Žena kažnjena bičevanjem zbog seksa pre braka

ako ti nešto znači ja te razumem o čemu pišeš.
a oni te shvataju kao da osuđuješ žensku a pravdaš mušku preljubu.
Lameh ima dve zene, a nema zene da ima dva muza, stvar je prosta, zato se zene osudjuju, jer smo mi jaci, moze nam se, takav je svet, nisam ja to izmislio, ja Adam nisam bio takav

srpski jezik cak ima zena i zena - iste pojmove, no ne znace isto, a muskarac i muz, razliciti pojmovi, da zna svacija zena ko joj je muz, a mi muskarci drugima dokazujemo silom sta je cije... ovaj svet je siledzijski i pederski, ekstremi

Poslednja izmena:
Da. Ako ja tebe lepo upozorim da ću da te našamaram ako ne uradiš kako
ja hoću, onda si posle sam kriv što sam te našamarala.. :aha:
Ali faraon je bio zli i pohlepni tiranin koji je cinio nepravdu prema israiljskom narodu i drzao ih u ropstvu. E a Bog je zahtevao od faraona da to vise ne radi. I upozorio gavsta ce desiti ako ne poslusa. I faraon nije poslusao. Zato ga je stigla Pravedna Kazna.

Faraon je dakle kriv za propast svoje zemlje.

Religije su izmisljena duhovna pravila bez normi kao saveti za bolji i pravedniji svet. Pravljene su prema potrebama pojedinih grupacija pa se različito zovu, ali im je osnova u Hinduskom učenju odakle potiču sve religije.
Rimsko carstvo je napravilo najgoru varijantu religije koja je postala antireligija i zlo čovečanstva. Sada je intencija da se svi narodi priklone ovom obliku "verovanja" počevši od toga da je anticivilizacija prava civilizacija, što ceo svet zove sanatnizam.

jer se razvila pederastija, ali u pocetku su muskarci bili sila, vidi, on se hvali svojim zenama, koje su mu se pokorile OBE
1. Mojsijeva 4,23I reče Lameh svojima ženama, Adi i Seli: čujte glas moj, žene Lamehove, poslušajte riječi moje: ubiću čovjeka za ranu svoju i mladića za masnicu svoju.
U NZ nema poligamije.

Da. Ako ja tebe lepo upozorim da ću da te našamaram ako ne uradiš kako
ja hoću, onda si posle sam kriv što sam te našamarala.. :aha:
Ili evo ova analogija. Hitler je dobio upozorenje da ne ide u napad na Poljsku jer će mu biti objavljen rat. On to nije poslušao i Njemačka je na kraju tog rata uništena. Ko je kriv? Možda Savrznici ili ipak Hitler?

Ili evo ova analogija. Hitler je dobio upozorenje da ne ide u napad na Poljsku jer će mu biti objavljen rat. On to nije poslušao i Njemačka je na kraju tog rata uništena. Ko je kriv? Možda Savrznici ili ipak Hitler?
Hoćeš da kažeš da je Hitleru izgledalo kao da je sam sebi kriv? :lol:
Pa taj da je umeo da preuzme odgovornost za svoj život, ne bi pravio
takve gluposti.

Uvek svoje postupke mogu da opravdam tako da kažem da su sa
višom svrhom i smislom, pa čak i da Bog tako nešto zahteva, ali
zapravo nikakav sukob pa ni rat nikada sa Bogom veze nije imao.

takve gluposti.

Nebitno je kako je izgledalo njemu već stvarno stanje. Tako i sa faraonom. On je više puta odbijao Božji poziv da pusti Izrailj. Odbijao je a onda izgubio sve. I šta je tu Božja krivica?

takve gluposti.

u prevodu dam ti slobodu izbora pa šta god izabereš ja te išamaram :hahaha:
analogija
faraon tlačio jevreje (ko da su samo oni bili tlačeni) ako su uopšte bili tlačeni.
bog preko mozesa ide da se osveti tlačitelju, znajući da faraon neće verovati mozesu.
jevreji napuštaju egipat kao slobodni i opet prave zlatno tele.
ili su patili od štokolmskog sindroma ili nisu bili tlačeni

u prevodu dam ti slobodu izbora pa šta god izabereš ja te išamaram :hahaha:
analogija
faraon tlačio jevreje (ko da su samo oni bili tlačeni) ako su uopšte bili tlačeni.
bog preko mozesa ide da se osveti tlačitelju, znajući da faraon neće verovati mozesu.
jevreji napuštaju egipat kao slobodni i opet prave zlatno tele.
ili su patili od štokolmskog sindroma ili nisu bili tlačeni
Pa postoji i onaj citat gde kažu da su ranije sedeli pored kazana i jeli
a sada u pustinji gladuju. Ta se priča nikako doslovno ne treba čitati
jer onda nikakvog smisla nema.

Nego.. tema je beše o čemu.. :think:

Da. Ostaviti je negde po strani dok ne shvatiš pravi smisao. Inače može
služiti samo kao podsticaj za ratne i terorističke akcije.
sz je ratno hušačka knjiga ma odakle dolazila. toliko mržnje od strane boga prema ljudskom rodu to nije normalno da to nazivaš ljubavlju i da kriviš sve osim tog tzv boga. ali strah je jači od razuma, pa kad te pop nakljuka j.ebeš razum.
slušah danas jednog popa kako priča priču. kaže monah živeo u pustinji i nikakvog iskušenja nije imao.
(prvo - kakva iskušenja u pustinji da ima)
i on kukavac rastuži se što nema. bog ga napustio.
pa jel taj pop zna molitvu oče naš pitam se. "i ne uvedi nas u iskušenja"

Pazi, nisi u pravu. Evo ovde imamo ekranizovano kako se odvio taj istorijski dogadjaj:

Dakle, vidis kako mu Mojsije prenosi Bozju Opomenu i kaze ,,Let My People go". A gordi i oholi faraon odgovara: ,,Slaves are mine, they lives belonge to my". I ne zeli da pusti cestiti Izrailjski Narod.
E zato mu je Bog poslao skakavce, vodu mu pretvorio u krv, poslao uzarene ognjeve i crnu smrt". I onda je gordi i oholi faraon pao na kolena pred Mojsijevim stapom i priznao Istinu: ,,The Moses God is God".

Eto tako se to odigralo. Ali svega toga ne bi bilo da faraon nije pristao da prestane da muci taj Čestiti Narod.

Dakle, vidis kako mu Mojsije prenosi Bozju Opomenu i kaze ,,Let My People go". A gordi i oholi faraon odgovara: ,,Slaves are mine, they lives belonge to my". I ne zeli da pusti cestiti Izrailjski Narod.
E zato mu je Bog poslao skakavce, vodu mu pretvorio u krv, poslao uzarene ognjeve i crnu smrt". I onda je gordi i oholi faraon pao na kolena pred Mojsijevim stapom i priznao Istinu: ,,The Moses God is God".

Eto tako se to odigralo. Ali svega toga ne bi bilo da faraon nije pristao da prestane da muci taj Čestiti Narod.
aha.. dokumentarni film.. :lol:

Back