Zdravstveni radnici u Norveskoj

Zdravo svima narode, upravo zavrsavam Saobracajni fakultet u Beogradu, smer - Postanski saobracaj, da li mi neko moze reci sta misli o saobracajnim inzinjerima, tj. da li postoji potraznja za takvim profilom obrazovanja u Norveskoj? :) Unapred zahvalan ,,poštar``. :D
 
Pozdrav svima ljudi, da li ima nekoga ko bi mi mogao reci sta misli o struci ,,saobracajni inzinjer`` u vezi zaposlenja u Norveskoj. Konkretno Postanski saobracaj zavrsavam u Bg-u upravo na saobracajnom fakultetu (PTT)? Od oktobra upisujem kurs (SAGA) i planiram da idem u Norvesku. Hvala najlepse na odgovoru i ulozenom trudu unapred, srdacan pozdrav svima. ;-)
 
Postoji nova agencija u Beogradu koja Vam je na usluzi ukoliko ste zdravstveni radnici,ako nekoga zanima da za godinu dana bude u Norveskoj sa dobrim znanjem jezika i svim papirima neka se javi za blize informacije.

Jako sam zainteresovana za agenciju.ja sam laboratorijski tehnicar i defektolog.suzana035@yahoo.com je moj mejl,molim vas javite mi mogucnosti.
Pozdrav,Suzana
 
Cao,ja sam doktor opste medicine tek diplomirani i licencirani ,zainteresiran sam za posao u norveshkoj ,jeli moze neko da mi da adresu gde se aplicira za posao i sve ostalo posto sam novi na blogu i ne znam kako te stvari idu ? inace govorim vise jezika pocevsi od engleskog pozdrav
 
molim nekog da me uputi kako da dobijem sajt sa aplikaciju za posao u norveskoj u vezi medicinskih radnika pozdrav!
Cao.
Tesko ce ti pomoci sada bilo koji sajt , ali bice odlicno ako si zavrsio i srednju med. skolu jer tako mozes da udjes u sistem , to mu dodje neki proveren put. Sa srednjom nasom dobijas autorizaciju za bolnicara , a uporedo mozes da se izboris za priznavanje dr. diplome. Tako su radile sve tvoje kolege , jer je put malo zeznut . Verovatno si upoznat da skoro nigde ne mozes odmah da pocnes da radis lekar , osim u Nemackoj , cini mi se uz predhodnu praksu. Imam prijateljicu koja vec par godina radi kao bolnicar ali uskoro polaze taj neki sveobuhvatni test medicine na najvisem stupnju norveskog jezika (Bergen test) . Naravno da ces to zavrsiti , ali samo udji pre toga u sistem jer treba ipak malo vremena.
Pozdrav !
 
Zdravo svima, dobila sam autorizaciju za medicinsku sestru. Sada bi valjalo otici ali imam veliki problem, pa cu pokusati da ovde resim. Elem, zainteresovana sam za odlazak bilo kuda severno, sto severnije od Osla i problem mi je smestaj. Hoteli su preskupi, pa da pitam, ima li nekoga ko bi me primio na stan sa kim bih delila troskove.
Vita jela, zelen bor, cekam brzi odgovor :-)
 
DA LI PRIZNAJU DIPLOMU AKO SAM SE VANREDNO SKOLOVAO ZA MEDICINSKOG TEHNICARA ? I KOLIKE SU PLATE ZA OVO ZANIMANJE ? MOOOLIM ODGOVOR

Priznaju . Moras pre toga da dobijes autorizaciju za norveskog bolnicara. Nas tehnicar je njihov bolnicar (helsefagarbeider) , a njihova med. sestra ima fax od 3 godine. A sad za platu zavisi , ali ja sve koje znam imaju oko +/- 20 000 nok prosecno , uz overtid tj prekovremeni rad . Sve zavisi gde radis i sta radis.
 
Pozdrav svima
Ja sam magistar farmacije i već sam poslala diplomu na autorizaciju u Norvešku. Tražim druge farmaceute, i sve ostale koji su u procesu autorizacije, radi pomoći i razmjenei nformacija. Ako vas ima, javite se.[/

I ja sam zainteresovana za odlazak u Norvesku. Zavrsila sam biohemiju na farmaceutskom i cula sam da i mi mozemo u apoteci da radimo tamo. Jesi li pocela da ucis jezik?
 
pozdrav kolegama
stomatolog sam,vec pisala na dr temi...zavrsila sam nostrifikaciju u Sloveniji,priznata mi je diploma u EU.
Ako ima kolega da su u slicnoj situaciji ,molim vas javite se da razmenimo iskustva...isla bih bilo gde samo ne u sloe jer su u velikoj krizi
Kkava je situacija sa Norveskom i stomatolozima?
 
pozdrav svima...imam jedno pitanje koje se sigurno vec provlacilo po forumima!!!????imam zavrsenu srednju medicinsku-smer zubni tehnicar i visu medicinsku u zemunu ne istom smeru!!!moram li sad da se prekvalifikujem za opsteg medicinskog tehnicara ili mogu sa ovim smerom da posaljem dokumentaciju za autoriz.?
 
pozdrav svima...imam jedno pitanje koje se sigurno vec provlacilo po forumima!!!????imam zavrsenu srednju medicinsku-smer zubni tehnicar i visu medicinsku u zemunu ne istom smeru!!!moram li sad da se prekvalifikujem za opsteg medicinskog tehnicara ili mogu sa ovim smerom da posaljem dokumentaciju za autoriz.?

ja imam zavrsenu srednju medicinsku skolu smer stomatoloska sestra...imam radno iskustvo u toj oblasti.da li ima uopste potrebe za takvim zanimanjem u norveskoj? i kako se i gde salje ta autorizacija diplome?
 

Back
Top