Zbogom fudbalu kakav znamo. Formirana Superliga najbogatijih klubova.

Ovo uglavnom ne menja nista za vecinu klubova koji i ovako ne mogu da prismrde ligi sampiona,pogodice mali broj nekih drugih koji sa vremena na vreme udju u grupu ‚‚ls‚‚ ali mislim da ce postojati sansa i za njih da se umuvaju u super ligi barem na jednu sezonu.
Ameri su videli mogucnost da zarade,dok su veliki klubovi videli da ih uefa pljacka i da je doslo vreme da se tome stane na kraj.
Ne razumem zasto mislis da nece biti zanimljivo?
Veliki klubovi koji duguju oko 10 milijardi ukupno...su uvideli da bi mogli na sezonu dve max tri da igraju ovu "egzibiciju" od lige i tako da upumpaju lovu i zgrnu naravno igrace se i po americi i po aziji...verovatno ce im trebati dva tima za taikmicenje...a zivo me zanima kako ce im kuci izgedati stadion...
Moguce da u ovoj superligi ukinu ofsajd da bude amerima zanimljivije recimo...
Kako god azija i amerika ce ovo izgustitati kroz godinu do 2 3 max....a navijaci evropski ce ih prezreti jer nema fudbala bez takmicarskog naboja...
Sto je najjace "velikani" ce opet ostati u dugovima 🤣🤣🤣 al neko ce tutnuti lovu u dzep...
 
Hvataj.PNG


https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2021&mm=04&dd=20&nav_id=1845601

:whistling:

 
Poslednja izmena:
Veliki klubovi koji duguju oko 10 milijardi ukupno...su uvideli da bi mogli na sezonu dve max tri da igraju ovu "egzibiciju" od lige i tako da upumpaju lovu i zgrnu naravno igrace se i po americi i po aziji...verovatno ce im trebati dva tima za taikmicenje...a zivo me zanima kako ce im kuci izgedati stadion...
Moguce da u ovoj superligi ukinu ofsajd da bude amerima zanimljivije recimo...
Kako god azija i amerika ce ovo izgustitati kroz godinu do 2 3 max....a navijaci evropski ce ih prezreti jer nema fudbala bez takmicarskog naboja...
Sto je najjace "velikani" ce opet ostati u dugovima 🤣🤣🤣 al neko ce tutnuti lovu u dzep...
Koliko trenutno ozbiljnih klubova u svetu nema dugove....?
Zasto mislis da nece biti takmcarskog naboja,igrace za trofej isto kao i u ligi sampiona,plus sto ce osvajac dobiti neku nenormalnu cifru,sto moze samo da poveca zelju za osvajanjem.
A sto se tice ofsajda slusao sam u piramidi radosti da je valjda Venger ili tako neki top trener predlagao da se ukine ofsajd...:D
 
Pa šta ako je bio, ljudi rade, ulažu, napreduju, umesto da kažeš svaka čast ti bi verovatno najviše volio da samo osvajaju Real, Barselona itd
Iskreno da ti kazem bas me briga ko ce osvojiti,ali decenijama to rade najveci klubovi Evrope uz izuzetke kao sto je Zvezda,Steua,Notigem Forest itd.
Previse su to veliki klubovi da bi dopustali da ih pljacka uefa mafija i razni tutubani po savezima Evrope...
 
gde je bio celzi do pre neku god?

mancester siti?

atletiko madrid?

uspesni zadnjih par god i vec se prave giganti
Čelzi je nekih 20 godina u vrhu evropskog fudbala , Siti 10.
Atletiko oduvek.

Svi su odvajali euro trofeje i domaće lige.

Pri tom su i bogati i konkurentni trenutno. Šta po tebi treba da čini giganta?
 
https://www.kurir.rs/sport/fudbal/3...odneo-ostavku-na-mesto-prvog-coveka-juventusa

https://www.novosti.rs/sport/fudbal...li-sastanak-klubova-pred-ponoc-priznace-poraz

Nakon što je večeras Čelsi zvanično odustao od učešća, a isto su najavili i Mančester siti i Barselona, čelnici 12 klubova učesnika sastaće se u toku večeri i raspravljati o odustajanju od ideje o sopstvenom takmičenju.
Nisam siguran za Barcelonu...oni su minus minusa i njima bi to odgovaralo.Nisam procitao nigde da odustaju od kapitalisticke lige.
 
Fora je sto brate ova liga nece biti zanimljiva...ovo su se zaletili ameri jer oni kontaju biznis al ne kontaju fudbal...ovo ce verovatno trajati sezonu dve eventualno...ameri vide ove klubove kao ozbiljne marke i oce ih sve na okupu i da prodaju njuhovo prisustvo pa cim se neko odlepi ostale ekipe nece imati nikakav takmicarski naboj ovo ce vise liciti na one azijske i americk turneje....s pocetka ce neko uletiti s lovom i to ce biti to...bice ovoga velika sprdnja...
Nestali su brze nego sto su se pojavili.
 
Nije mi jasno kako je ovo propalo? Pa nisu deca ovo smisljala.

Trebalo je pustiti ovu ESL ili napraviti kompromis.

Kad je vec ovakva ideja da se uzmu po dva, tri kluba iz lige i iz domace lige igraju ESL, oni ispod njih na tabeli u LŠ, pa LE, pa ova nova Liga konferencije.

Preigrali su se, prosto i jednostavno. Računali su da ni UEFA ni nacionalni savezi neće smeti da istupe protiv tako velikih klubova, pa još kad se nađu svi na gomili, a verovatno su računali i na prihvatanje Bajerna, PSŽ i još nekih velikana. Kad se to nije desilo, već je postalo indikativno, a onda su usledili i protesti navijača, oglasile se vlade pojedinih zemalja, evo čak i princ Vilijam negativno komentarisao sve to, praktično su ostali usamljeni u ideji i drugog izbora nije bilo...
 
Trosis 100m na igraca i onda kukas kako ti je tesko zbog pandemije i nemas novca, hahahahaha koji su to idioti.
Ma sta su za velike 100M? Barcelona?
Danas njihov zheton listovan na Bajnansu i dostigne MC od $ 177M:

https://coinmarketcap.com/currencies/fc-barcelona-fan-token/

To su bogati klubovi koji rade sa velikim ciframa. Pa ko je ta UEFA da upravlja njihovim pravima marketinga, da odlucuje kako ce te pare da se rasporedjuju?
Jos da im odredjuju sta ce da rade, a sta ne.

Velikih 12 mogu bez UEFA, ali UEFA ne moze bez njih. Mislim da je ovo bilo dovoljno da ove bitange iz UEFA nauce neke stvari.
Prosto nije pravedno uzimati pare onima koji mogu da ih zarade pa ih poklanjati nekim Kokezama sirom Evrope. Neka ih sami stvore ako mogu.
Ako ne mogu neka se ugase...
 
Ma sta su za velike 100M? Barcelona?
Danas njihov zheton listovan na Bajnansu i dostigne MC od $ 177M:

https://coinmarketcap.com/currencies/fc-barcelona-fan-token/

To su bogati klubovi koji rade sa velikim ciframa. Pa ko je ta UEFA da upravlja njihovim pravima marketinga, da odlucuje kako ce te pare da se rasporedjuju?
Jos da im odredjuju sta ce da rade, a sta ne.

Velikih 12 mogu bez UEFA, ali UEFA ne moze bez njih. Mislim da je ovo bilo dovoljno da ove bitange iz UEFA nauce neke stvari.
Prosto nije pravedno uzimati pare onima koji mogu da ih zarade pa ih poklanjati nekim Kokezama sirom Evrope. Neka ih sami stvore ako mogu.
Ako ne mogu neka se ugase...
Neka naprave ligu svoju i neka igraju...i ko voli nek izvoli ali ne mozhe i jare i pare...
Da igras i domacicu i svoju superligu...da to bude puka zabava da me ubedish da sam ja puki potrosac i da nista nije bitno da ti to radish za moje dobro...mozda je amerima i kinezina takav mozak...slobodno idi kod njih i to prodaji...
Ali ovome narastaju ocigledno nije tako skuvan mozak...pogotovo u engleskoj i dokazali su...
Sutra mozda moj klinac bude samo navijao za nekog 'novog pogbu njegove frizure titok i klipove" mozda pogba u kavezu bude im najeva zabava i ako tako oce vecina izvoli molim lepo...ali fudbal u kolevci josh uvek nije doshao dotle...
zato ***** svima a najvishe ovima sto se sada polivaju pepelim...Perez znali smo sta je i jedini je imo muda da izadje i da gura pricu!!!
 
Ma sta su za velike 100M? Barcelona?
Danas njihov zheton listovan na Bajnansu i dostigne MC od $ 177M:

https://coinmarketcap.com/currencies/fc-barcelona-fan-token/

To su bogati klubovi koji rade sa velikim ciframa. Pa ko je ta UEFA da upravlja njihovim pravima marketinga, da odlucuje kako ce te pare da se rasporedjuju?
Jos da im odredjuju sta ce da rade, a sta ne.

Velikih 12 mogu bez UEFA, ali UEFA ne moze bez njih. Mislim da je ovo bilo dovoljno da ove bitange iz UEFA nauce neke stvari.
Prosto nije pravedno uzimati pare onima koji mogu da ih zarade pa ih poklanjati nekim Kokezama sirom Evrope. Neka ih sami stvore ako mogu.
Ako ne mogu neka se ugase...
Ajde da vidim kako moze bez navijaca. Malo su se zaigrali pavijani nezasiti.

Ej kad USA pokusava nesto u fudbalu, znaci mrs u picku materinu.
 
Sto je najjache kako su ovo hteli da izguraju lukavo...prvo kad nema navijacha na stadionu znash...proce a objavili u ponoc....A najjachi je Anjeli lik je promenio grb kluba...da bi ono J utisnuo u glavu nekog potroshacha tiktoka koji ima paznju zlatne ribice...i bezhi od klasicnog dizajna dresa sa prugama...jer nije popularno u americi jer podseca na zatvorenike....znash...
I Inter promenio grb 🤣 i na kraju sta bi?
 

Back
Top