Zdravi i lepi na suncu - pocrnite pametno

Bambina

Buduća legenda
Poruka
25.036
Provela sam bar sat vremena u drogeriji pred policom sa preparatima za sunčanje, zaista ima svašta u ponudi.
Od specijalnih labela za usne sa zaštitnim faktorom, preko krema za lice i sl., do onih za telo, pre, tokom i posle sunčanja. uh.
A, da, ima i posebna nega za kosu.

Šta nam zaista treba i šta nam je zaista dovoljno da dobijemo željeni ten, a ne rizikujemo da zdravlje ugrozimo i narušimo?
Gde prestaje evidentno potrebna, nužna zaštita, a počinje preterivanje?

Tu su i saveti za vreme preporučeno za neizlaganje suncu, nošenje naočara za sunčanje, kačketa, šešira, majica itd.

Idejna zamisao teme je da ovde razmenimo utiske o proizvodima u aktuelnoj ponudi, ocenimo ih i "sastavimo spisak" za kupovinu pred odmor ili odlazak na gradsku plažu. :)

Osim toga, možemo da je i iskoristimo već načetu da prodiskutujemo o planu za posle, očuvanje i održavanje boje.

Šta je poželjno :tick:, a šta no, no :cross:.

Ja licno koristim vec vise godina Garnier Ambre Solaire.....Haut fps 30 Imam belu kozu kao sira i kad god odem na more ili u Srbiji koristim to i pocrnim kao crnac ali suncam se samo sat vremena uvece i sat ujutru ko se sunca vise morao bi da uzme vecu zastitu npr fps 15 da je
A posle suncanja i kupanja koristim LANCOME after sun smooth body milck fantasticna krema nikad se nisam oljustio ili slicno

visoki zastitni faktor za kozu, sto manje izlaganja suncu u podne, najbolje suncati se rano ujutru ili posle 5 popodne, naocare sa zastitnim faktorom, sesir ili kacketic i doooosta vode :heart2:
ostalo je sve preterivanje. pogotovo przenje na suncu, jer em izaziva rak, em ubrzava starenje koze.
nisam jos isla da gledam sta je sve u ponudi, tako da tek za dve nedelje idem i tad cu da se vratim da napisem i da procitam sta su ostali pisali :)

Bas je dobra tema... u poslednje vreme puno razmisljam o ovome.
Drugarice i ja smo uporedjivale starije zene koje poznajemo... tu mislim na nase mame i tetke... ko voli da se sunca, ko se kloni sunca, kakva im je koza prirodno - tamnija/svetlija
I zakljucile smo da je istina, zene koje izbegavaju sunce imaju mnogo lepsu kozu kasnije.
Ja sam se uvek trudila da imam tamniji ten (mislim da izgleda prirodno ali ipak tamnije), i realno jako volim da se suncam... ali sam od ove godine malo promenila navike. Ne izlazim vise na jace sunce bez zastitne kreme ili ulja za suncanje uopste. Kad se suncam koristim ulje za suncanje sa zastitnim faktorom i suncam se manje. Koristim kremu za lice sa spf zastitom od min 15, podlogu sa zastitom ili BB kremu uvek. Mlada sam ali ipak nisam toliko mlada da mogu da priustim sebi da radim sta god hocu... Tako da sam odustala od toga da imam ten kao pre. Mislim da ce se dugorocno isplatiti.
Sto se tice odrzavanja boje, nikad o tome nisam ni razmisljala, posto mi koza takva da kad jednom dobije boju ne gubi je mesecima.. tj promena se desava jako sporo... pa realno ni ne primecujem. Ne mogu ni da izgorim.. tj nisam od svoje pete godine.:)

Naocare za suncanje ne volim... nosim ih samo jaaako retko kad stvarno moram, recimo dok vozim ako bas sija sunce. I mrzim da pricam sa ljudima kad nose te naocare. Ako ne mogu da ti vidim oci onda ne pricaj sa mnom. Naravno to ne bi rekla nikome, jednostavno samo zavrsim razgovor. Cak i pre dok nisam imala decka, kad mi je neki prisao na plazi tako da je nosio naocare za suncanje- svejedno je koliko je sladak, ja sam uvek bila pasivna dok nije otisao. Svesna sam da je ovo jako cudno... ali sta cu. :) Svi mi imamo nase gluposti.

Poslednja izmena:
Ranije sam se przila na suncu, mislim ne da budem kao crnac, vec sto mi je bilo uzivanje lezati i suncati se, nekad sam znala i da zaspem tako, sto nije dobro. Od ove godine sam pocela da koristim ovo Nivea ulje
378_NSU_Deep_Tanning_Oil_200ml_pack1_png.ashx
i super je. Suncala sam se svega pola sata i dobila malo boje, naravno ne odjednom, vec dva puta po 15min. Za lice koristim Eucerin kremu za zastitnim faktorom i odlicna je, uopste ne moze da se izgori sa njom. Takodje ponesem naocale, sesiric, neku tecnost, obicno vodu i to je to. Naravno, kad se vratim sa plaze, okupam se, i onda dobro namazem kozu Dove losionom za tijelo i superiska. :)

Poslednja izmena:
a da probas malo po malo da se izlazes sad kad ti nije bitno... to nisam nikad radila
znaci ne sad nista a onda na sunce na more nego krenes odmah

mada tih 10tak min se prodje iovako po gradu, po suncu ... verovatno postoji negde nesto tipa "pocrnite prirodno"
a ovako koristila bih neki zastitni faktor jaci i ides na sunce ujutro i posle podne, osle 5, ionako inace i nije nesto prijatno kad przi i nije lose ni da imas kapu/sheshir
znaci ko saint valjda

Ljubitelj sam lufa (mrežica) za kupanje, kojima se 2x nedeljno grubo istuširam zarad svilenkasto glatke kože.

ZABORAVITE IH na leto!!! Dakle, lufe :cross: :cross: :cross:

Ljušte prirodnu stečenu boju s tela kao da rendate kačkavalj. :lol:
Ali bukvalno tako.
Izazivaju perutanje jako.

Ono što iz ličnog iskustva preporučujem je grickanje šargarepe jednom dnevno pre mora i tokom letovanja. :)

Dakle, šargarepa :tick: :tick: :tick:

Dobra alternativa efektu koji se postiže tuširanjem mrežicama je blagi piling za telo, pre gusti gel za tuširanje sa nežnim piling granulama.

Koristila i od srca preporučujem ljubiteljkama lepog, tamnog tena (brzo steknutog) Top Ten Carroten ulja za sunčanje.

Ovo sam trošila na moru i bazenima prethodne tri godine i bila prezadovoljna:

2574carroten-ulje24NEW.jpg

Oni imaju u ponudi i ovako nešto, to nisam probala, ali verujem da je dobro:

http://topten.rs/proizvodi/kat/134/hawaiian-cocktail/

O ovim proizvodima sam čula hvalospeve, ali ne znam da li ih ima kod nas, ako neko ima izvorne informacije, neka javi, unapred hvala. :)
Možda neko poznaje nekog ko nabavlja iz inostranstva i sl.

http://2.***************/-O2R5erYdexA/Tgi9zHtjh0I/AAAAAAAAGW0/NO60ldkiPkk/s1600/Hawaiian%2BTropic%2Bgiveaway.jpg

Ja sam sebi malopre za sunčanje na Adi odabrala novi Garnier losion za telo sa zaštitnim faktorom trideset.

Svetlucav je, divno miriše, i prelepo izgleda na koži, daje joj sjaj i blistavost! :)

http://3.***************/-C-yNrcbh2Gs/T9kIxmsE42I/AAAAAAAABrw/szJ5xH-zA0U/s400/DSC00790.JPG

Garnier je takođe izbacio i svetlucavi, zlatno-sedefasti losion za telo posle sunčanja, takođe prijatnog, nežnog mirisa. :)

Ta nova linija se zove Golden Protect. :cool:

O da pa ti trebas onda da pazis ekstra!

Ja sam se pre 3 god JAKO uplasila jer mi se pojavilo nesto belo oko mladeza.. mislila sam odmah najgore i otisla kod dermatologa, ona mi saopstila da mi mladezi polako nestaju i da je zbog toga. :D I stvarno trebalo je oko godinu dana polako mladez postao sve manji i nestao. Od tada sam izgubila jos 3-4...

Tako da ako vam se to desi, nemojte se uplasiti kao sto sam ja :D Ja sam mislila da sam se previse suncala i eto sad ce mi se nesto grozno desiti...
Ovako je izgledalo, nije moja slika:
halo5.jpg

Posle mladez nestane, ostane samo bela fleka... a s vremenom i to belo primi normalnu boju koze. Ali taj deo trebam uvek namazati sa ekstra jakom zastitom od sunca jer mi je rekla da bi tamo lako izgorela... i od toga bi mogli da nastanu problemi.

Poslednja izmena:
Sami od sebe se povlace. Nista ja nisam radila. Ne secam se sta mi je rekla zasto se to desava, samo se secam osecaja - olaksanja - kad je rekla da je sve to normalno i da se cesto desava. I da dok koza ne dobije nazad na tom delu svoju prirodnu boju, trebam da se tamo stalno mazem, ja stavljam spf 50 - samo na taj deo, ne samo kad se suncam, nego stalno kad przi sunce - jer tamo fali melanin... Tako nekako. Treba 3-4 god da se koza vrati u normalno stanje.

Poslednja izmena:
Dobra alternativa efektu koji se postiže tuširanjem mrežicama je blagi piling za telo, pre gusti gel za tuširanje sa nežnim piling granulama.

Koristila i od srca preporučujem ljubiteljkama lepog, tamnog tena (brzo steknutog) Top Ten Carroten ulja za sunčanje.

Ovo sam trošila na moru i bazenima prethodne tri godine i bila prezadovoljna:

2574carroten-ulje24NEW.jpg

Oni imaju u ponudi i ovako nešto, to nisam probala, ali verujem da je dobro:

http://topten.rs/proizvodi/kat/134/hawaiian-cocktail/

ranije koristila taj prvi i bila bas zadovoljna sa negom i crnjenjem ali mi je miris grozota a sada sam kupila taj havaji koktel pa cu vam preneti utiske....lako izgorim pa moram da koristim sredstva sa uv faktorom 30 a kako letovanje odmice u bocicu uspem malo maslinovog ulja sa kantarionom jer mi vise taj faktor ne treba a opet mi je koza idealno zasticena...nikad se ne przim do besvesti i posle 11 i pre 4 nisam na plazi....

Bice da koristim nesto visi faktor zastite od proseka.

Za lice biram Avene kremu sa faktorom zastite 50. Belo pakovanje za osetljivu kozu. Trenutno imam Chicco-vu kremu i nisam istom posebno odusevljena, Vichy takodje nije los ali ima alkohol u sebi a meni isti bas i ne prija.

Sto se tela tice najvise mi godi Vichy, za grad trenutno koristim Niveinu light verziju sa faktorom 30. Bledo plavo pakovanje. Kada krenem na more odlucujem se za faktor 50+ ali je veoma tesko naci mleko koje se fino razmazuje. Najslabije iskustvo imam sa Kopertonom za bebe, vrlo gusta i tesko razmaziva smesa. Ambre solaire je dobar izbor, posebno kada nije smuckan za istocno trziste, mislim da se moze naci kod nas i originalna verzija.

Kosu sa ranije tonirala nekim serumom medjutim, od toga sam odustala jer mi je isti uzasno susio koren kose. Kako imam dugacku i tanku vlas, skoro pa bebecu kosu najvaznije je da ista ne leti slobodno na vetricu i da se ne mrsi usled mesavine soli, sunca, znoja i vetra. Zato uvek imam pundju ili kiku, neretko maramu prevezanu tako da pada pozadi do struka ili sesir sirokog oboda. Za kosu najvise brinem jer mi se desilo par puta da je isusim i pregorim, kasnije su makaze bile naophodne.

Zelela bih da dodam jos nesto, ma koliko se mazala i nosila iskljucivo sljampave kimono rukave od gaza - pamuka uvek dobijem boju. Nije to nijansa crnca vec vise blago bakarna boja koja predje kasnije u zlatni odsjaj. Uvek kada sam pregorela boja mi se brze i lakse skinula a ja sam odavala izmucen utisak.

Baš sam lepo pocrnela kupajući se i sunčajući po tri, četiri puta nedeljno na bazenima, s tim što sam redovno nanosila zaštitu.

Ključno je izbegavanje lufe prilikom tuširanja, jake pilinge, kao i hidrirati kožu nakon kupnja, "zaključavati boju" da se ne bi ljuštila.

I sad ponosno nosim blistavo belu odeću koja blješti na preplanuloj koži! :D

Back