Quantcast

Zemlja je ravna i ne rotira

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

IgnjatijeZaporoški

Poznat
Banovan
Poruka
9.028
Predlažem diskisiju na temu oblika zemlje i njene rotacije.

Da li neko ima dokaz, eksperiment, merenje, nešto konkretno čime može da se dokaže da je zemlja okrugla kao i da rotira?

Snimke "iz svemira" ne prihvatam jer verujem da su radjeni u photoshopu.
Pre dve hiljade godina se znalo da je zemlja okrugla, eksperiment je jednostavan. Meri se dužina senke u dva različita mesta u isto vreme u pravcu sever jug. Merna tačka koja je dalje od okvatora uvek ima dužu senku. Na osnovu razlike dužina senki može se približno izračunati obim zemlje.
Naravno ako ozbiljno shvataš ovo što si sam napisao nema smisla ni raspravljati sa nekim čiji je mozak u kamenom dobu :mrgreen:

AleksandarBG2015

Aktivan član
Poruka
1.952
Pre dve hiljade godina se znalo da je zemlja okrugla, eksperiment je jednostavan. Meri se dužina senke u dva različita mesta u isto vreme u pravcu sever jug. Merna tačka koja je dalje od okvatora uvek ima dužu senku. Na osnovu razlike dužina senki može se približno izračunati obim zemlje.
Naravno ako ozbiljno shvataš ovo što si sam napisao nema smisla ni raspravljati sa nekim čiji je mozak u kamenom dobu :mrgreen:
Molim samo bez uvreda...
Ako smo kod senke, kako to da se naša senka nikada ne podigne od zemlje pri zalasku sunca? Po modelu okrugle zemlje trebalo bi.... ali u praksi nije....

Pogledajte prilog 347392

Pogledajte prilog 347393

AleksandarBG2015

Aktivan član
Poruka
1.952
Izvini Dalibore ali tvoja tvrdnja o dužini senke je u saglasnosti sa modelom ravne zemlje i ne dokazuje da je zemlja okrugla.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.