Због улоге у хрватској серији "Генерал" српски глумац губи посао у Србији?

Не лупетај МАЈКЕТИ......... стварно почињу неки овде да ме живцирају....... па тај Ћустић НИЈЕ ИГРАО ХРВАТА-КОЉАЧА КАО ПОЗИТИВНУ ЛИЧНОСТ НЕГО ГА ЈЕ ПРИКАЗАО ОНАКВОГ КАКАВ ЈЕ.......... освести се.............
Svaka uloga trazi svoje izdatke pa i Cusiceva ... ja npr. nikad ne bi u svom zivotu glumio nekog ko mi ne prilici ... da ja oblacim fes i tako dalje ... jok ja .. ali to je neko moje misljenje ...
Taj decko je procitao scenario i znao je sta treba da glumi .. mogao je u bilo koje doba da to odbije ali mu je bilo lepse da dobjie 1000 evrica ... znas ono "Para vrti gde burgija nece"

Rekoh vec ; decko jeste pogresio ali bi trebali da gledamo u svoju avliju a na rediteljiima srpske kinematografije ostaje da li ce ga pozvati ili nece za neki buduci film.

Mozemo mi do sutra da diskutujemo o tome, klinac zaradjuje pare i boli ga patka.
 
Može nam se Nož sviđati ili ne, meni se ne dopada, ali u odnosu na Generala je grandiozno umetničko delo, jer General je običan filmski pamflet, što i hrvatska publika može da skonta.

Ti isti Hrvati nam se sad smeju jer citaju sta nasi mediji pisu o tom klincu a film je toliko los da jedino ovako moze da pridobije paznju
 
Svaka uloga trazi svoje izdatke pa i Cusiceva ... ja npr. nikad ne bi u svom zivotu glumio nekog ko mi ne prilici ... da ja oblacim fes i tako dalje ... jok ja .. ali to je neko moje misljenje ...
Taj decko je procitao scenario i znao je sta treba da glumi .. mogao je u bilo koje doba da to odbije ali mu je bilo lepse da dobjie 1000 evrica ... znas ono "Para vrti gde burgija nece"

Rekoh vec ; decko jeste pogresio ali bi trebali da gledamo u svoju avliju a na rediteljiima srpske kinematografije ostaje da li ce ga pozvati ili nece za neki buduci film.

Mozemo mi do sutra da diskutujemo o tome, klinac zaradjuje pare i boli ga patka.

Професионални глумац НИЈЕ ДЕБИЛ - и када чита и прочита сценарио ВРЛО ДОБРО ЗНА ШТА И ЗАШТО НЕШТО ТРЕБА ДА РАДИ тј.ДА ИГРА ............ и да........ и ја мислим да је тешко погрешио а да ли ће му колеге опростити - ВИДЕЋЕМО...........
 
Ne postoji loša reklama. Mali je upravo postao 'kontoverzan' anažovaće ga samoproklanovana avangarda, tvorci nezavisnih filmova. Kod nas u umetničkom svetu ima dosta gliba koji misli i javno tvrdi da je u Srebrenici bio genocid i to javno pričaju.
Još će od njega napraviti zvezdu bokte
види шта се она сетила. Мож да буде.
 
Ti isti Hrvati nam se sad smeju jer citaju sta nasi mediji pisu o tom klincu a film je toliko los da jedino ovako moze da pridobije paznju
Pa ti Hrvati koji nam se ''smeju'' dobro znaju šta se tom klincu zamera, jer su oni listom ekstremni kleronacionalisti i šovinisti, i to je upravo razlog zašto klinac nije trebao da im posluži svrsi, nije smeo da učestvuje u poduhvatu kojim se glorifikuje zločinac, a za potrebe srbomrziteljstva.
 
Ценим да имаш искуство из прве руке. Моје искуство је сасвим другачије. А обзиром да су Хрвати конвертовани Срби (по србској реторици)...
Nisu svi ali veliki dio. Pravi Rvati su se od Osmanlija razbjezali po cijeloj Europi, a ovo ostalo je sve srpskog porijekla. Osim Zagorja, Medjumurja i te okolice.
 
Lik glumi vojnika JNA tako da ... ljudi ...

giphy.gif

A isto tako je Leona Paraminski, inace puka hrvatica, glumila kod Bjele u Senkama pa to nikom nije smetalo
nije glumila casnu sestru u jastrebarskom
 
види шта се она сетила. Мож да буде.
Pa kad sam mnogo pametna brt
Inače je lik koji igrao Pavelića u Senkama imao manje problema u Hrvatskoj. Ali je Bjela preuzeo odgovornost i izjavio Hrvatima 'Niste valjda mislili da ćemo ga predstaviti kao heroja'
 
Ministar održao govor sličan Gebelsovom: U pozadini se čuo Vagner - omiljeni Hitlerov kompozitor
U obraćanju koje traje šest minuta, Alvim govori o Nacionalim nagradama za umetnost

Video-snimak u kom se brazilski ministar kulture Roberto Alvim obraća naciji izazvao je bes u zemlji, a stigli su i brojni pozivi predsedniku Žairu Bolsonaru da ga smeni.

Naime, Alvim je u tom obraćanju citirao delove govora nacističkog majstora propagande Jotefa Gebelsa dok se u pozadini čuje "Loengrin" Riharda Vagnera, omiljenog kompozitora Adolfa Hitlera.

Regujući na optužbem Alvim je rekao da je govor bio "slučajnost", a Bolsonaro sada treba da odgovori na pozive da li da smeni ministra.

Predsednik, bivši vojni kapetan, sa konzervativnom socijalnom agendom, se još nije oglasio povodom ovoga.

U obraćanju koje traje šest minuta, Alvim govori o Nacionalim nagradama za umetnost.

#PrêmioNacionaldasArtes | Marco histórico nas artes e na cultura brasileira! Com investimento de mais de R$ 20 milhões, o Prêmio Nacional das Artes vai apoiar projetos de sete categorias em todas as regiões do Brasil. Dê o play e confira! pic.twitter.com/dbbW4xuKpM


- Brazilska umetnost u narednoj deceniji biće herojska i biće nacionalna, imaće veliku sposobnost za emocionalnu uključenost... Biće duboko povezana sa hitnim težnjama našeg naroda ili u suprotnom neće biti ništa - rekao je Alvim.

Delovi ovoga su identični kao i oni u knjizi "Jozef Gebels: Biografija" nemačkog istoričara Petera Longriha, koji ima nekoliko dela na temu Holokausta.

- Nemačka umetnost u narednoj deceniji će biti herojska, biće romantična, činjenična i poptuno oslobođena sentimentalnosti. Biće nacionalna i posvećena ili u suprotnom neće biti ništa - govorio je Gebels.

Pojedini kritičari trenutne vlasti naveli su da je Alvim prešao sve granice i da je ovo neprihvatljivo, dok su ga neki branili, govoreći da je ovo slučajnost, pritom ne komentarišući muziku u pozadini.

(Telegraf.rs)
 
Ako je Noz za tebe umetnicko delo, onda mislim da se nasa diskusija obustavlja istog momenta jer ocigledno nemamo iste vidike i iste principe sto se tice filma i gledanja istih.

Klinac jeste pogresio i to stoji ali ga ne treba osudjivati nego prvo mora pogledati u "svoju avliju" pa onda u tudju ali ... uvek je lepse tudje ;)

Film "Nož" je inspirisan i snimljen po istinitom događaju.
 
И ја први пут чујем за њега. Ето, сад може да настави каријеру тамо.
Ma može gde oće , ionako niko nema pojma ko je...Realno ono sranje Andjeline Žoli mnogo gore opisuje Srbe i srpsku ulogu u ratu , još je i holivudski film sa jakom reklamom (iako je očaj ) , za razliku od ove Vrdoljakove sprdačine koju i Hrvati žele što pre da zaborave , pa niko od srpskih glumaca ko je igrao tamo nije snosio neke posledice u Srbiji .
 
Film je snimljen po knjizi koja jeste umjetničko djelo ako si je čitao i ako znaš pozadinu priče koju opisuje.

Meni izgleda da ti nisi ni pročitao knjigu niti gledao film ali si ga zato odmah popljuvao?

Prvo procitao knjigu pa onda pogledao film kad je i bilo pompe oko istog pa zato i imam pravo da dam svoje misljenje

Ne znamo se tako da mislim da nije potrebno da se diskutuje o tome ko je sta ovde uradio i koliko je knjiga procitao
 
Prvo procitao knjigu pa onda pogledao film kad je i bilo pompe oko istog pa zato i imam pravo da dam svoje misljenje

Ne znamo se tako da mislim da nije potrebno da se diskutuje o tome ko je sta ovde uradio i koliko je knjiga procitao
Dobro, ja sam napisao da "meni izgleda", valjda je jasna konotacija.

U redu, dotakli smo ga se na trenutak i sada želim da te pitam znaš li gdje se desio događaj koji je vezan za priču u knjizi i koji je opisuje?
 
Ma može gde oće , ionako niko nema pojma ko je...Realno ono sranje Andjeline Žoli mnogo gore opisuje Srbe i srpsku ulogu u ratu , još je i holivudski film sa jakom reklamom (iako je očaj ) , za razliku od ove Vrdoljakove sprdačine koju i Hrvati žele što pre da zaborave , pa niko od srpskih glumaca ko je igrao tamo nije snosio neke posledice u Srbiji .

Знам. Ко оно беше играо тамо?
 

Back
Top