Žena koja prkosi muškarcu

Daj o'ladi malo i uozbilji se, ovo je ozbiljna tema o ozbiljnom društvenom problemu.

Ovo je tema koju pokrece ne tako iskusan "muskarac" gde naglasava rec FEMINIZAM i samim tim implicira da treba da se vratimo u kameno doba gde je bilo pozeljno da ako mi zene pustimo glas dobijemo toljagom po glavi.

Ne uvidjas razliku ?

Odmah si temu postavio kao svadjalacku jer usmeravas da je feminizam kriv sto zene smeju da misle u vezi i da kazu sta zele.

Molim te momce odrasti ili pisi na pdf "tinejdzeri" jer ovo bruka ostale prave muskarce kao tema tj. tvoji rezoni iz kamenog doba.

Bračne svađice i prepirke nemaju ama baš nikakve veze sa feminizimom već sa razlikama u mišljenju. Logično je da u nekom trenutku dve osobe ne misle isto i da dođe do razmirica. Možda postoje žene koje iz čiste dosade prkose muškarcima, al čisto sumnjam ili ja ne poznajem takve :mrgreen:

Poslednja izmena:
Bračne svađice i prepirke nemaju ama baš nikakve veze sa feminizimom već sa razlikama u mišljenju. Logično je da u nekom trenutku dve osobe ne misle isto i da dođe do razmirica. Možda postoje žene koje iz čiste dosade pronose muškarcima, al čisto sumnjam ili ja ne poznajem takve :mrgreen:
Mene te sitne svađe sa ženama toliko umaraju da mi se smuči život od njih. I kada kažeš ženi da ućuti jer ne želiš dalju raspravu a ona nastavi tek tada se još više iznerviram.

Sve je češća pojava da žene kontriraju muškarcima na većinu njihovih predloga u vezi sa mnogim stvarima, govoreći da je njihovo pravo da imaju stav o svemu i svačemu, da njima niko ne treba da nameće ono što one ne žele. Vrlo često se dešava da se bračni partneri posvađaju oko nekih trivijalnih stvari kao štoje kupovina tepiha ili nekih drugih potrepština za sopstveni dom. Partneri se uglavnom i svađaju oko takvih totalno nebitnih stvari i narušavaju ljubav i slogu među njima. Kako prevazići ovaj sve učestaliji problem zbog kojih se partneri čak i rastavljaju? Mora se priznati da u svemu tome veliku igra i feminizam nagovarajući žene da one trebaju biti jake i da nikada ne da se povinuju pred muškarcem.
A đe ti je?

Sve je češća pojava da žene kontriraju muškarcima na većinu njihovih predloga u vezi sa mnogim stvarima, govoreći da je njihovo pravo da imaju stav o svemu i svačemu, da njima niko ne treba da nameće ono što one ne žele. Vrlo često se dešava da se bračni partneri posvađaju oko nekih trivijalnih stvari kao štoje kupovina tepiha ili nekih drugih potrepština za sopstveni dom. Partneri se uglavnom i svađaju oko takvih totalno nebitnih stvari i narušavaju ljubav i slogu među njima. Kako prevazići ovaj sve učestaliji problem zbog kojih se partneri čak i rastavljaju? Mora se priznati da u svemu tome veliku igra i feminizam nagovarajući žene da one trebaju biti jake i da nikada ne da se povinuju pred muškarcem.
Razumem da su konflikti u vezi svakodnevne stvari ponekad izazovni i mogu dovesti do tenzija između partnera. Važno je imati otvoren dijalog sa partnerom, izražavati svoje potrebe, ali istovremeno biti spreman/a da saslušate i razumete stavove i potrebe svog partnera. Empatija i kompromis su ključni za održavanje zdrave i srećne veze.

Feminizam promoviše ravnopravnost polova, što uključuje i pravo žene da izrazi svoje mišljenje, želje i potrebe. Biti jaka ne znači ne pokazivati emocije ili negirati partnerove potrebe, već se odnosi na samopouzdanje, autonomiju i sposobnost da se izbori za svoje pravo na sreću. Komunikacija, poštovanje i spremnost na kompromise su ključni elementi za prevazilaženje konflikata u vezi i održavanje zdravog partnerskog odnosa.

Mene te sitne svađe sa ženama toliko umaraju da mi se smuči život od njih. I kada kažeš ženi da ućuti jer ne želiš dalju raspravu a ona nastavi tek tada se još više iznerviram.
Закључио сам да у расправи не треба рећи да ућути, већ треба образложити мирно и сталожено своје становиште. Зачудио би се кад би схватио колико су разумне кад им се образложи одређени став.

Закључио сам да у расправи не треба рећи да ућути, већ треба образложити мирно и сталожено своје становиште. Зачудио би се кад би схватио колико су разумне кад им се образложи одређени став.

А касније, исте вечери, је кроз секс ишљепкаш по гузи и образима, да је "казниш", за раније понашање и то је, фигуративно, шлаг на торти образложења.

Sa nekim ženama je dijalog nemoguć, jednostavno poželiš da izađeš iz rasprave ali druga strana na to nikako ne pristaje.

Zamisli situaciju gde se ja i ti ne razumemo i ja ti kažem da se ja tobom ne razumem i da ne želim nastavak dijaloga i ti nastavljaš dalje da mi dosađuješ nekim svojim razmišljanjima.

Retko ko objašnjava, samo daje šture odgovore i tu nastaje problem.
Čujem ja njih ali njih dvoje ne čuju jedno drugo jer često je slučaj da im je važnjije ko je glasniji i čija je poslednja, a sam sadržaj je nebitan.
Gubljenje vremena i traćenje života.
Otprilike tako

Žene (ne sve) imaju problem sa odgovornošću. Htele bi da se pitaju za sve, ali kada je stani pani, onda ide ono "Ti si muško, ti reši problem". A do tada mu je pojela dušu zvocenjem kako i šta uraditi. Lakše je okriviti muškarca za neuspeh kada je nešto grandiozno u pitanju nego sebi staviti taj teret na leđa.
A i ovo je vrlo cest slucaj (mada se i poneki muskarci ovako ponasaju)

Tako da ste manje-vise objasnili skoro u potpunosti

Sa nekim ženama je dijalog nemoguć, jednostavno poželiš da izađeš iz rasprave ali druga strana na to nikako ne pristaje.

Zamisli situaciju gde se ja i ti ne razumemo i ja ti kažem da se ja tobom ne razumem i da ne želim nastavak dijaloga i ti nastavljaš dalje da mi dosađuješ nekim svojim razmišljanjima.

То је женски трик, где се она намерно (макар подсвестно) тако понаша, и ставља те на тест, да види да ли си у стању да хендлујеш стресну ситуацију.

Ако кажеш:"Ућути!" или "нећу да се даље расправљам" или "идем на пиво испред задруге" или "носи се бре, женска главо" или "пусти ме да играм Кантер страјк" и сл. пао си на тесту, па ће да те кљуца и следећи пут углаву.

А ако хендлујеш ситуацију и образложиш лагано, пролазиш тест, а она ће да се смири.

Ако је превише луда, онда се тихо, без речи окренеш и одеш (екстремнији случајеви). Битно је да је без речи окрет. Ако кажеш било шта од горенаведеног, пао си. Ако се окренеш и одеш (нпр. на пиво испред загруде, али без речи), подедио си. Ако изговориш "ућути краво глупа!", изгубио си.

А увече током секса јој поред оног стандардног "дрољо, ку.рво" и сл. слободно кажи и "глупачо".

Тад може све, ван тога, мора се варкаш.

Ja otkako govorim, studiram aktivno engleski, a moja jedna osoba krene da me ispravlja u 20 i kusur u izgovoru.
Jednom je bio u Americi, malo se doterao, i hoće da me obučava.
Britanka sam.
Nikako nisam mogla da mu objasnim da to nisu potpuno ista govorna područja, ali je na kraju bilo "kao" po njegovom.
Meni su rasprave smešne, sve dok se neko ne pretvori u pravu histeričnu bombu.
Pažljivo se upoznajem samo sa ljudima kod kojih viri na sve strane visok stepen tolerancije.

Ja ženomrzaca, ljudi moji. A žene su isto što i muškarci, osim što su diskriminisane. Kada su devedesetih za džabe otkupljivani društveni stanovi, 90 posto vlasnika postali su muškarci, a 10 posto žene. Da ne navodim druge, brojne i raširene, karakteristike diskriminacije.
Biti feminista nije izbor, nego stvar vaspitanja. Ko nije feminista podržava nepravdu.

Kada bi mi neko rekao "ućuti" to bi mu/joj bilo poslednji put. Veza, prijateljstvo... bilo šta. Nema više komunikacije između nas.

Prekineš komunikaciju.

Nisi ti baš kako treba, neka agresija se krije u tebi. Moraš taj svoje bes i agresiju drugačije da kanališeš, bavi se nekim sportom, idi u duge šetnje, praktikuj boravke u prirodi.

То су само сексуалне игрице које играмо са својом партнерком у тренутку ослобођења животиских нагона у нама, уз обострану сагласност и уживање, са јасно дефинисаним начином постављања граница, ако се у том заносу граница пређе.

То су само сексуалне игрице које играмо са својом партнерком у тренутку ослобођења животиских нагона у нама, уз обострану сагласност и уживање, са јасно дефинисаним начином постављања граница, ако се у том заносу граница пређе.
Ili nešto gore od navedenog ili terapija. Mnogo si seksialno agresivan, mora da postoji razlog za tako nešto.

Back