ZELENORTSKA OSTRVA – SRBIJA 3:0. Bruka orlova!

To je naša realnost. Decenija guranja menadžerskih igrača u seniorskoj konkurenciju i katastrofalan rad u juniorskim kategorijama gde šansu da igraju dobijaju klincu koji mogu da plate, a ne oni talentovani - polako dolaze na naplatu.
Nema više Tadića i slični incidenata van postojećeg sistema. Čak se i Republika Srpska ispraznila. Ako zalute neko dobar, igraće za BiH. Nama je najbolje da zaboravimo na fudbal. Generalno sport u celini. Ode i Novak.
Sad nam ostaju samo sportisti koje je odgajila SNS mafija.
 
Cabo Verde ili Zelenortska Ostva su Portugalska bivsa kolonija,zahvaljjuci njima Portugal je tako jak u fudbalu kao i talentima iz Angole


Iz te zemlje su mnogi igraci Portugala

Nani,Joao Mario,Bruno Alves,Vitinja,Kvarezma itd



To da nemaju tradiciju u fudbalu to je zato sto im je Portugal uvijek kupovao igrace,oni su sada napravili jedan veoma dobar tim


Tu ima igraca iz Portugalske lige



Danas svi igraju fudbal i pustite se tih gluposti Sramota, ljudi igraju fudbal ne dzepare ljude na ulici pa izgubili i 100 0,da bi ih bilo sramota


Da je neprijatan poraz jeste sto ne znaci da Paunovic ne radi dobre stvari.Ne budite pokvareni jer sjutra ako Paunovic bilo sta napravi isti vi koji pljujete cete da hvalite.Vi ste lazni navijaci i losi ljudi,lako je biti navijac u pobjedama.Niko nije glup da ne kapira da je ovo los rezultat jer Cabo Verde nisu u fudbalu ime
 
Da je neprijatan poraz jeste sto ne znaci da Paunovic ne radi dobre stvari.Ne budite pokvareni jer sjutra ako Paunovic bilo sta napravi isti vi koji pljujete cete da hvalite.Vi ste lazni navijaci i losi ljudi,lako je biti navijac u pobjedama.Niko nije glup da ne kapira da je ovo los rezultat jer Cabo Verde nisu u fudbalu ime

Paunović mora da napravi neki koncept u timu inače biće samo jedan od mnogih koji su prošli kroz repku bez ikakve važnosti.
 
Paunović mora da napravi neki koncept u timu inače biće samo jedan od mnogih koji su prošli kroz repku bez ikakve važnosti.

Treba ali to nije lako,preporoditi tim to je proces koji trazi vrijeme,samo su Srbi nestrpljivi hoce rezultat brzo i preko noci a to ne moze,zato u fudbalu nikada nista nismo napravili,u fudbalu je najbitnije strpljenje i da je narod max uz tim i pored svih poraza to stvara sistem igre i atmosferu.Srbi su surovi ne prastaju zato svaki trener kratko traje i ako jedan trener nesto dobro uradi drugi to ne nastavi,vec opet ide od nule sve,i to smori i iscrpi igrace da nece da se bori u selekciji kao klubu npr.U takvom mentalitetu i ljudi iz saveza nece da se cimaju boli ih uvo, uzimaju pare i cao


Vjera u proces je kljuc,a ja vjerujem u Paunovica da ce 2030 odvesti nas na Mundijal i da cemo proci grupu jer on dugorocno planira,samo mnogi nece ga podrzati
 
Ljudi kod nas nikako da shvate da su davno prosla vremena kad smo mi bili nekakav faktor u reprezentativnom fudbalu. Mi nemamo igrace. Jednostavna stvar. Svi igraci su nam isti, jaki a spori, tromi i teski...Nemamo brza krila, nemamo kretivnog plejmejkera, a pri tom nemamo i nikakav koncept igre. Ne postoji nijedan relevantan Srbin medju top klubovima, nema Srba u ligi sampiona, nema ih u izborima za najbolje igrace, medju top strelcima, jednostavno ne postoje na evropskoj fudbalskoj mapi.

A da ne pricamo a glavnom problemu, a to je da sirotinja u Srbiji vise ne moze da se bavi sportom, te treba da pravimo igrace od fino uhlebljene dece, koja nisu gladna uspeha i boljeg zivota. A zna se da su nam ranije uvek bili najbolji fudbaleri oni iz siromasnijih porodica i iz nekih zabiti....

Treba da se navikavamo da smo u rangu Makedonije, Bugarske itd...
 
Ljudi kod nas nikako da shvate da su davno prosla vremena kad smo mi bili nekakav faktor u reprezentativnom fudbalu. Mi nemamo igrace. Jednostavna stvar. Svi igraci su nam isti, jaki a spori, tromi i teski...Nemamo brza krila, nemamo kretivnog plejmejkera, a pri tom nemamo i nikakav koncept igre. Ne postoji nijedan relevantan Srbin medju top klubovima, nema Srba u ligi sampiona, nema ih u izborima za najbolje igrace, medju top strelcima, jednostavno ne postoje na evropskoj fudbalskoj mapi.

A da ne pricamo a glavnom problemu, a to je da sirotinja u Srbiji vise ne moze da se bavi sportom, te treba da pravimo igrace od fino uhlebljene dece, koja nisu gladna uspeha i boljeg zivota. A zna se da su nam ranije uvek bili najbolji fudbaleri oni iz siromasnijih porodica i iz nekih zabiti....

Treba da se navikavamo da smo u rangu Makedonije, Bugarske itd...
Priča da "nemamo igrače u top klubovima" jednostavno ne stoji na papiru. Dušan Vlahović, Strahinja Pavlović, Lazar Samardžić, Andrija Živković – svi oni igraju Ligu šampiona i nose igru svojih timova u najjačim evropskim ligama.

Daleko smo od idealnog i imamo probleme sa konceptom igre, ali reći da naši igrači "ne postoje na mapi" je klasično preterivanje i autošovinizam koji nema veze sa realnošću.
 
Искрено
не верујем да ћемо некад поновити резултат из Италије 1990 године
или чак оно из 1998. године...а то су све остаци старог система.
Нови немамо нити ће га бити осим ако не оставе Пауновића или било кога друго да ради.
Уколико се настави деценијска пракса менаџерисања која је кренула пре 60 година
немамо шансу за резултат вредан пажње.
Сваки пласман на било које велико такмичење за нас је успех и то треба да прихватио.
Не вредимо онолико колико смо умислили.
ПС
Причам о тастатура и кафана навијачима.
Фудбалски стручњаци и спортски новинари као и бивши играчи све ово не раде
јер знају колико је сати, а реално је на 5 до 12 већ 12 и 5.
 
Priča da "nemamo igrače u top klubovima" jednostavno ne stoji na papiru. Dušan Vlahović, Strahinja Pavlović, Lazar Samardžić, Andrija Živković – svi oni igraju Ligu šampiona i nose igru svojih timova u najjačim evropskim ligama.

Daleko smo od idealnog i imamo probleme sa konceptom igre, ali reći da naši igrači "ne postoje na mapi" je klasično preterivanje i autošovinizam koji nema veze sa realnošću.
Јок.
Игру Јувентуса носе Јужномериканци.
да остале не набрајам.
Ти момци су првотимци јаких клубова али не носе игру.
Осим тога, проблем је друге природе.
Њих 17 је отказало не Пауновићу, већ репрезентацији...
а за то време сви редом долазе да играју за своје земље.
Проблем је ван терена, и види се и у другим спортовима.
 
Ljudi ne razumiju da u fudbalu danas nikoga vise ne mozete da pobedite 10 0 kao nekada


To vrijeme je proslo pa Island jedan je igrao cetvrtfinale Eura


Novi Zeland prije par decenija je bio tim smijesan ajde danas probajte da ga dobijete 7 0


Svi ulazu

Mnoge sile vise nisu kao ranije

A neke koje su prije bile srednje jake sada su najace kao Spanija ili Francuska



Ceska jedna sila fudbalska a to ljudi ne razumiju dugo nije igrala Mundijal i Euro



Jeste li vi svjesni eeeeeej Ceska finalista Eura 1996

Polufinalista Eura 2004



Kao Cehoslovacka igrali su 2 finala Mundijala


Euro 1976 osvojili


A klase njihove Nedved,Poborski,Panenka,Rosicki, Ceh,Baros
 
Јок.
Игру Јувентуса носе Јужномериканци.
да остале не набрајам.
Ти момци су првотимци јаких клубова али не носе игру.
Осим тога, проблем је друге природе.
Њих 17 је отказало не Пауновићу, већ репрезентацији...
а за то време сви редом долазе да играју за своје земље.
Проблем је ван терена, и види се и у другим спортовима.

Svi redom dolaze da igraju za svoje zemlje?
Pa samo pogledaj koliko igrača pred svaki prozor otkaže Francuskoj (https://www.reuters.com/sports/socc...g-france-duty-while-fit-play-real-2024-10-07/) ili Engleskoj (https://sport.srpskainfo.com/fudbal...ra-pred-meceve-u-ligi-nacija-a-ovo-je-razlog/) zbog navodnih "lakših povreda" jer ih klubovi čuvaju.

To je moderan fudbal i biznis, a ne specifičan problem Srbije. Reći da momci koji su starteri u Juventusu i Milanu "ne nose igru" je potcenjivanje vrhunskog fudbala. Naši igrači imaju ogroman kvalitet i igraju važne uloge u top klubovima, a problem reprezentacije je isključivo u tome kako selektor te kockice sklapa na terenu.
 
Svi redom dolaze da igraju za svoje zemlje?
Pa samo pogledaj koliko igrača pred svaki prozor otkaže Francuskoj (https://www.reuters.com/sports/socc...g-france-duty-while-fit-play-real-2024-10-07/) ili Engleskoj (https://sport.srpskainfo.com/fudbal...ra-pred-meceve-u-ligi-nacija-a-ovo-je-razlog/) zbog navodnih "lakših povreda" jer ih klubovi čuvaju.

To je moderan fudbal i biznis, a ne specifičan problem Srbije. Reći da momci koji su starteri u Juventusu i Milanu "ne nose igru" je potcenjivanje vrhunskog fudbala. Naši igrači imaju ogroman kvalitet i igraju važne uloge u top klubovima, a problem reprezentacije je isključivo u tome kako selektor te kockice sklapa na terenu.
Знам шта причам.
Молим те да не пилиш наопако.
И не стављај ми речи у уста нисам никакво непостојање на мапи споменуо
Знаш одлично да наши отказују због ванфудбалских ствари
и да менаџери трљају руке.
А имам право да кажем да ти момци не носе игру, јер је не носе.

Са 28 година рада као спортски новинар и гледањем свиј важних утакмица
те извештајима с њих
знам ипак мало боље од тебе и кажем ти да су стандардни али да не носе игру,
Зна се ко су главне полуге у сваком тиму а наших ту нема.
Последљи је био Душан Тадић, али он је озбиљан фудбал завршио...
Начекаћемо се на таквог...
 
Priča da "nemamo igrače u top klubovima" jednostavno ne stoji na papiru. Dušan Vlahović, Strahinja Pavlović, Lazar Samardžić, Andrija Živković – svi oni igraju Ligu šampiona i nose igru svojih timova u najjačim evropskim ligama.

Daleko smo od idealnog i imamo probleme sa konceptom igre, ali reći da naši igrači "ne postoje na mapi" je klasično preterivanje i autošovinizam koji nema veze sa realnošću.
Dušan Vlahović - igra za šestoplasirani tim u Italiji, koji već dugi niz godina je potpuno irelevantan u evropskom fudbalu i daleko je od trofeja
Strahinja Pavlović - igra za petoplasirani tim u Italiji, ne igra ligu šampiona
Lazar Samardžić - izmena u sedmoplasiranom timu u Italiji, i tamo kao i u reprezentaciji i dalje traži svoju poziciju i samog sebe
Andrija Živković - igra za trećeplasirani tim u rasplaloj grčkoj ligi, bez trofeja ove sezone

Gde ti tu vidiš neki vrh evropskog fudbala? Gde su nam igrači u Barsi, Realu, Bajernu, PSŽ-u, Čelsiju, Mančesterima, Arsenalu, Liverpulu, pa čak i Interu??
Nemamo čak ni u turskoj, portugalskoj ni holandskoj ligi neke važne igrače koji se bore za trofeje....

Ovo je naša realnost, a "autošovinizam" je radiklaski izmišljeni pojam...
 
Знам шта причам.
Молим те да не пилиш наопако.
Знаш одлично да наши отказују због ванфудбалских ствари
и да менаџери трљају руке.
А имам право да кажем да ти момци не носе игру, јер је не носе.

Са 28 година рада као спортски новинар и гледањем свиј важних утакмица
те извештајима с њих
знам ипак мало боље од тебе и кажем ти да су стандардни али да не носе игру,
Зна се ко су главне полуге у сваком тиму а наших ту нема.
Последљи је био Душан Тадић, али он је озбиљан фудбал завршио...
Начекаћемо се на таквог...

Kljucna 4 segementa da bi jedna reprzentacija bila ozbiljna su

Presjednik saveza ( ozbiljna)

Trener ( dobar, vrhunski)

Golman (vrhunski klub)

Defanzivni vezni (svetska klasa)


To kada imas ,sve imas


Srbiji 2010 falio je golman, zato i nisu prosli grupu

Zadnji Vezni Matic Celzi,svetska klasa


Golman seoski


Ostatak tima nebitan pored te baze,ako je imas
 
Dušan Vlahović - igra za šestoplasirani tim u Italiji, koji već dugi niz godina je potpuno irelevantan u evropskom fudbalu i daleko je od trofeja
Strahinja Pavlović - igra za petoplasirani tim u Italiji, ne igra ligu šampiona
Lazar Samardžić - izmena u sedmoplasiranom timu u Italiji, i tamo kao i u reprezentaciji i dalje traži svoju poziciju i samog sebe
Andrija Živković - igra za trećeplasirani tim u rasplaloj grčkoj ligi, bez trofeja ove sezone

Gde ti tu vidiš neki vrh evropskog fudbala? Gde su nam igrači u Barsi, Realu, Bajernu, PSŽ-u, Čelsiju, Mančesterima, Arsenalu, Liverpulu, pa čak i Interu??
Nemamo čak ni u turskoj, portugalskoj ni holandskoj ligi neke važne igrače koji se bore za trofeje....


Ovo je naša realnost, a "autošovinizam" je radiklaski izmišljeni pojam...
Не само да их нема
него их дуго још неће ни бити, а сведоци смо како пролазе клинци које утопе вечити ривали
па и клубопви типа Војводина или ТСЦ
већина не игра или врло мало а неки се враћају на позајмице у Србију
или их шаљу на друга места...
Озбиљни тренери ГОДИНАМА упозоравају да распад тек следи...
али овде смо ми на форуму за неке фудбалска велесила, па је вероватно тако...
;););););)
 
Moze da se prica sta hoce.

Ali da Srbija izgubi glatko od drzave sa 500 hiljada stanovnika ko tri Beogradske opstine i sa 40 puta manjim BDP-om.

To je bruka i sramota kako god da okrenete.

Pri tom njihovi igraci nisu velemajstori iz PSG-a, Liverpula, nego igraju u Madjarskoj, na Kipru, neki u Turskoj i kojekude.

Nasi iako nisu mozda najbolji koje imamo igraju u MIlanu kao Pavlovic i onda dodje covek i pretrci ga i predribla kao da ga nema na terenu.

Zivkovic u Paoku, Birmacevic u Sparti, jedan Stankovic u Brizu, drugi u Veneciji koja se sad vratila u seriju A i koliko jedno 5 igraca Zvezde koja igra Ligu sampiona i Evrope, Verder, Milvol, 3 iz Partizana, Jang bojs...

Pa ovi sa ostrva bi ubili da igraju u takvim klubovima.
 
Nope, Stojke je 2010. branio kao zmaj....I 2018. isto...Uopste nije do njega bilo....A Matic 2010. nije ni igrao u reprezentaciji....

Xaxaxaxaxaxaxa ,jel ti shvatas sta znaci ozbiljan golman,to je pojmas za Mundijal moze proci za Srpsku ligu


Klasa je Slovenac Jan Oblak golman Atletika bio


To je klasa


Klasa je golman Arsenala, Psg,Jueva taj nivo klubova


Moze i srednje jak klub tipa Lever,Borusija



Al Srpski golman najbolji klub koji je imao Torino axaxaxaxa Zvijezda, Spartak Trnava xaxaxaxaxaxaax


Sa time moraju da te pune na Mundijalu moraju
 
A nego do koga je akot ti Davids 1998 iz daljine daje gol


Kao i Australija 2010

Onakva 2 gola Oblak ne prima niti Subasic Monako,al prima Kralj Partizan, Stojkovic Zvijezda xaxaxaxaxaxaxaxaxa


Sta ti to govori da ne mogu da probiju zadnjeg veznog,i onda vide loseg golmana i onda ga jakim sutem iz daljine nacnu ili zabicom


To je klasika Srbe, uvijek te iz daljine pune
 

Back
Top