Zemlje BRIKS spremaju se za stvaranje međunarodne rezervne valute

Poruka
18.467
Vole Rusi američku hranu.

Na drugu stranu, borš se slabo prodaje u Teksasu.
Од када је Мек престао да ради, у Русији је смањена смртност за неколико процената.

Боршч је ипак много комплексније и квалитетније јело од америчке брзе хране, која изазива гојазност, висок крвни притисак и шећерну болест.

Poruka
18.467
Znači opet ukrali tuđu ideju :lol:
Ко год испржи пљескавицу и кромпир, тај је украо америчке идеје.
Pa šta ne prodaju boršč
Боршч је јело са комплекснијом припремом и не може се продавати као амерички џанк-фуд.

Poslednja izmena:

bas kao

Elita
Poruka
15.509

Drug Droid

Buduća legenda
Poruka
47.493
Realnio je da Rublja i Juan postanu rezervne valute. Mislim da je juan kvalitetniji.

1656685187940.png

Poruka
18.467
jasta

Ovaj dar boga i matere zemlje da sijemo, da rasplođavamo, i ...

https://www.vreme.com › Mozaik

· Translate this page

Prema najnovijim istraživanjima, sve danas kultivisane vrste krompira potiču iz raznih mesta na Andima, počevši od severne Venecuele do Argentine i ostrva Čiloe
Када би постојала одговорна власт, одмах би забранила продају западњачког џанк-фуда малолетницима, а било би обавезно да на сваком паковању стоји писмено упозорење о болестима које изазива.

Poruka
18.467
Ко не верује, нека позајми апарат за мерење шећера од родитеља(бабе/деде) и нека поједе један Биг Мек и 1 порцију помфрита, па нека себи измери шећер после 2 сата.Имаће вредност шећера као осредњи дијабетичар, иако не болује од шећерне болести.

Poruka
18.467
Ne zna ti prokleti Amer šta je kašika.

Ne koriste.
Еманципованији слојеви америчког друштва се не хране америчком џанк-фуд храном, сем у неким специфичним околностима(путовање, присуство неким манифестацијама и слично).

То је нањењено за амерички лумпен-пролетеријат и најниже слојеве, да се што пре разболе од хроничних неизлечиивих болести и да после до краја живота дају паре америчким лекарима и фармацеутској индустрији.

Замисли колико вреди један кардио-васкуларни болесник, прво иду лекови за притисак, а после стентови, пејсмејкер и слично.

bas kao

Elita
Poruka
15.509
Замисли колико вреди један кардио-васкуларни болесник, прво иду лекови за притисак, а после стентови, пејсмејкер и слично.
da ne tvrdis da ih u usa ima vise nego u srbiji,procentualno?

da vidimo..... https://www.worldlifeexpectancy.com/cause-of-death/coronary-heart-disease/by-country/

izgleda da je beda uzrok
Еманципованији слојеви америчког друштва се не хране америчком џанк-фуд храном,

nisi u pravu
radi se o tome sto mi pored big macka [vise pojedemo pizza] mozemo da priustimo i svasta nesto iz juzne amerike od voca, povrca, a sto vi niste ni videli nikada, ili ne jedete van ''sezone'' - radi se o zastitnim materijama koje stite srce, i jos neki drugi faktori

ali generalno radi se ipak o standardu

Poslednja izmena:
Poruka
18.467
da ne tvrdis da ih u usa ima vise nego u srbiji,procentualno?

da vidimo..... https://www.worldlifeexpectancy.com/cause-of-death/coronary-heart-disease/by-country/

izgleda da je beda uzrok

nisi u pravu
radi se o tome sto mi pored big macka [vise pojedemo pizza] mozemo da priustimo i svasta nesto iz juzne amerike od voca, povrca, a sto vi niste ni videli nikada, ili ne jedete van ''sezone'' - radi se o zastitnim materijama koje stite srce, i jos neki drugi faktori

ali generalno radi se ipak o standardu
Поредиш најразвијенију капиталистичку земљу (тренутно) и једну Србију која је на полупериферији глобалног капитализма.Америка, са својим силним ресурсима и развијеном науком. медицином и индустријом би могла да обезбеди просечам животни век од око 90 година, а можда и преко тога.Но, чак и становници врло развијене Америке живе свега пар година дуже од становника транзицијом опустошене Србије, и да нема младе усељеничке популације из Л.Америке, просек би им био исти као и у Србији.

Западњачки џанк-фуд се масовно конзумира у Србији, можда и више него у самим САД, и то је један од водећих узрока масовног обољевања Срба од разних болештина.У западњачки џанк-фуд не спадају само хамбургери и помфрит већ и разни производи од тестенина(бурек, пица и слично) који су омиљени код Срба, а потичу Други узрок је то што се нама у оквиру тог америчког џанк-фуда сервира ипак неквалитетнија храна него у самим САД, јер смо ми ипак полупериферија а не Америка.

bas kao

Elita
Poruka
15.509
(бурек, пица и слично) који су омиљени код Срба, а потичу Други узрок је то што се нама у оквиру тог америчког џанк-фуда сервира ипак неквалитетнија храна него у самим САД, јер смо ми ипак полупериферија а не Америка.
Ja ti opet kazem da nije problem u dzank hrani, vec kada nemas pare za sve ostalo; ameri bi koliko su debeli trebalo vise da oboljevaju, a debeli su jer ne unose vlakna, od meka samo ogladnis za sat dva...
Ali ja mislim da link koji sam ostavio ne laze, i to vec na prvi pogled uocavas da se radi o standardu, bar kada su srcane bolesti u pitanju, stedi se na hrani, pa vidim ja sta ljudi kupuju kad odem u radnju i ovde u usa

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.