Quantcast

Zeitgeist fašizam

marx.alter

Zainteresovan član
Poruka
208
U prvih 40 sekundi priča da je Fresko polupismeni idiot. Btw, Žak Fresko nema (direktne) veze sa Z pokretom već sa Venus projektom.
Od 1:00 do 2:00 priča da se Fresko pojavljuje kao mesija i da mladi treba da praktično vidi mlade kao poslušne pacove. I da se nema ni prijatelja. Btw, ovaj se zalaže za interdisciplinarnu edukaciju, što jaču komunikaciju, pa i kritičnost prema Venusu ako može da ga poboljša.
"I onda će kompjuter da određuje šta će da se radi..." - ovo je verovatno druga najgluplja izjava u celom intervjuu, a prva je (parafrazirano i sa sve kontekstom) "Ne treba ti novac, to je oruđe vladavine u kapitalizmu, ali kad ti poseduješ čitav taj mehanizam koji ima totalitarni karakter - ti si neprikosnoveni vladar sveta".

"Da li se Hitler ikad pozivao na pare?" Ma jok, samo jevrejsko tozla.

Ovo je što sam uspeo da simultano gledam i komentarišem.

U svakom slučaju promašio je poentu. Čovek ima neke druge zasluge, ali ovde je prilično otišao u auti i verovatno nije dublje razmatrao VP, a ni ZM. A verovatno ga je i pregazilo vreme. :neutral: Mada jedino što je ispravno konstatovao jeste pravo na grešku.

Za drugi klip trenutno nemam vremena, ali pogledaću ga.

Arkadijanac

Ističe se
Poruka
2.795
Sta mu bi da se ovoliko unese, pa kome se ne svidja taj cajtgajst ne mora ni da ga primenjuje, niko nikog ne tera ni na sta. Dobar je Duci al nekad ume da pretera. Ne znam sta mu smeta nauka, pa da nije nje ne bi se ni pojavio na televiziji.

-GoRsKi-

Aktivan član
Poruka
1.535
U prvih 40 sekundi priča da je Fresko polupismeni idiot. Btw, Žak Fresko nema (direktne) veze sa Z pokretom već sa Venus projektom.
Od 1:00 do 2:00 priča da se Fresko pojavljuje kao mesija i da mladi treba da praktično vidi mlade kao poslušne pacove. I da se nema ni prijatelja. Btw, ovaj se zalaže za interdisciplinarnu edukaciju, što jaču komunikaciju, pa i kritičnost prema Venusu ako može da ga poboljša.
"I onda će kompjuter da određuje šta će da se radi..." - ovo je verovatno druga najgluplja izjava u celom intervjuu, a prva je (parafrazirano i sa sve kontekstom) "Ne treba ti novac, to je oruđe vladavine u kapitalizmu, ali kad ti poseduješ čitav taj mehanizam koji ima totalitarni karakter - ti si neprikosnoveni vladar sveta".

"Da li se Hitler ikad pozivao na pare?" Ma jok, samo jevrejsko tozla.

Ovo je što sam uspeo da simultano gledam i komentarišem.

U svakom slučaju promašio je poentu. Čovek ima neke druge zasluge, ali ovde je prilično otišao u auti i verovatno nije dublje razmatrao VP, a ni ZM. A verovatno ga je i pregazilo vreme. :neutral: Mada jedino što je ispravno konstatovao jeste pravo na grešku.

Za drugi klip trenutno nemam vremena, ali pogledaću ga.
Veoma dobro razmišljanje. Ja bih se nadovezao da sve ono što na naše ekrane ulazi i na mala i velika vrata ima link koji vodi do glavnih zagovornika globalizaicje. Čini mi se da smo se negdje izgubili u tom pokušaju da se okrenemo prirodi i živimo u skladu sa njom u tom tzv novom dobu. Upravo zato gutamo ovakve dokumentarce kao gladne ribe jer je Zeitgeist predstavio samo pozitivne strane takvog poretka, a negativne je zadovoljio lošim stvarima iz neoliberalnog kapitalizma, tako ta nam je primetan kao neki balans a daleko smo od toga.

Svaki sistem koji nije zasnovan na moralu osuđen je na propast i podložan je brutalnim manipulacijama koje mogu da, u ovom slučaju da sahrane milijarde ljudi...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.