Želim započeti posao na internetu

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.683
Sticajem životnih okolnosti (duga priča za neku drugu priliku) trenutno nisam u mogućnosti da finansiram novi posao na internetu koji bih želeo da započnem.
U pitanju je internet sajt posebne namene, za koju na ciljnom području praktično ne postoji nikakva konkurencija.
Ulog za partnerstvo u poslu je cca. 7000-8000 evra, uključujući u to i marketing koji će promovisati sajt.
Vreme za koje će sajt početi prihodovati 6-7 meseci.
Parnerstvo ili pozajmica......
O detaljima mogu na pp, ne zbog straha od kradje ideje(iskreno mislim da retko ko to može da iznese).
Molio bih moderatore da ne gasite ovu temu, pokušavam već nekoliko meseci da zatvorim tu investiciju, ali sem obraćanja zelenašima nema drugog načina, a zelenašku kamatu ovaj posao ne može da iznese.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
59.661
Verovatno nije solventan kad pominje zelenase...

Moжебити.

Али данас банке кеш кредит не дају само ономе ког нису успели да ухвате на улици и увале му кредит.

Зашто сам не би узео кредит и сам радио, ако има добру идеју, већ да има партнера који даје лову и који ће му седети над главом сво време трајања бизниса?

Финансијери се баш и не налазе лако на форуму где претежно обитавају беспосличари.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
25.741
Отприлике тако. И банка не даје кредит без гаранције!
Мораш дати неку реалну гаранцију за уложен новац. Обећање лудом радовање, каже стара мудрост.
Moj bivsi gazda je digao 2 i po miliona dolara na ulaganje od 8k evra, al je imao muda da ulozi svoje pare :P

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.032
Sticajem životnih okolnosti (duga priča za neku drugu priliku) trenutno nisam u mogućnosti da finansiram novi posao na internetu koji bih želeo da započnem.
U pitanju je internet sajt posebne namene, za koju na ciljnom području praktično ne postoji nikakva konkurencija.
Ulog za partnerstvo u poslu je cca. 7000-8000 evra, uključujući u to i marketing koji će promovisati sajt.
O detaljima mogu na pp, ne zbog straha od kradje ideje(iskreno mislim da retko ko to može da iznese).
Molio bih moderatore da ne gasite ovu temu, pokušavam već nekoliko meseci da zatvorim tu investiciju, ali sem obraćanja zelenašima nema drugog načina, a zelenašku kamatu ovaj posao ne može da iznese.
Косто, шта имаш од имовине?

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.683
Ajd da odgovorim odjednom na sva pitanja.

1.Nisam rekao da neću reći o čemu je reč, ali neću napisati ovde na forumu.
Kroz razgovor sa zainteresovanim, izneću ceo poslovni plan vezan za projekat.
2.Ja sam preduzetnik sa paušalnim oporezivanjem, tako da sam "crna ovca" za dobijanje bilo kakvog kredita, najveći broj banaka uopšte ne daje kredite takvim preduzetnicima, a oni koji daju zahtevaju posebnu isplatu plata, bez obzira na to da li si paušalac ili ne.
3.Od imovine posedujem kuću od 150 + 150 kvadrata tržišne vrednosti najmanje 60 000 evra, nije prevedena na mene, ali postoji pravosnažno ostavinsko rešenje gde sam ja jedini naslednik.

a bre Milun

Elita
Poruka
23.600
sta se mucis. Mesto NATO-"redara" na krsti je stalno otvoreno...........50 dolara po komentaru o Rusiji a 100 dolara po komentaru o Putinu.

georgejune

Starosedelac
Poruka
177.495
Aha znaci za zelenase nemas a zaradu za partnera imas,vazi

fenix2710

Primećen član
Poruka
666
Отприлике тако. И банка не даје кредит без гаранције!
Мораш дати неку реалну гаранцију за уложен новац. Обећање лудом радовање, каже стара мудрост.
Rich dad, poor dad??? Možda Ti ne shvataš kako funkcioniše "dug"... i šta uopšte znači tvoja "neka realna garancija"?
Plan izložiš banci, odobri ili odbije, ideš dalje do druge banke.

Kosta1703 Problem je u tome što se bojiš i ni u čemu više = a to je 95% ljudi! Zato onih 5% jedino uspe.

Ako stvarno smatraš da ti je ideja mnogo dobra, onda ne razumem strah od neuspeha!

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.683
Rich dad, poor dad??? Možda Ti ne shvataš kako funkcioniše "dug"... i šta uopšte znači tvoja "neka realna garancija"?
Plan izložiš banci, odobri ili odbije, ideš dalje do druge banke.

Kosta1703 Problem je u tome što se bojiš i ni u čemu više = a to je 95% ljudi! Zato onih 5% jedino uspe.

Ako stvarno smatraš da ti je ideja mnogo dobra, onda ne razumem strah od neuspeha!
Strah opšte nije problem......
Prosto nemoguće je ući u našu banku izložiti plan, dati hipoteku na kuću , i dobiti kredit...To tako funkcioniše na Zapadu, ali ovde ne.

Poslednja izmena:

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.032
Strah opšte nije problem......
Prosto nemoguće je ući u našu banku izložiti plan, dati hipoteku na kuću , i dobiti kredit...To tako funkcioniše na Zapadu, ali ovde ne.
Косто, Косто, батали се ћорава посла! То шта тражиш, нећеш наћи на Форуму. Пробај неку другу фору.
Ни једном ниси написао са колико готовине ти улазиш у тај посао. Чини ми се да уопште немаш неки почетни капитал већ би користио туђи у виду позајмице, .....
А што се тиче како функционише Запад, видим да то знаш. Па што не одеш на Запад и тамо реши свој проблем.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.683
Косто, Косто, батали се ћорава посла! То шта тражиш, нећеш наћи на Форуму. Пробај неку другу фору.
Ни једном ниси написао са колико готовине ти улазиш у тај посао. Чини ми се да уопште немаш неки почетни капитал већ би користио туђи у виду позајмице, .....
А што се тиче како функционише Запад, видим да то знаш. Па што не одеш на Запад и тамо реши свој проблем.
Kao prvo ja sam u prvoj rečenici napisao da ja sticajem okolnosti ne mogu da zatvorim tu poslovnu konstrukciju, znači ništa krio nisam.
Takodje sam napisao i odgovorio na sva postavljena pitanja, i jasno sam rekao koliko košta polovina tog posla....
Što se foruma tiče, takodje sam napisao da već nekoliko meseci pokušavam da nadjem partnere za posao, ali eto ne uspevam.
Možda je i do mene a i do posla, ko zna.
Svakako svojim pametovanjem ovde nećeš biti ništa pametniji, te svoje besposličarenja nastavi negde drugde, obzirom da o osnovnim postavkama i bankarskog poslovanja a i posla ne znaš puno.
A ja ću se već nekako snaći, jednog dana.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.032
Svakako svojim pametovanjem ovde nećeš biti ništa pametniji, te svoje besposličarenja nastavi negde drugde, obzirom da o osnovnim postavkama i bankarskog poslovanja a i posla ne znaš puno.
A ja ću se već nekako snaći, jednog dana.
Паметовао ја или не али ја сам се снашао. У пензији сам са релативно пристојном пензијом.
Волео бих да се некао снађеш али то ти не иде од руке. Боље ти је да, сходно твојој квалификацији'нађеш пристојан посао и тако дођеш до пензије. Ево нуди ти држава опцију ,,Моја прва плата'' па пробај да до ње дођеш. Овако без пара да отвориш сопствени бизнис - не иде ти!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.