koji sam ja pomenuo je od strane muškaraca jer treba ceniti taj čin. Ali majkama nije neophodan taj aplauz.

to je isto kao kada muškarci čuvaju živote svih nas, ratuju, delaju kao specijalne jedinice, ali ne traže aplauz za to. Ok je ako to neko uvaži, ali oni to čine svesni da to tako mora.
 
Malo je nezahvalno da komentarišemo problem na globalnom nivou.
Pustite trendove koji nam se nameću sa zapada, niti smo mi muškarci toliki šmekeri kao što mislimo da jesmo niti su devojke princeze kao što misle da jesu.
Kad bi svi bili bar malo realniji rađalo bi se više dece i gajila bi se sa radošću.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top