Zelenskog nerviraju predlozi sa zapada

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.264
1653544510471.png

ŠTO su na Zapadu glasniji i brojniji oni koji ukrajinskom rukovodstvu predlažu da se vrati na mirovne pregovore sa Rusijom, zvaničnici u Kijevu postaju sve nervozniji. Izgleda, naime, da napokon shvataju da su prevareni i da su ih nasamarili oni koji su ih ubeđivali da na bojnom polju mogu da pobede rusku armiju. To se vidi ne samo iz izjava predsednika Vladimira Zelenskog, već i njegovih najbližih saradnika.

Zelenski je svestan da njegove zahteve Moskva neće prihvatiti, pa kaže da "apsolutno ne vidi zainteresovanost Rusije za pregovore" i rešenje vidi u što hitnijem završetku rata sa Rusijom, tako što će Kijev da dobija oružje i novac, a da Zapad pojačava sankcije prema Rusiji.

Ali na Zapadu je sve više onih koji su počeli da računaju koliko imaju gubitaka zbog sankcija koje su uveli Rusiji.

- Zapadni partneri Ukrajine, u kuloarima u Davosu, predlažu da mi u Kijevu razmotrimo mogućnost obustave vatre i dogovora sa Moskvom da bi se obnovio biznis sa Rusijom. To je novi "virus slepila". Ukrajina neće da menja svoj suverenitet za to da bi neko punio svoje novčanike - kaže Mihail Podoljak, savetnik predsednika Zelenskog, koji je bio u pregovaračkom timu sa Rusima.

https://www.novosti.rs/planeta/svet...-postavlja-uslove-pregovore-koje-zna-nerealni
Свестан ли је Зеленски докле га је довео ,,западни вирус слепила''? Упропастио је државу и народ, зато што му се прохтело да Украјина буде прозападна. А могли су са политиком несврстаности. Полако му из ,,допета долази у главу али је касно - дражава је разорена.

fobos11

Domaćin
Poruka
4.965
Ложили га аплаузима и новинским насловима где су га убеђивали да је пред вратима Москве. Уверавали га да је руска војска и економија на ивици колапса. И сада, након три месеца, Руси и даље полако, али сигурно напредују, без трунке нервозе у наступима њихових политичара. На Западу прошао тај први круг хистерије и лудила, испалили скоро све пакете санкција. Закључили су очигледно, без руске нафте и гаса не могу. И сада и њима смета наставак сукоба, па моле Зеленског да попусти. И наравно, сада нервоза и нервирање Зеленског.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.264
Новости су одувек били литература само за вас пензионере.
Да, да, ти се бавиш науком па не читаш Новости! Али зато дан-ноћ висиш на Форуму и немаш времена за Новости, Политику, .....

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.264
Ложили га аплаузима и новинским насловима где су га убеђивали да је пред вратима Москве. Уверавали га да је руска војска и економија на ивици колапса. И сада, након три месеца, Руси и даље полако, али сигурно напредују, без трунке нервозе у наступима њихових политичара. На Западу прошао тај први круг хистерије и лудила, испалили скоро све пакете санкција. Закључили су очигледно, без руске нафте и гаса не могу. И сада и њима смета наставак сукоба, па моле Зеленског да попусти. И наравно, сада нервоза и нервирање Зеленског.
,,Без руске нафте и гаса не могу'' а зима долази!

fobos11

Domaćin
Poruka
4.965
,,Без руске нафте и гаса не могу'' а зима долази!
Тако је што би се рекло у легендарној књизи и серији "Winter is coming". Тако да, када прође летња хистерија и јуначење, поново ће се јурити руска нафта и гас.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.264
Европа је скуп држава са глупим руководствима на челу!
Русија би им била одличан партнер у економском смислу али и у политичком и војном. Ништа Европи не би фалило да баш са Русијом направи некакав савез а да Америку остави по страни. Овако, стиче се утисак да је Европа заведена од стране Америке. Санкције Русије од стране Америке и Енглеске а којима се без везе придружила и Европа, лагано почиње да више погађају Европу а не Русију. Америка је чак на добитку јер ће сво оружје послато у Украјину, дебело наплатити.

Bobib

Aktivan član
Poruka
1.481
Pogledajte prilog 1159959

ŠTO su na Zapadu glasniji i brojniji oni koji ukrajinskom rukovodstvu predlažu da se vrati na mirovne pregovore sa Rusijom, zvaničnici u Kijevu postaju sve nervozniji. Izgleda, naime, da napokon shvataju da su prevareni i da su ih nasamarili oni koji su ih ubeđivali da na bojnom polju mogu da pobede rusku armiju. To se vidi ne samo iz izjava predsednika Vladimira Zelenskog, već i njegovih najbližih saradnika.

Zelenski je svestan da njegove zahteve Moskva neće prihvatiti, pa kaže da "apsolutno ne vidi zainteresovanost Rusije za pregovore" i rešenje vidi u što hitnijem završetku rata sa Rusijom, tako što će Kijev da dobija oružje i novac, a da Zapad pojačava sankcije prema Rusiji.

Ali na Zapadu je sve više onih koji su počeli da računaju koliko imaju gubitaka zbog sankcija koje su uveli Rusiji.

- Zapadni partneri Ukrajine, u kuloarima u Davosu, predlažu da mi u Kijevu razmotrimo mogućnost obustave vatre i dogovora sa Moskvom da bi se obnovio biznis sa Rusijom. To je novi "virus slepila". Ukrajina neće da menja svoj suverenitet za to da bi neko punio svoje novčanike - kaže Mihail Podoljak, savetnik predsednika Zelenskog, koji je bio u pregovaračkom timu sa Rusima.

https://www.novosti.rs/planeta/svet...-postavlja-uslove-pregovore-koje-zna-nerealni
Свестан ли је Зеленски докле га је довео ,,западни вирус слепила''? Упропастио је државу и народ, зато што му се прохтело да Украјина буде прозападна. А могли су са политиком несврстаности. Полако му из ,,допета долази у главу али је касно - дражава је разорена.
Nije mu se prohtelo da Ukrajina bude prozapadna. Uzeo je debelu lovu za to znajuci da stice za neprijatelja premocnu Rusiju.

Njemu treba da sudi narod Ukrajine po kratkom postupku.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
176.184
Prvo i osnovno - Rusija je napala Ukrajinu, a ne obrnuto tako da je sasvim očigledno ko je tu krivac. Drugo - već sam vam postavio temu u kojoj je jasno rečeno da su Rusi prve radove na agresiji prema Ukrajini počeli još pre 19 godina kad Zelenski nije ni mislio da će biti predsednik. Treće, i sam Putin kaže da Ukrajinci zapravo ne postoje i da je to izmišljena država pa prema tome jasno je da nema veze ko je predsednik Ukrajine kad je svakako bila predviđena za njegove imperijalne planove.
I na kraju, mi 23 godine posle otimanja dela teritorije Srbije nismo spremni da to prihvatimo. Zašto onda očekujete da bi Zelenski prohvatio otimanje delova svoje države. On čak ima i mnogo bolje mogućnosti da je odbrani.

Darth Vader

Elita
Poruka
22.744
Prvo i osnovno - Rusija je napala Ukrajinu, a ne obrnuto tako da je sasvim očigledno ko je tu krivac. Drugo - već sam vam postavio temu u kojoj je jasno rečeno da su Rusi prve radove na agresiji prema Ukrajini počeli još pre 19 godina kad Zelenski nije ni mislio da će biti predsednik. Treće, i sam Putin kaže da Ukrajinci zapravo ne postoje i da je to izmišljena država pa prema tome jasno je da nema veze ko je predsednik Ukrajine kad je svakako bila predviđena za njegove imperijalne planove.
I na kraju, mi 23 godine posle otimanja dela teritorije Srbije nismo spremni da to prihvatimo. Zašto onda očekujete da bi Zelenski prohvatio otimanje delova svoje države. On čak ima i mnogo bolje mogućnosti da je odbrani.
Pa ne mora da prihvati.Neka i dalje ginu. :)

Poruka
8.060
Vidim da preferiraš ukrajince kolega, imaš li komentar na izjavu gradonačelnika Kijeva DA SU SRBI NA KOSOVU BILI OKUPATORI, i da su ih Albanci oterali otuda ?

Poruka
8.060
Nije mu se prohtelo da Ukrajina bude prozapadna. Uzeo je debelu lovu za to znajuci da stice za neprijatelja premocnu Rusiju.

Njemu treba da sudi narod Ukrajine po kratkom postupku.
Zeleni ima svojih 10% od svake haubice, tenka, Javelina, puške, granate, metka, koje NARUČUJE SA ZAPADA, i boli ga uvo za poginule ukrajinske vojnike.
Kako će na kraju izaći iz zemlje i uživati u PLODOVIMA SVOG RODOLJUBIVOG RADA, videćemo ?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
176.184
Vidim da preferiraš ukrajince kolega, imaš li komentar na izjavu gradonačelnika Kijeva DA SU SRBI NA KOSOVU BILI OKUPATORI, i da su ih Albanci oterali otuda ?
Ne znam za tu izjavu, ali znam da su Rusi napali Ukrajinu kao što su Amerikanci napali nas. Ključna je razlika u tome što su Ukrajinci mnogo veći i jači pa mogu da se bolje brane. Da su Ukrajinci napali Rusiju onda bih bio protiv njih, ali nisu.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
176.184
Nisi toliko brinuo o Iraku, Libiji i Siriji ?

U čemu je poenta ?
U tome što od ruske agresije i mi imamo itekakvu štetu, pomenute zemlje nisu anektirane dok u Ukrajini Rusi žele upravo to, Ukrajina je osudila NATO intervenciju protiv nas, nikad nije priznala Kosovo i čuvala je naše avione tokom bombardovanja.
Možda i u tome što ovde ljudima imponuju autokrate kao Putin iako je ova zemlja propala upravo zahvaljujući takvima. Meni je on bio izrazito antipatičan još pre 15 - 20 godina.
Ali da ponovimo osnovno - Rusija je napala i okupirala deo Ukrajine, a pre toga delove Gruzije i Moldavije, a još pre ... ima toga dosta. Spisak nije tako dugačak kao američki čisto zato što Rusi nemaju toliko para, a ne zbog toga što nemaju volje.

kojekude2022

Ističe se
Poruka
2.818
1. Nije ništa očigledno, pošto napadač nije uvek i krivac
2. U temi koju si postavio nije ništa jasno rečeno - samo si preneo tekt pristrasni Slobodne Evrope (priznajem pleonazam - Slobodna Evropa ima samo pristrasne tekstove jer im je to svrha postojanja)
3. Opet zlonamerno pogrešno parafraziraš Putina i na osnovu te manipulacije namećeš zaključak

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.264

Анкара преговара са Москвом и Кијевом о отварању коридора

- Турска је у преговорима са Русијом и Украјином о извозу жита. У случају отварања коридора постоји потражња за овим житом на циљаним тржиштима. Преговори и даље трају - изјавио је званичник који није желио да буде именован.

Луке у Црном мору блокиране су од почетка руске специјалне операције у Украјини и више од 20 милиона тона налази се у силосима.
Замјеник руског министра спољних послова Андреј Руденко рекао је јуче да је Москва спремна да отвори коридор за бродове са храном, а заузврат би биле укинуте одређене санкције Запада.
https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=474727
Турска се као ,,руб од гаћа'' умеће у свако посредовање између Русије и Украјине. Умислили да су толико моћни да ће их одмах прихватити. Нису чак ни питали Зеленског да ли га нервирају предлози Турске исто као и Западни предлози.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.