Zdrav odnos coveka prema Bogu!

Zapitaj se zasto si tako brzo i lako osudio jednog coveka koga ne poznajes i ne znas nista o njemu. Sta to u stvari govori o nama kad ovako olako osudjujemo?


Nisam ga ja osudio, sam je sebe osudio. Zapitaj se ti zašto recimo ne vidiš ono što je očito.
Taj 'Mitropolit' je osudio čovjeka koji je govorio isto što je govorio i sam Isus Hrist (po Bibliji) u kojega se taj 'Mitropolit' kune. A ti si slijep da to primijetiš.
Kako je taj 'Mitorpolit' (šta god da mu ta titula znači, ne interesuju me činovi i titule), kako je dakle on mogao donijeti sud o tome da li čovjek govori o SEBI kao JA (o čemu bi drugom) ili o sebi kao 'tijelu'? Tijelo nije Sopstvo. Tijelo pripada Sopstvu. Odakle njemu (Mitropolitu) pravo da sudi o tome da li je čovjek duhovan ili ne? Zato što taj drugi nema mantiju i čin? Probudi se. Iz spisa koje si postavio to se ne može vidjeti niti zaključiti. Mitropolit je religiozan da, to je očito, ali nisam siguran da je i duhovan a takođe neću dalje gubiti vrijeme da to i ispitam.
 
Poslednja izmena:
Ali linija 4 u glavi 4 , kako bi ti to preveo sa Grckog .Nemoj da ispustis koju rec .
Ne znam kako bi se drugacije prevelo. Na Koini grcki je:
4 ὅτε δὲ ἦλθε τὸ πλήρωμα τοῦ χρόνου, ἐξαπέστειλεν ὁ Θεὸς τὸν υἱὸν αὐτοῦ, γενόμενον ἐκ γυναικός, γενόμενον ὑπὸ νόμον,

Na Novogrckom je:
4 Όταν όμως ήρθε το πλήρωμα του χρόνου, ο Θεός απέστειλε προς τα έξω τον Υιό του, που γεννήθηκε από γυναίκα και που ήταν κάτω από το νόμο,
 
Al stvarno me uvek odusevi ta tvoja sposobnost da totalno promasis pouku napisanog i nadjes nesto nejnebitnije i riljas... riljas... riljas....
bolje da ne citam ceo tekst, jer ko zna sta bih jos nasao; ti mene ne odusevljavas, potpuno si predvidiv, jer uvek okrenes ili na pljuvanje ili na zafrkanciju kada nemas ozbiljan odgovor, a moj ti se ne svidja - sta ja mogu, da se klanjam tvojim autoritetima, jel to hoces od mene? ogledni se bolje, kada kazes da ja riljam - ko je zablatnjavio?
zatvorena vrata Bozije Crkve i zatvorena vrata nekog bezveznog bezboznog sela, HALO, IMA LI KOGA U VASIM GLAVAMA, dokle vise zamena teza i manipulacija?
Crkva Bozija vs bezbozno selo, jel to za poredjenje, ili im poredimo samo VRATA, je li south? - ti nemas pojma koliko je ovo bitno sto taj mitropolit poredi sa zatvorenim vratima nekog bezboznog sela zatvorena vrata Crkve. Gde bre to moze da bude nebitno, halo.

Hristos rece 9 Ja sam vrata; ko uđe kroza me spašće se, i ući će i izići će, i pašu će naći.
Isaija 28,5U ono će vrijeme Gospod nad vojskama biti slavna kruna i dičan vijenac ostatku naroda svojega,
Isaija 28,6I duh suda onome koji sjedi da sudi, i sila onima koji uzbijaju boj do vrata.
Isaija 28,7Ali se i oni zanose od vina, i posrću od silovita pića: sveštenik i prorok zanose se od silovita pića, osvojilo ih je vino, posrću od silovita pića, zanose se u prorokovanju, spotiču se u suđenju.
 
Poslednja izmena:
bolje da ne citam ceo tekst, jer ko zna sta bih jos nasao; ti mene ne odusevljavas, potpuno si predvidiv, jer uvek okrenes ili na pljuvanje ili na zafrkanciju kada nemas ozbiljan odgovor, a moj ti se ne svidja - sta ja mogu, da se klanjam tvojim autoritetima, jel to hoces od mene? ogledni se bolje, kada kazes da ja riljam - ko je zablatnjavio?

Sta drugo da ti kazem kad iz divne mitropolitove pouke da u ovom trenutku trebamo biti smireni i poslusni Crkvi koja, na kraju krajeva donosi najbolje moguce odluke usred zla koje je i nju snaslo, ti se hvatas sela iz Luke?
Zdrav odnos prema Bogu, za nas Pravoslavne podrazumeva i zdrav odnos prema Crkvi i njenim kliricima i poslusanje njihovim odlukama. Svaka pomesna Crkva je donela neke njoj odgovarajuce odluke i na nama je bilo da se smirimo i poslusamo. Sta je tu tesko?
I kako da ti dam ozbiljan odgovor kad uvek promasis poentu onog o cemu pricam. Govorim ti o poslusanju Crkvi a ti ces garant opet da mi odgovoris kako si Adam i da ce nas zigosati tamo necim, a lepo si nam rekao.... Ajde da govorimo o poslusanju. To je za mene ozbiljno.
 
Sta drugo da ti kazem kad iz divne mitropolitove pouke da u ovom trenutku trebamo biti smireni i poslusni Crkvi koja, na kraju krajeva donosi najbolje moguce odluke usred zla koje je i nju snaslo, ti se hvatas sela iz Luke?
nisam ja uveo to selo iz Luke u pricu, vec nam ti ovde ispiras mozak sa tim grckim mitropolitom koji je to selo koje je odbilo HRISCANE uzeo kao primer sada kada se ODBIJAJU HRISCANI, - to selo je negiralo i odbilo lek i iscelenje, a sada se hriscanima negira crkva - ti ako ne vidis koliko je to mitropolitovo poredjenje neumesno i izopaceno, ja onda dizem ruke od tebe, i to sada kada naseg mitropolita hapse https://srbin.info/drustvo/u-toku-hapsenje-mitropolita-amfilohija-i-vladike-joanikija-video/

ti, i jos neki, kazete da budemo poslusni, da sedimo kuci, da gledamo liturgiju preko tv-a, a ja vidim
Реке верника у литији у Никшићу упркос забрани (ВИДЕО)

ja samo kazem da ne moze niko da mi zabrani da govorim, ne zauzimam niciju stranu, smiren sam... i ako nisam bio jasan, ja sam kriv za sve, svi cemo se isterati na cistac, a do tada nazad u karantin - vi strasljivci, koji nemate pojma da li se vise bojite zatvora, ili korone
 
Poslednja izmena:
nisam ja uveo to selo iz Luke u pricu, vec nam ti ovde ispiras mozak sa tim grckim mitropolitom koji je to selo koje je odbilo HRISCANE uzeo kao primer sada kada se ODBIJAJU HRISCANI, - to selo je negiralo i odbilo lek i iscelenje, a sada se hriscanima negira crkva - ti ako ne vidis koliko je to mitropolitovo poredjenje neumesno i izopaceno, ja onda dizem ruke od tebe, i to sada kada naseg mitropolita hapse https://srbin.info/drustvo/u-toku-hapsenje-mitropolita-amfilohija-i-vladike-joanikija-video/
Nisi razumeo. Mitropolit je tako odgovorio na reci slusaoca koji je bio gnevan i koji je koristio Grcki izraz: Vatra da padne da nas sagori sto trpimo vlast da nam zatvara Crkve.
Na to mu je Mitropolit odgovorio citatom iz Luke da bi slusalac uvideo da nas gnevljivi duh nije po volji Bozijoj. Nema nikakvog poredjenja sa sadasnjim ili tadasnjim odbijanjem Hriscana. Nije uopste bila poenta u tome vec da se poslusnoscu smiravamo.
 
Nisi razumeo. Mitropolit je tako odgovorio na reci slusaoca koji je bio gnevan i koji je koristio Grcki izraz: Vatra da padne da nas sagori sto trpimo vlast da nam zatvara Crkve.
Na to mu je Mitropolit odgovorio citatom iz Luke da bi slusalac uvideo da nas gnevljivi duh nije po volji Bozijoj. Nema nikakvog poredjenja sa sadasnjim ili tadasnjim odbijanjem Hriscana. Nije uopste bila poenta u tome vec da se poslusnoscu smiravamo.
ja sam razumeo poentu i prvi put, ali opet nije trebao da koristi neumesno poredjenje sa onim selom kod Luke; pitanje gneva vs revnosti je na mestu, to je dobro pitanje za ovu temu

poenta kod Luke je da se ne moze neko selo na silu naterati da primi hriscanstvo, da to nije nas hriscanski nacin, ali ovde se nama oduzimaju svetinje, brani nam se crkva, to selo je tudje, a ovo je nase - jel razumes ti moju poentu? nase otimaju, nase nam brane, naseg mitropolita hapse, a za tudje nismo pozvani ni da revnujemo, ni da se gnevimo.... i sada smo smireni

Hristos je iz crkve isterao menjace - to si zaboravio, kada je ih je bicem isterao, jel se gnevio, jel revnovao On?. A sada ti kazes da mi cutimo dok patriarh kaze da se vucic bori kao lav, ... sada, kada nama ne daju i brane nam... MA, strasljivci i kukavice ste, moj mitropolit nije takav. Smiren sam, ali necu da cutim.
 
Poslednja izmena:
Nisam ga ja osudio, sam je sebe osudio. Zapitaj se ti zašto recimo ne vidiš ono što je očito.
Taj 'Mitropolit' je osudio čovjeka koji je govorio isto što je govorio i sam Isus Hrist (po Bibliji) u kojega se taj 'Mitropolit' kune. A ti si slijep da to primijetiš.
Kako je taj 'Mitorpolit' (šta god da mu ta titula znači, ne interesuju me činovi i titule), kako je dakle on mogao donijeti sud o tome da li čovjek govori o SEBI kao JA (o čemu bi drugom) ili o sebi kao 'tijelu'? Tijelo nije Sopstvo. Tijelo pripada Sopstvu. Odakle njemu (Mitropolitu) pravo da sudi o tome da li je čovjek duhovan ili ne? Zato što taj drugi nema mantiju i čin? Probudi se. Iz spisa koje si postavio to se ne može vidjeti niti zaključiti. Mitropolit je religiozan da, to je očito, ali nisam siguran da je i duhovan a takođe neću dalje gubiti vrijeme da to i ispitam.
Da. Covek nema pravo da sudi jer i ne moze nema tu moc.

Zato Bozja rec i kaze da samo Bog sudi

a covek kada sudi to je greh.
 
da doprinesem i ja temi
sta je zdrav odnos prema Bogu, izvolite pitanja

da se hriscani isteruju iz crkvi i uteruju u karantin, ili da se menjaci isteraju iz crkve kao sto ih je Hristos isterao?

https://srbin.info/pocetna/aktuelno/niksic-stavio-tacku-na-koronu-video-foto/

jel zdrav odnos da se bojite od korone i gledate liturgiju na tv-u?
satanizuju tu koronu pa onda vi kao da se satane bojite, jel tako treba?


ja adam sam odgovoran za sve, pa i za koronu, i za ove vakcine sa 666, morate da budete mirni dok se pelcujete, kao sto ste bili mirni za vreme koronisanja, e pa ako ako necete lepim, znam ja i drugacije, ili cete se obratiti, ili nazad u karantin, ili se spremite za pelcovanje i to sa zigom 666

ovo je specijalna operacija, specijalni rat, ja adam sam glavni i odgovorni
 
Poslednja izmena:
''Нити користи исправност живота без праве и просвећене вере у Бога,
нити нас право исповедање вере без добрих дела може извести пред Господа,
него треба имати обоје.''


... Свети Сава
 
jel zdrav odnos da se bojite od korone i gledate liturgiju na tv-u?
satanizuju tu koronu pa onda vi kao da se satane bojite, jel tako treba?

Ne znam kako vi, ali mi ( kad se vec delimo) znamo da se bez volje Boga nasega Isusa Hrista ne mozemo zaraziti, pa sve i da hocemo, tako da se ne bojime korone, a liturgije smo gledali po poslusanju i po blagoslovu, znajuci da Duh dise gde hoce pa coveku moze biti osecaj, da iako biva kuci uz TV, kao da je prisutnik same Nebeske Liturgije.

Ni kusoga se ne bojimo vec oni koji mu daju previse znacaja i velicinu, oni se i boje.
 
a liturgije smo gledali po poslusanju i po blagoslovu, znajuci da Duh dise gde hoce pa coveku moze biti osecaj, da iako biva kuci uz TV, kao da je prisutnik same Nebeske Liturgije.
isto kao i filmove sto gledas, pa zamisljas i imas osecaj da si glavni junak, ali znas da je to fikcija, ali na liturgiji valjda zaista verujemo da su hleb i vino, telo i krv Hristova.
u crkvi si ili ugradjen ili nisi, a od gledanja slaba vajda, tako i sektasi gledaju u bibliju, a vidimo da nemaju pojma, nemaju crkvu, vec imaju neke televandjeliste [televizijske svestenike] u svojoj virtuelnoj stvarnosti, pa sam samo digao glas i upozorio... jer sad svi zagovaraju rad od kuce i distanciranje 6, 6, 6 stopa
 
Poslednja izmena:
''Jedna neobična ali jednostavna tajna mudrosti svih epoha uči nas da i najmanji čin altruizma, svaka ljubaznost i davanje obogaćuju, a da svaki napor da se osvoje bogatstvo i moć slabi i osiromašuje. To su znali i o tome nas učili Indijci, grčki filozofi i Hrist, i posle njih hiljade mudraca i pesnika čija su dela preživljavala epohe u kojima su živeli, dok su kraljevstva i kraljevi njihovog doba nestali i zaboravljeni. Možete da se složite s Hristom ili s Platonom, sa Šilerom ili Spinozom: svuda vrhovna mudrost uči nas da nisu ni moć ni bogatstvo ono što nas čini srećnim već samo ljubav. Svaki altruizam, svako odricanje u ime ljubavi, svako saosećanje, svako davanje sebe, izgleda kao gubljenje vremena, kao lišavanje, ali nije: to je obogaćivanje i uzdizanje i jedini put koji vodi napred.''
- Herman Hese
 
obrati paznju da i pored religioznog nasledja on balansira izmedju panteizma i deizma, a Hrista poredi sa mnogim filozofima
danasnji altruisti su tzv. filantropi, to sto oni imaju da daruju covecanstvu, vakcine npr. neka zadrze za sebe... uostalom, samo sto ih nismo pojurili

na brzinu sam se podsetio demijana, - to je bolestan, a ne zdrav odnos, a hriscani moraju jasno da se ograde od hesea
da ne bude da sam ja protiv zapadnjaka, mada citam hese je imao i rusko drzavljanstvo, jel tamo je rodjen... kada ih pominjemo, na primer mi prihvatamo dostojevskog kao hriscanskog mislioca, ali se ogradjujemo od tolstoja jednako kao i od hesea
 
Poslednja izmena:
obrati paznju da i pored religioznog nasledja on balansira izmedju panteizma i deizma, a Hrista poredi sa mnogim filozofima
danasnji altruisti su tzv. filantropi, to sto oni imaju da daruju covecanstvu, vakcine npr. neka zadrze za sebe... uostalom, samo sto ih nismo pojurili

na brzinu sam se podsetio demijana, - to je bolestan, a ne zdrav odnos, a hriscani moraju jasno da se ograde od hesea
da ne bude da sam ja protiv zapadnjaka, mada citam hese je imao i rusko drzavljanstvo, jel tamo je rodjen... kada ih pominjemo, na primer mi prihvatamo dostojevskog kao hriscanskog mislioca, ali se ogradjujemo od tolstoja jednako kao i od hesea


Jeste, u pravu si.
Ali..... Hese je poseban.
Preuzeo je ulogu mosta između 2 sveta.
Pozivao je na nešto tako nesvakidašnje i strano svom okruženju – na nadrastanje licemernog altruizma sa radikalnim i teško prihvatljivim odricanjem, saosećanjem, davanjem sebe, degradiranjem moći i bogatstva. Jeste da to nije to, ali je ipak nešto.
U nedostatku Crkvenosti, za taj svet je to – mnogo.
 
Preuzeo je ulogu mosta između 2 sveta.
ma, sve je meni jasno... evo uzmi ove ''mostove'' ovde npr. glistu, heklate, onog koji kao jeste - svi bi oni da budu mostovi, non-stop se podmecu da budu predjeni/pregazeni... umesto da ljudi posteno priznaju da nemaju pojma, evo ja prvi sam danas na poslu napravio bas s.anje, ali i dalje nemam pojma gde sam tacno pogresio... mislim, ja imam ideju, ali treba valjda neko da mi kaze tacno tu i tu, da znam za ubuduce da ne ponavljam... ja sam izneo svoj stav, i sad cekam da vidim hoce li neko da preuzme polovinu odgovornosti, ili cu ja morati celu, ali laganja ne sme da bude
 
''Bog nam ne šalje očaj da bi nas ubio, već da bi nov život u nama probudio.''
gresis, ali evo na brzinu sam izguglao, i ja ovako isto verujem [podebljavam ti crvenim] - u stvari ja ovo zasigurno znam, ne da verujem samo... hese nije imao pojma, sve je nakaradno ucio, a istina je da vam djavo salje ocaj da se ne bi pokajali; pitaj me kako znam - pa, bio sam i sam na ivici ocaja.
Upamti, svi dobri darovi su od Oca nebeskog, a ocaj je zao ''dar'', od djavola, da se vi ljudi ne biste pokajali, pa ako je i to isto sa BOZIJIM DOPUSTENJEM, po tebi, nikada se onda neces pokaJati, kao ni south [diskutovali smo vec o pokajanju]. Razmisli sam, jel ovo istina sto ti pisem.

ПРАВОСЛАВЉЕ - O грешниче, баци очајање, Па принеси ...
O грешниче, баци очајање, Па принеси Богу покајање. Очајање — врагу радовање. Гле, Маркелин ... Но грех страшни исповеди јавно. И крвљу га својом ...
 
Poslednja izmena:

Back
Top