Zemlja

Slažem se. To ne ruši nauku ni u kom smislu, nego otvara novi stari smer razmišljanja.
Ako Zemlja nije beznačajni kamenčić nastao eksplozijom, nego je stvorena sa namerom i puno ljubavi,
tada ni mi, njeni stanovnici, nismo proizvod slučajnosti, nego proizvod smisla, svrhe i ljubavi.
 
Slažem se. To ne ruši nauku ni u kom smislu, nego otvara novi stari smer razmišljanja.
Ako Zemlja nije beznačajni kamenčić nastao eksplozijom, nego je stvorena sa namerom i puno ljubavi,
tada ni mi, njeni stanovnici, nismo proizvod slučajnosti, nego proizvod smisla, svrhe i ljubavi.
Nikad nećemo znati kakvi sve svetovi postoje u Svemiru, kakva čudesa i kakva bića.
Zašto nam je potrebno da sebe postavljamo u centar nečeg nesagledivog, gde vladaju nama neshvatljivi zakoni?
Zar to nije stav sujetnog deteta?
Zemlja jeste jedan od kamenčića, ali i ne i beznačajan i ima mesto koje joj pripada.
Da li je Univezum igra slučaja ili božanska kreacija ne menja ništa.

Ako smo proizvod božanske ljubavi, zašto nam ne uspeva da se manje mrzimo a više volimo?
 
Ljudi nisu dostigli boga u sebi, pa traže prečice i izgovore,
nesvesni da ono što traže nije bog nego ljubav.
Sada znam.
Ustvari, oduvek sam znao.
Sada smem da kazem.
Sva ljudska nesreca, zavist, pohlepa, glupost, teznja da se neko ponizi da bi sebe istakao,
rezultat je naivne zelje da dobijemo ljubav.
Sve ljudske aktivnosti, svaki pokret, misao, treptaj oka, proizvod su zelje da dotaknemo ljubav.
 
Ne mogu dostići boga u sebi, kada njega tamo nema, a kako izgleda neće ga ni biti. ;)
Da su ljudi dostojni Tvorca u koga kažu da veruju, prepoznali bi lako put ljubavi i bez muke išli njim kroz žvot.
Nema ni lakšeg ni lepšeg puta od tog. :)
 
Ne možeš ih nagovoriti, ne veruju u ljubav, pa ni ne idu tamo.
U boga mnogo lakše poveruju, pa ako će ih to verovanje dovesti na isto mesto, do ljubavi, onda vredi truda.
Čovek ide po svojoj veri, prati ono u šta poveruje.
 
[QU

Najveći greh Gomore, zapisano je, nije bio u izopačenostima svih vrsta,
nego u tome što su živeli u izobilju a nisu ga delili sa onima koji nemaju.
Da li smo sposobni da učimo na tuđim greškama?
777e51f0036c5654270b4f99c470071e.jpg

Jedina ispravna računska radnja jeste deljenje, treba je od malena uvežbavati,
sabiranje i množenje zaboraviti, a oduzimanje smesta ukinuti. :)
 
Zato su i podeljena mišljenja po pitanju množenja, sabiranja i oduzimanja.
Kada se deli pravda, mora se sve sabrati i oduzeti.
A nisam ni za to da se zaboravi množenje :D

Da je pravda naučila kako treba sabiranje i oduzimanje, ne bi nam zagorčavala život i umnožavala probleme.
Treba joj oprostiti jer je slepa?
I dečica Panete su najbolja u množenju, valjda im se osladilo, sve dok Majčicu ne izbace iz orbite.

Zar onda nije najbolje da zaboravimo takvo računanje i pređemo na sricanje i pisanje,
pa da umesto palca koristimo pisaljku, najzad? :)
 
Da je pravda naučila kako treba sabiranje i oduzimanje, ne bi nam zagorčavala život i umnožavala probleme.
Treba joj oprostiti jer je slepa?
I dečica Panete su najbolja u množenju, valjda im se osladilo, sve dok Majčicu ne izbace iz orbite.

Zar onda nije najbolje da zaboravimo takvo računanje i pređemo na sricanje i pisanje,
pa da umesto palca koristimo pisaljku, najzad? :)

Ne znam, flaj...
Isuviše sam materijalan.
Najlepše dane sam proveo onda kada sam svet posmatrao detinjim očima, a opisivao ga pisaljkom.

Onda su me naterali da porastem.

Sve što znam, odavde je.... Od Zemlje, i zemljana.
Ja drugog iskustva nemam.
 
I bogovi su Zemljani. Ovde im je dom. Ne treba ih terati odavde kao sto smo proterali mnoge narode u legendu.
I bogovi traze svoje mesto, pokusavaju da nam se priblize, sprijatelje.
Ali to sto ih odbacujemo nije do njih, do nas je. :(
Stvaranje jos nije zavrseno i treba im pomoci.

Zato rado dođem ovde.
Dobro je biti prijatelj sa prijateljima bogova.
 
Teže je naći prijatelje među ljudima, nego među bogovima.
Zato i ja rado dolazim ovde. :)

Sa bogovima bi bilo lako da nije ljudi.
Umesto što se mrzimo i tučemo u njihove ime, bolje da usavršavamo sebe i svet koji su nam tako velikodušno ostavili na upravljnanje, a još se nisu pokajali?!
Njima hvala, sada sve zavisi od nas.
"Stvaranje nije zvršeno". hakim bej:hvala:
 
Ne znam, flaj...
Isuviše sam materijalan.
Najlepše dane sam proveo onda kada sam svet posmatrao detinjim očima, a opisivao ga pisaljkom.

Onda su me naterali da porastem.

Sve što znam, odavde je.... Od Zemlje, i zemljana.
Ja drugog iskustva nemam.
I ja sam ovozemaljska, ali svet još uvek posmatram očima deteta, zaprepašćena i zgrožena onim što vidim.
Ogorčena sam i besna.
I mene teraju da odrastem, da se uklopim, da zažmurim, da ne marim.
A ja neću, pa neću, to je sve što ja mogu. :zcepanje:
 
Teže je naći prijatelje među ljudima, nego među bogovima.
Zato i ja rado dolazim ovde. :)

Sa bogovima bi bilo lako da nije ljudi.
Umesto što se mrzimo i tučemo u njihove ime, bolje da usavršavamo sebe i svet koji su nam tako velikodušno ostavili na upravljnanje, a još se nisu pokajali?!
Njima hvala, sada sve zavisi od nas.
"Stvaranje nije zvršeno". hakim bej:hvala:
Ni ja ne mogu da verujem da nas još nisu obrisali sa ove planete tako da ni trag ne ostane.
Pokušavam da se setim nečeg groznog što smo propustili da uradimo...:eek::eek::eek:
Ne vredi, nemam toliko mašte.
 
I ja odbijam da odrastem. Evo posmatram zasedanje skupstine i vidim koliku stetu prave oni koji su odlucili da na silu i pre vremena odrastu, vezu kravatu i dobiju sofera, pre nego sto su naucili da vole, pre nego sto su naucili da misle.
Tacno je, teze je pronaci prijatelje medju ljudima nego medju bogovima.
Zato se neki ljudi trude da se makar ujedine u prijateljstvu sa bogovima, da im to postane zajednicki oslonac.
Ja jos uvek nisam odrastao i naivno verujem ljudima. Ali ne verujem onim nezavrsenim, bagri u skupstini,
verujem samo ljudima koji vole.
Malim obicnim dobrim ljudima. Onima koje nije sramota da zauvek budu deca.
 
Poslednja izmena:
Deca su najbolji ljudi. Los covek je coveku vuk, a dobar covek je coveku oslonac.
Ko je strog prema sebi kao protivteg toj strogosti postaje ljubavan prema drugom.
Na lokvanj, ma koliko lepo i raskosno cvetao, niko ne moze osloniti - pasce u zivo blato.
A na matori cvornovati hrast se svako moze osloniti i biti siguran da nece izdati. Stablo se poznaje po plodovima.
 

Back
Top