"Zelena jabuka" ljudi

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.917
evo prvo da objasnim o kakvom tupu je reč navodeći primarne karakteristike:

- ujednačen i robitizovan sam im je mnogio važan, ne ležu kasno, ustaju rano
- robitizovana fizička aktivnost po želji je obavezna. neretoko ustaju u 06 da bi trčali sat i po po keju, a alternativno su uključeni teretana, bazeni, drugi sportovi (mada ređe timski) itd. nekoliko puta nedeljno do svakodnevno i tu u tačno programirano vreme i po stručnom programu.
- 4 bele smrti preziru. od slatkiša pojedu eventuano domaći kolač sa 7 vrsta žitarica i livadskim medom. ne jedu hleb, testa, brašno, šećer. so doziraju u grame, crveno meso, masti itd.
- najdraži obroci su im žitne pahuljice, jogurti do 1 posto masti, biljni čajevi (poželjno zeleni), zeleniš, crveniš, voćkice
- ritam im je isprogramiran, nikad ne kasne, nikad ne koriguju svoje zdrave aktivnosti radi bilo čega
- domovi su im sređeni pod konac, od paučine i prašine dobijaju fras, a dekor je u milimetar poravnjan i složen
- razume se, alkohola, poročnosti, kasnih izlazaka, kocke, duvana se groze i s autoritetom pape sažaljivo i prekorno gledaju ostale koji nisu zeleni, a rađe ih izbegavaju i u intimnim ritalima proklinju i anatemišu
- ima još ali dosat za početak?

kako vam se čini takav životni stil?
da li ste i sami zeleni ili ste ravnodušni ili s izrazitim žaljenjem i užasom gledate na zelene?
šta znači ta ultraisplaniranost, briga i puritanstvo? jeli zaista veruju u ispravnost, dugovečnost i sreću takvog života? jeli to pranje sebe kao ja živim bogougodno i zdravo? jeli to STRAH od strašnog zla šećera, kofeina, duvana, salceta na stomaku?
 
evo prvo da objasnim o kakvom tupu je reč navodeći primarne karakteristike:

- ujednačen i robitizovan sam im je mnogio važan, ne ležu kasno, ustaju rano
- robitizovana fizička aktivnost po želji je obavezna. neretoko ustaju u 06 da bi trčali sat i po po keju, a alternativno su uključeni teretana, bazeni, drugi sportovi (mada ređe timski) itd. nekoliko puta nedeljno do svakodnevno i tu u tačno programirano vreme i po stručnom programu.
- 4 bele smrti preziru. od slatkiša pojedu eventuano domaći kolač sa 7 vrsta žitarica i livadskim medom. ne jedu hleb, testa, brašno, šećer. so doziraju u grame, crveno meso, masti itd.
- najdraži obroci su im žitne pahuljice, jogurti do 1 posto masti, biljni čajevi (poželjno zeleni), zeleniš, crveniš, voćkice
- ritam im je isprogramiran, nikad ne kasne, nikad ne koriguju svoje zdrave aktivnosti radi bilo čega
- domovi su im sređeni pod konac, od paučine i prašine dobijaju fras, a dekor je u milimetar poravnjan i složen
- razume se, alkohola, poročnosti, kasnih izlazaka, kocke, duvana se groze i s autoritetom pape sažaljivo i prekorno gledaju ostale koji nisu zeleni, a rađe ih izbegavaju i u intimnim ritalima proklinju i anatemišu
- ima još ali dosat za početak?

kako vam se čini takav životni stil?
da li ste i sami zeleni ili ste ravnodušni ili s izrazitim žaljenjem i užasom gledate na zelene?
šta znači ta ultraisplaniranost, briga i puritanstvo? jeli zaista veruju u ispravnost, dugovečnost i sreću takvog života? jeli to pranje sebe kao ja živim bogougodno i zdravo? jeli to STRAH od strašnog zla šećera, kofeina, duvana, salceta na stomaku?

Zamišljam život bez mrve hedonizma. I deluje mi sivo. A ja ne volim sivu boju.
Lično, smatram da je tuđ život tuđa stvar. Koliko god sterilan i sa mirisom Domestosa bio. Dokle god mi ne upadaju i moj lični univerzum, zagledaju planetice i zvocaju "Ova ti je planeta kalorična!" ili "Premesti Sunce na levu stranu, tako je zdravije!".
Dakle, dragi "zeleni", zelenite se u miru doma svog. Ja ću da se šarenim u svom. :)

P.S. Preterivanje u zadovoljstvima kao i fanatično odricanje od istih je po meni strah. Strah od smrti.
 
Imam trenera u kući. On zagovara šarenilo na tanjiru, što reče pile (koje baš i nije tako ludo :)).

Pa u postu i jeste sarenilo..ja mogu samo da se divim takvim osobana i njihovim karakterima
Savic03.jpg
 
Ne trcim ujutro i ne jedem zitarice a sve drugo nabrojano u uvodnom postu mi je tako blisko. Nisam bila uvek takva ali doslo nekako sa godinama. Kad pokusam da se "opustim" jednostavno sam uznemirena. Mozda ono sto je za druge moja ustogljenost za mene znaci jedini nacin zivota koji mi odgovara.
 
kako vam se čini takav životni stil?
da li ste i sami zeleni ili ste ravnodušni ili s izrazitim žaljenjem i užasom gledate na zelene?
šta znači ta ultraisplaniranost, briga i puritanstvo? jeli zaista veruju u ispravnost, dugovečnost i sreću takvog života? jeli to pranje sebe kao ja živim bogougodno i zdravo? jeli to STRAH od strašnog zla šećera, kofeina, duvana, salceta na stomaku?

ravnodušna sam prema tuđim strastima... mada nekada prepisujem, ukoliko mi se dopadne
otkada ustajem u 6h, a liježem oko 23h dan mi traje kao dva nekadašnja: )

moje mišljenje u vezi sa tim iščuđavanjem nad tuđim navikama je sledeće:
zdrav život je nešto šta svi sebi želimo... malo ko uspijeva da ga zaista i živi... i njih malo treba mrziti.... oni su sivi ili zeleni... dosadni su, nisu hedonisti...
e sad, sasvim je logično da oni, koji ustaju nerijetko i posle podne, a ostatak dana provedu češući se i razvlačeći po stanu, svakako znaju da uživaju u životu... a svako ko ima određen tempo, je programiran...
sasvim je jasno da neko može uživati u kolutanju očima, ali je nejasno da neko voli ustati rano, udahnuti jutarnju svježinu i početi dan na sebi svojstven način...

a zašto ih toliko mrziti... možda kritikuju, pokušavaju da vas uvuku u svoj tempo, opet onaj osjećaj inferiornosti? je l' to? vrlo moguće...

ipak mislim da je taj osjećaj inferiornosti... mogu ono šta nama nikako ne ide... dozvolimo svojim odbrambenim mehanizmima da odrade stvar... nećemo raditi na sebi, mozgić će to za koji minut racionalizovati...

dragi su meni ti zeleni, ali baš ovi koji su navedeni, a ne oni zeleni od pakosti i zavisti...
 
ravnodušna sam prema tuđim strastima... mada nekada prepisujem, ukoliko mi se dopadne
otkada ustajem u 6h, a liježem oko 23h dan mi traje kao dva nekadašnja: )

moje mišljenje u vezi sa tim iščuđavanjem nad tuđim navikama je sledeće:
zdrav život je nešto šta svi sebi želimo... malo ko uspijeva da ga zaista i živi... i njih malo treba mrziti.... oni su sivi ili zeleni... dosadni su, nisu hedonisti...
e sad, sasvim je logično da oni, koji ustaju nerijetko i posle podne, a ostatak dana provedu češući se i razvlačeći po stanu, svakako znaju da uživaju u životu... a svako ko ima određen tempo, je programiran...
sasvim je jasno da neko može uživati u kolutanju očima, ali je nejasno da neko voli ustati rano, udahnuti jutarnju svježinu i početi dan na sebi svojstven način...

a zašto ih toliko mrziti... možda kritikuju, pokušavaju da vas uvuku u svoj tempo, opet onaj osjećaj inferiornosti? je l' to? vrlo moguće...

ipak mislim da je taj osjećaj inferiornosti... mogu ono šta nama nikako ne ide... dozvolimo svojim odbrambenim mehanizmima da odrade stvar... nećemo raditi na sebi, mozgić će to za koji minut racionalizovati...

dragi su meni ti zeleni, ali baš ovi koji su navedeni, a ne oni zeleni od pakosti i zavisti...

:super:najace sto oni koji ovo rade misle da uzivaju u zivotu..a po nekom ne zive zivot uopste kad nemaju nista u svojim rukama..nikakav napredak i promenu
 
kako vam se čini takav životni stil?

Zdrav životni stil je trip, isto kao i hedonizam, ili uživanje u cigaretama, alkoholu i drogama. Niko ne bi bio toliko isključiv da nije istripovan ili prestravljen od bolesti i smrti. Samo što je za razliku od prežderavanja slatkišima, ili trovanja vlastitog tela, zdrava ishrana - zaista zdrava i dobra za telo, a možda i duh.

Ja nisam tip zelene jabuke, ali imam prijatelje koji jesu. Ne piju ni mleko, samo soju (sad ne bih mogla da se setim šta fali mleku). Sve što su mi dali da pojedem bilo je ukusno... problem je u onome što mi nikada ne bi ponudili : )
 
Zdrav životni stil je trip, isto kao i hedonizam, ili uživanje u cigaretama, alkoholu i drogama. Niko ne bi bio toliko isključiv da nije istripovan ili prestravljen od bolesti i smrti. Samo što je za razliku od prežderavanja slatkišima, ili trovanja vlastitog tela, zdrava ishrana - zaista zdrava i dobra za telo, a možda i duh.

Ja nisam tip zelene jabuke, ali imam prijatelje koji jesu. Ne piju ni mleko, samo soju (sad ne bih mogla da se setim šta fali mleku). Sve što su mi dali da pojedem bilo je ukusno... problem je u onome što mi nikada ne bi ponudili : )

Vecu glupost ali iskreno u zivotu nisam cuo:lol:jel ti palo na pamet da nije takvog stila i razmisljanja da ne bi mogli podici svoje telo i postici neke rezultate u sportu:idea:
 
Vecu glupost ali iskreno u zivotu nisam cuo:lol:jel ti palo na pamet da nije takvog stila i razmisljanja da ne bi mogli podici svoje telo i postici neke rezultate u sportu:idea:

Kakve to ima veze? Ja sam pričala o ljudima koji se fanatično pridržavaju principa zdrave ishrane. Profesionalni sportisti (balerine, džokeji itd.) kojima je telo instrument uopšte ne spadaju u tu priču, po meni.
 
Kakve to ima veze? Ja sam pričala o ljudima koji se fanatično pridržavaju principa zdrave ishrane. Profesionalni sportisti (balerine, džokeji itd.) kojima je telo instrument uopšte ne spadaju u tu priču, po meni.

Ali mozemo mi da pricamo o necemu sto ne postoji..svako ko se tako hrani se bavi sportom..ne sedi gajbi jer se plasi smoga i sunca..da mu nesto ne padne na glavu kao sto ti predstavljas:lol:dakle nije to hedonizam ili zavisnost samo svest da je to dobro za telo i mozak..a dokaz je pokretljivost bez granica koju vecina porocnih ne moze postici
 
Vecu glupost ali iskreno u zivotu nisam cuo:lol:jel ti palo na pamet da nije takvog stila i razmisljanja da ne bi mogli podici svoje telo i postici neke rezultate u sportu:idea:

Uspeh u sportu ne mora da zavisi od vrste hrane koja se unese vec od njene kaloricnosti. Ja se nazderem slatkisha i pretichem buseve na stanici ko da sam sto rece jedan shofer GSP-a ''zakachena za njih lastishom''. Kad sam se jedno vreme bacila na ''zdravu'' ishranu pod prisilom okoline, stalno sam bila umorna. Ne znaci da je to pravilo, ali tako je bilo te mislim da isto tako nije pravilo da pravilna ishrana daje bolje rezultate u sportu.
 
Uspeh u sportu ne mora da zavisi od vrste hrane koja se unese vec od njene kaloricnosti. Ja se nazderem slatkisha i pretichem buseve na stanici ko da sam sto rece jedan shofer GSP-a ''zakachena za njih lastishom''. Kad sam se jedno vreme bacila na ''zdravu'' ishranu pod prisilom okoline, stalno sam bila umorna. Ne znaci da je to pravilo, ali tako je bilo te mislim da isto tako nije pravilo da pravilna ishrana daje bolje rezultate u sportu.

Jedno je prisila okoline a drugo strucnjaka koji zna sta treba za koju aktivnost..jel stvarno mislis da sportisti ne znaju sta rade?znam i pusace koji se tako hvale da mogu trcati..a kad sam im pokazo nikad laksu vezbu bez opterecenja tegovima posle 2 ponavljanja su pozeleneli i zamalo da se onesveste:lol:
 
Jedno je prisila okoline a drugo strucnjaka koji zna sta treba za koju aktivnost..jel stvarno mislis da sportisti ne znaju sta rade?znam i pusace koji se tako hvale da mogu trcati..a kad sam im pokazo nikad laksu vezbu bez opterecenja tegovima posle 2 ponavljanja su pozeleneli i zamalo da se onesveste:lol:

Sta je uopste zdravo u tom bildovanju, sedis i ponavljas dizanje necega...izem ti sportsku aktivnost? Pre svega, ima ljudi koji jednostavno nisu snazni u rukama koliki god im misici bili ili s druge strane koliko god ne pushili.
 
Sta je uopste zdravo u tom bildovanju, sedis i ponavljas dizanje necega...izem ti sportsku aktivnost? Pre svega, ima ljudi koji jednostavno nisu snazni u rukama koliki god im misici bili ili s druge strane koliko god ne pushili.

Ne pricam ja o bilderima nego flexibilnim osobama za koje ne postoje granice..sve mogu..nek je triatlon..nisu pasivni kao oni sto ne kapiraju taj nacin ishrane..misle da im je neki sitan napor dovoljan i nikad ne pomeraju granice..nisu ni svesni koliko nemaju zivot u svojim rukama..kazem ti to su neki laganiji pokreti za koje ni sam nisam znao..i to ne mozes probati bez strucnog lica
 

Back
Top