zelja i potreba

koto

Buduća legenda
Poruka
42.580
u nekoj od am serija, pita jedan tip drugog tipa:
carli, o cemu mislis?

mislim sta zelim i sta mi je potrebno, odgovori carli

pa, sta zelis, a sta ti je potrebno?

zelim mir u dusi, rece carli.

a potreban mi je veci pistolj.:neutral:


bas me je rasveselila fora..:D:lol:
sta je to sto vi zelite drage moje?
a ste je to sto vam je potrebno?:)
 
...posao...veci stan za malo kvadrata....mali autic...

...sve mi je i zelja i potreba..al mozda uspem da resim samo
ovo drugo...
....i da zelim mir, zivot bez trzavica....i srecu svojoj deci,
meni dovoljno...:ok:
 
:neutral: ako kazem sta mi je zelja bicu gramziva, a ako kazem sta mi je potreba, sebicna :(

Ovako nekako...

Cini mi se da dugo nisam pisala, govorila ili razmisljala o svojim zeljama. Verovatno nije dugo bila takva tema. Ponekad mi se ucini da kad ne bi bilo Krstarice i sarolikih tema na forumu ni sama ne bih znala sta o necem mislim, sta tacno zelim i na koji nacin gledam svet oko sebe. Osobina prostodusnih bica, osrednje inteligencije.

Ono Radovicevo da neki ljudi ne znaju sta misle dok ne cuju sebe sta govore se odnosilo na moju vrstu zasigurno. :)
 
Aj malo da kenjjam:
U budizmu potrebe su ono što ti je stvarno neophodno-bez čega se ne može.
Želje su neurotični izlivi. Većina ljudi želi svašta, a malo toga može da ostvari, pa neispunjenje želja dovodi do nesreće i nezadovoljstva.
Samim tim kad ukinemo želju-ukidamo nezadovoljstvo.
Čovek je po prirodi takav da čim ispuni neku želju, brzo se time zasiti, ne ume da ceni postignuto i ispunjenu želju zameni sa deset novih.
 
Aj malo da kenjjam:
U budizmu potrebe su ono što ti je stvarno neophodno-bez čega se ne može.
Želje su neurotični izlivi. Većina ljudi želi svašta, a malo toga može da ostvari, pa neispunjenje želja dovodi do nesreće i nezadovoljstva.
Samim tim kad ukinemo želju-ukidamo nezadovoljstvo.
Čovek je po prirodi takav da čim ispuni neku želju, brzo se time zasiti, ne ume da ceni postignuto i ispunjenu želju zameni sa deset novih.

:ok:

@tema
Potrebna mi je ljubav....za zelje cu vec da se pobrinem....ako nesto zelis jako, radis u tom smeru, zelja biva ispunjena kad tad...
 

Back
Top