Quantcast

Žedna koala zaustavila bicikliste tražeći vodu

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
241.081
Biciklisti nedaleko Adelaida zaustavili su se kada su videli koalu nasred puta. Životinja im je bez straha prišla čim su stali
"Stala sam biciklom i ona mi je odmah prišla, dosta brzo za koalu, dala sam joj vodu iz svih naših flaša i ona se čak popela na moj bicikl.
Niko od nas nije tako nešto nikada dosad video", ispričala je Husler.
http://rs.n1info.com/Svet/a556355/Zedna-koala-zaustavila-bicikliste-trazeci-vodu.html

koala.jpg

koala2.jpg

U Australiji su temperature preko 40 stepei plus besne pozari pa su mnoge životinje uginule u požarima ili zbog manjka hrane i vode.
Bravo za bicikliste

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
64.799
u australiji su sad svuda valjda požari ili su bili skoro... možda je i zato žednija i manje se plaši
U Australiji je 1 velika katastrofa koja nikako ne prestaje.
Koale su lenjivci, ne umeju jadni da trce, beze, smatra se da je oko 20.000 koala izgubilo
zivot u ovim pozarima. Australija je inace danas 1 znak da sa klimom nesto nije u redu.
A leto tek pocinje.

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
125.180
U Australiji je 1 velika katastrofa koja nikako ne prestaje.
Koale su lenjivci, ne umeju jadni da trce, beze, smatra se da je oko 20.000 koala izgubilo
zivot u ovim pozarima. Australija je inace danas 1 znak da sa klimom nesto nije u redu.
A leto tek pocinje.

:(
koale ionako mislim ugrožene i valjda jedu (samo?) eukaliptus :roll:
ok požari su i zbog drugih stvari :(

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
64.799
U nemackom gradu Krefeldu u Novogodisnjoj noci izgorela je velika kuca u Zooloskom vrtu u kojoj
je bilo oko 30 majmuna, orangutani, gorile, shimpanze i mnoge ptice. Pozar je poceo oko 1 sat po ponoci,
vatrogasci su odmah stigli , ali je bilo kasno..Kuca se zapalila od vatrometa, tacnije od nekih lampiona
( nisam ni znala da postoje) u koje se stavi sveca pa tako lete i padnu negde. Javile su se tri zene
koje su i pustile te lampione ( naravno i ne sanjajuci da tako nesto da se desi), majka i dve odrasle cerke.
Vatrogasci su i potvrdili da je pozar nastao zbog jednog tog lampiona. Ispred zooloskog vrta zaista su nevidjene
scene ozaloscenih stanovnika grada. Izgoreo je i najstraiji evropski gorila, i rodjen je tu, ziveo je 43 godina.
1.bild.jpg

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.