Želim da kupim sablju, kuburu ili lep džamadan (prsluk) - krajiška narodna nošnja

Holy1

Ističe se
Poruka
2.632
75594642_2430753710505640_468200273337122816_n.jpg

Dobro veče,
želeo bih da kupim sve ovo sa slike..Ovo je slika sa interneta, da li imate neki predlog ili kontakt nekog ko se bavi ovim. Dolazi u obzir i kopije..Koje su cene za ovo?
Volim ovakve stvari želeo bih da ih postavim na vidno mesto u kući, i da mi služe kao relikvije..Na kraju krajeva ostaće mojim potomcima da ih vazda podseća ko su..
 
Pogledajte prilog 613839
Dobro veče,
želeo bih da kupim sve ovo sa slike..Ovo je slika sa interneta, da li imate neki predlog ili kontakt nekog ko se bavi ovim. Dolazi u obzir i kopije..Koje su cene za ovo?
Volim ovakve stvari želeo bih da ih postavim na vidno mesto u kući, i da mi služe kao relikvije..Na kraju krajeva ostaće mojim potomcima da ih vazda podseća ko su..

Mozes se javiti nekom kovacu da ti napravi slicnu sablju,ne znam koliko kosta,ali sam pre imala naviku da gledam kako kovac pravi maceve,nozeve,sablje,bas smiruje. Za ovo ostalo ne znam iskreno.

 
Bilo je skoro kod nas takmicenje tih srednjovekovnih vojnika u Smederevu u tvrdjavi i tu je bilo par kovaca koji rade razne vrste maceva.probaj ove kontaktiraj za kuburu http://www.berza-antikviteta.com/index.php?m=ar&s=ar&prodaja=oruzije&no=1
samo pogledaj negde zakon o tom starom oruzju,da li treba i kakva dozvola.nemoj upasti u probleme.
MNOGO MNOGO TI HVALA ZA SAJT! Koliko je sajt pouzdan i da li je aktivan, mislim da li često postavljaju? Jesi li kupovao nekad preko njega?
 
Poslednja izmena:
Nisam,to sam potrazio za tebe.Imas na sajtu i mogucnost kontaktiranja.nazoves telefonom i raspitas se lepo iz prve ruke.Ja sam nekada imao zelju za samostrel,ali za tu stvar nikako nijemoguce dobiti dozvolu.kao klinac sam ih sam pravio,od daske osnovu,a drenovog drveta luk.Strelice pravio od divle trske ili kako neko zove stablo od mace ili palacke,ili rogoza,ali original nikako.kasno mi je da se sada upisujem i uclanjujem u strelicare.Tako bi bar malo mogao biti uz to oruzje.
 
Nisam,to sam potrazio za tebe.Imas na sajtu i mogucnost kontaktiranja.nazoves telefonom i raspitas se lepo iz prve ruke.Ja sam nekada imao zelju za samostrel,ali za tu stvar nikako nijemoguce dobiti dozvolu.kao klinac sam ih sam pravio,od daske osnovu,a drenovog drveta luk.Strelice pravio od divle trske ili kako neko zove stablo od mace ili palacke,ili rogoza,ali original nikako.kasno mi je da se sada upisujem i uclanjujem u strelicare.Tako bi bar malo mogao biti uz to oruzje.
Zar se ne sme kupiti npr kubura, samostrel ili sablja i držati ih kao relikvije u kući? Dal je to kažnjivo, trebaju li neke dozvole za to?
 
Zar se ne sme kupiti npr kubura, samostrel ili sablja i držati ih kao relikvije u kući? Dal je to kažnjivo, trebaju li neke dozvole za to?
Mislim da treba,ali ovi zkoni se toliko menjaju da je nemoguce stici saznati sve o njima.To je samo zbog poreza,da bi narod placao porez ,pa cak i na trofejna oruzja.Ipak se ti raspitaj,mozda iako ima nekih placanja,da ima i nekih povlastica.
 

Back
Top