Zeleno-levi blok našao novo rešenje za podizanje bunta do izbora

Aleksandar Jovanović Ćuta iz Ekološkog ustanka

Protest protiv rezimskog nasilja Trg republike
Aleksandar Jovanović Ćuta na protestu protiv režimskog nasilja na Trgu republike


Zdravo živo Srbijo. Pre svega hvala Eko straži i svima koji su bili na skupu protiv zagađenja vazduha. Svaka kuća u Srbiji ima bar jedan čekić, a čemu služi čekić? Ne da se razbijaju glave, Vučiću! Bivši potpredsednice radikalne stranke – ekseri i čekići nisu za razbijanje glave. Da li stvarno misliš da će narod mirno gledati kako ti i tvoj Rio Tinto natapate zemlju kiselinom? Kljucna reč je “Ustanak”. Sutra u 10 sati u Loznici zakazana je sednica opštine na kojoj je jedna od tačaka brisanje đubreta od projekta Jadar iz prostornog plana. Onaj koji je uneo đubre ima da ga briše momentalno. Sutra oko 8 ćemo znati da li će tužilac osloboditi Crnog koji je branio narod od bagera, a onda svi pravac Sabac. U subotu će ponovo biti blokade puteva! Vučiću, na kraju ću ti reći, na tebi je da dobro razmisliš, svaka kuća u Srbiji ima bar po jedan čekić.
 
Шта то значи, конкретно, "свака кућа има чекић"?

Видео сам неког маторог дебила на Цетињу пре пар месеци како носи чекић иза леђа на демонстрацијама. Звучи као супер тренд.
U samom govoru rekao je: "Svaka kuća ima čekić, i on služi za eksere a ne za glave."

A implicitno je rekao: "Ne pokušavajte nasilje protiv slučajnih prolaznika."
 
U samom govoru rekao je: "Svaka kuća ima čekić, i on služi za eksere a ne za glave."

A implicitno je rekao: "Ne pokušavajte nasilje protiv slučajnih prolaznika."

Звучи као претња чекићањем политичким противницима.

Добро, ја знам да Балкан смрди, али ипак, треба се мало зауздати.
 
Pa zar nisi pratio ova gibanja juče.

Vlada je poslala čekić-bandu na ljude tog "Ćute."

I on sad samo kaže: "Jeste li vi normalni?"

Ne možemo sad njega da etiketiramo kao prvog među čekićarima

Нисам, али не могу да кажем да сам запањен висином политичког дијалога.

Грозно.
 
Нисам, али не могу да кажем да сам запањен висином политичког дијалога.

Грозно.
Znači ti neki zbunjeni likovi se ovih dana bune u hiljadama, zbog nekih zakona.

A pošto je to bilo baš na dan SNS simpozijuma u Štark Areni, poslati su batinaši s bukvalnim čekićima da prokrče put hodočasnicima na taj SNS samit.
 
Znači ti neki zbunjeni likovi se ovih dana bune u hiljadama, zbog nekih zakona.

A pošto je to bilo baš na dan SNS simpozijuma u Štark Areni, poslati su batinaši s bukvalnim čekićima da prokrče put hodočasnicima na taj SNS samit.

Да, читао сам. И полиција која стоји са стране и мирно гледа.
 
A imaju li oni neke "pozitivne osobine"? Tj. sta oni misle i kakav im je stav o Kosovu, kad ih vec toliko reklamiras?:think:
(...) Lazović je odgovarao i na pitanja čitalaca koja su se odnosila na stavove Ne davimo Beograd prema pitanjima nacionalne politike – odnosa Srbije prema Kosovu i saradnje sa NATO savezom.

– Kosovo je jedno od najvažnijih pitanja sa kojima se naša država uhvatila u koštac a mislim da smo mi sada u jednom potpunom mraku po tom pitanju. Naš predsednik odbija predloge najmoćnijih država na svetu tako da ne trepne, bez da iko zna o čemu se tu radi, šta je odbio, u čije ime i da li to ima veze sa nama koji živimo u Beogradu, Prištini, Kosovskoj Mitrovici. To je jedan potpuni lični projekat u kome Aleksandar Vučić ima samo jedan cilj, a to je da ostane na vlasti bez da ga to pitanje ošteti – naveo je Lazović.

Stav Ne davimo Beograd po tom pitanju jeste da cela opozicija treba da zahteva da učestvuje u scvim razgovorima koji se vode o Kosovu, kako je rekao Lazović, da bi mogli da obaveste ljude o čemu se tu radi.

– Činjenica je da je Kosovo država u državi, koja nije rešena, gde postoji puno problema a najviše od toga stradaju ljudi koji žive tamo. Za rešenje nam je potrebno informisanje i učešće u pregovorima – naglasio je on.

Što se tiče saradnje sa NATO alijansom, Lazović kaže da Srbija treba da ostane neutralna i da formira druge vrste savezništva, regionalnog tipa, koja će se baviti problemima klimatskih promena, zaštite od poplava, požara i sličnih bezbednosnih izazova.
https://www.danas.rs/vesti/politika...ak-je-sporazum-opozicije-o-nenapadanju-video/
 
(...) Lazović je odgovarao i na pitanja čitalaca koja su se odnosila na stavove Ne davimo Beograd prema pitanjima nacionalne politike – odnosa Srbije prema Kosovu i saradnje sa NATO savezom.

– Kosovo je jedno od najvažnijih pitanja sa kojima se naša država uhvatila u koštac a mislim da smo mi sada u jednom potpunom mraku po tom pitanju. Naš predsednik odbija predloge najmoćnijih država na svetu tako da ne trepne, bez da iko zna o čemu se tu radi, šta je odbio, u čije ime i da li to ima veze sa nama koji živimo u Beogradu, Prištini, Kosovskoj Mitrovici. To je jedan potpuni lični projekat u kome Aleksandar Vučić ima samo jedan cilj, a to je da ostane na vlasti bez da ga to pitanje ošteti – naveo je Lazović.

Stav Ne davimo Beograd po tom pitanju jeste da cela opozicija treba da zahteva da učestvuje u scvim razgovorima koji se vode o Kosovu, kako je rekao Lazović, da bi mogli da obaveste ljude o čemu se tu radi.

– Činjenica je da je Kosovo država u državi, koja nije rešena, gde postoji puno problema a najviše od toga stradaju ljudi koji žive tamo. Za rešenje nam je potrebno informisanje i učešće u pregovorima – naglasio je on.

Što se tiče saradnje sa NATO alijansom, Lazović kaže da Srbija treba da ostane neutralna i da formira druge vrste savezništva, regionalnog tipa, koja će se baviti problemima klimatskih promena, zaštite od poplava, požara i sličnih bezbednosnih izazova.
https://www.danas.rs/vesti/politika...ak-je-sporazum-opozicije-o-nenapadanju-video/
Dobro u redu, ja se izvinjavam sto sam ovako pitala ne znajuci za ovo i ovaj stav, ali ne dopada mi se tvoj stav o Kosovu i sta ces onda ti medju njihvovim simpatizerima?
 
Dobro u redu, ja se izvinjavam sto sam ovako pitala ne znajuci za ovo i ovaj stav, ali ne dopada mi se tvoj stav o Kosovu i sta ces onda ti medju njihvovim simpatizerima?
Одговорио сам ти на постављено питање. Али не мислиш ваљда због тога да ћу ја сада са тобом да ћаскам?
 
1638170654955.png





PUN TRG REPUBLIKE: Demonstranti prete, uzećemo i mi čekiće Vučiću!


Trg.png


November 28, 2021

Građani koji su se večeras u 18 časova okupili na Trgu republike kako bi iskazali svoje nezadovoljstvo povodom jučerašnjeg režimskog nasilja i brutalnosti policije krenuli su u protestnu šednju do RTS. Protestu prisustvuje više hiljada građana.

Protest je organizovan kao reakcija na jučerašnje nasilje usmereno prema građanima koji su juče blokirali saobraćaj širom Srbije

Građani koji su se večeras u 18 časova okupili na Trgu republike kako bi iskazali svoje nezadovoljstvo povodom jučerašnjeg režimskog nasilja i brutalnosti policije krenuli su u protestnu šednju do RTS. Protestu prisustvuje više hiljada građana.

Protest je organizovan kao reakcija na jučerašnje nasilje usmereno prema građanima koji su juče blokirali saobraćaj širom Srbije.


FFTlLYyXMAspPLJ


Aktivisti kažu da su se okupili danas u Beogradu kako bi ispričali ljudima u Šapcu zaista desilo.

Tu smo da bi ljudi shvatili da je Srpska napredna stranka zloupotrebila državu kako bi huliganima omogućili da rade šta god hoće. U Šapcu su još neki ljudi privedeni i mi ćemo im u svakom smislu pomoćiti.

Tražimo da oni budu pušteni na slobodu, a da oni koji su zaista huligani budu uhapšeni“, izjavio je Veselinović iz pokreta Ne davimo Beograd. On je naveo je da će podržati narednu blokadu u subotu, a građane pozvao na sutrašnji protest u Loznici.

Čekići služe da se njima kuju ekseri, a ne da se njima razbijaju glave. Srbija Aleksandra Vučića je zemlja čekićara koji ljudima koji su ustali da brane svoju zemlju razbijaju glave. Zato smo se skupili i ovde i zato ćemo se sutra okupiti i u Loznici. Sutra u 8h znaćemo da li će biti oslobođen čovek koji je juče u Šapcu sprečio da drogirani vozač bagera uleti među ljude i sve ih pogazi. Ako ne bude oslobođen, slede novi protesti u Šapcu, poručili su aktivisti.
 

1638260750340.png

Ne davimo Beograd će se pridružiti blokadi ukoliko policija ne pusti Lazarevčanina


img3-srbijaizbori_0.jpg


Beta danas 14:36


Pokret Ne davimo Beograd saopštio je da će se danas u 18 časova pridružiti građanima Lazarevca u blokadi Ibarske magistrale ukoliko Dejan Jovanović, uhapšen tokom protesta održanih u subotu, ne bude pušten iz pritvora.

„Dejan Jovanović iz Lazarevca, otac dvoje dece, priveden je u subotu uveče nakon blokade Ibarske magistrale dok je pružao pomoć policajki u civilu koja je nažalost pala tokom guranja u toku blokade“, navodi se u saopštenju.

Iz Ne davimo Beograd su naveli da se Jovanović „nedužan nalazi u pritvoru od subote“, kao i da mu, prema saznanjima građana, „preti produženje pritvora na 30 dana“.
 
Zelenovic,zamislite mentalni sklop osobe koja moze da glasa za tu budalu.......
Zabole me za Zelenovica i Vucica hocu da zivim na svome i u zdravoj sredini, kako cu da zivim bogat ili siroma u najvecoj meri zavisi od mene.Cist vazduh,voda i hrana to je nesta bez cega se ne moze i za to se mora boriti a svi oni koji su vlast i opozicija njih ko yebe.Oni su se nakrali za jos jedan zivot.
 

Pogledajte prilog 1058894

Ne davimo Beograd će se pridružiti blokadi ukoliko policija ne pusti Lazarevčanina


img3-srbijaizbori_0.jpg


Beta danas 14:36

Pokret Ne davimo Beograd saopštio je da će se danas u 18 časova pridružiti građanima Lazarevca u blokadi Ibarske magistrale ukoliko Dejan Jovanović, uhapšen tokom protesta održanih u subotu, ne bude pušten iz pritvora.

„Dejan Jovanović iz Lazarevca, otac dvoje dece, priveden je u subotu uveče nakon blokade Ibarske magistrale dok je pružao pomoć policajki u civilu koja je nažalost pala tokom guranja u toku blokade“, navodi se u saopštenju.

Iz Ne davimo Beograd su naveli da se Jovanović „nedužan nalazi u pritvoru od subote“, kao i da mu, prema saznanjima građana, „preti produženje pritvora na 30 dana“.
Jašta,sve blokiraj.Živela Srbija!
 
Zabole me za Zelenovica i Vucica hocu da zivim na svome i u zdravoj sredini, kako cu da zivim bogat ili siroma u najvecoj meri zavisi od mene.Cist vazduh,voda i hrana to je nesta bez cega se ne moze i za to se mora boriti a svi oni koji su vlast i opozicija njih ko yebe.Oni su se nakrali za jos jedan zivot.
Svaka tvoja zelja o lepom zivotu nije moguca bez politicara i politike,oni su ti koji odlucuju i uredjuju.
Ova svlast je kancerogena,99% opozicije je maltene isto kao i SNS i da se pronadje neko ko ima ideje kako promeniti stvari na bolje sacekace ga zatrovani upravni organi drzave.
Tako da mislim da su ovi prostori osudjeni na propast,mozda i postoje resenja kako pokrenuti stvari na bolje ali je za to barem po mom misljenju potrebno pustanje krvi.
Kancer je zahvato sve strukture i bez nasilnog odstranjivanja nece se nista promeniti.
 
Svaka tvoja zelja o lepom zivotu nije moguca bez politicara i politike,oni su ti koji odlucuju i uredjuju.
Ova svlast je kancerogena,99% opozicije je maltene isto kao i SNS i da se pronadje neko ko ima ideje kako promeniti stvari na bolje sacekace ga zatrovani upravni organi drzave.
Tako da mislim da su ovi prostori osudjeni na propast,mozda i postoje resenja kako pokrenuti stvari na bolje ali je za to barem po mom misljenju potrebno pustanje krvi.
Kancer je zahvato sve strukture i bez nasilnog odstranjivanja nece se nista promeniti.
Moguca je, odes negde van grada i u planinu daleko si od politike i politicara zivis svoj zivot.Gajis krave,ovce,svinje i pernate zivotinje jos ako ima neka cista reka pored pecas ribu kupas se sa zenom i uzivas u zivotu.Nema stresa zdrav si ko dren.
 
Moguca je, odes negde van grada i u planinu daleko si od politike i politicara zivis svoj zivot.Gajis krave,ovce,svinje i pernate zivotinje jos ako ima neka cista reka pored pecas ribu kupas se sa zenom i uzivas u zivotu.Nema stresa zdrav si ko dren.
I onda ‚‚sutra‚‚neki politicar odluci preko noci da kroz tvoje imanje treba da prolazi autoput.
Zivot bez politike je nemoguc ni u najudaljenim bespucima Sibira.....
 

Back
Top