Због улоге у хрватској серији "Генерал" српски глумац губи посао у Србији?

Pa kad sam mnogo pametna brt
Inače je lik koji igrao Pavelića u Senkama imao manje problema u Hrvatskoj. Ali je Bjela preuzeo odgovornost i izjavio Hrvatima 'Niste valjda mislili da ćemo ga predstaviti kao heroja'

Praviti paralelu između ličnosti poput Pavelića i vojnika JNA je poprilično nepimjerno.

Jedno je zločinac, ubica i patološki bolesnik, vjerski zatucani fanatik i oličenje umobolnika kojeg je Vatikan i postavio na mjesto poglavnika da bi eliminisao što više "šizmatika".

Drugo je žrtva, osoba koja je izdana u domovini kojoj je služila i mučki ubijana.
 
Dobro, ja sam napisao da "meni izgleda", valjda je jasna konotacija.

U redu, dotakli smo ga se na trenutak i sada želim da te pitam znaš li gdje se desio događaj koji je vezan za priču u knjizi i koji je opisuje?

Selo Pridvorice, 7. januar 1942. godine
 
Dosta lupanja.

Po mom sudu, s kojim se ne mora nitko složiti- za što me, zapravo boli qratz...

1. Gotovina je vrhunski avanturist koji je tijekom rata odigrao ključnu ulogu i nekim operacijama, a napose na kraju. On nije bio visoko vojno školovan, no dozrio je kroz operativu, i ima tu karizmu vođe, vojnog zapovjednika. Pročitavši njegovu romansiranu biografiju "Ratnik", koju je napisao Nenad Ivanković, došao sam do zaključka da je to doista pustolov u kom se probudila bila nacionalna i kolektivna svijest na početku rata, a on je rastao kroz borbu, ranjavanja...ali je, što je važnije, raslo i njegovo znanje i operativna sposobnost. On nije neki plaćenik koji bi se borio za svakoga, no prije rata je bio praktički nezaintersiran za bilo što hrvatsko; no s ratom i ostalim je izrastao u sjajnoga zapovjednika, prvo ranga brigade, a na koncu i zbornoga područja/korpusa, što i jest bila razina ovoga rata.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Ratnik

2. nisam gledao taj film/serijal, općenito slabo pratim te stvari (iako sam bio filmofil, pa znam o čem govorim). No, koliko sam vidio- serijal je loš. Nije stvar samo u faktografskim netočnostima (kojih uvijek ima i u najdokumentarnijim filmovima svih zemalja i produkcija), nego više u neuspjelosti skoro svega- kamere, scenarija, većine glume (osim Mustafe), dijaloga, muzike, režije, kinematografije,.... svega. Vrdoljak je zbrljao taj film, i bizarno je da su njegovi partizanski filmovi (Kad čuješ zvona, U gori raste zelen bor), i drugi (Deps), pa ekranizacija Kiklopa, Glembajevih- stratosfera za ovo, što je toliko loše da čovjek ne može vjerovati da ga je Vrdoljak radio.

3. hrv. kinematografija nema puno vrijednih filmova o prošlom ratu, no ima jedan izvrstan: Br 55:


https://hr.wikipedia.org/wiki/Broj_55_(2014.)
4. film "General" je percipiran dvojako-trojako:

a) kvaziuyu ekipa u RH dreči kako je to loš film (realno- u pravu su), kako nisu prikazane srpske patnje (smiješno- koji to ratni film neke zemlje meditira nad patnjama protivničke strane?), te da to sve ne valja (hja, pitanje motiva kritičara je to što diskvalificira dosta njihovoga)

b) hrv. nacionalna ekipa koja oduševljeno gleda film (i serijal), te je film uvjerljivo najgledaniji budući da su ljudi žedni nacionalno orijentirane kinematografije, ne nekih pseudoyu lelekanja i sprdanja koji izlaze iz radionica Hribara, Brešana, Grlića i sličnih.

c) većinska, isto nacionalna ekipa, no koja ima nešto filmskoga znanja, pa brani film koliko može, no međusobno nezadovoljno priznaju da je slab u dosta elemenata, ili da je Vrdoljak jednostavno-zbrljao, posenilio.

https://www.jutarnji.hr/globus/Glob...ljakov-general-u-svadi-s-cinjenicama/9285791/

5. što se tiče ovog srpskog glumca, prigovori su jednostavno toliko besmisleni da ne zavrjeđuju komentara.
 
Poslednja izmena:
Ta serija je nevidjeni tres...kao i sve ostale hrvatske serija....... ne zato sto su hrvatske nego zato sto iz nekog razloga prave tres serije.
Dijalozi su negledljivi...a propusti bizarni i stalno ih prepricavaju.

Na kraju se od etnickog ciscenja pravi epsko delo.

Na stranu to , ja sam pogledala 3 minute i nisam vise mogla jer je delovalo kao da je dijaloge pisala dramska sekcija 4. godine gimnazije.....
 
Ono sto je Draskovic i opisao ... razumem sta hoces da kazes
Onda razumiješ zašto ta priča ne može biti petparačka i zašto je veoma važno štivo u našoj istoriji te veoma bitno za odnose i u budućnosti.
Normalno, ne kao neki bezuman povod osvete već da shvatimo kakav produkt se može izroditi nakon viševjekovnog raspirivanja vjerske mržnje.
 
Onda razumiješ zašto ta priča ne može biti petparačka i zašto je veoma važno štivo u našoj istoriji te veoma bitno za odnose i u budućnosti.
Normalno, ne kao neki bezuman povod osvete već da shvatimo kakav produkt se može izroditi nakon viševjekovnog raspirivanja vjerske mržnje.
Ja sam konkretno pricao o filmu da uopste nije umetnicko delo jer npr. nigde nema bosanskog naglaska a pricamo o ljudima iz Bosne, itd. i tako blize da sada ne nabrajam neke stvari jer nije o tome tema.
 
Ja sam konkretno pricao o filmu da uopste nije umetnicko delo jer npr. nigde nema bosanskog naglaska a pricamo o ljudima iz Bosne, itd. i tako blize da sada ne nabrajam neke stvari jer nije o tome tema.
Zašto bosanskog kada ima hercegovačkog? Pominje se i hercegovačka ganga.
 
Филм а и серија која се бави животом ове протуве је пропагандно смеће. То кажу и у лијепој њиховој, додуше некад је то уздржано, домољуби морају промрсити коју позитивну, ипак се кроз ту серију глорификује и овај нитков и сва непочинштва у којима бјеше важан учесник, но филм и серија су смеће и неће остварити жељену пропагандну сврху.
Но овдје је тема, како се поставити према српским глумцима који узму учешћа у филмским пројектима кроз које се демонизују Срби (рецимо филм неке Анђе "У земљи крви и идиота" у којем су и неки Срби глумили) или глорификују и ниткови и њихова злодјела над Србима, и пројекти кроз које се бестидно измјењују улоге и тако чини и злочин према истини и још један злочин према нашим мученицима који пострадаше.

Неко изопштење и из српског филма и српског друштва је нешто најнормалније и најморалније. И што би се морало подразумијевати. Играо си у филму који демонизује Србе или у којем се глорификује нитков и злодјела над родом нашим, сам си тако изабрао, не очекуј да то неко благонаклоно прихвати. Ту младост и наивност (ко неки код Анђиног филма ето нису прочитали сценарио) не могу бити алиби, изговор, сам си тако изабрао, сноси посљедице.

По мени једнако су љигави српски режисери који ће колико сутра таквог љигавца ангажовати у српском филму. А биће таквих, не само то него који ће таквом љигавцу или још горе доказаном мрзитељу Срба и менталном болеснику Емиру Хаџихафизбеговићу, дати предност над српским глумцима од којих су многи са гађењем одбили и помисао да играју у таквим пројектима.
 
Dosta lupanja.

Po mom sudu, s kojim se ne mora nitko složiti- za što me, zapravo boli qratz...

1. Gotovina je vrhunski avanturist koji je tijekom rata odigrao ključnu ulogu i nekim operacijama, a napose na kraju. On nije bio visoko vojno školovan, no dozrio je kroz operativu, i ima tu karizmu vođe, vojnog zapovjednika. Pročitavši njegovu romansiranu biografiju "Ratnik", koju je napisao Nenad Ivanković, došao sam do zaključka da je to doista pustolov u kom se probudila bila nacionalna i kolektivna svijest na početku rata, a on je rastao kroz borbu, ranjavanja...ali je, što je važnije, raslo i njegovo znanje i operativna sposobnost. On nije neki plaćenik koji bi se borio za svakoga, no prije rata je bio praktički nezaintersiran za bilo što hrvatsko; no s ratom i ostalim je izrastao u sjajnoga zapovjednika, prvo ranga brigade, a na koncu i zbornoga područja/korpusa, što i jest bila razina ovoga rata.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Ratnik

2. nisam gledao taj film/serijal, općenito slabo pratim te stvari (iako sam bio filmofil, pa znam o čem govorim). No, koliko sam vidio- serijal je loš. Nije stvar samo u faktografskim netočnostima (kojih uvijek ima i u najdokumentarnijim filmovima svih zemalja i produkcija), nego više u neuspjelosti skoro svega- kamere, scenarija, većine glume (osim Mustafe), dijaloga, muzike, režije, kinematografije,.... svega. Vrdoljak je zbrljao taj film, i bizarno je da su njegovi partizanski filmovi (Kad čuješ zvona, U gori raste zelen bor), i drugi (Deps), pa ekranizacija Kiklopa, Glembajevih- stratosfera za ovo, što je toliko loše da čovjek ne može vjerovati da ga je Vrdoljak radio.

3. hrv. kinematografija nema puno vrijednih filmova o prošlom ratu, no ima jedan izvrstan: Br 55:


https://hr.wikipedia.org/wiki/Broj_55_(2014.)
4. film "General" je percipiran dvojako-trojako:

a) kvaziuyu ekipa u RH dreči kako je to loš film (realno- u pravu su), kako nisu prikazane srpske patnje (smiješno- koji to ratni film neke zemlje meditira nad patnjama protivničke strane?), te da to sve ne valja (hja, pitanje motiva kritičara je to što diskvalificira dosta njihovoga)

b) hrv. nacionalna ekipa koja oduševljeno gleda film (i serijal), te je film uvjerljivo najgledaniji budući da su ljudi žedni nacionalno orijentirane kinematografije, ne nekih pseudoyu lelekanja i sprdanja koji izlaze iz radionica Hribara, Brešana, Grlića i sličnih.

c) većinska, isto nacionalna ekipa, no koja ima nešto filmskoga znanja, pa brani film koliko može, no međusobno nezadovoljno priznaju da je slab u dosta elemenata, ili da je Vrdoljak jednostavno-zbrljao, posenilio.

https://www.jutarnji.hr/globus/Glob...ljakov-general-u-svadi-s-cinjenicama/9285791/

5. što se tiče ovog srpskog glumca, prigovori su jednostavno toliko besmisleni da ne zavrjeđuju komentara.
A pro po filmskog uratka- istina o filmu Broj 55

https://www.novosti.rs/vesti/naslov...html:526247-Savo-Strbac-Istina-o-kuci-broj-55

Nego, što misliš o filmu Crnci? Da li je istina da poznaješ jednog od režisera?:D
 
A pro po filmskog uratka- istina o filmu Broj 55

https://www.novosti.rs/vesti/naslov...html:526247-Savo-Strbac-Istina-o-kuci-broj-55

Nego, što misliš o filmu Crnci? Da li je istina da poznaješ jednog od režisera?:D

1. Savo je Štrbac toliko nalagao da kad, možda, i govori dio istine- nitko mu ne vjeruje. Činjenica je da je nakon pokolja u Kusonjama, kad je priređen sprovod hrvatskim vojnicima, jedino iznimno spiritualni govor kardinala Kuharića raspršio gnjev Bjelovarčana koji su bili na rubu živaca i želje za osvetom, tako da je u zraku titrao do usijanja poriv da umlate svakog Srbina koji im dođe u vidno polje, tko god da jest. Koliko znam, Kuharić je kršćanskim govorom to sve raspršio.

Štrbac je bitanga i lažac, dokazano raskrinkan kao izumitelj i brojki, i zbivanja u žrtvoslovlju. Njega ne samo u RH, nego nitko nigdje u svijetu ne smatra ni za što nego propaloga političara u Miloševićevu projektu. Jedino ne znam zašto vlada RH nije inzistirala na tom da ga se spemi u bajbok da pravi društvo Vasiljkoviću.

2. film Crnci nisam cijelog gledao, i ne znam osobno nikog- no u cjelini, činio mi se vrlo uspio. Ono što je problematično je tumačenje, tj. sugestija nekih kritičara da je prikaz zločina hrv. snaga u ratu nešto što je, kao, realno i daje cjelovitu i uravnoteženu sliku. A to nitko od Hrvata - osim yugoida- ne prihvaća. Nitko normalan ne niječe da je bilo zločina s hrvatske snage, no za sve nas je taj rat profila kao 2. svj. rat za Ruse- egzistencijalni rat za opstanak naroda, pa neko pokušavanje izjednačavanja izaziva gađenje- pa makar bilo faktografski točno. U egzistencijalom ratu postoji ne neka strana pola/pola, pa nijanse sivog. Ne- to je bio rat za opstanak Hrvatstva u kom smo pobijedili. I to je težište i okosnica, pa kad snimimo 100 pobjedničkih filmova, kao neki uspjeliji i bolje napravljeni "General"- tek si onda možemo dopustiti luksuz da kontempliramo i o našim grijesima.
 
1. Savo je Štrbac toliko nalagao da kad, možda, i govori dio istine- nitko mu ne vjeruje. Činjenica je da je nakon pokolja u Kusonjama, kad je priređen sprovod hrvatskim vojnicima, jedino iznimno spiritualni govor kardinala Kuharića raspršio gnjev Bjelovarčana koji su bili na rubu živaca i želje za osvetom, tako da je u zraku titrao do usijanja poriv da umlate svakog Srbina koji im dođe u vidno polje, tko god da jest. Koliko znam, Kuharić je kršćanskim govorom to sve raspršio.

Štrbac je bitanga i lažac, dokazano raskrinkan kao izumitelj i brojki, i zbivanja u žrtvoslovlju. Njega ne samo u RH, nego nitko nigdje u svijetu ne smatra ni za što nego propaloga političara u Miloševićevu projektu. Jedino ne znam zašto vlada RH nije inzistirala na tom da ga se spemi u bajbok da pravi društvo Vasiljkoviću.

2. film Crnci nisam cijelog gledao, i ne znam osobno nikog- no u cjelini, činio mi se vrlo uspio. Ono što je problematično je tumačenje, tj. sugestija nekih kritičara da je prikaz zločina hrv. snaga u ratu nešto što je, kao, realno i daje cjelovitu i uravnoteženu sliku. A to nitko od Hrvata - osim yugoida- ne prihvaća. Nitko normalan ne niječe da je bilo zločina s hrvatske snage, no za sve nas je taj rat profila kao 2. svj. rat za Ruse- egzistencijalni rat za opstanak naroda, pa neko pokušavanje izjednačavanja izaziva gađenje- pa makar bilo faktografski točno. U egzistencijalom ratu postoji ne neka strana pola/pola, pa nijanse sivog. Ne- to je bio rat za opstanak Hrvatstva u kom smo pobijedili. I to je težište i okosnica, pa kad snimimo 100 pobjedničkih filmova, kao neki uspjeliji i bolje napravljeni "General"- tek si onda možemo dopustiti luksuz da kontempliramo i o našim grijesima.
To što ti pišeš ovde je obična ustaška propaganda.

Prva antisrpske demonstracije su održane još 1900. godine i od tada nastojite protjerati Srbe iz sadašnjih granica Hrvatske.

Kakav oslobodilački rat smećaru jedan raspali kada se još Špegelj izlanuo prije ikakvih sukoba kako planirate bacati bombe u stanove i ubijati oficire JNA sa djecom i ženama??!!

Vi ste civilizacijska sramota i ološ kakav svijet ne pamti.
 
to je bio rat za opstanak hrvatstva u kom smo pobijedili


то је био рат у коме сте опет служили као башибозук неком газди, овог пута натоу, а ''победили'' сте тако што сте као прави штакори напали на бабе и деде који су углавном једини и остали тамо

е то је то хрватство
(
чак је и тај израз лоша копија српства)
 
Poslednja izmena:
Mladac je još naivan i misli samo na svoj stomak. Trebao je da zna da zbog te glume tamo neće da bude popularan ovde, to se rešava tako da pola honorara vrati za prikaz scene kako kolje ustašu, bio bi instant heroj kod Srba.

Ps.
U Srbiji glumci u pozorištu, ako dobe angažman, rade za 1000-3000 din bruto po danu u proseku, pa vi vidite.
Kultura je u Srbiji na niskom nivou.
 
Lik glumi vojnika JNA tako da ... ljudi ...

giphy.gif

A isto tako je Leona Paraminski, inace puka hrvatica, glumila kod Bjele u Senkama pa to nikom nije smetalo
na ptavom si forumu
 
Izsutirati smrada iz Srbije.Onemoguciti mu bilo kakav posao a kamo li da glumi.
jel tebi palo ikad na pamet da se javiš za supermoderatora na Krsti?
Ima ovde puno Hrvata, imao bi pune ruke posla...
Baš bi se sit naradio a oni bi se samo pojavljivali i pojavljivali i pojavljivali...
 

Back
Top