Zemlja je božija ili da li radimo protiv boga ukoliko smatramo da je određeni komad zemlje "samo naš"?

U jeee samo nek si ti pametan…. I zato nemas pametnija posla nego da ovde ,mlatis praznu slamu. Iznosis neke "cinjenice" tj teze BEZ DOKAZA< argumenata. A ne kontam poentu teme uopste-treba mi kao staresedooci negde da se oodreknemo svega I da poklonimo nekome…? celu istoriju nas gaze I otimaju nam. I mi sad treba to krvlju steceno da samo prepustimo nekome? Jos pogotovo nekima kozohebima??!??

Bilo je mnogo "starosedilaca", pa im ni pomena, stare civilizacije.
 
Bilo je mnogo "starosedilaca", pa im ni pomena, stare civilizacije.
???Kako im nema ni pomena? A sta predstavlja istorija onda? Ali sta je poenta price-ako su Maje i Asteci npr nestali-sta znaci tu teritoriju ne treba niko POSLE njih da uzme? ALi ne, ti razumes savrseno samo se pravis blesav. I pokusavas da proturis pro-emigrantski loobi, sta li...
 
AUTORSKA TEMA:

U vezi sa nastalom migrantskom krizom ili velikim seobom naroda, kada pojedinci i narodi "sele" na sve strane sveta u potrazi za boljim životom i uopšte da opstanu, neizostavano mi se nameće misao "da je bog stvorio zemlju za sve ljude" i nikome nije dao pravo da može reći "ovo je moje i ničije više", tako da svako nastojanje "da se nešto ograniči samo na sebe ili na određeni narod ili narode" je delovanje protiv boga. Da li će u konačnici stići božija kazna ljude i narode koji ustaju protiv božijeg prava da je zemlja njegova i stvorena za sve ljude?
Sada je nepravedan Satanski sistem
a u novom svetu svi ljudi ce posedovati Zemlju.
da Zemlja je Bozja i namenjena svim ljudima podjednako.
 
Ako je bas po Religiji , onda čitamo da je Zemlja (oblasti) razdeljene narodima , I negde piše da u nekoj oblasti živi
i više naroda . Da ne ulazim sad dalje .
.........................................................................................................................................................................................
Neko ima lepu prirodu kao mi na Balkanu a posto poto hoce da je zatruju pesticidime i da na oranicama prave fabrike .
More su prisvojili da niko ni suncobrana ne moze staviti a da ne plati , a i rezerve vode samo sto se ne rasprodaju.
...............................................................................................................................................................................................
Pogledaj dalje , Arapi imaju naftu , i mesto da menjaju pejzaž , kupe zemlju da posipaju po pesku , pošumljavaju ,
grade solarne elektrane , oni grade luksuzne nebodere a bas je to protivno njihovoj religiji .
 
AUTORSKA TEMA:

U vezi sa nastalom migrantskom krizom ili velikim seobom naroda, kada pojedinci i narodi "sele" na sve strane sveta u potrazi za boljim životom i uopšte da opstanu, neizostavano mi se nameće misao "da je bog stvorio zemlju za sve ljude" i nikome nije dao pravo da može reći "ovo je moje i ničije više", tako da svako nastojanje "da se nešto ograniči samo na sebe ili na određeni narod ili narode" je delovanje protiv boga. Da li će u konačnici stići božija kazna ljude i narode koji ustaju protiv božijeg prava da je zemlja njegova i stvorena za sve ljude?

Meni je zanimljivije kako konvergiraju dve dijametralno suprotne ideologije, komunizam i vera u boga.
I jedni i drugi dolaze do zakljucka da je za srecu dovoljno, use, nase, i podase.
 
AUTORSKA TEMA:

U vezi sa nastalom migrantskom krizom ili velikim seobom naroda, kada pojedinci i narodi "sele" na sve strane sveta u potrazi za boljim životom i uopšte da opstanu, neizostavano mi se nameće misao "da je bog stvorio zemlju za sve ljude" i nikome nije dao pravo da može reći "ovo je moje i ničije više", tako da svako nastojanje "da se nešto ograniči samo na sebe ili na određeni narod ili narode" je delovanje protiv boga. Da li će u konačnici stići božija kazna ljude i narode koji ustaju protiv božijeg prava da je zemlja njegova i stvorena za sve ljude?
Hm. Hajde da uradimo jedan misaoni eksperiment: muslimani da napuste Meku i MEdinu i dopuste Hrišćanima, Jevrejima, Budistima, Hinduistima, Šamanima da borave u ta dva grada i da slobodno pristupaju crnom kamenu.

Eksperiment završen.
Neuspešno
 
AUTORSKA TEMA:

U vezi sa nastalom migrantskom krizom ili velikim seobom naroda, kada pojedinci i narodi "sele" na sve strane sveta u potrazi za boljim životom i uopšte da opstanu, neizostavano mi se nameće misao "da je bog stvorio zemlju za sve ljude" i nikome nije dao pravo da može reći "ovo je moje i ničije više", tako da svako nastojanje "da se nešto ograniči samo na sebe ili na određeni narod ili narode" je delovanje protiv boga. Da li će u konačnici stići božija kazna ljude i narode koji ustaju protiv božijeg prava da je zemlja njegova i stvorena za sve ljude?
Da,stvorena je za sve ljude.
 

Back
Top