Quantcast

Zemlja je božija ili da li radimo protiv boga ukoliko smatramo da je određeni komad zemlje "samo naš"?

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
33.714
au kanadu nije tako sve sam domicilni stanovnik
Vidi kolaga, jedna kultura je pre 2000 godina (izbroji do 2000 da malo bolje shvatis koliko je to godina) napravila Rim, a 80% planete jos nije u stanju sebi da napravi wc i vodovod.
Toliko o jednakosti kultura.
Prema tome, oni koji su nesto radili i stvorili valjda imaju pravo da biraju koga ce da prime u svoju kucu/posed.
Ja bi licno imao mrtvu strazu na granicama, minska polja i mitraljeska gnezda za bagru koja ne zna proceduru civiliziranog kucanja na tudja vrata.

pesho

Poznat
Poruka
7.200
Vidi kolaga, jedni kultura je pre 2000 godina (izbroji do 2000 da malo bolje shvatis koliko je to godina) napravila Rim, a 80% planete jos nije u stanju sebi da napravi wc i vodovod.
Toliko o jednakosti kultura.
Prema tome, oni koji su nesto radili i stvorili valjda imaju pravo da biraju koga ce da prime u svoju kucu/posed.
Ja bi licno imao mrtvu strazu na granicama, minska polja i mitraljeska gnezda za bagru koja ne zna proceduru civiliziranog kucanja na tudja vrata.
ako cemo o istorije jos neki ne desfrovase spise od maja koji imase proracuni i nauke na visega nivoa od spansku krunu
nego je u drugome stvar i sto lepo ne kazes. ko ima mocnijega oruzija za masovno unistenje taj je gazdom

Poruka
3.763
Neće ostati ni tebi, sve ćeš opet ostaviti i "otići" gde svi idu.
Ovo je vec filozofija..Da ne kazemo palamudjenje. Izvlacish moje rechi iz konteksta. Sto ne idu ti emigranti da zive tamo negde gde nema NICEGA pa nek stvaraju sami sebi? Ali ne, lepse je doci na gotovo. I jos nametati sovju kulturu, svoje obicaje starosedeocima.

Slobodni mislilac

Aktivan član
Poruka
1.567
Ovo je vec filozofija..Da ne kazemo palamudjenje. Izvlacish moje rechi iz konteksta. Sto ne idu ti emigranti da zive tamo negde gde nema NICEGA pa nek stvaraju sami sebi? Ali ne, lepse je doci na gotovo. I jos nametati sovju kulturu, svoje obicaje starosedeocima.

Mnogo je bilo naroda i kultura, pa im nema mi traga ili se nalaze "u tragovima" na 20 ili 30 metara kad "zaroviš u zemlju" ili "zemlja ih nasledila".

Сале

Buduća legenda
Poruka
43.921
Kao i svi osvajački narodi, sad je red na mudžose koji su i ranije pokušavali. Samo sad imaju bolju taktiku.

Mita Komita

Poznat
Poruka
8.196
AUTORSKA TEMA:

U vezi sa nastalom migrantskom krizom ili velikim seobom naroda, kada pojedinci i narodi "sele" na sve strane sveta u potrazi za boljim životom i uopšte da opstanu, neizostavano mi se nameće misao "da je bog stvorio zemlju za sve ljude" i nikome nije dao pravo da može reći "ovo je moje i ničije više", tako da svako nastojanje "da se nešto ograniči samo na sebe ili na određeni narod ili narode" je delovanje protiv boga. Da li će u konačnici stići božija kazna ljude i narode koji ustaju protiv božijeg prava da je zemlja njegova i stvorena za sve ljude?
како си то закључио? Тако не пише у Старом Завету а чини ми се да је то део и Курана.

daco9633

Poznat
Poruka
8.713
како си то закључио? Тако не пише у Старом Завету а чини ми се да је то део и Курана.
Ma izvlaci ko zna odakle, sve iz konteksta i onda izmislja neke gluposti.. Kao i sto gejevi kazu u Bibliji pise volite se ljudi, i onda kazu pa evo mi se volimo..

Poruka
3.763
Razmislite, vi razumom obdareni, koji to jeste, koji niste, ne naprežite se , nećete shvatiti.
U jeee samo nek si ti pametan…. I zato nemas pametnija posla nego da ovde ,mlatis praznu slamu. Iznosis neke "cinjenice" tj teze BEZ DOKAZA< argumenata. A ne kontam poentu teme uopste-treba mi kao staresedooci negde da se oodreknemo svega I da poklonimo nekome…? celu istoriju nas gaze I otimaju nam. I mi sad treba to krvlju steceno da samo prepustimo nekome? Jos pogotovo nekima kozohebima??!??

svesnaglista

Legenda
Poruka
57.747
AUTORSKA TEMA:

U vezi sa nastalom migrantskom krizom ili velikim seobom naroda, kada pojedinci i narodi "sele" na sve strane sveta u potrazi za boljim životom i uopšte da opstanu, neizostavano mi se nameće misao "da je bog stvorio zemlju za sve ljude" i nikome nije dao pravo da može reći "ovo je moje i ničije više", tako da svako nastojanje "da se nešto ograniči samo na sebe ili na određeni narod ili narode" je delovanje protiv boga. Da li će u konačnici stići božija kazna ljude i narode koji ustaju protiv božijeg prava da je zemlja njegova i stvorena za sve ljude?
Da li ti imaš komad zemlje koji je samo tvoj u trajnom vlasništvu i na koji nikome
ne plaćaš porez?
Odakle ti ideja da možeš uopšte da imaš tako nešto?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.